Téma: A hívás

Rebbeka 2016 ápr. 03. - 23:28:48
(89/129)
Ez a film azert szornyu, mert totalisan eletszeru. Jelenlegi vilagunkban egyre tobb a hasonlo elmebeteg. Annak ellenere nem banom, hogy megneztem, hogy rosszul vagyok tole es komoly gyilkos indulatokat valtott ki belolem. Az ilyenek miatt kellene visszaallitani a halabuntetest. Elobb utobb az ilyen ugyeket lincselessel fogjak megoldani az emberek, ha nem allitjak vissza a halalbuntetest.
Tibag05 2016 ápr. 03. - 15:52:37 Előzmény Csizinszky Attila
(88/129)
"Ha már egy potenciálisan életveszélyes szadista gyilkos a földre került akkor addig ütöm amíg van feje."
szívembõl beszéltél!!!
Unbekannt ~ Benutzer 2016 márc. 02. - 16:57:58
(87/129)
Érdekesség: Mikor a 2 lány a plázába sétál a falon ott van a Call of Duty Black Ops II Poszter :D
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 15:14:22
(86/129)
Egy közepes kínzással a végén jóvátehettek volna mindent. De a befejezés nem rossz.
Csizinszky Attila 2015 nov. 22. - 15:07:34 Előzmény Csonger
(85/129)
Jót röhögtem kösz. Személy szerint azzal van tele a tököm de már nagyon és ezt számtalan filmben eljátszák, hogy a leütött ember feláll....... Ha már egy potenciálisan életveszélyes szadista gyilkos a földre került akkor addig ütöm amíg van feje.
Csonger 2015 júl. 12. - 10:20:18
(84/129)
Lássuk csak. Innentõl spoilerek lehetnek.
- Elsõ 50 perc:
Egy kislány megállás nélkül sikoltozik a telefonba, Hal Berri elkeseredve hallgatja, a csaj sikoltozik, Hal Berrinek amúgy van egy rendõr pasija, a kislány sikít, Hal Berri még mindig nem találja, hogy honnan jön a hívás.
A kislány egyébként ostoba, mert amikor áll az autó, akkor éppen semmi értelme önteni a festéket, csak amikor megy. Plusz, ha már titokban telefonál, akkor inkább suttognia kéne, nem sikítani. A gonosz bácsi persze süket, mint az ágyú. Csak a leütött faszi kiabálását hallja meg, ami sokkal kevésbé éles hang, mint a csajé.
Na mindegy, 50 percig tehát a filmet teljesen betölti a lány sikítozása, ami engem már annyira idegesített, hogy elkezdtem a gonosz bácsinak drukkolni. Fellélegeztem, amikor végre elkábította.
- Következõ 20 perc:
Hal Berri Blackberryje térerõ nélkül leesik a gonosz bácsi tanyájának bejárata alá, így Berri kénytelen lemászni érte. Ezt követõen nem mászik gyorsan vissza, hogy immár térerõvel felvértezve telefonáljon a rendõr faszijának, nem. Inkább fegyvertelenül elkezdi felderíteni az oroszlán barlangját. Na innen átmegy a film izgalmasba, már-már félelmetesbe.
- Utolsó 2 perc:
Teljesen hirtelen befejezés epilógus nélkül. Hal Berri rendõr barátjával nem borul össze, a kislánnyal nem nézik meg hétvégén a kedvenc filmjét, a gonosz bácsit nem tartóztatják le. Úgy záródik a film, mint a Fûrész.
Ami egy tinédzserlánytól elfogadható ötlet, de a felnõtt nõtõl elég nagy meggondolatlanság. Hiszen azért majd el kell magyarázni egyet s mást a rendõröknek... Ráadásul úgy megbüntetik szegény fõgonosz bácsit, pedig nyilvánvaló, hogy õ egyáltalán nem gonosz, hanem beteg.

Összességében: idegesítõ és buta ez a film. Egy felesleges alkotás. Senkinek sem ajánlom.
10/10
Hematit 2015 júl. 06. - 12:10:04 10/10
(83/129)
Óriási! :( Hurrá! :( Nem is a fentiekben említett film megy!!!!! :( ...és ez sem az elsõ eset,hogy nem a mûsorfüzetben jelzett filmet adják le! :( Ebbõl most már elegem van !!!! :(
10/10
Hematit 2015 júl. 06. - 12:00:38 10/10 Előzmény pixma
(82/129)
Kedves "Port.hu" !
Egy kicsit jobban oda kellene figyelni pl.: a mûsoridõk helyes kiírására! Ez a mostani film is 12-kor kezdõdik,kilencven valamennyi percig/ideig tart,tehát NEM lehet a filmnek vége 12,25-kor ha jól számolom! Ez nem az elsõ eset,hogy el van írva a mûsor idõk. Valamint: Ezt a "fórum" részt is, csak úgy lehet megnyitni,ha valakinek a kommentjéhez válaszolok.Szóval, kissé el van cseszve, ez az egész új arculat, úgy ahogy van! Ha bekapcsolom a tv-t,én szórakozni szeretnék,és nem bosszankodni.Elõtte persze,szeretném itt a TV mûsort megnézni, ha lehet!( bosszankodás nélkül). Vagy pedig: "más vizekre evezek".Köszönöm a figyelmet!
1/10
pixma 2015 márc. 31. - 22:03:10 1/10
(81/129)
Hát ez már kicsit sok volt, fõle így elalvás elõtt!
2/10
Újvállalkozó 2015 febr. 20. - 17:22:20 2/10
(80/129)
2/10

Szerintem ez volt az a film, amikor eldöntöttem, hogy egyre kevesebbet fogok moziba járni. Egy 42 perces Gyilkos elmék epizódnak elmenne, de kiadni érte több ezer forintot. Inkább torrentezek. :)
7/10
HurryKan 2014 nov. 19. - 18:33:57 7/10
(79/129)
Izgalmas lendületes thriller. A végébe látványosan belecsesztek 1-1 elemi logikai hibával, amitõl az ember kiábrándult. Így a végére lement 10/7.
delfinoraptor 2014 szept. 27. - 17:24:55
(78/129)
Amerikai thrillernek nagyon jó volt, de ezen felül hemzseg a tipikus amerikai filmes ostobaságoktól. Remélem Abigail Breslin marad a Család kicsi kincse színvonalon, és nem csinál rendszert az ilyenekbõl!


IDEGESÍTÕ SPOILER: -a rendõrök nem találják, de Halle Berry igen.

-a gyilkos nappal szét ver egy fejet egy parkolóban, és még ujjlenyomatok eltüntetésével is van ideje foglalkozni

- a telefonközpontos lemászik a gyilkos barlangjába

- a rendõrök tudják hol a gyilkos háza, de mire odaérnek besötétedik

stb.
8/10
King Diamond 2014 júl. 19. - 00:11:36 8/10
(77/129)
Nekem is tetszett a film, végig izgalmas volt, fenntartotta az érdeklõdésemet. Szeretem az ilyen feszültséggel teli thrillereket. A háttérsztorit mindenki elolvashatja a wikipedian, akinek valami nem volt világos a gyilkos indítékáról. A szereplõk jók voltak, szinte mindenki. Itt-ott volt egy-két ismerõs arc. Számomra a vége sem volt egyáltalán meglepõ, csak valahogy nem ez a szokványosabb befejezés az ilyen jellegû filmekben, ezért én kifejezetten örültem most ennek. A magyar hangok is jók. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni, aki egy feszültséggel teli, izgalmas filmet akar megnézni. A Port leírása valóban vállalhatatlan, hemzseg a téves információktól.
8/10
9/10
Szissssz 2014 júl. 06. - 21:14:21 9/10
(76/129)
Nagyon tetszett a film! Végig pörgõs, izgalmas volt, remek színészi játékkal fûszerezve s a figyelmemet nem hagyta lankadni egy percre sem! Szerintem más nem is kell egy jó thrillerhez! Mindent összevetve 9 pontot adtam rá, de csakis a vége miatt. Azt másképp kellett volna megoldani, nekem sem tetszett az az önbíráskodós megoldás. Talán a végét azért csinálták meg úgy mert lesz egy esetleges második rész?
8/10
m3246 2014 jún. 10. - 23:00:30 8/10
(75/129)
Meglepõen izgalmas és pörgõs a film, bár elég egyértelmûen egyszer nézõs! Nagyon könnyen bele éled magad a történetbe és magával sodor, nagyon jó! A végén egyszerûen csóválod a fejed, hogy lehet ilyen sablonos klisséket ellõni, tipikus amerikai baromság... bármely ember józan paraszti ésszel sem tenne ilyeneket, a végén a lezárás és a pici csavar egész jó lett, kár hogy a kínzás elmaradt :) erõsen javasolt megnézni 8/10
10/10
tazmanch 2014 márc. 22. - 23:03:26 10/10 Előzmény tazmanch
(74/129)
Megnéztem még egyszer, alaposan.
Tehát megválaszolom a magamnak feltett kérdést :)

-MASSZíV SPOILER-
Gyerekkorban gyilkosunknak volt egy huga, akibe szerelmes volt, ám a hugica rákos lett. A kemótól kihullott a haja, végül meghalt. Ember nem bírta feldolgozni, bekattanás, kb félévente skalpolás, hogy meglegyen a szõke haj a "múzeumába".
10/10
tazmanch 2014 márc. 18. - 16:05:35 10/10
(73/129)
Számomra még külön érdekesség volt, hogy a WWE Studios is érdekelt volt a film elkészítésében (szerepel is benne David Otunga pankrátor), illetve ezidáig ez a WWE legsikeresebb produkciója (mint film), amiben részt vett.
10/10
tazmanch 2014 márc. 18. - 15:48:25 10/10
(72/129)
Nekem tetszett.
Pörgõs, izgalmas, feszültséggel teli film.
A vége valóban picit elnagyolt, talán még +10-15 perc játékidõvel kerekebbé tehették volna az alkotást.
Amúgy így is rendben van, csupán egy dologra nem kapunk tényleges választ:

-SPOILER ON-
Mi a gyilkosunk pontos indítéka? Nyilván a fényképeken szereplõ szõke kislánnyal történt valami, de az nem derül ki, hogy ki az a lány (vélhetõleg a húga volt), mi történt vele, miért kattant be emberünk?
-SPOILER OFF-

Halle Berry számomra nem tud rosszul kinézni, még ezzel az afro-mikrofon frizkóval is dögös volt :)
Meg nem mondanám (ha nem tudnám), hogy a film forgatásakor már 46 éves volt!

Egyébként még ez a film is hasonló mezsgyén halad, csak más alapsztorival:
http://www.port.hu/elveszett_gone/pls/fi/films.film_page?i_film_id=126509&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=2
8/10
Deniss 2014 márc. 02. - 11:43:54 8/10
(71/129)
Izgalmas film ez tény de ettõl eltekintve ugyan olyan idegesítõ !!!
*Spoiler*
Egy telefon központos hamarabb megtalálja a lány és a férfit mint a rendõrök ,na ne mar !!!!!
Egy olyan országban ahol ha valami bûncselekmény történik mint a cápák úgy le támadják az élkövetõt !!!
Direkt úgy csináltak hogy meg véletlenül sem akadjanak a nyomara .
Amikor a benzinkútnál fel gyújtotta a benzinkutas a helikopternek mi nagy valami lett volna oda repülni és mar el is lett volna kapva ,igaz akkor valószínû nem lett volna ilyen izgalmas a film. 8/10
Keló Scofield 2014 febr. 22. - 12:21:21
(70/129)
SPOILER

A gonoszt alakító színész a legjobb a filmben, szerintem nagyon hitelesen adja elõ.

Az áldozatainak nincs közük egymáshoz, csupán a szõke haj, amit ugye skalpol szépen:)