Téma: A hercegnõ

ovan 2009 máj. 05. - 17:55:26
(86/166)
Tipikusan olyan film, amire senki nem fog emlékezni. A téma jó és elgondolkodtató, de semmi különlegeset nem mutat be. Az adott korban jellemzõ viselkedésmódot láthatjuk benne, ami szerintem elég sablonos. A filmben a hercegnõ olyan volt mint maga a film: akart vmit, de annyira mégsem, képviselni egy eszmét, de egy bizonyos határon nem ment túl, így nem tudtam értékelni a próbálkozásait. Igaz, hogy sok nõi sorsra igaz volt ez, pont ezért volt unalmas és felejthetõ. Szinte már dühítõ is, mert egy jó film is lehetett volna, ha fellázadt volna és el mert volna rugaszkodni a kor valóságától, de így nem volt semmi áttörés. Túl rideg és „távoli” lett, lehet, hogy ez volt a cél? A színészek játéka sem tetszett, nem tükrözte hûen az érzelmeket, például volt egy pillanat mikor elgondolkodtam, hogy hogyan is lettek szerelmesek?:) Nem volt meg az a bizonyos folyamat, amikor lehetett volna izgulni, a végén meg elolvadni mikor összejönnek :D, sajnos ez is elmaradt. :( A herceg érzelemvilágáról se tudunk meg semmit, hogy miért olyan, amilyen, így egy nagy homály maradt. Az biztos, hogy többször nem nézem meg. Ha már kosztümös film, akkor a Veszedelmes viszonyok-at ajánlanám, de ez csak egy vélemény volt a sok közül, hisz kinek a pap kinek más. :)
1/10
zsuzszizz 2009 máj. 02. - 06:38:11 1/10
(85/166)
Szerintem kifejezetten unalmas film, pedig szeretem az ilyen filmeket és a színészekkel sincs bajom.
1/10
mókusfõnök 2009 ápr. 29. - 18:11:11 1/10
(84/166)
Hát tény, hogy ennyire jellegtelen fejet rég láttam mint a Knightleyé. Annyit sem képes hozni színészileg, mint egy átlagember, vagy járókelõ hozna, akit az utcáról rántanék be. Tényleg tanácstalanul állok a tény elõtt, hogy õ színész. fogalmam sincs hogyan függ össze õ és a színészet.akármilyen filmbe belerakják szétzúzza a produkciót:)ha legalább bájos lenne, de a tekintete üres a teste meg szögletes:) jó szórakozást...
9/10
dodszy 2009 ápr. 23. - 22:30:11 9/10
(83/166)
Nagyon szép film. Manapság ritka az ilyen, fõleg, hogy nem amerikai, hanem angol, ami végig nagyon érzõdik. A színészek nagyon jók, de a sztori, a helyszínek, a díszletek is, szóval minden.
9/10
balazsbalog 2009 ápr. 13. - 22:53:09 9/10
(82/166)
Fantasztikus film - erõs 8-as. Keira Knightley egyik legjobb alakítása, a filmzene fantasztikus, a díszlet, a fényképezés, stb. bámulatos.

Dominic Cooperral viszont valahogy nem tudok kibékülni... most vagy direkt ilyen unszimpatikus pofával kellett játszania a szerepet, vagy alapból ilyen, de ha utóbbi az igaz, akkor csapnivaló színésznek minõsül.

Ralph Fiennes-ban is egy kicsit csalódtam, nem jött át, hogy most melyik karaktr-elem a hangsúlyos: a gonosz herceg, vagy a fura, XVIII. századi hímsoviniszta, magát kifejezni nem tudó, tudatlan szerencsétlen nõket elnyomni nem akaró, de mégis azt tevõ figura akart lenni. Olykor-olynkor az jött át nekem, hogy Voldemortot játssza a Harry Potterbõl, utána meg a Sors fiúkat A napfény ízébõl, szóval nem volt teljesen tiszta a karakterábrázolása...

A film szerintem arról akart szólni, hogy Georgiana egyszerre volt a legünnepeltebb társasági ember és a legmagányosabb nõ Angliában. Párhuzamot lehet vonni nagyon sok híres nõi sorssal, köztük DIana és Sissi sorsával is, de pl. ez a kettõ szerelmi házasságnak indult eleve, de pl. Dianáért annyira nem szomorkodott Károly, ellenben Ferenc Józsefet eléggé megviselte Sissi halála - de szerintem felesleges a párhuzam-vonás.

Úgy érzem Keira Knightley jó úton halad hogy néhány éven belül megformálja élete legnagyobb szerepét. Filmrõl filmre jobbá válik. Csak így tovább.
5/10
DannyMccoy 2009 ápr. 04. - 18:19:34 5/10 Előzmény Eva7
(81/166)
Aki szereti az ilyen jellegû történelmi filmeket annak tetszeni fog, nekem csak egy a sok közül, nincs benne semmi kiemelkedõ semmi maradandó. Keira és Fines játéka jó, a jelmezek és a diszletek is szépek, ez minden. 5 pont
9/10
Eva7 2009 márc. 22. - 21:22:36 9/10
(80/166)
Nekem nagyon tetszett, pedig utáltam ezt a csajt, de ebben nagyon jó volt!! Meg Fiennes is.
5/10
ultio 2009 febr. 25. - 14:35:41 5/10
(79/166)
nekem nem tetszett
de fiennes fantasztikus volt
5
offtopic
Zsófi 2009 febr. 19. - 21:17:25 Előzmény Zempy
(78/166)
Hát, nem tudom, lehet... :)
6/10
Zempy 2009 febr. 12. - 21:58:14 6/10
(77/166)
A reklámokat és az elõzeteseket erre építették. Aztán a filmet kevésbé. Ott nem éreztem ebbõl semmit. Sztem kicsit becsapták ezzel az embereket, mert mondom, az elõzetesek alkapján másra lehetett számítani.
Zsófi 2009 febr. 12. - 19:32:14
(76/166)
Hááát, lehet... Mondjuk mi értelme lenne/lett volna?
Vikke 2009 febr. 12. - 19:14:30 Előzmény Zsófi
(75/166)
A legtöbb uralkodónõnek tényleg hasonló az élete, de én akkor is látom a kifejezett Diana- párhuzamot, azt viszont nem állítom, hogy erre próbáltak volna építeni.
Zsófi 2009 febr. 11. - 21:32:09
(74/166)
Hát igen, elég sok esetre igaz ez a párhuzam, de talán ebbõl is látszik, hogy az ilyen nagy ,,elõkelõségeknek" sokban hasonló életük volt, hiszen majdnem ugyanazok az elvárások velük szemben, ugyanolyan közismert emberek, hasonló helyzetekbe keveredhetnek, illetve hasonló életet is kell, hogy éljenek az elõbb felsorolt okok miatt...
És tény, hogy erre az esetre is igaz LEHET, de sztem sem célozgatni akarnának Dianára.
Szóval sztem csak egyszerûen hasonló titulusú nõk, hasonló típusú életérõl van szó! :D
Vikke 2009 febr. 11. - 19:33:26
(73/166)
Jó akkor rosszul fejeztem ki magam, nem érdekházasság hanem miután megromlott a viszony kényszerházasság és a filmben is ez a helyzet.
Biztos sok más esetre is rá lehet fogni, de itt most konkrétan errõl beszélünk.
6/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 11. - 19:14:28 6/10
(72/166)
Ezt sztem még sok dámára rá lehet fogni a történelembõl. Egyébként Diana önszántából ment férjhez, 1981-ben a kutya nem kényszerítette rá. A nõvéreit kérték meg elõször, õk szabadon visszautasították az ajánlatot.
Vikke 2009 febr. 11. - 19:01:16 Előzmény Zempy
(71/166)
Mindketten kényszerházasságban éltek, szeretõjük volt, divatõrültek voltak, imádták a gyerekeiket és valamennyire mindketten megpróbáltak lázadni. Folytathatnám még..
6/10
Zempy 2009 febr. 11. - 15:56:37 6/10
(70/166)
Hát valami biztos, de nem sok. :S
Vikke 2009 febr. 11. - 15:22:26
(69/166)
Szerintem egyátalán nem az, és igenis van benne valami.
6/10
Zempy 2009 febr. 11. - 14:54:46 6/10 Előzmény Vikke
(68/166)
Szerintem elég mondvacsinált ez a Diana-párhuzam, sok nõre rá lehet húzni ezeket a vonásokat... pl. Sissi császárné és Diana között is már sokan párhuzamot vontak.
Sztem kár ebben a filmben ezt erõltetni.
Vikke 2009 febr. 10. - 20:58:07
(67/166)
Valahol olvastam, hogy Georgiana életét Diana hercegnõ életéhez hasonlították, és így, hogy megnéztem tényeleg lehet benne valami. Tetszett a film nagyon, gyönyörû volt a díszlet, a jelmezek és a három fõszereplõ is. Dominic Cooper nekem nem volt hiteles, így nem tudtam szurkolni a mindent elsöprõ szerelemért így inkább a herceg lopta be magát a szívembe. Talán Õ az egyetlen szépséghibája a filmnek.