1/10
_nyugiss_ 2016 okt. 18. - 18:07:48 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(34/94)
te olyan hülye vagy helybõl, mint más nekifutásból kurt wagner kovács
szted annak idején a vadnyugaton a filmben hasonló karakterek megélték a 40 évet?

kicsit olvas utána a dolgoknak, mielõtt a baromságaidat összehordod itt..

egyébként a film jó nagy bukta lett, még mindig nem hozta vissza az elkészítés költségét sem...
de nyilván neked van igazad, ez az évszázad westernfilmje

remélem legközelebb kinaiakkal forgatják le, annak is ott fogsz tapsolni az elsõ sorban...
Kovács kolléga 2016 okt. 10. - 19:48:37
(33/94)
Még egy gondolat.

Érdekes, hogy egyesek állandóan azt szajkózzák, hogy a spagetti westernek voltak az igaziak, mert reálisabbak voltak, mint a korabeli amerikai westernek. Ugyanakkor azért is kiakadnak a "mûítészek", mert az ötvenes-hatvanas évek amerikai westernjeivel szemben az új Magnificent Sevenben nem csak jól fésült, fehér bõrû, angolszász úriemberek járják a vadnyugatot. Közben nem esik szó arról, hogy elõször éppen a manapság példaképnek számító az európai westernekben tûntek fel a legkülönbözõbb etnikumú és bõrszínû szereplõk.
Kovács kolléga 2016 okt. 10. - 19:42:04
(32/94)
Abszolút hülyeség azt írni, hogy A hét mesterlövész klasszikus verziójának színészei egytõl-egyig nagy sztárok lettek volna. Amikor Sturges filmje elkészült, akkor egyedül Yul Brynner számított nagy névnek. Buchholz, McQueen, Bronson és Coburn a második vonalat jelentette és ugyanez érvényes Eli Wallachre is (1960 elõtt szinte csak tévéfilmjei voltak). Tény, hogy éppen a mesterlövész-filmnek köszönhetik a sztárok közé való beléptüket, de ez csak évekkel késõbb vált egyértelmûvé. Körülbelül akkora súlyuk volt 1960 elõtt színészként, mint mondjuk most Martin Sensmeiernek, aki elõtt ott a jövõ.
Robert Vaughn sem volt soha sztár, csak egy jó karakterszínész (aki a pályafutása nagy részét zs-filmekben töltötte el). Brad Dexter neve pedig rég feledésbe merült volna, ha nincs ez a szerep.

Egyébként elég furcsa mai szemmel nézve, hogy a klasszikus verzióban a történet szerint kiégett, cél nélküli hivatásos gyilkosokat amorózó külsejû harminc év körüli színészek játszották (voltak persze kivételek, mert Charles Bronsonnak már akkor is el lehetett hinni, hogy azonos azzal a karakterrel, akit eljátszik). Ez lett volna a hitelesség? Akkor már inkább a Vad banda, ahol valóban hitelesen megjelenõ leharcolt veteránok szerepeltek. Vagy a friss mesterlövész-film, amelynek szereplõi külsõre sokkal gyilkosabb pofák, mint az 1960-as verzióban játszóké. Tessék összevetni D'Onofriót vagy Hawke-ot a régiekkel...
Törolt Felhasznaló 2016 okt. 10. - 17:43:43 Előzmény pupupu
(31/94)
"Nem éltem akkor, de kétlem, hogy ez az összetétel életszerû lenne, reprezentálná az akkori vadnyugati társadalmat"

Ajánlom megtekintésre a "mulikulti" témában a "Hell on wheels" c. western sorozatot.
Meg fogsz lepõdni. ;)
Nagy1A 2016 okt. 10. - 12:03:10 Előzmény krampampuli
(30/94)
Nem arról van szó, hogy a remake csak azért mert feldolgozása vminek rossz kell, hogy legyen! Szerencsés esetben egy, max két-három fõhõs szerepe viszi a filmet és ha nem nagyon azonosulsz a színésszel, nem csak a fõszereplõ kimagasló teljesítményétõl lesz a film felejthetetlen, akkor lehet, hogy jó is lesz a feldolgozás és megszokod az újat is. Ebben az esetben, azért nem lett volna szabad megcsinálni ezt a filmet, mert nyolc olyan mértékû, olyan kvalitású színész játszott benne, akik egyenként is a 60-as évek legnagyobb sztárjai voltak! Ez olyan sztárparádé, amit igen nehéz megismételni! Nyolc ilyen színészt még egyszer nem igen lehet összehozni (!! Csak egy kiragadott karakter, egy Eli Wallach-hoz, még csak hasonlító karakterû színész sem láttam életemben....... azóta sem!! Ráadásul minden karakter, a szerepének megfelõ típusú színész a többi filmjeiben is (legalább is nagyjából). Nem beszélve arról a nem elhanyagolható tényrõl, hogy ezt akkoriban tizenéves korunkban láttuk és azóta is vagy százszor, tehát bennünk ez mondatról-mondatra, de legfõképpen, képrõl-képre él! Remélem érthetõ, hogy mire gondolok. Az ilyen fajta filmek számunkra, már mûalkotások, amit nem szabad újra megalkotni. Lehet, hogy erõs a példa, de milyen lenne, ha a pl. Mona Lisát újrafestené valaki!! Nem újra értelmezve, hanem ugyanúgy mint az eredetit, kicsi változtással, max nem jobbról-balra, hanem balról-jobbra nézne. A jó feldolgozásra, nekem az Oscar a példa, mert annak ellenére, hogy a Horgász a pácban óta kedvencem a Funes, aki ugye, azért nem akárki a vígjátékok területén, a Stallone film szerintem magasan jobbra sikerült.(meg is bukott Amerikában!!)Na itt van egy jó figura, Chazz Palminteri számomra, a tipikus olasz maffiózó, akit egy romantikus szerepben el sem tudok képzelni. A 60-as film minden szereplõjére is, ez pont így igaz.
Summa-summárum ezt a filmet én nem fogom megnézni..........
pupupu 2016 okt. 08. - 15:58:07
(29/94)
Fogalmam sincs, erre a filmre miért volt szükség. Semmiben nem tesz hozzá az elõzmény-alkotásokhoz. Sõt, olyan mértékben itatja át a modern kor szelleme, hogy western volta ellenére számomra a film élvezhetetlen - önálló filmként is. SPOILERSZERÛ RÉSZ: Eleve a politikai korrektség jegyében többféle nációból rakják össze a csapatot. Nem éltem akkor, de kétlem, hogy ez az összetétel életszerû lenne, reprezentálná az akkori vadnyugati társadalmat. A "fõgonosz" meg látványosan elmebeteg, zéró erkölcsi morállal, amit valamiféle öncélú és perverz pusztítási vággyal túloznak el. Már a megnyilvánulásai miatt sem engedték volna ebben az idõben sem emberek közelébe. Nem lehetett volna szimplán törtetõ, számító, szóval valami olyasféle, mint egy gátlástalan üzletember? Vagy ezt a figurát nem lehetett volna annyira utálni, ez a viselkedés nem éri már el a mai fogyasztó ingerküszöbét? A végén meg a géppuska... Egyszerû logika, mint a faék. Ha a nagy nem elég, nem elég egy hadseregnyi fegyveres, akkor jöjjön a nagyobb, a géppuska. Hát ebben nincs sok fantázia. Összefoglalva, számomra ez nem western film. Ahhoz kell a hitelesség, ami ebben a filmben inkább csak a klisékben van jelen. Játszódna inkább napjainkban, akkor ez talán nem lenne annyira zavaró.
4/10
mimzy 2016 okt. 07. - 17:20:25 4/10
(28/94)
Egyik eredetit sem láttam, A hét szamuráj...
Nekem túl nyomorúságos volt, és a vége szomorú.
Nem fogom még egyszer megnézni.
krampampuli 2016 okt. 07. - 13:17:26 Előzmény Winnetou68
(27/94)
Egyetértek veled szerintem is jó. Mindig furcsáltam azt a véleményt ha valakinek ezért nem tetszik pl. egy film mert remake. Attól még tetszhet valami, hogy volt egy elõzménye amit jobbnak találtunk. Amikor az eredetit nézte valaki akkor vajon az, hogy tudott tetszeni? Azt sem viszonyította semmihez :)
9/10
Winnetou68 2016 okt. 04. - 16:24:43 9/10
(26/94)
Tudom hogy a Hét szamuráj az eredeti, de ez a film annak a remake-je, vagy az 1960-as Hét mesterlövésznek? Vagy ezen az alapon mindkettönek?
Ljerk 2016 okt. 04. - 15:05:11
(25/94)
Eredeti ? Az eredeti Kurosava Akira (Akira Kurosawa) A hét szamuráj címû filmje. Nem véletlenül forgatták le újra (vagy írták át) a filmjeit a legjobb rendezõk, ugyanis az akció mozzanatok fölé helyezte a szereplõk közti kapcsolatokat, így nemcsak a látványvilággal, hanem érzelmekkel is hatott a nézõkre.

A hét szamuráj (1954) --> A hét mesterlövész (1960)
A rejtett erõd (1958) --> Csillagok háborúja trilógia (1977-83)
Yojimbo (A testõr 1961) --> Egy maréknyi dollárért (1964)

Mind a három átirat sikeres lett, a Csillagok háborújában Lucas nemcsak jól megtartott a szereplõk közti kapcsolatokat, de sikerült romantikát és családi drámát is (Luke-Han Solo-Leia és Darth Vader) a történetbe bevonni, így a sci-fi látványvilággal együtt ez a film túl is szárnyalta az eredetit.
1/10
_nyugiss_ 2016 okt. 04. - 12:25:21 1/10
(24/94)
nyilván nem láttad az 1960-as verziót, mert akkor ekkora baromságokat nem irnál
az összes szereplõ motivációja ismert lett film végére

te csak nézd ezt a szemetet, neked való
9/10
Winnetou68 2016 okt. 04. - 12:18:42 9/10
(23/94)
Olvasgatom itt a hozzászólásokat, meg néhány kritikát, és õszintém szólva nem értem mi a baj evvel a filmmel. Hangulatos, tempós, és végre western. Szeretem ezt a mûfajt, és igen, az eredetit is, ezért sem értem a kifogásokat. A kedvenc: "Semmi nem derül ki a motivációjukról." Aha. Mert az etalonként emlegetett eredetiben igen? Az eredeti sem volt más, mint egy hangulatos western-akció igen cool fõszerplõkkel. Talán itt lehet egy kis döccenõ, de igazán itt sincs. Ez a film jó. Szerintem.
1/10
_nyugiss_ 2016 szept. 28. - 15:09:35 1/10
(22/94)
ez a fos még a gyártási költségeket sem fogja visszahozni, ami kb.várható is volt
persze az idiotik rendezõt ez nem állitja meg abban, hogy a sebhelyesarcút is rimékelje

gagyivúd lassan ultragagyi
Kovács kolléga 2016 szept. 26. - 13:55:53
(21/94)
Egy kis kiegészítés:

Sok embernek nem tetszik a multikulti jelleg. Pedig egyáltalán nem ördögtõl való dolog az, hogy egy westernfilmben sokféle náció legyen jelen.
A hatvanas-hetvenes években pl. az európai westernek kifejezetten gyakran szerepeltettek ázsiai vagy néger színészeket westernfilmekben. Woody Strode például a spagetti westernek egyik klasszikus színésze volt, szerepelt a Volt egyszer egy Vadnyugatban is, vagy ott van az Akik csizmában halnak meg, ahol Bud Spencer és Terence Hill mellett játszott. Az ázsiaiak esetében Toshiro Mifune és a Vörös Nap jut eszembe, ahol szintén nagyon eklektikus volt a szereposztás.
Az indiánokról a német és francia vadnyugati kalandfilmek hasonló karakterei jutottak eszembe.
A hét mesterlövész remake azért érdekes, mert nem a klasszikus Sturges-korabeli western hagyományokat követi, hanem azokat az európaiakat, amelyek nem kis részben Tarantino hatására az utóbbi években jöttek divatba. Egyébként a Fuqua-film hemzseg az olyan jelenetektõl, amelyek a spagetti westerneket vagy az NSZK-francia indiánfilmeket idézik fel. Chris Pratt például egyáltalán nem Steve McQueent imitálja, hanem a fiatal Clint Eastwoodot, de Denzel Washington is emlékeztet Lee Van Cleefre (most ne foglalkozzunk a bõrszínnel).
Kovács kolléga 2016 szept. 25. - 19:11:10
(20/94)
Megnéztem. Nagyon kellemes moziélmény volt, ami simán megér egy kilencest.

Egyébként éppen ez volt az a film, ami egészen jól hasznosította a spagetti westernek kliséit (+ volt benne egy nagy adag Peckinpah is, ami duplán jó pont).

Ha valaki a koszos, büdös, hiányos fogú westernhõsöket hiányolja, akkor nagyon utálhatja az eredeti John Sturges-filmet, a hibátlan svádájú férfimanökenekkel.
1/10
_nyugiss_ 2016 szept. 25. - 18:00:16 1/10
(19/94)
hagydel, kurt wagner kovács minden szar új filmet kötelességének érez megvédeni
a rimékeket meg méginkább
androcles 2016 szept. 25. - 17:52:15
(18/94)
Nem szeretek egyetérteni, de az általad leírtakkal maximálisan egyetértek....annyit még hozzátennék, hogy nem vagyok rasszista, de már nagyon elegem van belõle, hogy minden filmbe tesznek minimum egy négert, aki az esetek 99% -ban faszagyerek....
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 szept. 25. - 17:15:33
(17/94)
Azért pl a "Cowboys and aliens"-ben voltak nagyon jó "szakadt" karakterek.
6/10
Bigpapa 2016 szept. 25. - 16:53:27 6/10 Előzmény Kovács kolléga
(16/94)
1. Hol mondtam, hogy szar volt? 6 pontos. Ennyit tud, számomra, tõlem.
2. Ha már feldolgoznak egy klasszikust, ami még a mai napig is megállja a helyét, talán nem kéne ilyen sterillé tenni.
Minden túl szép volt, túl tiszta. Nézz meg egy spagetti western filmet.. Milyen fazonok vannak benne? :D Itt egyedül Ethan Hawke foga volt ronda, de neki alapból ronda, tehát nem kellett rajta melózni :) Igen is undorító, büdös, rohadt fogú, koszos, mocskos emberek voltak zömében a vadnyugaton, akik jó, ha két hetente fürödtek. A fogaik kirohadva, a bõrük a naptól cserzett. Ezt várja az ember egy westerntõl, ahogy egy terminátor filmtõl a robotokat. Ma nem nagyon készülnek klasszikus értelembe vett western filmek és talán nem véletlenül. Nincs érzékük hozzá. Az a generáció, aki még értett hozzá, kihalt, a nintendon felnõtt New age generáció meg Avangers filmeket rendez a most 13-19 éves korosztálynak, akik mindegy mi alapon, csak szuperhõs legyen, beül rá.
Régen ez külön mûfaj volt, a hozzá tartozó stábbal, operatõrökkel rendezõkkel, díszletesekkel, akik a kisujjukból kiráztak egy izgalmas western filmet. Ez nem volt izgalmas. Nézhetõ, van benne pár jó poén, pár jó jelenet, de ez sose lesz klasszikus, amirõl 56 év távlatában is beszélnek.
Kovács kolléga 2016 szept. 23. - 21:29:49
(15/94)
Én csak a hétvégén nézem meg a filmet, de felötlött bennem egy kérdés: ha egy film nem Volt egyszer egy Vadnyugat szintû remekmû, akkor az már csakis sz*r lehet? A kettõ között nincs átmenet?