6/10
Bigpapa 2016 szept. 23. - 20:41:25 6/10
(14/94)
Tegnap láttuk a filmet és nincs Alzheimer-kórom :D ,de basszus már alig emlékszem valami igazán jó jelenetre. Van persze benne ok jó poén, amik tényleg jókor vannak elsütve, Denzel és igazából a többiek is jól játszanak, mégsem azt éreztem a film én, hogy huh, ez qrva jó volt.
A régi spagetti westerneknek még volt atmoszférájuk, ez nekem túl steril lett! A gyöngy fehér fogakkal, a hibátlan tájakkal együtt. Túl hullámzó volt a film. Felvitte az érdeklõdést, aztán a mélybe zuhant és elkezdtünk ásítozni, pedig fél 8 volt csak. :) Annak örültem, hogy nem csináltak belõle gy elcseszett Bosszúállók féle akció filmet, tehát nem robban fel valami minden 10 percben és nem lõnek le valakit percenként.
A karakterek jók, de pl pont azt figyeltem,hogy nem izgultam a vége leszámolás alatt, pont leszartam, ki hal meg. Az elõttem õ csaj végig facebookozta a filmet. Azt szívesen tarkón vertem volna, mert a fényerõt se vette le.

Nem rossz film, de amíg a Volt egyszer egy vadnyugatot, a Jó a rossz és a csúfot, vagy az Egy maréknyi dollárért filmeket még vagy 50x meg fogom tudni nézni, ezt tuti nem fogom , talán még újra sem, nem hogy 3x.

Csak a jóindulat miatt 10/6 pont
1/10
_nyugiss_ 2016 szept. 20. - 13:13:57 1/10
(13/94)
ez találó:

"A hét mesterlövész egy újabb fölösleges remake Hollywood önpusztításának paradicsomából"
Kovács kolléga 2016 szept. 20. - 06:55:58
(12/94)
http://index.hu/index2/#bloghu/movietank/2016/09/19/a_het_mesterlovesz_490

Úgy néz ki, az lesz a legnagyobb "baj" a filmmel, hogy nem lesz min filozofálni.
Kovács kolléga 2016 szept. 15. - 20:26:33
(11/94)
https://www.youtube.com/watch?v=q-RBA0xoaWU

Jó kis film lesz ez. Most derül ki, mekkora sztár Chris Pratt. A galaxis õrzõi és a Jurassic World sikere nem kis részben neki köszönhetõ, de ott biztos alapon állt mindkét franchise, nem volt kockázat.

Itt azért más a helyzet. Ha kasszasiker lesz A hét mesterlövész, akkor talán eldõlt a leendõ Indiana Jones személye is.
gladiolus 2016 szept. 15. - 08:20:44
(10/94)
:)

Akkor minden rendben. Helyreállt a világbéke. :-)
1/10
BuddhaVamzerPatkány 2016 szept. 14. - 15:56:28 1/10
(9/94)
Nyilván szarkazmus volt :)
Egyik kedvenc filmemrõl van szó.

(az 1960-as verzióról van szó természetesen)
gladiolus 2016 szept. 14. - 14:07:23
(8/94)
Ha ezen írásodat szarkazmusnak szántad, akkor oké. Ha viszont komolyan gondoltad, akkor némi pontosítás szükséges.

Az 1960-as verziót NEM fogja mindenki elfelejteni, ez garantált. Egy 9,4-es pontozású filmrõl beszélünk, aminek van súlya, de ha a silány kis magyar pontozás hidegen hagy, akkor az IMDB tetszésindex is 7,8. A szubjektív tetszésindex pedig valószínûleg még ennél is jelentõsebb sokunk esetében, ami olykor nem pontozható.

Nem fogom megnézni a 2016-os változatot, mert vannak filmek, amikre az ember nem vágyik újabb kiadásban, ezért véleményt sem formálok róla, mert az taplóság lenne.De annyit látok az ismertetõ kapcsán, hogy tartalmi és szereposztásbeli eltérések is vannak a két film között.

Nekem Steve McQueen, Charles Bronson, Yul Brynner, James Coburn, de legfõképpen Eli Wallach felejthetetlen alakítása tökéletesen fedezi a Hét mesterlövész sztorival kapcsolatos elvárásaimat egy életre.
Vannak igazán nagy és idõtálló filmek, amiket csak tisztelettel illik kritizálni, ha már kritizálja valaki egyáltalán.
1/10
BuddhaVamzerPatkány 2016 szept. 13. - 20:38:28 1/10 Előzmény Tomiiii
(7/94)
Hogy képzeled, hogy lepontozod ezt a remekmûvet úgy, hogy nem is láttad?
Igaza van kurt wagnernek, szégyelld magad!

Ez lesz a westernfilmek alfája és omegája!
Mindenki el fogja felejteni az 1960-as verziót, ha ezt megnézi!

Sõt az archivumból is törölni fogják, mert egy nigger sem játszott benne!

Remélem az összes John Wayne filmet feldolgozzák, de kínai szereplõkkel.
Kovács kolléga 2016 szept. 13. - 20:05:11 Előzmény Tomiiii
(6/94)
Mi az, hogy "volt"? Már láttad?
1/10
Tomiiii 2016 szept. 10. - 19:08:38 1/10
(5/94)
Minek nyúlnak igazi kult filmekhez? Üzleti szemlélettel persze, legyen benne fekete színész is, ázsiai is, stb...
Ez szörnyû volt.
nyugiss_ 2016 szept. 01. - 21:13:21
(4/94)
minap láttuk a trailerét moziban és csak fogtuk a fejünket
denzel ide-hawk oda, nekem ez ki fog maradni

maradok a jó kis yul bryner féle verziónál :)
Kovács kolléga 2016 szept. 01. - 21:06:54
(3/94)
Hiányzott bizony!

Nagyon untam már a három órahosszán át hömpölygõ, lassú tempójú, vontatott, bután moralizáló, akciókban szegényes, unalmas tájképekkel teletûzdelt, realizmusra törekvõ westerneket (fõleg az idegesítõ hegedûnyekergést, amit filmzene címszó alatt sóztak ránk). Évek óra ez jelentette a mûfajt (tisztelet a kivételeknek). Sok értelme a sci-fi/horror/fantasy verzióknak sem volt.

Remélem, kapok végre egy pörgõs tempójú, lövöldözõs tesztoszteronparádét, olyasféle humorral, amit az Indiana Jones-filmekben vagy a Die Hardban annyira lehetett szeretni (jó egysorosok és gegek, semmi gagyi).
nyugiss 2016 ápr. 20. - 19:48:39
(2/94)
jesszus,ez is nagyon hiányzott....
somersby 2016 ápr. 20. - 19:45:18
(1/94)
John Sturges 1960-as filmje a western mûfaj egyik kiemelkedõ klasszikusa – ami Kuroszava Akira A hét szamurájának vadnyugati változata volt –, amelyben olyanok alakították a címbeli mesterlövészeket, mint Steve McQueen, Charles Bronson, Eli Wallach, James Coburn, és az Oscar-díjas Yul Brynner.

Az eredetihez képest változás, hogy sokszínûbb lett a zsoldoscsapat: most már egy harci díszeit viselõ komancs indián (Martin Sensmeier) és egy titokzatos ázsiai férfi, A jó, a rossz és a furcsa c. filmben már komoly westernes tapasztalatokat szerzett Byung-hun Lee is a telepesek segítségére siet.

A film teljes egészen nem fogja lemásolni az 1960-as film sztoriját, az új változat forgatókönyvét John Lee Hancock (Éjfél a jó és a rossz kertjében, A szív bajnokai) és Nic Pizzolatto (True Detective) írta.

A produkciót az az Antoine Fuqua rendezi, akinek ez már a harmadik közös filmje Denzellel A védelmezõ és a Kiképzés után. Ez utóbbi hozta el Washington második Oscar-díját.
A szereposztás olyan értelemben követi az eredeti filmet, hogy ebben a feldolgozásban is számos sztár tûnik fel: Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Denzel Washington, Byung-Hun Lee, Manuel Garcia-Rulfo és Martin Sensmeier alakítják a címszereplõket.

Official Trailer [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=YnD-rBXattk

Bemutató dátuma: 2016. szeptember 22.