Téma: A hitetlen

birodalmirohamosztagos 2011 jan. 26. - 21:36:53 Előzmény Angyalszív
(15/35)
Tökéletes példája vagy annak a társadalmi "RÉTEGNEK" akiket az ilyen ANTI antiszemita filmek megcéloznak...
Értelmes ember nem mondja erre a filmre, hogy jó maximum, hogy érdekes... Teljesen ellentmondasz magadnak ... mert nem ez a való élet amit te lefestesz...
Ilyen nincs... és ezt 10-bõl 8 ember elismeri.
John Toccer 2011 jan. 08. - 14:58:50 Előzmény Valeboss
(14/35)
Szia Valeboss. Nekem a vége azt jelenti, hogy ez is lehet öngyilkosság következménye. Egy színházi elõadásban, ahol a fõszereplõ szintén öngyilkos lett, azt mondta minden lelki gondja úgy maradt ahogy azt hagyta (a halála elõtt). Az életkezdetétõl a végéig a lélek és test is formálódik, deformálódik, hogy mi jóakaratúak vagy haragkeltõek vagyunk. Ha véget ér az élet, akkor halálunk után az életünk cselekedeteit látjuk, halljuk vissza. Ha életében haragkeltés, kötekedés volt a fõszerep és ezt hallja újra vissza, akkor ez gyötrõdés. A lépcsõs jelenetben ezt hallja újra vissza. Nekem ezt jelentette ennek a drámának a vége.
freybergert 2010 okt. 25. - 13:46:35
(13/35)
Szerintem nagyom jó film, és nagyon jól bemutatja a belsõ konfliktuokat. Érdekesek a párbeszédek, és a viták is. A vége valóban elég homályos, de értelmezhetõ. A filmben gyakran visszatér egy gyerekkori kép, amikor a Mória földjén történtekrõl vitatkozott a fõszereplõ a tanárával. Ott Danny azt állította, hogy a még gyermek Izsák nem érthette, hogy mi történt vele, és ez súlyos lelki sérülést okozhatott neki. Mivel Ábrahám volt aki az elsõ szövetséget megkötötte Istennel, ezért Izsák egyetlen (szeretett) gyermekként tovább örökítette ezt a lelki sérülét a teljes zsidóságra (Izsákot tekintik "Izráel apjának", aki Sárától született, de volt egyébbként valóban még egy fia Ábrahámnak Ismáel, aki Hágártól született, és akit az iszlám hívõk Mohamed elõdjeként tisztelnek). Danny halála után, õ maga lesz az aki a tanárának a szájába ad egy elfogadható választ, miszerint Izsák valóban "meghalt", amikor az apja fel akarta áldozni, azonban "újjászületett" (és ezt valóban nagyon sokféleképp lehetne értelmezni). A filmben Danny-t csak úgy lehetett látni visszaemlékezéseiben, hogy lefelé rohan a lépcsõn (menekülve zsidó mivoltától), viszont halála után felfele fut a lépcsõn (érdekes, hogy a filmbeli visszaemlékezései során sem jutott soha ki az épületbõl, és felfele se éri el a célját).
A filmben többször is felmerül, hogy mennyire van szûksége a zsidóknak Istenre, amire nincs igazán válasz a filmben (hisz ez nem egy teológiai film), viszont az utoló mondat egy sor kérdést hagy nyitva, sõt újakat nyit meg, miszerint a régi tanítója megkérdezi, hogy hova megy, mert ahova megy ott semmit nem talál.
wiliwonka 2010 máj. 25. - 21:54:50
(12/35)
Jó film, bár a végét én se értem.
Valeboss 2010 máj. 17. - 21:40:40
(11/35)
Én még régebben láttam a filmet, engem eléggé megfogott, csupán a végét nem értettem, értek valamit a vallásokhoz, de azt a legvégi lépcsõs jelentet, nem értettem, valaki esetleg el tud igazítani?

:::::Spoiler::::::
Azt tudom, hogy Danny meghalt, csak nem értem magának a jelenetnek a szimbolikus jelentését, pedig nagyon érdekelnek

::::::::Spoiler of:::::::
Angyalszív 2010 ápr. 28. - 12:05:00
(10/35)
A filmet még nem láttam! Ezt, azért tartom fontosnak ki hangsúlyozni, mert amit írok, azt nem a film hatása alatt teszem. Láttam már hasonló témájú filmet, ezért nem feltétlen szükséges a mondani valómhoz. Ez a film, illetve ez a téma nagyon nehéz. Felnõtt és tapasztalt ember is nehezen dolgozza fel az ilyen dolgokat. Ha nem történt volna meg, illetve nem történne folyamatosan meg a világban az ehhez hasonló történet, el se hinnénk, hogy ilyen lehet. Ezért megértem az olyan hozzá szólásokat, hogy ez ilyen és olyan sz.r. Õ még hálIstennek nem találkozott közvetlenül ezzel az emberi mocsokkal, amit nácizmusnak hívnak. Kívánom, hogy ez így is maradjon! Több mint valószínû, hogy ráadásul fiatallal van dolgunk a kritizáló személyében. Pont nekik készülnek ezen filmek, hogy ha nem az életükben, de legalább a filmvásznon találkozzanak ezzel a témával. Ismerjék meg -még ha közvetetten is- milyen is az, ha valaki így viszonyul embertársához, hogyha véletlenül velük, körülöttük ez megtörténne, tudják mivel is állnak szembe.
9/10
Boleyn 2009 dec. 27. - 23:27:26 9/10
(9/35)
Érdekes film.
Az elsõ fél óra tetszett. Aztán mire a végére jutottam, kicsit Amerikai História utánzatnak tûnt. (Ami egyébként szerintem egy utánozhatatlanul jó film.) Aztán egy-két nap elteltével megint tetszeni kezdett. Talán csak "ülepednie kellett".

Vannak benne súlyos szövegek, amiken fennakadtam.

Összességében nem rossz film, meg lehet nézni egyszer, de akár többször is.

(Egyébként ha ennyire nem tetszik valakinek, akkor miért irja ki dvd-re?....)
hancurka 2009 máj. 20. - 17:16:45
(8/35)
Csak azért mert nem sikerült felfognotok a filmet mondanivalóját, vagy problémát okoz egy-egy összetett mondat megértése, nem feltétlenül kell "sz*r"-nak titulálni azt!
Bina 2009 márc. 07. - 01:11:44
(7/35)
Nos, én annyira nem tartom szarnak, sõt sztem egész nézhetõ(legalábbis egyszer érdemes).
Jól bemutatja, mivel bírkózik meg Danny. Ryan Gosling jól alakította a szerepet.
Talán, még azt a mondatot is be merem vállalni, hogy tetszett.
1/10
alver 2009 jan. 19. - 21:56:15 1/10
(6/35)
Ez a film egyszerûen sz*r!

Én egy 60 FT-os dvdre írtam ki,de a szívem szakad meg azért a pénzért... :D
offtopic
leopard26 2008 nov. 12. - 23:50:52 Előzmény Miki1900
(5/35)
azéám!kicsit sokaltam:)
offtopic
Miki1900 2008 nov. 12. - 19:55:17 Előzmény leopard26
(4/35)
-1 ft, ha pontos akarok lenni
Miki1900 2008 nov. 10. - 12:53:05
(3/35)
"aki valaha egy héber iskola egyik legjobb tanulója volt, mielõtt túl sok kérdés fogalmazódott meg benne a Tóra és az Ótestamentum tanításaival kapcsolatban. Danny csalódottságában és dühében kezdte tanulmányozni a neonáci mozgalmak filozófiáját ... Önmaga lett az általa gerjesztett ellenségkép megtestesítõje!"

valahogy ez nem tiszta.
viszont Benjamin Freedmant is leantiszemitázták a sajtók. pedig õ zsidó volt.
leopard26 2008 nov. 10. - 12:51:07
(2/35)
csak 1000 forint?
offtopic
Miki1900 2008 nov. 10. - 12:49:25
(1/35)
1000 forint a tszkóba