Téma: A hívás

10/10
zenyatta 2017 ápr. 22. - 17:42:56 10/10 Előzmény Unbekannt ~ Benutzer
(109/129)
nem ismered a SPOILER fogalmát?
Unbekannt ~ Benutzer 2017 márc. 12. - 18:47:08
(108/129)
"befejezés a legjobb mert az nincs" de van csak a magyar verzióból ki van vágva amúgy az a vége hogy Abigail és Halley kimásznak a felszínre és elsétálnak csak ugye magyar verzióba ott van vége hogy eklund-ra rá zárják az ajtót de a németbe meg ott van vége mikor ki másznak a csapó ajtón
10/10
maxi613 2017 jan. 08. - 09:46:41 10/10
(107/129)
Nagyon jó film! A végén a magánakciót kicsit kétkedve fogadtam, de a végén kiderült, hogy így lett izgalmas és egyedi, szerintem nagyon jó lett így!
9/10
szabzero 2017 jan. 01. - 22:55:27 9/10
(106/129)
Végig baromi izgalmas, igazi thriller, 9 pont !
vargacat4@gmail.com 2016 okt. 05. - 00:16:52
(105/129)
*Spoiler!*
Nem értem miért írják ennyien, hogy el lettcs.sz.ve a film vége, szerintem frappáns befejezés. Egy jó ügyvéd és meg is úszhatta volna, mert ugye tényleg dilis a tettes. Így legalább tuti azt kapja, amit érdemel. És azt is megértettem, hogy miért ment le az aknába a végén teljesen egyedül Halle Berry, az elõzõ eset miatt, most mindenképp meg akarta menteni a lányt, térerõje meg ugye nem volt, idõt pedig nem akart veszíteni. A leütjük a gyilkost és rohanunk a "szerettünkhöz" mozzanat, az számomra is idegesítõ minden filmben, tutira mennék, ha már ott a lehetõség. De mindezekkel együtt szerintem jó kis film, bár szegény csajszit többször is megmenthették volna. A helikopter miért nem tudta követni az autót a leágazásnál meg a festéknyommal se mentek sokra.
1/10
goteki 2016 aug. 08. - 08:04:19 1/10
(104/129)
Ez az "elcseszem, visszavonulok, depizek, de aztán megint belecsöppenek" klisé a Bruce Willis területe és valljuk meg, neki jobban áll és õ jobban is csinálja. Sokkal.
Amikor azt hiszem, Berry már nem tud irritálóbb ripacs lenni, mindig jön egy újabb mélypont (a félpercenkénti "szívem"-tõl kb. ugyanilyen gyakorisággal lett volna kedvem lerúgni a szerencsétlen TV-t - bár ezért nem hibáztatom a szinkront - az eredeti csak rosszabb lehet). A sztori is teljesen banális, ezerszer ellõtt közhelykupac: még le se ment a fõcím, de már simán írnánk belõle egy részletekbe menõ olvasónaplót (bár akkor már inkább egy Adam Sandler beszámoló...). Ott van 50 diszpécser, de persze bízzuk csak rá a legnagyobb krízist a labilis, poszt-traumás stresszes hisztérikára...áh, hagyjuk. Még a fikázást se érdemli meg az egész.

A befejezés a legjobb - mert az legalább nincs.
Bravo, Hollywood! Jövõre ugyanitt - de én tuti nem jövök el...
7/10
Semprini 2016 júl. 25. - 17:16:43 7/10
(103/129)
***SPOILER***

Tulajdonképpen egészen jól sikerült thriller lett ez, az utóbbi években kevés ehhez mérhetõt láttam. A forgatókönyv kifejezetten jól van megírva, a szereplõk a helyükön vannak, tudja adagolni és fenntartani a feszültséget szinte a film teljes játékidején keresztül. Csak az a befejezés, azt ne szúrták volna el ennyire! Könyörgöm, ez mi volt?! A két hölgyike - amúgy eléggé valószerûtlen módon - elkapja a tettest, a pincében hozzákötözik egy székhez, majd otthagyják??? Hát ilyen jó filmet ennyire béna befejezéssel nem is tudom, mikor láttam! Emiatt gyenge négyes.
7,5/10
7/10
toth.agnese@gmail.com 2016 júl. 03. - 11:54:49 7/10
(102/129)
Az utolsó 5 percig egy egész korrekt thriller. De az a befejezés kritikán aluli.
10/10
coldsilent 2016 jún. 08. - 23:39:24 10/10
(101/129)
Az imént néztem végig a filmet.

A közepénél ki kellett mennem a levegõre lenyugodi...

Az utolsó negyed óráig a film szélsõségesen (és ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni) feszült, felkavaró és izgalmas.
Régen volt már mai filmek kapcsán hasonló élményem. A forgatókönyvíróknak és a rendezõnek hatalmas dícséret a dramaturgiáért. Különösen érdekes, hogy a megszokottakkal ellentétben nem a rendõri nyomozás, hanem a segélyhívó központban folyó munka van elõtérbe helyezve. Nyilvánvalóan filmes túlzással, de jól bemutatják, hogy egy nagyvárosi központban milyen lehet a kezelõk mindennapja és milyen megterhelés éri õket is egy-egy ügy kapcsán.
A szinészi játék jó, bár elsõsorban Jordan karaktere van a középponba helyezve.
A film végével lehet vitatkozni, bele is lehet kötni, de az azt megelõzõ bõ egy óra szerintem kárpótol mindenkit.

Részemrõl a film 10/10, az izgalomfaktor pedig 20/10.
8/10
Edmond Dantes 2016 jún. 06. - 09:49:54 8/10 Előzmény Xxy92
(100/129)
Ehhez a hszhoz csatlakozom, ehhez áll legközelebb az én véleményem. Hallatlanul feszült, karfafogós film 4/5-ig, a záró jelenet pedig egy nagy baki. De 4/5-ig attól még nagyon jó. És valamelyest megismerünk egy olyan -mellesleg nagyjából jól, sõt szuperül mûködõ- szolgáltatást mint a 911 és ami elkelne nálunk is. 112 tudtommal nem ugyanaz, bár utóbbit még sosem használtam, ne is kelljen.
vendus 2016 jún. 05. - 22:05:44
(99/129)
Elszörnyedve olvasom a kommenteket. Kb az a színvonal, mint a Barátok közt vagy a Jóban rosszban kommentjei. Vérkomolyan veszik a történetet, kritizálják a cselekményt, a kivitelezést. Felvettem a filmet, most néztem meg. Minden kákán lehet csomót keresni. Tökéletesen megfelelt az elvárásnak. Nekem 10/10. Sajnálom, akiknek nem. Keressenek maguknak jobbat.
1/10
deadscott 2016 máj. 31. - 22:38:41 1/10
(98/129)
A filmbõl egyértelmûen kiderül, hogy a rendõr mindenütt hülye. Egyébként roppant idegesítõ (direkt nem izgalmasat írtam), és azt hiszem a vége már kicsit túl sok.
6/10
8/10
Xxy92 2016 máj. 20. - 01:12:04 8/10
(97/129)
Ez a film JÓ. Jó a történet, jók a szereplõk, és jó a megvalósítás. Van benne feszültség, és izgalom is - pont, ahogyan egy jó thrillerben lennie kell.

SPOILER

Nem értem viszont, hogy a végén Halle Berry MIÉRT???? ment le az aknába, tök egyedül, fegyvertelenül?? Miért hõsködik?? Oké, film, meg minden, meg kellett a frappáns befejezéshez, de szerintem tízbõl nulla ember tenné ezt a való életben. Ez a mozzanat nagyon nem tetszett.


10/8
ElektorKalandor 2016 máj. 03. - 06:59:12 Előzmény Csonger
(96/129)
!!!SPOILER!!!

Gondold tovább, amikor felismerik a helyzetet és egy kicsit lenyugszanak hívják a zsarukat akik kiszabadítják és a megfelelõ helyre szállítják a csúnya bácsit. Ne várd, hogy mindig kész történetet tesznek eléd. Számomra így ér véget. Csak ezt már nem mutatják. :)

!!!SPOILER vége!

Összességében nem volt rossz film de azért túl jó sem, egyszer meg lehet nézni.
bokor5 2016 ápr. 13. - 19:22:29
(95/129)
911- nem vicc
És nem kretének "ülnek" a vonal végén!...!
bokor5 2016 ápr. 13. - 19:19:58
(94/129)
Ez a film a BAJRA, PROBLÉMÁRA hívja fel a figyelmet!
Nem akar REÁLIS és ÉLETHÛ lenni...
bokor5 2016 ápr. 13. - 19:15:57
(93/129)
Minél TÖBBSZÖR kéne vetíteni ezt a filmet!
Annál kevesebb áldozat LENNE!!!
Hajrá közTÉVÉ!
8/10
Tony36 2016 ápr. 07. - 14:17:16 8/10
(92/129)
Egyet értek az elõttem szólókkal szerintem is voltak a filmben kisebb bakik bõven , de valahogy engem ezek most nem zavartak mert meg maga a film egyébként jó volt , ezért 8/10 . Ha már sokan leírtak egy-egy bakit ezért egyet én is leírok . Miután a gyilkos lement a csapóajtón a föld alatti pincébe , hogy tudta az ajtót vissza elrejteni úgy , hogy a fõhõsnõ alig találta meg pedig már szinte rajta állt ...
3/10
Nótárius 2016 ápr. 04. - 21:55:19 3/10
(91/129)
Ez lehetett volna egy jó film, de -sajnos- nem lett az. Nagyon bosszantóan nem tetszett. Ehhez csak néhány spoiler-es adalék:
S, SP, *** SPOILER -os !!! ***
1. A mentõl magasabb és erõsebb hangon való, film-hosszat való, folyamatos vinnyogás a legütõsebb módja a végletes veszélyben még jobban titkolandó konspirációnak. (?) Ennek egyébként pont az életszerû ellentét mutatta a film az elsõ lány (áldozat) esetében.
2. A rendõrség gondosan nem ment haladéktalanul, a már pontosan beazonosított elkövetõi helyszínekre, illetve nem zárta azok feltételezhetõ továbbhaladási irányait sem.
3. Több résznél már csitítani kellett magamat, hogy ne kiabáljak be az idegesítõ, hajmeresztõn értelmetlen sablonjaikban csetlõ szereplõknek; mint anno kantárosan a Bábszínházban. A zárójelenetnél például percekig azt, hogy "Fegyverbeee!!!". ;-)
*** SPOILER -os vége !!! ***
Én Halle Berry-t egyébként kedvelem, ez elfogultan jelentõsen megemelte az adott pontszámot
olahmiki1959 2016 ápr. 04. - 06:46:20
(90/129)
Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban.

Az alapötlet jó, viszont nagyon sok logikai hiba van a megvalósításban.
SPOILER, - ömlesztve, ahogy jön...
a gyilkos a benzinkútnál lelocsolja benzinnel, és felgyújtja a kutast, aki égõ fáklyaként tántorog ide-oda, nekiesik a berendezéseknek, aminek következtében egy másodperc múlva minden a levegõbe repült volna, hiszen egy benzinkút közelében még cigarettázni sem lehet, a levegõ annyira tele van benzingõzzel, itt pedig semmi nem történik.

Az amerikai rendõrség totálisan leszerepel a filmben, ugyanis, amikor a gyilkos autója mögött haladó, másik autóban lévõ nõ felhívja a 911-et, és pontosan bemondja, hogy melyik úton mennek, és merre fordul le a gyilkos, akkor a rendõrségi helikopterek, és a tucatnyi rendõrautó ellenére elveszítik szem elõl a tettest.
És az egész film alatt, állandóan lemaradnak az eseményekrõl.

Halle Berry elhatározza, hogy a saját kezébe veszi a cselekvést, és elmegy a gyilkos rejtekhelyére, amit eddig senki nem talált meg, õ "természetesen" megtalálja.
Miután a rendõrség központjában dolgozik, a 911 társulatánál, õ maga is rendõr, tehát biztosan van fegyverviselési engedélye!
Ennek ellenére, FEGYVERTELENÜL megy a gyilkos után nyomozni, és persze, szokás szerint bajba kerül.
Leüti a fickót, de nem veri szét a fejét, amikor az végre a földre zuhan ájultan, nem kötözi meg azonnal, hanem a székhez kötözött szõke lánnyal édeleg együttérzõen, a tettes pedig közben magához tér, és hátulról jól fejbevágja.
A lány homloka egy jó 10 centis darabon, mélyen be van metszve, a valóságban egy perc múlva a fél arca vérben úszna, mert a sebbõl szakadna a vér, itt semmi...

Igazából, pontosan nem derül ki, hogy a gyilkos miért csinálja ezt az egészet.
Volt egy szõke lánytestvére, aki meghalt, õ pedig azzal akar bosszút állni a világon, hogy szõke lányokat gyilkol?
Nem egyértelmû.

A film úgy ér véget, hogy már minden lezajlott, és a rendõröknek még mindig se híre, se hamva, ami azért nagyon égõ, lássuk be!
SPOILER VÉGE

Egy jó forgatókönyvíró és egy gondosabb rendezõ - kihagyva a nyilvánvaló ostobaságokat a történetbõl - egy igazán jó, feszült, izgalmas filmet készíthetett volna ebbõl az alapanyagból.
Így is meg lehetett nézni, voltak benne jó részek, de összességében hiányérzet maradt a nézõben, amikor a film véget ért.:D