gabroca 2012 márc. 06. - 18:56:19
(29/109)
Jó lenne már eredeti hanggal megnézni...
10/10
olahmiki1959 2012 márc. 06. - 18:55:08 10/10
(28/109)
Saját véleményem szerint a 3 legnagyobb westernfilm "A hét mesterlövész", a "Volt egyszer egy Vadnyugat", és "A Jó, a Rossz, és a Csúf".
A fordulatos, izgalmas, mégis emberi sztori, a rendezés, a westernfilmekben megszokottól eltérõ, magas színvonalú színészi játék, a zene, az operatõri munka, és a magyar nézõk számára oly kedves EREDETI SZINKRON! mindhárom film esetében óriási élményt nyújt.
Nem érdekes, hogy mindegyik film a 60-as években készült?... És egyikük sem avult el, nem járt el felettük az idõ, sõt, - közhely következik, - mint a jó bor, egyre értékesebbek, maradandóbbak, súlyosabbak lettek.
A hét mesterlövészt nagyon sokszor láttam már, betéve tudom minden jelenetét, mégis minden alkalommal ugyanolyan élmény számomra a megtekintése, gondolom, ezzel nem vagyok egyedül.
A film megismételhetetlen klasszikus, nem véletlen, hogy ilyen magas pontszámokat kap, mint ahogyan az sem, hogy bár manapság a "remake"-k korát éljük, eddig még senki sem próbálta meg újból leforgatni.
Azt, hogy újból leszinkronizálták, el sem akarom hinni, olyan képtelenségnek tartom.
AvatáR Gil Maerth 2012 márc. 06. - 15:25:04
(27/109)
Piszkosul nagy film, ami kínálatból egyértelmûen kitûnik !
SandCreek 2012 febr. 14. - 17:02:38
(26/109)
Igazán jó film. A legelsõ jelenettõl az utolsóig van mondanivalója, egyáltalán nem szokványos western.
Akik látták Kurosawa mestermûvét, azoknak sok plusz izgalmat jelent az amerikai változat. Rengeteg direkt utalás az eredetire, tehát tisztelgés az alapmû és készítõje elõtt. A különbségek szintén érdekesek.
A falusi lét és a munka hangsúlyozása a fõ erénye a filmnek. Az õshonos megfélemlített indiánok világosan mutatják melyik oldalon lehet harcolni a jó ügyért. A karakterek összetettsége elég jól ábrázolt, kellõ adag romantikával. Nagyon szerethetõ film.
10/10
Andrispe 2011 febr. 15. - 14:42:13 10/10 Előzmény Anditos
(25/109)
Igazad van :D
9/10
tyrichie 2011 febr. 04. - 19:24:42 9/10
(24/109)
Remek western nagyszerû színészekkel, egy alapmû.
offtopic
Anditos 2010 nov. 04. - 11:40:53
(23/109)
A Volt egyszer egy vadnyugatot és ezt a filmet összehasonlítani olyan értelmetlen, mintha az almát meg a körtét hasonlítanánk össze. Más a színük és az ízük, de ugyanolyan finom mindkettõ.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 nov. 04. - 10:57:18 9/10
(22/109)
Nagyon jó film.
10/9.
Wilde 2010 aug. 11. - 16:14:52
(21/109)
1960 nagybetûs év az amcsi filmgyártásba: igaz, lopott anyagból – Kuroszava - de megszületett a legamerikaibb, és valóban csak rájuk jellemzõ mûfaj egyik alapköve sztárszereposztással, és hihetetlen erõs rendezéssel. Mi a film titka, mitõl nézhetõ még mindig és nem tartjuk elavultnak, mint sok más mozit? Nem tudom.....Sturgeí remekül építi fel a karraktereket, színészeibõl a maximumot hozza ki, többeket elindit felfelé, és mindezenközben nem marad adós a látvánnyal, és az izgalommal sem. Itt a hõsök, a lettünt korszak régivágású férfiai kalap mögül néztek a világra, talán kérgesnek és keménynek látszódtak, ám olyan erényeket csillogtattak, amitõl FÉRFI a FÉRFI: becsület, erõ erény. A zenéjét, aki nem ismeri, gyors iramba ássa el magát, mert szintén alapmû: mint ahogy úgy valójában az egész 120 perc, amíg tart a film. És csak sohajtunk, hogy abból a legendás csapatból mily kevesen is maradtak.....
valamit 2010 febr. 22. - 11:15:54
(20/109)
Ezek is jók:

"- Nem tudtam, hogy nem elég hullának lenni a temetõhöz. Mióta tart ez?
(halottaskocsis:)
- Amióta a város civilizálódott. Nem tehetek róla. Nekem nem tetszik, uram. Minden embert egyformán jövendõ kliensemnek tartok."

A halottaskocsi elvezetése kapcsán mikor le akarják lõni a kocsist:

"- Senki nem hajlandó. Tessék.
Chris Adams: A pokolba. Ha csak ezen múlik, elvezetem én a fogatot."

Vagy a végén:

"Az öregnek igaza volt. Csak a parasztok nyernek. Mi mindig, csak veszítünk."
oldjakuza_1970 2010 febr. 22. - 11:06:18
(19/109)
és akkor még nem beszéltünk a szinkronokról:
a kedvencem Eli Wallach (Calvera) - Agárdi Gábor
oldjakuza_1970 2010 febr. 22. - 11:04:21 Előzmény wukovsky
(18/109)
az egyik nagy mondat:
"nekem senki ne adjon pisztolyt azzal, hogy fussak"....
8/10
affarefatto 2010 febr. 22. - 10:48:52 8/10
(17/109)
Én személy szerint inkább spagettiwestern fogyasztó vagyok, az amerikai westernért nem rajongok túlságosan. Éppen ezért számomra a Volt egyszer egy vadnyugat az alapmû, tehát ezt a filmet is ahhoz hasonlítom, annak ellenére hogy ez vagy nyolc évvel öregebb. A fentiek ellenére alapmûnek tekintem, ámbár véleményem szerint sem hangulatában, sem zenei aláfestésben nem éri el a VEEV szintjét. A színészi játék azonban van ugyanolyan jó, és a karakterek is kifejezetten szimpatikusak, akár egy modern akciófilmben is indulhatnának. Nem csoda, hogy annak idején nagy sikere volt a filmnek (most a szamurájokra nem vetítem ki a mondanivalómat). Én ajánlom minden Western-kedvelõnek, ámbár biztos mindenkinek megvan a film a gyûjteményében aki szereti ezt a stílust.
Krisztian5 2009 szept. 24. - 23:16:36 Előzmény dancsyka
(16/109)
zserintem is,hét ember,akik egy oldalon állnak,hét külömbözõ karakter,a rendezõ is érdemel egy jó pontot
offtopic
wukovsky 2009 máj. 27. - 22:52:16
(15/109)
Nagyon alapfilm. Pici koromban, olyan 5 évesen, amikor még nem tudtunk olvasni, akkor valahogy meg kellett jelölni a vhs kazettákat, a sárga csillag volt a szuperzsaru, a kék tokos a tom és jerry, és a megrágott volt a hét mesterlõvész.

A nyár az úgy tellett jó darabig, hogy nap mint nap megnéztük az öcsémmel a hét mesterlõvészt. Szerintem többször láttam, mint száz. Ha megkérnének simán legépelném az egész forgatókönyvet hozzá.

Ami egy igazán kiemelkedõ filmé teszi a kortársaival ellentétben, a normál Wayne típusú csak puff puff westernekhez képest, az az igen komoly jellemfejlõdés, amin a karakterek végig mennek.

Ahogy a "gyilkos" pisztolyhõsök érzõ emberré válnak, és szinte családként szeretik a falusiakat, és a semmiért, mert csak 20 dollárról van szó, a semmiért, kockára teszik az életüket.

Illetve nem is a semmiért, hanem a becsületért, és az elvért. Az elvért, hogy nekem senki sem ad pisztolyt azzal, hogy fussak, ahogyan már korábban elhangzott.

Yul-t nagyon szerettem, még a fáraó gonosz hadvezéreként is jól játszott, a feltámad a vadnyugatot pedig szinte rá írták.

Steve mindig is kedvenc volt, sok sok filmben.

Kölyök, Õt nem láttam sok filmben, de volt még egy jó coca colás filmje, abban is nagyon jól játszott.

Charles-t én kedvelem, most sikerült is megszereznem jó pár filmjét.

James Coburn is jól játszik, a többieket sajnos annyira nem ismerem.

Calvera szerepére pedig Ali Wallach tökéletes választás volt, és az eredeti szinkronnal a végén a haldokló hörgö miért miért az valami ... lett.

Ha már Charlest említettük, Õ az egyetlen, ha jól tudom, aki mint a két western alapban játszott.

Én is erre a filmre voksolok. A volt egyszer egy vadnyugat sem rossz, de ez valahogy közelebb áll a szívemhez :D
rapanui 2008 máj. 07. - 00:18:41 Előzmény éowyn49
(14/109)
Helló:-)

Csak annyi történik, hogy az MGM-n futó összes film újra van szinkronizálva, valószínûleg lejárt jogok miatt.
Ismerjük ezt már az RTL klubtól.Náluk futnak aztán szép számmal a NÉZHETETLEN újraszinkronizált filmek.

A különbség csak az, hogy az MGM-nél az összes filmben UGYANAZ a KÉT szinkronhang "játssza" a fôszereplôket.A két nevezetes "színész": Szokol Péter és Tarján Péter. A többi mellékszereplô hangja, meg karakter nélküli, iskolázatlan(magyarul:gagyi) hang.
A legszánalmasabb az egészben, hogy korra, kinézetre való tenkitet nélkül, minden filmben, bármilyen karakternek ugyanez a szinkronja....

Lassan megérjük, hogy nôket is ôk fogják szinkronizálni.
Én egyenesen hányingert kapok, ha MGM-re kapcsolok és meghallom állandóan ugyanazt a két (ráadásul) unszimpatikus hangot.
Sajnos van 1-2 érdekes film, ami csak ezen a csatornán látható szinkronosan.
Hál'istennek ismertebb filmek(mint pl. a hét mesterlövész) megvannak DVD-n eredeti szinkronnal.

peace

rapanui
10/10
éowyn49 2008 máj. 06. - 23:23:24 10/10
(13/109)
Én ma néztem meg az MGM-en, nem is tudom, talán huszadszor ezt a filmet (A hét mesterlövész) és borzasztóan csalódott és mérges voltam. Mi a fészkesért kellett újraszinkronizálni? Borzasztó rosszak voltak az új hangok és a fordítás is más volt, ami ugye nem valami jó.
Gondolhatjátok, ha már ilyen sokszor megnéztem, szinte kívülrõl tudom a szöveget, úgyhogy tudom mirõl beszélek, kiábrándítóan rossz szinkron volt, pedig mi magyarok híresek vagyunk a jó szinkronunkról. Még szerencse, hogy a filmen, meg a zenén nem tudtak változtatni.
papatbanya 2008 máj. 04. - 11:31:49
(12/109)
Nézd meg Kuraszava Hét szamuráját!!!!, ami egy novella alapján készült.
De ettõl függetlenül ez egy jó feldolgozása valaminek, amit "amit más már csinált"
Brambilla 2008 febr. 12. - 16:13:15
(11/109)
A Charton Hestonos Ben Hur csak egy remake? Egy világ dõlt össze bennem....
goodboy 2008 febr. 12. - 10:37:19 Előzmény Brambilla
(10/109)
Elnyûhetelen klasszikus, az egyik legjobb western, viszont a folytatásaihoz is voltak szerencséim azok szót sem érdemelnek.