9/10
izom 2010 jan. 18. - 22:40:35 9/10
(39/99)
nagyon jo kis mese végre egy igazi disney film (ha nem énekelnek nem is disney )mondjuk fele annyi éneklés is elég lett volna. Ha Kuma Na Tata ugyebár.
_Rékus 2010 jan. 18. - 21:47:25
(38/99)
annyira édes ez a mese (L) :)
egyklikk.com 2010 jan. 17. - 14:20:08
(37/99)
egyklikk.com/index.php?section=download&id=10033

Itt letölthetõ elég zsír minõségben.....
5/10
Semprini 2010 jan. 17. - 14:01:11 5/10
(36/99)
A 2004-es Legelõ hõsei bukása után a Disney bejelentette: nem készít több hagyományos rajzfilmet, majd egy év múlva mégiscsak megszegte a szavát amikor 2005-ben elkészült a Micimackó és a Zelefánt. De az csak egy szimpla sokadik folytatás volt, nem számít önálló egészestés filmnek, ráadásul gondolom, jóval elõbb elkezdték készíteni. Most azonban megint megtört a jég és jött a Hercegnõ és a béka, benne az elsõ afroamerikai rajzolt Disney-hercegnõvel, aki viszont a film 80%-át békaként kénytelen tölteni egy mocsárban, egy másik béka valamint egy trombitáló krokodil társaságában.
Mit mondjak, nekem elég nagy csalódás volt a film. A rajzfilmek közül jobban szeretem azokat, amelyekben nem fakadnak ötpercenként dalra a szereplõk (ami elég kevés hagyományos rajzfilmben fordul ez elõ, inkább a CGI-filmek sajátossága, hogy a sztorit nem szakítják meg unos-untalan dalokkal), ezért a Disney-filmek közül nagy kedvencem például az Atlantisz- az elveszett birodalom, ami viszont nem lett akkora siker, így sajnos egymagában áll az egércég történetében. A hercegnõ és a béka sem ilyen sajnos,. hanem musical-animáció, tele rengeteg dallal, amelynek nagy része sajnos nem is elég jó. Nem a zenei stílussal van a bajom (a Dzsungel könyve pl kifejezetten tetszett, abban is hasonló dixie-stílusú nóták voltak, bár jóval kevesebb). Hanem valahogy nem illettek a történetbe, kívül álltak rajta, ráadásul a magyar énekhangok sem tetszettek igazán. Ami pozitívum: a rajzstílus ezúttal is briliáns, bár inkább idézi a nagyon régi, 50-60 évvel ezelõtti Disney klasszikusok világát, de ez nyilván szándékos volt. A vudu-varázslatok miatt szerintem kis gyerekeknek egyáltalán nem való a film, úgyhogy még célközönséget is tévesztettek.
Mindent összevetve nálam csak közepes a film. 10/5
atischmidt 2010 jan. 16. - 19:30:11 Előzmény davie
(35/99)
Davie, nem értem a kifogásaidat igazán... pl a krokodil is kétlábon állt legtöbbször; az nem zavart? Mi a nyugati értékrend? Az, hogy csak fehérek lehetnek a hercegek, és hercegnõk, a feketék meg csak szolgálók? És mindenki keresztény, és nincsenek gonoszok?
Amúgy nekem sem tetszet igazán. Szokások Disney-s ultragiccs, és azt is utálom, mikor öt percenként dalra fakadnak... A gyerekeknek viszont tetszett, fel sem tûnt nekik, hogy miért "sötétebb" néhány szereplõ....
zsanasilversword 2010 jan. 11. - 16:48:10 Előzmény Dius
(34/99)
Azt próbáltam kifejezni, hogy néhány vélemény úgy jött át, legalább is nekem, hogy azokat szólták le, akik el merik vinni kicsiként is a gyerekeiket moziba, mint egy gondatlan, oda nem figyelõ szülõ, aki csak le akarja passzolni a gyereket néhány órára. A jogom van ... címû dolog, egyik kedves kollégámtól származó idézet, melyet sikerült magamévá tenni, és valami olyasmit fejez ki, hogy másokhoz képest gondolkodhatom másként, lehetek más. Mert jogom van hozzá, még akkor is, ha pontosan ezért néznek hülyének.
Az én kisebbik lányom 4.5 éves, le nem tudnám Dórához ültetni. Ez nem kritika, egyszerû megállapítás. Nyilván azért nem, mert õt más érdekel. Imádja az összes Disney filmet, megsiratjuk, megörvendezzük a fõszereplõket, együtt szurkolunk nekik. És oly boldogan meghatódunk a szép végkifejleten. Amikor fél, átbeszéljük, mit lát.
Csak annyit még, hogy valóban mérges voltam. Nem a vélemény miatt, hanem a stílusa verte ki a biztosítékomat: hogy egyes szülõknek miért kell... vagy valami ilyesmi. Az én olvasatomban ezt jelentette: élbõl hülye vagy, nem érted? No ez volt a bajom. Bocsi.
10/10
Zittyke 2010 jan. 11. - 16:06:32 10/10 Előzmény Dius
(33/99)
Nem értem, hogy mi volt flegma és lekezelõ abban amit írtam. Ahogy te is írtad az okosok kitalálták a "Fórum"-ot, aminek az a célja, hogy az ember véleményt nyílvánítson. Én is ezt tettem.
A Dórát meg nem úgy értettem, hogy lenézem azokat akik azt nézetnek a gyerekeikkel, hanem, hogy minden kisgyerek mást bír elviselni. Lehet, hogy az egyik tök élvezi a Disney meséket, a másik meg fél rajta(Ezért említettem, hogy mi volt a Fel c. rajzfilmen is). Én sem nézek horror filmeket, mert tudom, hogy nem bírom õket.Persze ezt is ki kell tapasztalni. Ezért is írtam, hogy ezt otthon kell kitapasztalni, nem egy moziban, ahol mások kényelmére is figyelnünk kell. Persze ez csak az én véleményem, nem azért mondtam, hogy másokat kritizáljak.
("maradi módon olvasunk és diavetítõzünk"-Ez remélem nem célzás arra, hogy neked úgy jött le a dolog, hogy ezt is lenézem?Mert egyáltalán nem, én nem tartom az olvasást maradinak.Sõt, nincs olyan nap, hogy ne olvasnék.Ha nem így értetted, akkor bocsánat.)
Dius 2010 jan. 10. - 19:39:37
(32/99)
Hú, de jó, hogy nem nekem szántad, mert nem nagyon értem, mit akartál kifejezni...de most komolyan. :) :) :)
A jogokról még kapirgálom - de miért lennél hülye??? - csak a gyerekpszichós részeket nem. Lehet, kicsit "mérgesen" írtad? :)
zsanasilversword 2010 jan. 10. - 19:28:23
(31/99)
Még valami.Az én lányaim pontosan azt élvezik, hogy a mozi olyan más, mint amikor otthon nézzük a mesét együtt. Hangos, nagy, mások is vannak, stb. Ez is lehet élményszerû.
zsanasilversword 2010 jan. 10. - 19:26:03
(30/99)
Bocs Dius, nem neked szántam, te korrekt voltál. Rossz helyre kattintottam. Egyébként még mindig jogom van hülyének lenni.
zsanasilversword 2010 jan. 10. - 19:23:24
(29/99)
Elolvastam néhány véleményt. Nem mondom, meglepett rendesen. Néhányan hülyének nézik saját gyereküket. Nem hülyék pedig, csak kicsik. Hogy ki milyen filmet nézet meg a gyerekével, úgy gondolom leginkább attól kell függjön, milyen típus a gyerek. Félõs vagy nem. Bizonyos korosztályban a mindentõl félés alapjáraton jön. De drága szülõtársam. Mi a francnak ülsz a gyerek mellett, ha nem tudod a kezét fogni, és ha kérdez válaszolni neki. A piroska és a farkas is rémtörténet, még is imádják a kicsik hallgatni.Szükségük is van arra, hogy "kiféljenek " magukból dolgokat. Az idióta mesék, csak visszafejlesztik õket. Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg más gyerekpszichót. Egyébként pedig az illemkönyv forgatását is tudnám néhány embernek ajánlani. Mindenkinek joga van a véleményéhez, joga van kérdezni, stb. Senkinek sincs joga a másikat akár éteren keresztül is alázgatni, mert õ oly tökéletes. Senki sem hülye, mert más véleményen van. Egyébként pedig jogom van hülyének lenni. A Teletubbi kb. 1 1/2 éves koráig kötötte le a lányaimat, Utána nem bírták a közös nyáladzást, de te akár az esküvõje napján is ezt nézetheted a gyerekeddel., Neked is jogod van hozzá.
Dius 2010 jan. 10. - 15:41:11 Előzmény Zittyke
(28/99)
Ésszel fel nem foghatom, miért kell ilyen lekezelõ és flegma stílust felvenni, mert egyik szülõ a másiktól érdeklõdik, milyen a mese, mennyire való a kisebb gyerekeknek...?
Képzeld, mi épp a Dóránál tartunk (ráhibáztál), de a gyerek nem lóg a tv-n, - maradi módon olvasunk és diavetítõzünk. Viszont a mozi, - mint ahogy pl. a bábszínház - is lehet egy gyereknek kulturális élmény, ha jól választ a szülõ. S mivel kitalálták az okosok a "Fórum"-ot, - hogy tudjanak a kedves szórakozni vágyók értekezni egymással, mindenrõl - így én kérdezek. Te meg rögtön jól leugatod a témát.
Kérdem, miért? Tényleg, ennyire zavaró??
10/10
Zittyke 2010 jan. 10. - 12:14:27 10/10
(27/99)
Ja igen, azon én is elgondolkoztam h ez most mi...De utána el is felejtettem :D
Scarecrow 2010 jan. 10. - 11:16:11
(26/99)
-------SPOILER------
Ugyebár a hercegnek egy hercegnõt kell megcsókolnia ahhoz, hogy mindketten visszaalakuljanak emberré. Tetszett az a csavar, hogy feleségül vette Tianát, hercegnõvé téve így, majd visszaváltoztak eredeti formájukba, de Oddie mama ha jól emlékszem éjfélig adta meg a határidõt, ez a csók viszont már túl volt éjfélen, sõt.
----SPOILER VÉGE------
10/10
Zittyke 2010 jan. 10. - 10:04:07 10/10
(25/99)
Egyetértek mind a két hozzászólóval. Ilyen korban, ha moziba viszik el a gyereket, csak azt érik el, hogy zavarni fogják azokat akiket tényleg érdekelne a film.
Elõször szerintem otthon kéne nézetni az ilyen meséket a gyerekekkel. Én is otthon kezdtem a Hófehérkével :D
Az ilyen kicsiket, ha valaki nagyon moziba szeretné vinni, akkor nézzék meg mondjuk a Thomas a gõzmozdony mozifilmet. Mondjuk szerintem a tömeg és a zaj zavarja. A Fel címû filmen is azért kellett kivinni egy gyereket, mert nagyon hangos volt neki.(Nem félelmetes, a félelmetesnek mondható részeken nevettek xD )

Milyen logikai baki volt a végén?:D Én nem vettem észre :D
Butterfly1986 2010 jan. 09. - 22:47:27
(24/99)
Eleve fel nem foghatom, hogy minek egy 3,5 éves gyereket moziba vinni? Már bocsánat. De nem csodálom, hogy félt. És nem azért, mert kész horror, hanem mert bármitõl félt volna. Sok ember, hatalmas mozivászon. Egy 3,5 éves kisgyereket állatkertbe, különbözõ foglalkozásokra kell vinni, nem moziba. Az oroszlánkirály a mesetörténelem legfantasztikusabb filmje. Mégse értené egy ilyen kicsi gyerek és attól is félne. 6 éves kortól már fel tudja fogni, és nem csak a színes ábrázoláson kacag. Szerintem addig az életkorig teljesen felesleges moziba járni vele. Otthon fejlesszék a készségeit különbözõ játékokkal.
Scarecrow 2010 jan. 09. - 21:31:39
(23/99)
A kisgyerekeknek valóban ijesztõ lehet, fõleg a maszkos voodoo szörnyeteg a nagy fogakkal és a voodoo varázsló koponyaképû színes-villódzó tánca, de ezen nem kell csodálkozni, mert nem az óvodás korosztálynak szánják ezt a mesét. Kisebbeket felesleges elvinni moziba, mert a gyerekek 10 éves koruktól fogva kezdik megérteni a történeteket, a vágásokat, és az idõbeli ugrásokat, úgyhogy aki azt várja, hogy a 3 éves gyereke élvezni fogja ezt, egyáltalán a nagy képernyõt, és az óriási hagzavart, az nem tudom hogy gondolja, de nagyon rosszul gondolja. :D Az ilyen típusú filmek, nekünk lehet, hogy nem túl bonyolultak, de egy kisgyereknek azok, így a 10 év alattiak igazából még nem tudják értékelni. A 3 éveseknek még ott van a Teletubbies (nem tudom adják-e még valahol). Viszont a 10-12 éves kor felettieknek már parádés szórakozást adhat, és a szülõknek is. Egy kis nosztalgiát, amikor még hagyományos módon készültek a mesék, és nem karikatúraszerû, unszimpatikus kinézetû számítógéppel kreált meseszereplõk nyomták a reppes és utcai dumákat. A régebbi meséket számon is tartottam, az olyan klasszikusokat, mint az Oroszlánkirály, de a mai felhozatal, mint a Derült égbõl fasírt a gumibabás kinézetével már nem hoz lázba, és nem is vagyok hajlandó megnézni. Ez a mese viszont rendben van, úgyhogy én 9/10-re értékelem (azért vonok le egy pontot, mert a végén van egy logikai baki, ami nagyon szemet szúrt).
10/10
Zittyke 2010 jan. 09. - 17:48:40 10/10
(22/99)
12 éven aluliaknak ne lenne ajánlott?Azért az már kész vicc lenne.
Szerintem nagyon aranyos és élvezhetõ mese volt. Számítani lehetett rá, hogy lesz benne egy gonosztevõ, aki nem a fõhõsök buksiját fogja simogatni (Anasztaziában nem volt durva amikor Raszputyin csontvázként táncikált ill kinyírta Anasztázia egész családját?Vagy Mulánban a hunok akik gyerekeket gyilkoltak?). Aki tudja, hogy a gyereke nem bírja az ilyeneket nézessen vele Dóra a felfedezõt..
Dius 2010 jan. 05. - 09:20:57
(21/99)
Köszönöm! - és igen, meggyõztél,nem megyünk el.
D.
Dius 2010 jan. 04. - 14:13:29
(20/99)
Sziasztok,

érdeklõdnék azoktól, akik látták már a filmet, hogy 4 éveseket érdemes-e elvinni rá..?
Nem félelmetes, érteni fogják?

Az Up címû film óta nem merünk moziba menni. :(