9/10
tündemamusz 2010 febr. 04. - 22:22:43 9/10
(100/120)
Amikor a végén nem tudsz sírni, hanem egyszerûen elakad a szavad.
Nagyon kemény film.
Csak a színészi játék miatt nem adok rá 10 pontot.
10/10
_Dávid_ 2010 febr. 02. - 15:31:08 10/10
(99/120)
Biztosan lesz valamikor újra TV-ben...de a mozivetítésekkel egy idõben nem lenne szerencsés tévében is vetíteni.
esterházy 2010 jan. 30. - 22:09:53
(98/120)
húúú, szerintem jó film, bár szerintem a torzók sokkal jobb.
de ezzel Sopsits (a rendezõ) lezárt egy sorozatot, megvan a 3 film. a céllövölde, a torzók és végezetül ez.
mind a három film a gyermeki brutalitást és 'elkorcsosulást' dolgozza fel, csak más társadalmi vagy morális korban.
szerintem tökéletes befejezése volt ennek a sorozatnak a hetedik kör, annak ellenérõ, hogy a film feléig, vagy kicsit tovább is a gyerekszínészek meglepõdve és darabosan játszanak, de a végére egésznek belejönnek.
csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a filmet, sõt, Sopsits összes filmjét.


-
10/10
_Dávid_ 2010 jan. 29. - 17:43:08 10/10
(97/120)
***Spoiler***
Az eleje egyben a filmnek a vége. Maya próbálja feldolgozni, hogy Sanyi megölte magát.

Nem találja el, pont a feje mellé dobja.

Az utolsó percekben akasztotta fel magát a két srác.
Luzza 2010 jan. 29. - 17:16:12
(96/120)
Köszi! És az ajánlóban az elején ott mit csinál az a kiscsaj? Nagyon durva, ahogy belevágja a tollat az apjába...És aztán jött Sebestyén és amúgy eltalálta a fiút? És valaki írta, h az utsó 10 percben a mellette lévõk röhögtek. Mit csináltak a flmben akkor?
Luzza 2010 jan. 28. - 16:21:03
(95/120)
Hello!
Valaki leírná nekem, h mirõl szól az egész film? Sajna nem tudom megnézni. Elõre is köszi.
benjamin26 2010 jan. 27. - 19:18:00
(94/120)
szerintem gyenge volt
nekem nem jött át
és nem tudtam átérezni a filmet és az abban megjelenõ tragédiát
ennek a pontos okát nem tudom, de valami nagyon hiányzott

nem értettem a pap mit csinál
miért táncol a templomban?
az istent teszteli, hogy reagál e rá?
miért szált le a motorról, pont ott a mocsárnál és ment be?
mi vezérelte?
azok a gyerekek a templomban akik nem tartoztak a Sebestyén féle csapathoz, miért nem mondták az imát?
Sebestyén (mármint a gyerek aki õt játszotta nagyon gyenge volt)
hogy lehetnek egy 11-12 éves gyereknek ilyen mélyenszántó gondolatai?
hogy élt õ egyedül, ott a mocsárban?
ha úgy élt mint egy remete akkor miért voltak a nadrágján kívül normális ruhái?
mibõl?
mi van a galambbal?
10/10
7.körmaya 2010 jan. 27. - 11:52:39 10/10 Előzmény Sátán_Követe
(93/120)
az anyját jelképezte, aki egykoron abba a tolókocsiba volt szorulva.. de nem tudjuk miért, mikor tûnt el, és hogyan..
9/10
Sátán_Követe 2010 jan. 26. - 00:46:16 9/10
(92/120)
Ja és miért tologatja Sebestyén meg a pap a tolókocsit, az meg mit jelent?
9/10
Sátán_Követe 2010 jan. 25. - 23:51:00 9/10
(91/120)
***SPOILER****szerûség

Ja amúgy. Sebestyén hogyan keltette életre a galambot? Meg tényleg meghalt? Az a Sebestyén...egyáltalán kicsoda volt? Miért élt egyedül? A pap ismerte? Egyáltalán emberi lény volt? Valaki válaszoljon nekem plíz!
9/10
Sátán_Követe 2010 jan. 25. - 23:45:36 9/10
(90/120)
Nekem nagyon tetszett. Lenyûgözött. Szerintem igenis jó film.
10/10
_Dávid_ 2010 jan. 17. - 13:49:57 10/10 Előzmény Kattrin
(89/120)
Való igaz, hogy általában elõbb vetítik moziban, aztán TV-ben. De, mint a mellékelt ábra is mutatja, ez nem mindig van így. Különben már korábban bemutatták a filmet a Filmszemlén, illetve Várpalotán is vetítették már moziban (mivel ott forgatták). Az MTV pedig támogatta a produkciót, ez azt is jelenti, hogy valószínûleg mûsorra is tûzik...és ezt meg is tették. Valamit be kell újítanuk, mert elég kevesen nézik...az ilyen tényleg új filmekkel talán vonzzák valamennyire a nézõket.
Kattrin 2010 jan. 12. - 16:56:21
(88/120)
Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet az, hogy most fogják moziban adni ezt a filmet, mikor már korábban leadták tévében??
Még nem láttam.
9/10
manócska7 2009 dec. 18. - 20:44:07 9/10
(87/120)
Sajnos hajlamosak vagyunk azt hinni,hogy a mi családunkban, környezetünkben nem történhet ilyesmi. Aztán megdöbben ha mégis megtörténik. A gyerekem egy budapesti gimnáziumba jár (egy jó nevû iskola).
A múlt hónapban egy jó tanuló 16 éves csendes lány a vonat alá ugrott, és meghalt. Nem véletlen baleset volt, mert egyszer valakinek azt mondta, õ már 5 év múlva nem fog élni.Na tisztelt szülõk....El kellene gondolkodni kinek is készült ez a film!
offtopic
Vinogradov 2009 dec. 17. - 10:46:13 Előzmény cbs
(86/120)
Hát ez aztán igen, te aztán marhára vágod ki a selejt, ki a nyomi és ki az, aki esetleg véletlenül felvételt nyerhet az Übermensch-képzõ akadémiádra (és az "Übermensch" kifejezést értsd itt nem a nietzschei, hanem a hitleri jelentéstartalom kontextusában - ahogy nyilvánvalóan te is emlegetéd)?

Miután magamhoz tértem elsõ megrökönyödésembõl döbbenetes "selejtezésed" felett, újra átolvastam hsz-eidet, amelyekbõl aztán kiderült, hogy valami halvány közöd van egy értelmiségi léthez, hiszen relatíve jól fogalmazol és olyan terminusokat méltóztatol használni, amelyeket egy értelmiségi sem szégyellene - de mittomén, lehet, hogy csak Nemere István könyveibõl tanulod ezeket.

Nem is érdekel.

Mert ha fikarcnyit is értelmes embernek tartod magad, nem "selejtezed" le embertársaidat, különösen nem tizennégy (!) éves, önálló erkölcsi lényként aligha "funkcionáló" kamaszokat.

Biztos azt hiszed, hogy attól, hogy ilyen durva jól tudsz fröcsögni a humanizmus ellen, meg ilyen sneci nagy gondolatokat tudsz rókázni, hogy tök mindegy, hogy humanista, buddhista vagy náci-e vagy, majd bárki is tisztelni fogja a véleményedet...

Örömmel közlöm azonban véled, kedves barátom, hogy a legnagyobb eredmény, amit ezzel a viselkedéssel elérhetsz, hogy nevetségessé teszed magad.

Sz'al egy szó mint száz: nem tudom, hol gyártottak tégedet, de a munkaellenõr lehetett volna figyelmesebb... :)
10/10
kesco 2009 dec. 13. - 16:27:29 10/10
(85/120)
Sziasztok! Hol tudnám megszerezni ezt a filmet? Megvan valakinek? Kerestem neten, de sehol sem találtam. Ha tudjátok hol lehetne megvenni az is megfelelne. Elõre is köszi a segítséget.
10/10
kgyuri0 2009 dec. 11. - 01:42:57 10/10 Előzmény kacsa.
(84/120)
„ha meglátja õt a székben, az érzelmileg felkavarja és meggondolatlanul cselekszik, vagy "elárulja" magát”
Sztem túl nagy raffinériát tulajdonítsz a papnak.

Én még azt se hiszem, amit Dávid gondol, hogy régebbrõl ismerné Sebestyént, s családi viszonyait: úgy emlékszem, amikor a szemüveges megemlítette Sebestyént, a gyerekeknek nem mondta, hogy ismeri, sõt láthatólag meglepõdött, azt, hogy alakoskodott, azt éppen el tudom képzelni
Én aszt gondolom a székbe ülés (a tánccal együtt) a pap jellemének életszerû árnyalását szolgálta, másréaszt hogy ne tünjék még véletlenül sem”paosan” fennkültnek.
10/10
kgyuri0 2009 dec. 11. - 01:30:50 10/10 Előzmény cbs
(83/120)
„(….)az individum, mint olyan, számodra lényegtelen a kérdést illetõen, magyarázd meg az örök érvényû igazságot. de ne gyere azzal, hogy humanista vagy, mert lényegtelen, hogy te vagy én humanisták, nácik, vagy buddhisták vagyunk-e.”

1.Mibõl gondolod, hogy számomra az individuum lényegtelen?
2.Miféle örökérvényû igazságot kellene megmagyaráznom?
3.Miért lenne lényegtelen, hogy humanisták, nácik, vagy buddhisták vagyunk?

Úgy általában: Szerintem gondold át és kérdezz érthetõbben.

Azzal kezded, hogy miért ne lehetne egy ember selejtes?
Ahhoz, hogy selejtes lehessen, kritériumrendszert kell föltételezni. A „selejtes” mint ninõsítés, nem kevés érzelmi, indulati hátteret sugall, így a kritériumrendszer, melyet használsz, föltehetõleg igen szigorú és fontos is lehet számodra.
Fontossága(hogy t.i. szinte kikelve magadból „selejtnek” nevezel egy emberi lényt) ellentmond annak a szépelgõ kijelentésednek, hogy lényegtelen, hogy humanisták, nácik, vagy buddhisták vagyunk-e: Ha a minõség ennyire nem lényeges, még a mi(te meg az én) vonatkozásunkban sem, akkor nem létezhet olyan fontos kritériumrendszer, amely szerint bárki „selejt”.
cbs 2009 dec. 11. - 00:55:38 Előzmény kgyuri0
(82/120)
filozófiailag miért ne lehetne egy ember selejt? mivel az individum, mint olyan, számodra lényegtelen a kérdést illetõen, magyarázd meg az örök érvényû igazságot. de ne gyere azzal, hogy humanista vagy, mert lényegtelen, hogy te vagy én humanisták, nácik, vagy buddhisták vagyunk-e.
kacsa. 2009 dec. 10. - 23:43:00 Előzmény far vik
(81/120)
Köszönöm, a jó diák holtig tanul. Az utalások nem mindig esnek le (csak amikor a rendezõ a Céllövöldére és a Torzókra utalt). De ezért hívjuk utalásnak.
kgyuri0: Nem találtam a megfelelõ szót, ezért írtam, hogy "zsarolni". Talán a "kiugrasztani a nyulat a bokorból" helyesebb lett volna. Olyasmire gondoltam, hogy a fényképekbõl következtethetett a pap arra, hogy a srác számára fontos lehet az a szék, ha meglátja õt a székben, az érzelmileg felkavarja és meggondolatlanul cselekszik, vagy "elárulja" magát.