Téma: A hívás

6/10
muhay 2013 szept. 21. - 18:21:39 6/10
(49/129)
Nálam szigorúan egyszer nézõs film.A történet jó,de a sok visítás kikészített.6/10
10/10
Helgi 2013 szept. 18. - 17:41:08 10/10
(48/129)
Nekem nagyon tetszett!Végig pörgött a film,nem voltak unalmas részek...teljesen lekötött!Halle Berry-ben ismét nem kellett csalódnom :)!Bár a végére nagyobb hatást vártam egy kicsit de összességében klassz film!Számomra 10/9
RobertDowneyJr 2013 szept. 17. - 14:26:16
(47/129)
10/10.

Nem megszokott az alaptörténet.Pont annyi a film, amennyi kell, nem unalmas, hanem végig izgalmas.. beleélhetõs, jó hangeffektekkel és egy jól játszó tinédzserrel. Nem lehet kiszámítani a filmet, minden pontjában benne van az, hogy bárhol bárki meghalhat. Jó kis csattanó a végén.. na hát ennyit errõl:) Halle Berry meg egyszerûen fantasztikusan alakít! Nagyon rég láttam ilyen jó thrillert.
csillout 2013 szept. 17. - 10:50:07
(46/129)
Nekem tetszett, de ha kevesebbet sikítoznak/rinyálnak benne az jobban tetszett volna - és még a barátom se hagyott volna ott a tv elõtt, hogy ez idegesíti.
offtopic
imrenyibalazs 2013 szept. 16. - 22:32:17
(45/129)
Vigyázat! Lesz benne Spoiler!
Lehet, hogy késõbb még újra írok.
Nekem ez filmre jónak tûnt;... de ez egy metaforikusan értelmezendõ film, legalább is sok része...
Csak hogy ez is olyan filmmû, amely arról szól, hogy az élet néha véresen mûködik, azt ez jól reprezentálja, szemlélteti... - és aki ezt nem szereti nézni, ez nem tananyag; - Én pl. nem szeretem a Viasztestek c. filmet, azt egyszer láttam és azóta nem nézem, persze az gyengébb film ennél, legalábbis szerintem...
Na jó, ha azt mondom, ez jobb film, de aki elborzadt, de más mûfajt szeret és ennek a filmnek bizonyos részeit nem tudja hova rakni(tenni, helyezni), ne nézze! Nem kell egy filmen gyötrõdni, az életben is van elég baj, én ezt mondom.
6/10
stomachh 2013 szept. 15. - 12:41:19 6/10
(44/129)
A film elsõ háromnegyede kifejezetten nagyon tetszett, izgalmas, pörgõs, drukkolós. Aztán elkezdik halmozni a hülye logikátlan rendõri döntéseket (vagy azok hiányát). Logikátlan. Ahhoz képest, hogy fontos az ügy, haloványnak tûnik a reagálás. Na mindegy, hiszen a film sutaságában is tetszett. Több potenciál volt a moziban, mint amit ki tudtak hozni belõle, s az állandó picsogás miatt már feszengetem a fotelben. Az eleje 8 pontos, a vége 4, így kap egy erõsebb 6/10-et. Azért érdemes megnézni!
perry 2013 szept. 14. - 12:17:37
(43/129)
Igazad van az utolsó részben illogikus a dramaturgia, bár azon gondolkozom lennék -e megértõ ha nekem ilyen lehetõségem lenne az élettõl akkor mikor valaki közelálló szenvedné el, mert ugye amorális a befejezés.
Ugyan akkor bele gondolva van jogi és társadalmi konvenció amihez ragaszkodnunk kell, ha pedig ezt vesszük akkor
jogi bûnt követünk el, mivel az igazságszolgáltatás jogosult megtenni a szükséges intézkedést, az üzenet amit a jelenet sugall pedig az, hogy megtehetjük ha ilyen helyzetbe kerülünk és tény ez veszélyes.
Állampolgári önmagam azt "mondja" át kell adni a hatóságnak, belsõ tudatom pedig örül annak, hogy a szenvedést /bár az élet kioltását nem pótolhatja egy másiké/ és hosszú kínt szenved.
Persze én csak én vagyok.
7/10
alien1976 2013 szept. 14. - 05:53:57 7/10
(42/129)
Nekem kimondottan tetszett a film az utolsó harmadig. Érdekes, feszültséggel teli, lebilincselõ film volt. A részemrõl akkor romlott el, mikor fõhõsnõnk kilépve a telefonvonal segélykérõ kapcsolata mögûl, egyedül kezd el nyomozgatni, és láss csodát ............
Volt benne egy két logikailag problémás részem, de afelett eltudtam sikklani, és nem is zavart, de a vége nagyon el lett rontva szerintem.
perry 2013 szept. 13. - 13:14:57 Előzmény SpencerBarnes
(41/129)
Jajj de jó fórumozni, mert a kicsi szívem úgy örül, ha lebénázhatok filmet színészt, színésznõt meg aztán ezt meg azt.
A hívás egy iparilag formatervezett film, annak minden kellékével együtt.
Mert ugye a segélykérõ munkája az, hogy csupa olyannal szembesüljön ami nekünk internetközeli felhasználónak csak egy képernyõ vagy billentyûzet, no meg a mi kis édes merevlemezünk.
Nincs izgalom, minden biztos és még az ablakunkon sem másztak be.
Bár ezt kevésbé mondhatja el magáról Jolika néni aki Csincstanyán lakik 3 km. körzetben egy élõ ember sincs , max. az a gyilkos aki éppen most néz be az ablakán.
Meg aztán szegény pszichológusnõ sem mondja már el, amit a térfigyelõ kamerák mesélnek.
Ugyanis mire tanít vagy mi az üzenete ennek a filmnek ami "1xr nézhetõs" egyesek szerint.
Végül is szerintem nem az, hogy kivédhetõ a gyilkos, a pedofil és más szociopata szörnyeteg "munkássága".
Sokkal inkább az, hogy vannak emberek akik akár belsõ küldetésüktõl vezérelve segíteni akarnak másokon.
A segítésen túl pedig õk sem mentesek attól a krízistõl ami munkájuk vagy elkövetett hibájuk utáni lelkiismereti válságából következik.
Mivel mindannyian érzünk empatikusok vagyunk ki kisebb ki nagyobb adagban és ez jó, mert arra születtünk, hogy segítsünk egymásnak és egymáson, antiszociálisnak lenni pedig annyi , hogy mindezek alól kivonjuk magunkat és ezek felett állónak tekintjük magunkat.
Az is tény a film nem a mozgókép mûvészet csúcsa de azt a küldetését, hogy:
1. Izgalmas legyen.
2. Üzenetet közvetítsen.
3. Megmutasson emberi viselkedésformákat.
4. Végül nem utolsó sorban forgalmazható legyen,
tökéletesen megoldja.
SpencerBarnes 2013 szept. 12. - 00:28:17
(40/129)
Egyszer nyugodtan nézhetõ, viszont H.B azzal a hajjal jaaaaaaaaaaaaaaaaaaj :)
Superalonso 2013 szept. 10. - 13:19:58
(39/129)
Jó kis film volt ez, nekem tetszett. Van egy kis társadalmi üzenet is benne, hogy a sok abberált, beteg baromnak (pedofilok, gyilkosok stb.) ilyen büntetést kéne adni és nem pedig börtönt.....jó volt ez, nekem bejött.
pema25 2013 szept. 09. - 01:54:09
(38/129)
Egyszer megnézhetõ.
6/10
beo71 2013 szept. 08. - 23:40:28 6/10
(37/129)
Szerintem is addig jó, amíg Halle Berry a seggén marad a béna hajával, amikor elindul nyomozni erõltetett lesz és eltûnik az izgalom.6/10.Nézhetõ.
Akinek a befejezés meglepõ volt az még nem látott filmet vagy újszülött.
8/10
rencike007 2013 szept. 08. - 20:35:34 8/10 Előzmény Újvállalkozó
(36/129)
Ízlések és pofonok. Ez a nehogy megnézzétek ez elég egoista vélemény. Ha neked nem tetszett, másnak sem tetszhet? Az alapsztori jó, HB jó benne, a kislány meg. Nem tudom, szerintem más 16 éves lány is sikoltozna ha elrabolnák, engem spec nem idegesített.

Spoiler
A vége: Miért kell mindig egysikúan befejezni egy filmet, én arra számítottam, hogy elkapják pl. és nem így lett, legalább volt meglepetés. Amúgy fel akarta hívni a csávót de leesett a telefon, utána meg hallotta a hangokat és nem akart késlekedni. Egyébként is, ha segítségre vár akkor rég levágják a lány fejbõrét és meghal, ennyi. Lehet volt benne egy kis irracionalitás, de a legtöbb akciófilmbe még több is van. Nálam 8/10
franszoá81 2013 szept. 08. - 00:57:50
(35/129)
a mai silány felhozatalban, ez egy igen korrekt iparosmunka. viszont a kiscsaj állandó sipákolása és az, hogy az aránylag realisztikus történetvezetést a végére felváltotta a totálisan irracionális akciózás, eléggé ront az összképen
10/10
BabyBaba07 2013 szept. 01. - 23:24:25 10/10
(34/129)
A film nagyon izgalamas, de aki még nem látta valóban ne olvassa el a port-os leírást, mert gyakorlatilag minden fordulatot leírnak.
k11zoltan 2013 aug. 20. - 21:38:22
(33/129)
Nekem tetszett.
8/10
mecsoka 2013 aug. 13. - 17:36:43 8/10
(32/129)
Szent ég, mekkora spoiler már az egész port.hu-s leírás...

Jó film volt, bár tényleg tele volt tipikus amerikai klisékkel, viszont egy dolog nagyon tetszett...

Spoiler

... a vége. Végre nem egy "boldogan éltek míg meg nem haltak" lezárás, hanem egy rohadjmegasajátszarodbantegeci zárójelenet. A legtöbb ember, egy egy ilyen bûncselekmény hallatán, sokkal jobb büntetést tud kitalálni az elkövetõnek, mint a börtön... itt most egy ilyet kaptunk. 8/10
9/10
f_ancsa 2013 aug. 12. - 17:41:59 9/10
(31/129)
Szerintem nagyon jó film volt! Végig izgultam rajta, bele tudtam magam élni. Mondjuk a vége kicsit furcsa volt..
3/10
feeco 2013 júl. 05. - 18:04:26 3/10
(30/129)
"Ez az kislány, jó voltál, megcsináltad.."
Hatásvadász kliséhalmaz mélygagyi színvonalon..