Téma: A Hídember

Commodus 2010 aug. 22. - 14:51:29 Előzmény bubesz
(106/186)
Én nem vagyok látnok, mint kgyuri0, és Nofri,de...

Irásaid tetszeni nagyon, ha 2 könyv tele van, és mind van jó, ennyire, akkor fél millió az kevés rendkivül, olcsón méred a tudásod, melynek mértéke átlagtól eltérõ, csodálatos...
Használd ki jobban, hogy érvényesülni anyagilag is prosperálj!

Tisztelettel, üdv meg, ilyenek...
8/10
bubesz 2010 aug. 22. - 14:02:08 8/10
(105/186)
Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy páran rájöttek ki is vagyok valójában:
kgyuri0
Nofri

Olyas mint a különleges szerzõ fajta, én ezzel foglalkozom!

Remélem tetszett az elõzõi írásaim!

Az ilyen különleges írásommal köszönhetõ, már 2 könyvem is megjelent, kábé fél milliót kaptam érte!

Szóval megérte!

Üdv és Tisztelettel:
bubesz
Szép napot kívánok!
offtopic
kgyuri0 2010 aug. 22. - 01:18:37
(104/186)
Igazatok van, ez a bubesz nem akárki!

Engem egy bizionyos Mimire emlékeztet, akit annak idején a Fidesz honlapján a Társalgó címû politikai vitafórumról ismerhettem meg, s aki azt írta:
"Tesztek ti arról, hogy ne mradjon semmilyük az embereknek!"
(betû szerint így!)
offtopic
Nofri 2010 aug. 21. - 23:09:18
(103/186)
kell még néhány nap,hogy megszokjam,mikor van éjszaka...de köszi a tanácsot.és csak remélni merem:megbocsátod,ha nem eperjessel akarok a nihilbe zuhanni.;)
álmodj szépet!
Commodus 2010 aug. 21. - 21:53:50
(102/186)
LOL :)

Meghajlok az érveid, és a szerzõ eredetisége elött :D
Remélem, azért ma éjjel inkább alszol egy nagyot, mert a jóból is megárt a sok.
Vagy esetleg ajánlanám a film többszöri megtekintését,... altatónak :D

Jóéjt emberek, jóéjt Nofri!
offtopic
Nofri 2010 aug. 21. - 21:31:29 Előzmény Commodus
(101/186)
aki ilyet tud alkotni:"Aki szereti megnézni újra az nézze meg, aki elõször nem látta még ajánlom mindenkinek egyszer figyelmesen megnézni a film hangsúlyára stb!"-az már igenis szerzõ;)

kedves bolond egyébként:)
Commodus 2010 aug. 21. - 17:12:14
(100/186)
Szerzõõõõõt ???:)))
Nem Te bántod, hanem én, majd rám lesz dühös, sose izgasd magad.

Különben is nyelvében él a nemzet! :D
offtopic
Nofri 2010 aug. 21. - 16:56:19
(99/186)
találtam benne egy értelmes mondatot! megérte a virrasztást.;)

de komolyan nem akarom bántani a szerzõt!:)
Commodus 2010 aug. 21. - 13:18:01
(98/186)
"Ezt a filmet nem kéne negatívan hozzászólni, mert ez egy tipikus történelmi film!!" ???


"Beismerem nekem se tetszik nagyon, de ez egy történelmi film, ahol ha a diákok akarnak tudni Széchenyi István történetét, életrajzát " ???

"Attól, hogy a szereplõk nem jók, attól én szerintem ennél jobb magyar szereplõk nem is tudnának szerezni, eljátszani."???

"Aki szereti megnézni újra az nézze meg, aki elõször nem látta még ajánlom mindenkinek egyszer figyelmesen megnézni a film hangsúlyára stb!" ???

"Én a film mellett állok, nem a negatív hosszászollók mellé!" ???

Mondjuk remélem Te megfejtetted, mert nem könnyû.

Körülbelül, olyan mintha a Google fordító rakta volna át kirgízbõl magyarba :)

Hogy mikkel nem foglalkozol Te éjszaka, csodállak! :)))
kgyuri0 2010 aug. 21. - 11:01:49
(97/186)
Nem volt világos, hogy jön a Hídember “gusztushúsz”-hoz, aztán rájöttem, hiszen Széchenyi kreresztneve István.

Utoljára másfél éve szóltam hozzá a filmhez(79.hsz). Valami azért lehet ebben a filmben, mert azóta egy következõ alkalommal belenéztem, s kezdtem megbarátkozni vele, sõt ez most, tegnap megismétlõdött(belenézés) , ill folytatódott(barátkozás).
Hát persze, hogy kurzusfilm, teljesen alkalmatlan azonban arra, hogy kötelezõ iskolai ünnepi mozilátogatásokon ”használtassék”, a Honfoglalás címûvel ellentétben azonban ez egy csavarás a kurzusfilmek sorozatában(mondhatnám, hogy posztmodern “virblivel” megbolondítva). Egyszerûen az a nyitja, hogy paródiaként kell nézni, tegnap éppen a Kossuth-Széchenyi ellentétnél kezdtem nézni(elõtte egy igazi virtigli, car kurzusfilmet láttam:Hortobágyi legenda), sztem zseniális! Igenis sok történelmi ismeret bele lett szuszakolva. Amikor az elsõ felelõs kormány alakul, Széchenyivel, Szamóca éppen idegösszeroppanásban visong, lehet, hogy nem akarta eljátszani a bedilizõ Széchenyit, de Bereményi , úgy tûnik urrá lett az elemi nehézségeken.
Aki szereti a Bereményi-Cseh páros dolgait(én nagyon!) az elõbb-utóbb rá tud kattanni a Hídmberre. Ki szokták emelni a dal intimitását, én nem tudom, a dal általában az-e a B-Cs páros dalai mindenképpen, intimitásból igen sok-mindent ki lehet kovácsolni, kurzusmûvet(filmet) biztos nem, innen jön ez a pikkáns csavar
Azt hiszem az a különbség a Hídember és a Honfoglalás között, hogy elõbbit egy szuverén tehetség fémjelzi, utóbbit pedig KoltayGábor.
Ja! Van egy érzésem, lesz itt nemulass, kurzusfilmekben is, Koltay-Vitézy-Káel már lesben állnak, s ki tudja még miféle titánok jönnek, lesz még nosztalgikus fantáziakép a Hídember, mint tikkadt sivatagi vándornak a párásodó oldalú jegelt sör.
3/10
RoKKfish 2010 aug. 21. - 00:51:33 3/10
(96/186)
A "diákjaid" jobban járnak, ha inkább olvassák Széchenyi életét, és nem egy ilyen hulladékból próbálják megfejteni, mint ez, már csak azért is, mert a többség nemhogy "örömmel" nem fogja ezt végignézni, de lehet, egy életre elmegy a kedve a magyar történelemtõl. Ugyanolyan szánalmas, mint a Honfoglalás címû rettenet, "a legnagyobb magyar", Franco Nero fõszereplésével...
Amúgy pedig a film kultúrcikk, tehát helyénvaló mindenki véleménye és kritikája akár pozitív, akár negatív. Adófizetõk pénzén rendelt cucc esetén meg pláne.
offtopic
Nofri 2010 aug. 21. - 00:25:28
(95/186)
okés,jó éjt!
8/10
bubesz 2010 aug. 21. - 00:23:53 8/10
(94/186)
Üdv!

Sajnálom, ha vki nem érti mit írok!

Mindegy milyen célra készítették a filmet!
1-2-szer megnézhetõ és kész!!!

Én a film mellett állok, nem a negatív hosszászollók mellé!

Üdv!
jóéjt emberek!
offtopic
Nofri 2010 aug. 21. - 00:19:36
(93/186)
te amúgy érted,amit írsz?

(oké,hogy kötekszem,de nem tudok még aludni és olyan fejtörõkkel szórakoztatom magam,mint a hsz-od.)
8/10
bubesz 2010 aug. 21. - 00:05:19 8/10
(92/186)
Üdv mindenkinek!!

Ezt a filmet nem kéne negatívan hozzászólni, mert ez egy tipikus történelmi film!!

Beismerem nekem se tetszik nagyon, de ez egy történelmi film, ahol ha a diákok akarnak tudni Széchenyi István történetét, életrajzát stb(Történelem), akkor ezt sztem örömmel megnézik!!!
1-2-szer megnézhetõ film!!

Attól, hogy a szereplõk nem jók, attól én szerintem ennél jobb magyar szereplõk nem is tudnának szerezni, eljátszani.
Ez volt, ez lett, ezt el kell fogadni!!!

Ha vkinek negatív a hozzáállása, az inkább tartsa meg magának, nem kell ide irkálnia!!
Aki szereti megnézni újra az nézze meg, aki elõször nem látta még ajánlom mindenkinek egyszer figyelmesen megnézni a film hangsúlyára stb!
Aki utálja, és nem tetszett az ne nézze meg, ennyi az egész!

Tipikus jó film 10/8-ra értékelném!

Üdv és tisztelettel:
Miki
Miskolcról
andzsin 2010 aug. 20. - 10:38:13
(91/186)
Igen a Széchenyi napjai nagyon el van találva. A Hídember egy giccs. Az utóbbi 20 évben nem sikerült jó kosztümös magyar filmet csinálni. Ez szégyen.
1/10
Zsákos ember 2010 aug. 20. - 00:54:39 1/10
(90/186)
Híg f0s,akárcsak a Kis Vuk...
LM50 2010 jún. 30. - 19:53:01
(89/186)
Számomra nem a technikai részletek és nem is a film szakmai része a színészi teljesítmények azok, melyek nem tetszettek, sõt! Laikusként nem is tartanám illendõnek, hogy kritikát mondjak. Viszont a film szellemisége sok esetben volt zavaró. Valahogy az életszerûség oltárán feláldozásra került Széchenyi nagyszerûsége. Ez alatt nem valami teljesen valótlan, romantikus, vagy valami nyálas megközelítésre gondolok, nem azt hiányolom, de valahogy bennem sokkal fontosabb dologként jelent meg az õ általa az ország érdekében ténylegesen véghezvitt tettek sora, mint a hisztérikusba hajló idegbetegnek bemutatott személyisége. Szerintem a hangsúlyok nem a megfelelõ helyeken voltak. A karakter film többször csapott át szinte gúnyrajzba.
Nem beszélve Darvas megjegyzésérõl a magyarok és az osztrákok vonatkozásában, midõn mint Metternichet futni hagyták. Gyakran volt olyan érzésem, mintha a film készítõinek ugyancsak rossz véleménye lett volna magyarságunkról, úgy ahogy van.
ibacs 2010 máj. 18. - 10:06:40
(88/186)
Talán egyszer láttam elejétõl a végéig a filmet. Azóta csak bele nézek itt-ott, ha éppen leadja valamelyik csatorna. Néhol tényleg unalmas, körmömet meg sehol sem rágcsáltam közben, de azért nem is körömrágós-kalandfilmnek készült.
Amit pozitívumként írnék az az, hogy az uncsi részei ellenére mégis olyan igazi mozi hangulata van.Mindenképp egy mérce lehetne a mai magyar filmeknek.Persze lehet azt mondani, hogy ennyi pénzbõl....De kérem, inkább 2-3 évente egy ilyen mozi, mint évente 5-6 Csudafilm és társai.
A legjobb persze az lenne ha lenne itt pár bátor befektetõ.Van itt világszínvonalú filmstúdiónk, és szerte a nagyvilágban dolgoznak a legjobb filmes szakembereink, fahrtmestertõl a kaszkadõrig, operatõtõl a rendezõig, King-kongtól az Avatárig a legjobb CGI-s szakembereink munkálkodnak. Ezeket mind összehívni letenni az asztalra pár milliárdot és csinálni jó, nemzetközi piacon eladható filmeket.
És végül tisztelet Darvas Ivánnak fantasztikus volt ebben a filmben(is), kár hogy már elment.
Rahel 2010 máj. 17. - 22:32:51
(87/186)
-A szép látványvilág és a jó színészek sem segítenek a fílmen!:((
-Moziban mentünk anno megnézni osztállyal mint kötelezõ "kirándulás", hát nem mondhatnám, hogy nagyon átéreztük!!:P