Téma: A hercegnõ

Zsófi 2009 jan. 26. - 20:42:34 Előzmény Edkó
(46/166)
...Aztán ott volt az alkalom, hogy véget vessen hajdani ballépésének, de akkor már ott voltak a gyerekei. És melyik nõnek nem a gyerekei a legfontosabbak az életben? Úgyhogy inkább maradt a férje mellett, aki (nekem legalábbis úgy tûnt) kicsit magába szállt azóta (de ha nem is, legalább megértõbb lett), és a továbbiakban ,,békés(ebb)" házasságban éltek. Imádtam ahogy/amikor a Duke megszorította a Duchess kezét, mikor az maga alatt volt ,,elvesztett" kislánya miatt... :)) :D
8/10
Edkó 2009 jan. 25. - 20:07:01 8/10 Előzmény rotten969
(45/166)
1. érthetõ, hogy férfiként téged a nõiesség téma nem érdekel annyira (bár sok pasit ismerek, akiket férfi voltuk ellenére ugyanúgy érdekel a másik nemmel foglalkozó témák is...)
2. "éltek" volna... ha lehetett volna; "ha meg lettek volna" az alapjogaik "az élethez, mint olyanhoz"...
3. tizenakárhány évesen, te mindig olyan döntést hoztál, ami késõbb mindig jól jött ki, semminél nem voltál úgy, hogy "ez talán nem kellett volna", uram bocsá "jó elb*sztam"?
és ugye vannak azok az esetek, amikor egy hibánkért az egész életünkkel fizetünk... errõl szól a film
Newcastle United 2009 jan. 25. - 20:05:48
(44/166)
Igen, Duke es Duchess.:)
8/10
Edkó 2009 jan. 25. - 19:59:07 8/10 Előzmény Newcastle United
(43/166)
mármint Duke és Duchess? - mert ez tuóbbi biztos, ebbõl indultam ki, hogy a másik forma meg biztos: Duch, az -ess meg a nõképzõ (magyar szak ;-), de akkor lehet, h tévedtem, amennyiben igaz köszi :-)
Zsófi 2009 jan. 25. - 18:55:58
(42/166)
Igen, tény. Nem is azzal van a baj! :))
Newcastle United 2009 jan. 25. - 13:13:38 Előzmény Zsófi
(41/166)
Latatlanban nem mindent tud elore az ember, foleg ha a kritika is magasztaljha az adott filmet. Igaz ez esetben inkabb csak Fiennes jatekanak es a diszletnek szolt, nem a komplett filmnek.
Es ahogy rotten kollega is emlitette, kesziettek mar ilyen temaban nagyon jo filmet, de A hercegnot.
Newcastle United 2009 jan. 25. - 13:10:10 Előzmény Edkó
(40/166)
OFF

Duch helyett Duke.:)
Newcastle United 2009 jan. 25. - 13:09:03 Előzmény Zsófi
(39/166)
Tenyleg jok voltak a szineszek, tenyleg szep volt a taj es a jelmez, de a tortenetet nem neveznem elgondolkodtatonak. David Lynch filmjei az elgondolkodtatoak.:)
Ez a film a fogyasztoai tarsadalom igenyei szerint keszult, semmi plusz nincs benne. Par ev mulva majd keszul egy hasonlo, es akkor majd arrol fognak beszeli az emberek.
Zsófi 2009 jan. 24. - 22:59:56
(38/166)
Aki meg tudja magáról, hogy nem szereti az ilyen filmeket, az meg üljön be a Spílerre, vagy vmi hasonlóra, mert ennyi erõvel az meg csak pasiknak készült! Lehet mindenkinek negatív véleménye, de ne kicsinyítõ képzõzzön le egy filmet csak azért, mert neki nem tetszett. Ennyi.
rotten969 2009 jan. 24. - 22:31:03
(37/166)
alapvetõen elegem van....az utóbbi két hétben néztem meg az alábbi filmeket, amirõl minden fórumon, az imdb-tõl kezdve az összes mérvadó kritikáig csak szuperlatívuszokban beszéltek, hogy ilyen jó meg olyan drámai, meg tattaram....:slumdog millionaire, benjamin button, meg ez a hercegnõcske....
mind a háromról kiderült, hogy alapvetõen másodosztályú lányregény zokognivágyó lányoknak, olyan alapvetõen csak a nõket érdeklõ támakörök körül mint a szerelem, meg az elveszett szerelem, meg a megtalált szerelem, meg a szemét férfiak, meg a csukott szemes csókok, meg még egy ki csalódásos szerelem
én nem tudom miért nem csinálnak filmeket a férfiaknak is ...vagy legalább unisex-et---ez nem volt mindig így, a kramer kontra kramer pl szintén párkapcsolati téma, de egy klasszis..talán Mickey Rourke féle wrestler alegjobb mostani....de ezek a huszadrangú nyavalygások...hogy szegény keira hogy szenved a bunkó férjétõl....és hogy más korszak volt meg így meg úgy.....az a korszak sem volt más abban a tekintetben, hogy akkor is mindenki csak a saját életét tudta elrontani...akkorsem lehetett ezt másra kenni...talán ha nem ment volna bele ebbe az érdekházasságba keirácska az elején, akkor ez bunkó pasi nem bántotta volna a drágámat..
8/10
Edkó 2009 jan. 23. - 19:29:31 8/10
(36/166)
Nem off, hanem spoiler!!! (bocsi, most találtam meg :-)
8/10
Edkó 2009 jan. 23. - 18:39:42 8/10
(35/166)
Az off az ez? nem tudom. és a szabályzatban sem találtam, h konkrétan mi az. vki tudna ebben segíteni, megmagyarázni?
8/10
offtopic
Edkó 2009 jan. 23. - 18:32:53 8/10
(34/166)
OFF! (aszem ez az)
ja és számomra leghatásosabb a filmben, nem is a színészek játéka, a háttér, a táj, a zene, a történetszövése, hanem a film végén az a pár mondat volt, hogy végül mi is lett az életökben a film után: hárman leélték az életüket EGYÜTT, a Duchess HALÁLÁIG (szóval õ halt meg elõször, a legfiatalabb - vajon miért?), aztán a szeretõt elvette a Duch... a egykori Duchess beleegyezésével... Hát... kész.
8/10
Edkó 2009 jan. 23. - 18:28:47 8/10
(33/166)
de mit tehetett volna? érdekes errõl beszélni szerintem. mármint én is folyamatosan ezen agyaltam, és agyalok azóta is, hogy nem lehetett volna vmi megoldás?? mégis csak valami... de aztán azt is számításba kell venni, hogy az egy teljesen más kor volt, mint ami most, csak egy szerény példa: a nõk nem szavazhattak, magyarán nem voltak állampolgároknak titulálva, csak a férjük "tartozékai" voltak... (a filmben is ezt tárgyalják "az urak", és a duchess erre reagál finom mosollyal, hogy korlátolt szabadság nincs, vagy van, vagy nincs, átmenet nem létezik...) Szóval a kérdés: egy ilyen korban, helyzetben mit tehetett egy nõ? (amit a szeretõ csaj? ...)
8/10
Noncsa 2009 jan. 22. - 20:00:32 8/10
(32/166)
Nem nagy lelkesedéssel ültem le megnézni a filmet, Keira Knightley nem a kedvencem, és úgy voltam vele, hogy nem kellene már ezeket a kosztümös filmeket ráerõltetni. De ez a film nagyon jó volt, meghökkentõ maga történet, a díszletek és jelmezek nagyon valósághûek, a zene is nagyon passzolt.
Tényleg elgondolkoztató, és azért lehet ilyen nagy hatású, mert mindenki jól játszott szerintem.
Igazából meglepett, hogy sokszor milyen beletörõdõ és engedelmes volt a férjével szemben a hercegnõ, még ha így is nevelték, hiszen a kisebb dacokból arra számítottam, hogy majd a végén szembeszáll vele. Mégis a szeretõnek nagyobb hatása volt a hercegre mint a nejének.
10/8
3/10
csilisbab16 2009 jan. 22. - 17:32:15 3/10
(31/166)
szerintem nem egy nagy szám film, nagyon sablonos volt már vagy 1000 ilyen filmet csináltak. untam is 10/3
sukiyo 2009 jan. 19. - 17:46:12
(30/166)
én ma láttam és én megadnám rá a 10est! elgondolkodtató. Néha ilyen film is kell. Katarzis szerû élményt nyújt. fantasztikus szót én merném rá használni.
10/10
delysia 2009 jan. 17. - 18:51:13 10/10
(29/166)
Nekem nagyon tetszett,annak ellenére hogy szomorú. Akik imádják a kosztümös filmeket azoknak irány a mozi!
Zsófi 2009 jan. 17. - 11:33:36
(28/166)
Jaja, nem volt egyszerû az élete akkoriban a nõknek... Csak tudnám, hogy miért nem (volt) megfelelõ egy lány-utód!? Igazságtalanság, hímsovinizmus! xDxD
8/10
Edkó 2009 jan. 17. - 00:19:36 8/10
(27/166)
Én is ma láttam a filmet. Hát nem egyszerû a történet: kb amit egy nõvel meg lehet csinálni azt meg is tették v. tette a férfje vele... Fantasztikusnak nem mondanám, márcsak pont ezért nem, mármint inkább megdöbbentõ, kiakasztó, hogy mik meg nem történtek, történnek (?)... Szerintem jól játszott be a csaj, de hogy 10-est kapjon, ahhoz még jobban bele kellett volna adni "valamit", de Ralp Fienes hozta a formáját, õ aztán tényleg úgy játszott, ahogy kellett, undorodtam is a filmbeli jellemétõl rendesen :). Amúgy a kosztum, a táj, a "házak" elképesztõk, imádom az angol tájat. Szóval összeségében egyszer mindenképp érdemes megnézni. És elgondolkozni...