borkasztik 2015 márc. 19. - 07:47:05 Előzmény jani-wan
(271/311)
Nem én akadok ki ezen :D
Lillith Morgan 2015 márc. 19. - 06:40:28
(270/311)
SPOILER
Lényegében azért lett fehér, mert immáron õ volt a valák egyetlen küldötte középföldén. Ketten eltûntek, Szarumán ugye áruló lett, Radagast meg... hát picit megborult szellemileg. És így sokkal többet mutathatott meg Középföldén a valódi, maia erejébõl, mint korábban. Mert Gandalf ugye egy Szauronnal egyenrangú entitás, csak éppen muszáj volt emberi alakot öltenie, mikor Középföldére lépett.
Mondjuk ez az egész a filmbõl valóban nem derül ki.
jani-wan 2015 márc. 19. - 00:16:27
(269/311)
***SPOILER***
Na igen, ennyi megvolt nekem is, hogy visszajött, de ennyi nem igazán ad magyarázatot semmire, mert ugye azt mutatják hogy gyõzi le a Balrogot, majd elvesztette az eszméletét, de hogy mitõl lett Fehér, az már totál homály mivel azt nem mondja el, és azt sem hogy kik küldték vissza, meg egyáltalán mirõl beszél? Az egész úgy tûnik mintha hallucinálna a harc után a kimerültségtõl, sérülésektõl stb...
Igazából sok minden más is homályos marad, ha nem olvassa el az ember a könyveket, mint pl. hogy Frodo 50 éves! És pláne nem hogy a Tündék kb. 5 gramm súlyúak, mikor kifejezetten nem úgy tûnnek amikor bemasíroznak a várba a második részben (A két torony), stb...
jani-wan 2015 márc. 18. - 23:51:45
(268/311)
***Spoiler***
Én meg úgy vagyok vele, hogy fogalmam sincs mi van nyugaton, és mivel a filmben nincs róla semmi konkrét, ezért azt is lehet gondolni hogy ott van a tünde kánaán, és odamennek.
Sz Peter 2015 márc. 18. - 23:35:03
(267/311)
"Csakhogy "nyugaton" nincs más csak az óceán"?

Olvasgass még a témában (Valinor)!
;)
boom49 2015 márc. 18. - 23:15:36
(266/311)
Könyvben és filmben is "elhajóznak nyugatra". Csakhogy "nyugaton" nincs más csak az óceán, meg a világ pereme. Öngyilkosságot követnek el. Mennybemennek. Tehát meghalnak.
Mint abbana Mijazaki-rajzfilmben a mosómedvék a herezacskó-hajójukkal.
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 18. - 22:35:24
(265/311)
Nyugodtan, hisz szíved joga, hogy kiröhögtesd magad! ;)
7/10
Viktor6665 2015 márc. 18. - 21:46:21 7/10
(264/311)
Leggyengébb rész volt a 6 film közül.
offtopic
Tauriel 2015 márc. 18. - 21:24:03
(263/311)
Jaj, bocsi, elõzõ hozzászólásom SPOILER.
Tauriel 2015 márc. 18. - 21:22:35 Előzmény jani-wan
(262/311)
***SPOILER PÓTOLVA***
Az speciel tényleg benne volt a filmben, hogy Gandalf..úgymond visszatér. "De a vég elkerült. Éreztem, visszatér belém az élet. Visszaküldtek, hogy teljesítsem a feladatomat." Szó szerint így.. Nem annyira úgy, hogy "Gandalf is kinyögi valamikor a második részben, hogy azért lökték vissza az életbe, mert még feladata van, de aztán vissza kell térnie, mert már igazából halott."
Számomra nem úgy jött le abból, amit mondott, hogy õ halott...
offtopic
Meklód fia 2015 márc. 18. - 20:18:21 Előzmény Sz Peter
(261/311)
rendben, de azon véleményemet továbbra is tartom, hogy szerintem mi lett a Gyûrûk Ura vége :)
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 18. - 18:38:32
(260/311)
"csak véletlenül lettek a világ legjobb filmjei"?

Na innentõl van az, hogy nem lehet téged (és amiket leírsz) komolyan venni.
De legalább megnevetteted az embert. :)
Meklód fia 2015 márc. 18. - 18:06:41
(259/311)
itt szerintem mindkét értelmezést bele lehet magyarázni, mert a filmekben az nem derül ki, hogy a "hazájuk" az Valinor.

Amúgy meg Jackson miért nem tette egyértelmûvé a végét? Egyszerûen pocsék rendezõ. A LOTR filmek is csak véletlenül lettek a világ legjobb filmjei. A csatákat egyszerûen nem tudja jól lezárni. Most sem mutatta, hogy mi lett a vége, csak Bilbó bedadogta nekünk, hogy jöttek a sasok.
Sz Peter 2015 márc. 18. - 17:52:43
(258/311)
"azt sem mondják, hogy Valinorba mennek"

Elrond mondja, hogy hazamennek, az pedig Valinor.

"így egyértelmû, hogy õk a túlvilágra mentek"

Nem, nem egyértelmû, csak te akarod belemagyarázni.
Szerintem te nagyon figyelmetlenül nézted ezeket a filmeket!
Meklód fia 2015 márc. 18. - 17:35:01
(257/311)
na akkor
SPOILER
tudom, hogy a könyvben nem haltak meg, de a filmben azt az érzetet keltik hogy igen. A filmben azt sem mondják, hogy Valinorba mennek, csak egyszerûen felpattannak a hajóra. Mivel mindenki pityereg, meg a meleg mágus is félreérthetetlen utalásokat tett, így egyértelmû, hogy õk a túlvilágra mentek. Egyébként a LOST ugyanezt a befejezést másolta le.
jani-wan 2015 márc. 18. - 08:48:46
(256/311)
Azt én mind úgy értékeltem mint "ilyenre sikerült CGI", mert semmilyen utalás az ég világon nem volt arra nézve hogy nem az, és így az a leglogikusabb.
Senki sem "akadt le", egyszerûen megbeszéljük, szóval nem értem mit akadsz ki ezen?
Lillith Morgan 2015 márc. 18. - 08:40:31
(255/311)
Látszik azért, hogy nem ismered Tolkien teljes munkásságát, anélkül pedig nem is lehet részletekbe menõ fejtegetéseket írni.
Valinor nem a mennyország. Mindössze Ilúvatar (Isten) kiemelte a világból, amikor az õrült númenori király megpróbálta elfoglalni, de itt csak a tündék élnek, és õk is fizikai testükben. Azt, hogy az emberekkel és hobbitokkal mi történik haláluk után, nem tudják se õk, se a tündék. Õk a "világ határain túlra" mennek, de ha egy tünde meghal, rá Mandos csarnokai várnak, ahonnan új testben léphet ki Valinorba.
Gandalf sem halt meg, egyszerûen csak levetkõzte a Középföldén "viselt" halandó formáját és újra Olórin lett, a Yavannát szolgáló maia. A tündék sorsra kötött, míg az embereké nem.
borkasztik 2015 márc. 18. - 08:20:17
(254/311)
Bocsi véletlen kétszer írtam a röptében-t :D
borkasztik 2015 márc. 18. - 08:17:33
(253/311)
Épp ez az teljesítették a küldetésüket és nem haltak meg mert a könyveb sincs ilyen. "MI az hogy lerobbant a buszuk?" xd

A koronázás után meg rögtön hazatérek a Megyébe is, és onnan hajóztak tovább. Azért volt furcsa is hogy írtad lentebb "megkönnyeztem amikor Frodóék meghalltak" De hol mondj oldalszámot meg részben idõt mikor és hol történt ez meg? Vagy akár utalás.
borkasztik 2015 márc. 18. - 08:14:03
(252/311)
Azért nem igazán tûntek emberinek, a sok ugrálásokkal :D Különösen amit már írtam az Olifánt esettel. Meg nem is említve a második részben a Két torony beli csatában is voltak furcsa jelenteke. De ez akkor is Fantasy mese. Nekem tetszett az egész és ennyi és nem akadok le ilyeneken hogy mennyire volt túlzás a másikhoz képest. HA ezt a trilógiát adták volna elsõnek fele ennyien se kritizálnák ennyien.
Spoiler.
Igen a Ebben a részben azt a röptében röptében rálépek a kövekre részt én is túlzásnak tartottam , de fogadd el és lépj túl rajta :D Ennél sokkal hajmeresztõbb és rosszabb dolgokat is láttam már pocsékabb filmeknél .
Lakatos Mónika - Romanimo
2019. november 12., 19:30 Lakatos Mónika - Romanimo

Évszázados roma balladák és ritmusos pergetők a Müpában.

Jegyvásárlás