Téma: A híd

10/10
csakanita 2014 júl. 14. - 18:45:30 10/10
(69/129)
Nekem nagyon tetszett, sõt a nyomozónõ karaktere nagyon el lett találva! Elsõ évadot szinkronosan néztem, úgy sem rossz. A másodikat már eredeti nyelven, talán úgy még jobban átjön az érzelemmentessége a nyomozónõnek és a rideg, hidegsége az egésznek ugyanis (számomra) ezek az északi nyelvek (legalábbis ez a kettõ) annyira érzéketlennek tûnnek (a tak-ot a köszönömöt pedig már nagyon megtanultam kiejteni :D). Szóval javaslom eredeti nyelven nézni mindnekinek, az elején elég furcsa volt átállni rá, viszont engem olykor elszórakoztatott maga a nyelv figyelése a sorozat nézése közben.
A legeslegkedvencebb momentumaim pedig azok voltak, hogy a nagy menõ krimi sorozatokkal ellentétben a két nyomozó nem egyedül mászkál be például a gyanúsítotthoz vagy egy feltehetõen bûntény helyszínére, hanem megy elõttük vagy 10 fegyveres õk meg mögöttük, azért ezt sok amcsi filmben nem így látni, annyira valósabb!
nordfan 2014 júl. 07. - 19:55:50
(68/129)
Nevezett színésszel júniusban készítettek interjút Monte Carloban(comment.com),aki cáfolta,hogy kiszállt a sorozatból,csak nem szerepel a 3.évadban,tudjuk miért.No para:)
10/10
sanderson 2014 júl. 07. - 14:44:00 10/10
(67/129)
Szeptemberben kezdik forgatni a 3. évadot, és valamikor 2015 õszén kerül adásba. Az egyik színész nem volt megelégedve a forgatókönyvvel, és azzal, amilyen szerepet szántak neki a folytatásban, ezért nem vállalta a további szereplést. Akik látták a második évadot, gondolom kitalálták, hogy kirõl van szó. A Sorozatjunkie-n olvastam errõl. Teljesen új forgatókönyvet kell írni a szereplõ távozása miatt. Éreztem én, hogy nehéz lesz folytatni ezt a sorozatot amiatt, ahogyan vége lett a második évadnak. Most is azt mondom, bármennyire is kedvelünk egy sorozatot, jobban járunk, ha a készítõi tudják, hogy mikor hagyják abba, mintha egy erõltetett sztorival lerontva a színvonalat tovább folytatják, és csalódást okozva nekünk, mi pártolunk el a történettõl és a kedvelt szereplõktõl. Nem tudom, hogy nézem-e majd a folytatást, ennek a szereplõnek a hiánya miatt. Valahogy úgy érzem, nincs több lehetõség ebben a sorozatban, de ez a két évad tökéletes volt, és én elfogadtam volna azt is egy jó befejezésnek, ahogyan a második évad véget ért. Azért vannak még jó sorozatok....jövõ õszig például ajánlom a Homeland címû kiváló sorozatot, ami nem skandináv, de engem függõvé tett.
10/10
NADALFAN 2014 júl. 03. - 21:25:02 10/10 Előzmény mengyan
(66/129)
eredeti nyelven , mivel a neten néztem:)
érdekes is volt hogy ? féle képpen hívták a a zombi rendõr csajszit:)
egyébként már megy az uj 24. is-nagyon ajánlom!
mengyan 2014 jún. 21. - 10:20:51 Előzmény NADALFAN
(65/129)
Milyen nyelven nézted a 2-ik évadot?
10/10
NADALFAN 2014 máj. 17. - 17:44:54 10/10 Előzmény mengyan
(64/129)
na ez a 2. évad is rendben volt. megtartotta azokat az erényeket ami az elsõt jellemezte a skandinávosságát,igaz itt már mint egy globalizációs alap probléma volt a vezetõ szál ,a terrorizmus.igen kicsit meg is volt a 24. feelengje, de nem a kárára. jöhet a 3. évad.
mgenéztem annek a Sandhamni gyilkosságok elsõ évadját , nem is hosszú mert csak 3 rész, de nagyon messze van a Híd minõségétõl.
mengyan 2014 ápr. 30. - 21:45:12 Előzmény vondermonarchi
(63/129)
OFF
Mivel a skandináv krimik szerelmesei idejárnak, talán megbocsájtjátok az OFF-ot. Sandhamn-i gyilkosságok. Szintén kötelezõ darab.
10/10
NADALFAN 2014 ápr. 25. - 16:22:56 10/10 Előzmény Lillia
(62/129)
ja kicsit benéztem , mert tényleg van 2. évad. és meg is találtam , igaz feliratosan de el is kezdtem . kicsit a 24- hez kezd hasonlítani ami nem baj , mert az egyik legnagyobb kedvencem a sorozatok közt. skandináv koppintás csak jobb lehet:)
10/10
NADALFAN 2014 ápr. 24. - 19:30:00 10/10 Előzmény Lillia
(61/129)
na de hol az a 2. évad?
mert ahol én ezt néztem ott van egy, de az amerikai a The Bridge, az amcsi koppintások nem éppen a kedvenceim.
ettõl még lehet jó.
10/10
Lillia 2014 ápr. 23. - 23:06:58 10/10
(60/129)
Hát, ha még a következõ évadot megnézed :)
10/10
NADALFAN 2014 ápr. 23. - 19:19:42 10/10
(59/129)
hú de jó sorozat volt, nincs túlnyújtva , és nem csak a krimi része emelendõ ki , ha nem a figurák emberi tulajdonságainak megformálása. nagyon jó volt a svéd-dán nyomozó páros , a csaj kicsit zombi volt , a pali gyarló férfi , de mind2 szuper , mint ahogy a cselekmény kibontása- 10/10-ezt nem szabad kihagyni:)
10/10
alexa. 2014 ápr. 17. - 18:39:44 10/10
(58/129)
Imádtam minden percét, annyira skandináv az egész!
Az elsõ évad 6-7. része körül ugyan hatalmasat csalódtam, (lehet én nem értek valamit (ezt a spoiler rész alatt kifejtem)), de ennek ellenére, csak a skandi hangulat miatt, végignéztem az évadot. Aztán a 2. évadot is. Skandináv! Muszáj volt. És az aztán ütött! A skandinávsága mellett itt a téma is közel állt hozzám. Persze a módszerekkel nem értek egyet. :)
Én egyáltalán nem bánom, hogy lassan bontakoznak ki a szálak, tetszik, hogy egy-egy ügy miatt nyomoznak mindkét évadban, ez is sokat hozzátesz a különleges hangulathoz.
A karaktereket imádtam, a zene is 10 pont.
4 nap kellett a két évadhoz, ami lehetett volna 2 is, ha nem kellett volna közben beadandókat is gyártanom. :)

***** SPOILER *****

Amit nem értek az elsõ évadban az az, hogy ha Lars/Jens a családja miatt akart bosszút állni Martinon, akkor az évad elején mi volt az, hogy társadalmi problémákra akarta felhívni a világ figyelmét? Mi értelme volt megölni a prostit és a politikusnõt, a sok hajléktalant, és elrabolnia a gyerekeket + felgyújtatni az 5 céget/boltot?
Érdekesnek találtam azt az elgondolást, hogy a társadalmi problémákra akar a gyilkos rávilágítani, de mégis minek? Ha legalább az kiderült volna a pasiról, hogy mennyire szrnak és igazságtalannak tartja a világot, és "világmegváltó" tervei vannak..., de semmi ilyen nem derült ki. Vagy csak én maradtam le róla?
Azt értem, hogy veszítenivalója már úgy sem volt, így belefért még egy pár plusz gyilkosság, mielõtt elért Martinhoz, de mivel semmit nem tudtunk a gyilkosról, nekem az évad elsõ fele csak úgy lóg a levegõben.
Ezért csalódtam benne. Egyszerre csak a semmibõl személyes ügy lett az egészbõl, és le sem zárták, amit elkezdtek.

***** SPOILER *****
10/10
offtopic
vondermonarchi 2014 ápr. 15. - 15:09:32 10/10 Előzmény sanderson
(57/129)
Köszönöm az ajánlást, megkeresem.
10/10
offtopic
sanderson 2014 ápr. 13. - 14:47:47 10/10 Előzmény vondermonarchi
(56/129)
Én most néztem végig egy thriller-dráma sorozatot, ami nem skandináv, de nagyon jó. Totál szívás a címe....ha még nem láttad, ajánlom nézd meg. Öt évad, összesen 52 részbõl áll.
10/10
vondermonarchi 2014 márc. 30. - 22:41:57 10/10 Előzmény Estudante
(55/129)
Sajnos várni kell. Addig is igyekszem minél több skandináv krimit megnézni :)
Estudante 2014 márc. 28. - 02:14:05 Előzmény vondermonarchi
(54/129)
Szeptembertõl forgatják? :( Óóóo, akkor nem most lesz, mire nézhetõ is lesz (legalább angol felirattal) :(
Valeria_Victrix 2014 febr. 20. - 19:12:09
(53/129)
Nem kell semmit túlbonyolítani. Hitelesen bizonyítani kellene, hogy Martin volt az elkövetõ, és mint tudjuk, ez sok helyen elcsúszhat. Nagyjából ez a legegyszerûbb megoldás. Persze készülhetne olyan változat is, ahol Martint lecsukják, és mint börtönlakó segít a következõ nyomozásban, de valljuk be, hogy ez egysíkú, és egy idõ után unalmas történetvezetést eredményez.
10/10
vondermonarchi 2014 febr. 16. - 15:07:53 10/10
(52/129)
Eddig jól dolgozott a forgatókönyvíró és most is van ideje átrágni a történetet. Nem tudom mi lesz a 3.évadban de már nagyon várom. Mivel Martin ugyanúgy fõszereplõ lesz a sorozatban ezért nehéz elképzelni hogy õ gyilkolt... de bármi lehet :)
10/10
sanderson 2014 febr. 16. - 13:57:19 10/10 Előzmény vondermonarchi
(51/129)
Ezek szerint nem az történt, amit mi nézõk gondoltunk, és Saga is nagyon melléfogott. Én nem vagyok semmi jónak az elrontója. Ha a forgatókönyvíró úgy tudja folytatni a történetet, hogy nincs semmi logikai bukfenc, semmi izzadságszag, akkor hajrá. Remélem, hogy a nézõk követelése a folytatásról, nem megy majd a minõség rovására.
10/10
vondermonarchi 2014 febr. 12. - 19:54:46 10/10
(50/129)
Spoiler a második évadhoz :

Biztos, hogy Martin mérgezte meg a börtöntölteléket? Végül is csak azt tudni, hogy méreg által halt meg és Martin eldobott egy poharat.