esernyo 2016 febr. 13. - 00:17:57
(297/317)
Nem lett ez olyan rossz, csak ugye túl jó lett a gyûrûk ura. Meg a Hobbit elsõ 2 része is jpbb. De ez még mindig veri az éhezõk viadala és és azt a másik tetralógiát, aminek most még a címe sem jut az eszembe, de az elsõ részben a valami útvesztõben rohangáltak. Jó, tudom hogy még az utolsó 2 rész el sem készült, de tulajdonképpen annyira mindegy,
7/10
doktormacko1 2016 jan. 10. - 21:52:49 7/10
(296/317)
7 / 10 A könyv sokkal jobb volt.
2/10
Rövid G. atya 2016 jan. 10. - 18:38:51 2/10
(295/317)
Hipergagyi.
3D grafika + pár "színész". :(
AvatáR Gil Maerth 2015 nov. 30. - 15:03:46
(294/317)
Nem értem minek nekik a könyv licenc ha azt tesznek be amit akarnak?
(Thauriel, Bolgot Thorin öli meg, Beorn a sasokkal érkezik, stb)
Szóvel tele van hülyesgekkel, meg hihetetlen pörgéssel (Bard a fia válláról lõ ki egy dárdát, akár egy nyilat. Röhej.)
Így erõs közepes, amit még a gyönyörû, agilis Tauriel (Evangeline Lilley? Rulez!) kedvéért sem változtatok meg. Sorry.

10/5.
8/10
Spooner 2015 nov. 25. - 20:15:34 8/10
(293/317)
az a baj h az elsõ két rész jó régen láttam már, így egyes elõzményekre nem emlékeztem teljesen, így nem mindig voltam teljesen képben a történettel.. de amúgy jó ill. látványos volt, nem bántam meg h megnéztem.. kb erre számítottam
Sz Peter 2015 nov. 15. - 12:51:46
(292/317)
A második rész épp hogy rátesz az elsõre, pont Smaug miatt.
bulletproof90 2015 nov. 15. - 01:44:38
(291/317)
Óriási fantasy és elsõsorban Tolkien rajongó vagyok. A Gyûrûk urát imádom mind könyvben, mind filmben. A 2012-es Hobbit még egész jó emlékeket hagyott bennem, de a 2013-as folytatás olyan borzalmas és felháborító lett, hogy a mai napig nem néztem meg ezt a befejezõ részt. Nem is tervezem.. Ami a "Smaug pusztaságában" ment, az kemény pofán köpése és megerõszakolása Tolkien mítoszának. Nincs kedvem megnézni ahogy ebben a filmben tovább alázzák ezt a mítoszt.
9/10
Andrew8 2015 nov. 01. - 00:07:46 9/10
(290/317)
Ilyen a valóság is sajnos... A Hobbit és a Szilmarilok sok helyen nem csak fekete és fehér mint a Gyûrûk Ura volt. (Bár pl ott volt Denethor ,Gollam, Boromir is mint szürke karakter)

Plusz ne feledd itt is egy tárgy az Arkenkõ is ludas a dologban a törpök esetén.

,Sokan szidták hogy túl egyszerû a GYU most meg az a baj a Hobbittal, hogy mer valósabb lenni nem csak fekete és fehér. Az érdekek és sérelmek is elõjönnek a népeknél.
Sz Peter 2015 okt. 23. - 18:06:19 Előzmény caseyjones
(289/317)
Egyébként is hiányérzetem volt a moziverziót nézve, de így az extended-del már kerek a sztori.
Érdekes, hogy azt a részt is kivágták mikor

SPOILER

a törpök és a tündék gyilkolják egymást.
9/10
caseyjones 2015 aug. 29. - 20:32:22 9/10
(288/317)
A filmtrilógia bõvített változatának elõzetese:

https://www.youtube.com/watch?v=c4ur4HeaTgc
Sz Peter 2015 aug. 06. - 17:14:20 Előzmény Bobbie
(287/317)
SPOILER

"Bilbo egy kis ládával tért haza"?
Az az a láda volt amit még a trollok barlangjában ástak el.
9/10
Andrew8 2015 aug. 06. - 11:07:26 9/10
(286/317)
http://www.ropeofsilicon.com/the-hobbit-battle-of-the-five-armies-extended-edition-is-rated-r/
Hoppá ez durva R rated lesz a bõvített változat? :D Itthon ez kb 16-os karika lehet majd. Kint akár 18 is.
'The Hobbit: Battle of the Five Armies' Extended Edition is Rated R | Rope of Silicon
The extended edition of The Hobbit: The Battle of the Five Armies lands an R rating from the MPAA.
9/10
caseyjones 2015 júl. 05. - 23:05:05 9/10
(285/317)
Egy kicsit SPOILERes.

Az elsõ résznél szerintem mindenképp jobb, a másodiknál viszont nem. A csatajelenetek jók voltak, Smaugot pedig piszkosul jól életre keltették az animátorok. De leginkább az tetszett a filmben, hogy pont ugyanott fejezõdik be, ahol a Gyûrû Szövetsége elkezdõdik. Meg a Tündekirály Legolasnak szegezett mondata Aragornról is jó húzás volt a készítõk részérõl.
Összességében jó volt, bár egy kicsit unalmasra sikeredett szerintem.
10/9
Bobbie 2015 júl. 05. - 17:48:09 Előzmény pb69
(284/317)
SPOILER

Elhangzik a filmben, hogy az orkok nem az arany miatt akarják elfoglalni a hegyet, hanem stratégiailag fontos támaszpont lenne nekik.

A végén számomra sem egyértelmû. hogy mi lesz az arannyal, bár talán nincs is jelentõsége. Valószínûleg egy részét elosztották. Ha elég bölcsek voltak, akkor a többit ott hagyták, csak elrejtették az alsóbb termekben. A törpék osztozkodtak biztos végül. Tóváros kisfõnöke Bard is végig a békés osztozkodás mellett volt. Thranduil-nak is megjött az esze a végére. Gondolom odaadták nekik a fehér gyémántokat vagy miket. Azt láttuk, hogy Bilbo egy kis ládával tért haza, tehát még visszamentek a hegybe némi aranyért:)

SPOILER VÉGE

Ebbõl is látszik, hogy érdemes elolvasni a könyveket és minden kérdésre választ kapunk.
Lehet, hogy el is fogom.
Bobbie 2015 júl. 05. - 17:28:54
(283/317)
Szerintem nagyon jól összerakott kis film volt.
Nem ölelt fel annyi eseményt mint azt vártam, de összességében szórakoztató és érdekes volt.
A három Hobbit rész közül messze ez a legjobb.
1/10
deddie70 2015 jún. 28. - 02:11:12 1/10 Előzmény TitusLivius
(282/317)
Jó, örülök ha ez neked tetszik, de azért nekem nem muszáj, ugye? A könyvet tényleg nem olvastam...de itt most a filmrõl írtam. Nem az én világom, de respect, akinek tetszik...Tuti nem fogunk összeveszni rajta a videotékában! :)
8/10
pb69 2015 jún. 02. - 18:37:22 8/10
(281/317)
Bizonyos tekintetben ez a film már közelíti azt a szintet, amit egy ilyen LotR elõzménytrilógiától várna az ember. Nagy kár, hogy más aspektusokból viszont jóval gyengébben muzsikál. A legnagyobb gond, hogy erõsen visszatért az 1. (Hobbit) részbõl az a jelenség, hogy a történések és döntések a jeleneteknek vannak alárendelve, nem pedig a logikának vagy konzisztenciának.
A film végig elég izgalmas és nincsenek benne hosszabb unalmasabb vagy egysíkúbb részek. Nem 1 szálon futnak a dolgok (mint nagyjából az 1-ben), de nincs is annyi, mint a 2-ben. Sajnos a törpéknél kicsit visszaestünk oda, hogy megint túl sokat bóklásznak együtt. Új karakter igen kevés van, de azt elég jól kezelik.

SPOILER!
Egyáltalán nem értettem, hogy a sárkányölést minek kellett erre a filmre hagyni. A 2 egyik legnagyobb hülyesége volt, hogy a végén csak félbehagyták a szálakat. Ezeket elég gyorsan összecsapták ezen film elején, de semmi váratlan vagy érdekes nem történt, szóval ez bõven a 2 végére illett volna.
Meg elég illúzióromboló volt, hogy az überszuper sárkányt egyetlen rögtönzött íjból kilõtt nyíllal megölték. Értem én, hogy meg volt sebezve egy pikkelye, de arról volt szó, hogy nem mindegy honnan lövik azt a fekete nyilat. Elég hevenyészett huszárvágás volt, ami szerintem gyenge felütés volt. Már csak ezért is jobb lett volna a 2 végén, mert ott úgyis sokat vergõdtek a sárkánnyal és egy 3+ órás film végére talán belefért volna egy ilyen összecsapott befejezés is.

Azt jól fogták meg, hogy a sárkány halálával felszabaduló hegy kincseire hogyan fente mindenki a fogát. Az mondjuk nekem nem világos, hogy az orkokat mi motiválta, mert látszólag nem a kincsért mentek. Vagy a sötét nekromumus "visszatéréséhez" kellettek õk és így lett nekik megígérve, hogy uralkodó fajjá válnak?
Amúgy az elõzõ 2 rész hossza és minden apró esemény részletes körüljárása után elég furcsa, hogy most csak úgy random a semmibõl toppannak be régi ismerõsök. Medvekoma, Saruman meg a barna mágus, de ez a Galadriel is kicsoda/micsoda, hogy így lazán visszaküldte a sötétséget melegebb éghajlatra, miközben a többi mágus csak szenvedett? Szóval nem ártott volna ezekhez a szálakhoz némi magyarázat. Nem sokat értettem ebbõl a misztikus vonalból.

A nagy csata elég felemás lett. Azt értem, hogy a tündék és emberek miért mentek volna neki a törpéknek, a kincsért. A semmibõl elõkerült törpsereg viszont nekem bûzlik. Van egy ilyen seregük a törpéknek, erre 13 figura vergõdött a hegy visszafoglalásával? A többiek addig pasziánszoztak vagy mi? Nekik ez nem volt fontos, csak amikor már megvolt, akkor részesedni a javakból?
Aztán jöttek az orkok rombolni és a többiek összefogtak ellenük. A gond az volt, hogy egy ork ereje pontosan az épp vele harcoló ellenfélhez volt skálázva. Az erõsnek tûnõ tündéket kalapálták rendesen, lezúzták a törpék és emberek jó részét is, aztán gyengébb, de a sztori szempontjából fontosabb ellenfeleknél elfogyott a tudomány. Az már nagyon kínos volt, amikor Bilbó a kézzel hajigált kavicsokkal leterítette õket. Az intelligenciájuk ugyanígy. Most a Pusztító volt a nagy vezér és stratéga, vagy csak vmi bohóc? Mert a csata elején elõbbi, a végén viszont csak csapkodott azzal a lánccal össze-vissza, mint vmi bolond.
Az is elég zavaró volt, ahogyan egymásra találtak a nagy párosok. Minden fõhõs egyedül vert le tucatnyi ellenfelet, hogy aztán egymással párosával ellegyenek órákon át. Az meg újfent elég tré volt, amikor a legnagyobb csata kellõs közepén csak azért üresen volt hagyva egy négyzetméter, hogy 1-2 fontos szereplõ trécselhessen errõl-arról.
Az pedig, hogy a heroikus küzdelemsorozat végén megint jöjjenek a madarak és eldöntsék az egészet... A francból jönnek ezek, hogy mindig csak a bulik végére érnek oda, miközben látszólag õk az abszolút verhetetlenek és az ultimate megoldás mindenre. Jó lassan repülhetnek.

Az egyéni drámák viszont ügyesen lettek bemutatva. A törp-tünde szerelem elment egynek, Thorin megõrülése is elég jól lett vázolva. Ami a legjobban tetszett, hogy végre haltak a pozitív hõsök is rendesen. Eddig elég ciki volt, hogy több, mint egy tucat jó szereplõbõl egy se tudott odaveszni. Egy ilyen kaliberû harcnak (még ha sikerrel zárul is) bizony vannak vezéráldozatai, tetszett, hogy bevállalták.
Mondjuk Legolas lehetett volna tökösebb. Legalább egyszer szóba hozhatta volna Tauriel-nek a Kili-témát, de mindig csak állt és bámult. Meg a népvezéreknek ebben a részben nagyon változékony volt az attitûdje. Ezen álláspontváltásokhoz kaphattunk volna kidolgozottabb magyarázatokat is. Meg ugye most akkor mi lett a nagy végkifejlet? Az egyéni drámák oké, de mi lett a kinccsel és követelésekkel az orkok szétkalapálása után?
Lillith Morgan 2015 márc. 23. - 16:25:53
(280/317)
SPOILER

Gandalf - bár erõsebb/fehér lett - továbbra is emberi formában mutatkozhatott csak Középföldén. Ez még mindig nagyon messze volt a valódi lényétõl, ahogy Valinorban élt. Nem tudom, mennyire ismered Tolkien más munkáit, de ugye õ valójában egy maia, az igazi neve pedig Olórin.
Szauron is maia, õ egykoron Aulét szolgálta, míg Morgoth/Melkor meg nem rontotta. Késõbb mellette sokat tanult, elkészítette a Gyûrût, ect... de Gandalf végig kötve volt azokhoz a szabályokhoz, amiket a "feljebbvalói" szabtak meg neki. Csak egy halvány árnyéka volt önmagának, mert az istarokat nem azért küldték Középföldére, hogy fizikailag vegyék fel a harcot Szauronnal, hanem hogy az embereket/tündéket támogathassák.
10/10
TitusLivius 2015 márc. 23. - 12:47:20 10/10
(279/317)
Szauron nem egyenrangú semmilyen mágussal, bár õ is maia. Az istarokat -akik maguk maiák- azért küldték középföldére, hogy az emberek, tündék és törpök segítségére legyenek a Sötét Úr (azaz a Kegyetlen Gorthaur) elleni harcban. Nem véletlenül küldtek a valák többet is, nem csupán egyet...
Tauriel 2015 márc. 22. - 17:35:15 Előzmény Lillith Morgan
(278/317)
SPOILER

Lehet butaságot kérdezek, meg nem is ehhez a filmhez kapcsolódik, de ha Gandalf Szauronnal egyenrangú, akkor hogy lehetséges, hogy az Angmari Boszorkányúr képes volt összetörni a botját a Gyûrûk Ura harmadik részében, Minas Tirith-ben?