lilhoffer 2015 jan. 18. - 08:52:19
(177/317)
Én semmi borzasztót nem találtam a filmben, nekem tetszett. Sokak igényét nem lehet kielégiteni szerintem semmivel. Ráadásul saját tapasztalat egy könyvet kiolvasni és belõle készitett film ugyanolyan élvezhetõ és jó nem lesz soha. Ezért mivel filmet jobb szeretek nézni mint könyvet olvasni eme szokásomról már rég letettem.

Nekem a legtöbb dolog és jelenet tetszett. Thorin és Thanduril tetszett a legjobban. Amit hiányoltam Thanduril tündekirály feleségérõl több információt ha már felhozták (Legolas anyja). Igen igen engem érdekelt volna...

Illetve látványosabb befejezést adhattak volna az egésznek. Mindenesetre remélem még készitenek hasonló trilógiákat pl arról a csatáról ami a Gyürük urában is téma aminek közve van Aragorn családjának.

Ha valaki olvasta a könyvet és tud errõl bõvebb infot szolgáltatni igazán megköszönném.

Ja és még valami! SOPILER

Csak nekem tünt úgy az egész Hobbit trilógia alatt, de legfõképp az utolsóban nyert számomra bizonyosságot végleg hogy Galadriel és Gandalf titokban szerelmesek egymásba? Már a Gyürük urában is volt ilyen sejtésem de ebben a Hobbit részben totális meggyõzõdésemmé vált. A könyvben feltételezem nem azok de a filmben nagyon durván úgy volt beállitva.

SPOILER VÉGE
Argonauta 2015 jan. 15. - 20:32:44 Előzmény iipepeii
(176/317)
Én bírom a véleményed,szépen összefoglaltad minden hiányérzetem.(kivéve a szerelmi szálat,az nekem kellett)

SPOILER!

Nõ vagyok nem szoktam gondolkodni hadviselési technikákon,de a reszketõ kissrác a vaslándzsával és a horgászdamillal nálam is betette a kaput.
Alfrédet én már az elején kiheréltem volna,viszont akkor mi marad helyette?,eltûnt volna a poénvonal,az arannyal kitömött pofáraesést pedig kár lett volna kihagyni :)
Bárd karakterének és szavainak sem volt súlya,hihetetlen mennyire képtelen volt összeszedni a saját gyerekeit,nemhogy egész Tóvárost.Néha olyan érzésem volt,mintha csak dísznek lenne.
Hát igen,...Bilbó gesztenyedobási technikája bejött az orkoknál,de akkor Zsáklakban rohadt nagy gesztenyék nõhetnek...
Legolas anyja nagyon kevés volt,magyarázatra szorult akárcsak a többi ízelítõ: Beorn,az óriáshernyók,a törpök serege,a 2 fivér haláláról beszélni sem akarok....A többivel elvoltam,mert vitt az ár.

A szinkronhangokat én megúsztam.Online Dvdscr feliratosan (ez itt nem a reklám helye,mert kari elõtt és után nincs pénzem mozira)
Szóval elsõre iszonyat monumentalitást kaptam,minden kimondott szónak valódi súlya volt,ott voltam velük,és volt ahol még a hajam is megállt a növésben!
Ha teheted majd te is nézd meg úgy,kicsit drámaibb a hangvétele.
Meklód fia 2015 jan. 13. - 21:52:08 Előzmény d112
(175/317)
elég lett volna egy rész is! De nem baj, velem nem fog kiszúrni a a Warner Bros, mert majd a 3 részbõl összevágok 1 filmre valót magamnak, meg azoknak akiket érdekel ez a verzió. Az unalmasabb karakterek, mint Gandalf meg Bard jeleneteit kivágom, hogy pörögjön a film és kijöjjön szûk három órából.
1/10
iipepeii 2015 jan. 10. - 15:13:22 1/10 Előzmény zakurochan95
(174/317)
Nyilvánvalóan homlokegyenest más szempontok alapján értékelünk egy filmet. Te háromszor mentél el rá moziba, én meg azt az egyet is bánom. Szinte semmivel nem értek egyet a te megalkuvó pontjaid közül. Így nem érdemes vitázni. Válljék egészségedre! :)
borkasztik 2015 jan. 07. - 14:04:59
(173/317)
Az a baj hogy fogalmad sincs errõl a felépített világról. Ha már a Gyûrûk Urában is zavartak ezek a dolgok és már ott is tehetségtelennek tartottad Peter Jacsont mi a fenének nézted meg ezt? Az egy dolog ha nem szereted ezeket a filmeket de azért hülyeséget nem kell írni, mert még csak köze sincs a filmnek.
borkasztik 2015 jan. 07. - 13:57:44
(172/317)
Spoler! Ezért hívják mesének. Mellesleg mivel az elején nem volt nála a fekete nyíl egyértelmû mással próbálkozik.
10/10
Gaba-baba 2015 jan. 06. - 12:19:37 10/10
(171/317)
Ha odavagy a Gyûrûk Ura trilógiáért,ha bírod a Mockosz Kisz Hobbitkákat,vagy ha egyszerûen csak az Orkok az eseteid...
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 06. - 01:39:22
(170/317)
".... módon masíroz, nyilaz, és csinál mindenféle hadmozdulatot"

Mivel tünde-harcosokról van szó akiknek - a halhatatlanságuk révén - nyilván nem egy-két év/évtized háborús rutinjuk van (az emberekkel ellentétben) miért ne lehetnének profik benne?
Plusz eleve gyorsabbak, erõsebbek és könnyebbek mint az emberek, ezért képesek azokra a mutatványokra.

Szóval nem igazán értem, mik az elvárásaid velük szemben.
Vagy úgy gondolod minden tünde egész nap csak hárfázik meg virágot szed? ;)
8/10
lionscorp@freemail.hu 2015 jan. 06. - 01:21:00 8/10
(169/317)
Hát ez a Hobbit...komolyan azt hittem, hogy egy 9est vagy egy 10est vígan adhatok erre a filmre, de egyszerûen nem tudok rá csak
egy átkozott 8ast adni. :/ Az elõzõ két Hobbit film azt kell mondjam, bõven lehagyta az utolsó részt.
Kezdeném a film elejével...ugye várható volt, hogy Smaugot intézik el legelõször, ez eddig tiszta sor, de könyörgöm...mikor
a Smaug pusztaságában kitértek arra, hogy azt a tûzokádó szerencsétlenséget csak a "fekete nyíl" ölheti meg, még Bard is tudta,
akkor mi a jó anyjuk kínjáért kellett olyan rettentõen bugyuta jelenetet kreálniuk, hogy Bard a kis bolhariogató íjával
elkezd lövöldözni Smaugra?! Jesszusom! Komolyan ott fogtam a fejem a moziban, hogy már az elején ilyen húzást bevisznek...és
megcsinálták.
Ezek után még tetézték azzal az egészet, hogy mikor Smaug körbelihegte egész Tóvárost és végre leszállt, akkor Bard tekintete a
sárkány mellkasára réved és már-már mérnöki pontossággal beleküldi a nyilat. Ugye... :) ki hitte volna? :)
Továbbá 1x láttam még a filmet a moziban, de húgom kitért olyan részletre a film vége után, mikor a kosok húzák a szekeret egy
tó jegén és rájuk ment két bazi nagy farkas, hogy az nem is volt benne, mert hát az 1. szinkronos trailerben benne volt...újra
megnéztem a trailert és tényleg, mintha a filmben az a jelenet nem szerepelt volna, de õszintén szólva kicsit homályosak az
emlékeim szal ezt nem állítom biztosra.
A többi jelenettel viszont aránylag meg voltam elégedve, talán még hiányoltam volna egy csókot Tauriel és Kili között, de lehet
jobb is, hogy nem volt, mert így azon izgulhattam, hogy na mikor lesz már végre. :) De hát nem egy latin szappanopera. :)
A filmnek azért több jó tulajdonsága megmaradt, pl a humora...a Tóvárosi király talpnyalója, hát az vitte a pálmát, de meg egy
csomó más is.
A vége az nem volt olyan kolosszáris háború, mint a Gyûrûk Urában egy lezáró filmhez képest, de hát nyilván nem is várhattam el, hogy olyan monumentális legyen mint ott, hiszen ott mégis csak Suront és seregét kellett legyõzni, meg itt jóformán volt a
Magányos hegy amihez nem kellettek katapultok stb, mert itt a sereget kellett felaprítani. Ott voltak azok a földfaló óriáskukackák, de azok sem voltak olyan epikus hatást kiváltóak számomra, viszont az a törpvezér Gesztesi Karcsi hangjával jó
vezéregérnek bizonyult csak kicsit poénos volt, hogy jóformán a feje az erõsebb volt mint maga a pöröly, amit használt. :D

Összegezve a film mondjuk úgy tetszett, de az eleje, meg ez a vége csatározás azért hagy némi kívánnivalót maga után és mondom...szerintem a Smug pusztaságában sokkal jobb volt a befejezés mint itt.
Túrin 2015 jan. 05. - 22:29:05
(168/317)
Engem már eleve a hideg ráz ki attól a gondolattól, meg látványtól is, hogy Jackson szerint a Tolkien-i kecses tündék, a csillagok gyermekei, a szépek népe, az énekek õrzõi a II. VH-s német hadsereg hideg precizitását megszégyenítõ módon masíroz, nyilaz, és csinál mindenféle hadmozdulatot. Ettõl már a Gyûrûk urában is negatívan borsózott a hátam.
Nyilván nem valami kaotikus össze-visszaságot vártam persze tõlük, hanem valami könnyedséget, kecsességet, aminek sztem a hadviselésükben, hadmozdulataikban is tükrözõdnie kellene. Persze ehhez már Jacksonnak nem volt elég fantáziája korábban sem.
Túrin 2015 jan. 05. - 22:23:16 Előzmény Sz Peter
(167/317)
"
Te vagy kb a 20. ezzel a dumával. :) A gyûrûk urában miket csinált? Akkor nem volt röhejes?
Érdekes kettõs mércétek van a filmeknél."

De, már ott is röhejes volt. Sõt, A gyûrûk ura leggyengébb pontja volt Legolas csatás bohóckodásai. (Senki sem gondolhatja, hogy az tökéletes trilógia lenne.) Csak ott még volt némi mérték. A 2. rész bohóckodásai csak a bõvített változatban voltak benne hál'istennek, a 3. részben meg csak az olifántos marhaságot kellett elviselnünk.
d112 2015 jan. 05. - 14:34:08
(166/317)
Nagyon csalódott voltam, nem ezt vártam. A történetet bár ismertem, de akkor is többet letehet volna ebbõl kihozni. Pénzhajhászás helyett inkább, 3 helyett 2 részben kellett volna össze hozni sztorit. Igazából olyan érzésem volt hogy, nem akarna összeállni, szépen felépülni a film.
Tauriel 2015 jan. 05. - 12:15:37
(165/317)
Én tegnap néztem meg, nagyon vártam már, mivel az elõzetes alapján nagyon látványosnak ígérkezett.

SPOILER

Aki a sárkány szereplését rövidnek tartja, szerintem elég volt, lehetett tudni, hogy az elsõ 10-15 perc fog róla szólni, és ennyi. A film címe Az öt sereg csatája, várható volt, hogy nagy része harc lesz..
Nekem a Tauriel-Kili dolog is bejött, fõleg mivel Kili halála szerintem így lett igazán megható. Mondjuk azzal egyetértek, hogy a 3 törp halála kicsit olyan kurta-furcsa volt.. Fõleg Thorin-é, minthogy õ volt az egyik fõszereplõ..
Legolas-al kapcsolatban írta valaki, hogy Orlando Bloom arca öregedett, ez igaz, szerintem is nagyon látszott, hogy csak elvileg fiatalabb, mint a Gyûrûk Urá-ban. A harcmodora olyan amilyen, a köveken felfutkosásnál azért én is úgy éreztem, hogy ez azért talán sok egy kicsit.. :)
A Dol Guldur-i jelenet elképesztõ jó lett, Galadriel fantasztikus.
Aki nekem még nagyon tetszett színészileg, az a Thorin-t alakító Richard Armitage, remekül adta elõ a sárkánykórt, majd az önmagára találást is. Bár tudtam, hogy nem fogja túlélni, nagyon sajnáltam. A másik pedig - csodálom, hogy senki nem említi - Thranduil. Nekem mondjuk a kedvenc színészem Lee Pace, de szerintem elképesztõ jól játszott. Már a fellépése is tökéletesen királyi volt és végre egy tünde, aki nem tökéletes és bölcs, hanem sokszínû. Nekem az "anyád szeretett"-jelenet is tetszett, látszott belõle, hogy nem csak király, mint a szerepe 95%-ában, hanem apa is.

Annak ellenére, hogy a csatajelenetet én is kicsit kuszának éreztem, mivel ide-oda ugráltak és nagyobb hangsúlyt fektettek az egyéni küzdelmekre (Legolas-Bolg, Thorin-Azog), mint a tömegesre, szerintem nagyon látványos, mozgalmas és igazán jó film lett. Valóban maradtak lezáratlan dolgok, de rám még vár a könyv elolvasása. :)
9/10
zakurochan95 2015 jan. 04. - 23:25:44 9/10 Előzmény iipepeii
(164/317)
BÁRKI, AKI NEM LÁTTA MÉG A FILMET VAGY NEM OLVASTA A KÖNYVET - ÉS VAN EGY KIS GYÛRÛK URÁS SPOILEREM IS, ANNAK SPOILER!

1. Smaug halála a könyvben is ennyi volt se több se kevesebb, Rátámad Tóvárosra, jön Bard és lelövi. Oké azt én is megjegyeztem, hogy miért nem csapta fejbe a húr Baint, de én egy ilyen kis bakitól eltekintek.

2. Alfréd lehet, hogy sokat szerepet, de nekem pont, hogy tetszett, kellett egy kis feszültségoldás, persze ez csak az én véleményem. És a gyerekeit Alfred nélkül is elküldte volna, õ csak meghallotta, hogy - Hoppá van esélyem túlélni. Vajon, miért szól Bainnak még oda külön? -Mert nem bízik Alfredban, ellenben a fiában annál inkább.

3. Nem tudom, hogy láttad-e a Két tornyot bõvítve, de ott Vasudvard megtámadásánál Pippin és Trufa is kõvel dobálta az orkokat, így ezt igazán el lehetne nézni Bilbónak, fõleg, hogy HÁLA Peter Jacksonnak több szerepet is kapott, a csatában, mint a könyvben, miután megközelítették, mert megjegyzem távolról dobálta az orkokat ott helyben le is ütik.

4. A szerelmi szálnak szerintem van jelentõsége. Ez megint pusztán az én véleményem, de ezzel megcélozhatnak olyan nézõközönséget is, akiket elsõsorban nem a csata érdekel vagy az, hogy ki lesz Hegymély királya, mert igen is vannak ilyenek. Igaz, hogy nincs a könyvben Tauriel, de a nemek arányát valahogy növelni kellett.

5. Legolas anyját nem tudom hova tenni. Most arra gondolsz, hogy kit érdekel miért hozták fel? Ha igen, szerintem semmi baj nincs azzal, hogy megemlítették, így Thranduil is /hülye szó tudom/ meglágyult egy kicsit.

6. Beorn a bõvitett változatban biztos, hogy benne lesz. Így is rövidebb volt a film, mint a másik kettõ, én emiatt nem aggódok.

7. "5 sereg csatája" - Az emberek az egyik sereg, az, hogy fiatal vagy öreg most miért gond, szúr, vág oszt kész. Ennyi erõvel kössünk bele a Gyûrûk urába is. Egyébként voltak ott fiatalok is. Ja és sokszor menekültek azért az orkoktól.

8. A férgek megint csak azt a célt szolálták, hogy alagutat ássanak, azért gondoljuk már végig, ez egy elõre megírt könyv. Hogy nézne már ki, hogy van 5 sereg kb. két perc a csata, mert jönnek a férgek és mindenki felzabálnak vagy agyon nyomnak?

9. Az, hogy most mindenki szekálja Gesztesit az kész röhely, azt hittem felordítok a moziban, mikor valaki benyomta, hogy " Jé Shrek" - most akkor soha többet be ne lépjen egy szinkronstúdióba vagy mi? Jó volt az, én még mindig azt mondom.

10. Akkor, hogy jusson el a-ból B-be? Álljon egy helyben és nyilazzon kilóméterekre? Kapva kapott az alkalmon, nem tudom én már megszoktam Legolas szokatlan harcmodorát.

11. Ezt még mindig nem értem, miért baj az, hogy van egy kis feszültségoldó karakter a filmben?!

Nem tudom milyen és mennyi kivetnivalód van még, és kérlek ne vedd a szívedre a magyarázataimat. Kinek a pap kinek a papé, de ezt muszáj volt leírnom.

Nekem nagyon tettszett. Nem sajnáltam elmenni rá 3x, és mind a 3x kisírt szemmel távoztam. Egy dolog azért nekem nagyon szemet szúrt. Ott van Thorin, Fili és Kili halála, Peter Jackson szabad kezet kapott abban, hogyan haljanak meg. Erre Filit leszúrják közelit rá a kamera 2mp-ig és kész, utána semmi. Emiatt viszont nagyon haragszom Peter Jacksonra. Engem percekig sokkolt. REMÉLEM (mondjuk annyira nem, mert õk a kedvenceim) méltó lesz a megemlékezésük a bõvített kiadásban.
ways 2015 jan. 04. - 16:00:04
(163/317)
Ez jó...kb. a 100. hsz-nél mutatták be a filmet...addig mi a francról lehet beszélni annyit???
Persze lehet sok mindenrõl, elõzményrõl, utázmányról, csak épp az adott filmrõl nem!
Nekem különben tetszett, ahogy az elsõ 2 is, fõleg az az átfedés, ahogy a végén átnyúlik a Gyûrük-be.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 04. - 14:19:13
(162/317)
A moziverzió erõsen vágott. Várd meg az extended kiadást. ;)
Pikacsu 2015 jan. 04. - 13:16:21
(161/317)
A disznólovas törp szinkronhangja nagyon nem volt oda illõ.
A harci denevérek mitõl voltak harci denevérek, mert olyan jelenet nincs a filmben, hogy megtámadnak valakit.
borkasztik 2014 dec. 31. - 18:24:11
(160/317)
Én is ugyan ezt kérdezem mindenkitõl :D Legolas a Gyûrûk Urában is ugyan úgy csinált rengeteg képtelenséget :D Elég ha csak a KIrály Vissza térben megemlítem Legolast meg az "Olifantot" a végén még az ormányán keresztül csúszott les stb.

ennyi peace :)
Sz Peter 2014 dec. 31. - 13:16:39
(159/317)
SPOILER

"Legolas lépései miatt potyognak szét a kõtömbök"?

Szerintem ezt a részt nézd meg még egyszer. Mivel nem a lépései miatt potyogtak szét, hanem a már leesõ köveken próbált felfelé jutni! :)
8/10
Kolókapitány 2014 dec. 31. - 12:46:15 8/10
(158/317)
Abban nem voltak olyan dolgok, hogy ledõl a torony keresztbe,full egyben marad, majd annak az erõhatásnak a töredékétõl a Legolas lépései miatt potyognak szét a kõtömbök.. és erre még rátett, hogy nagyon csúnya volt a cgi ott is. A Gyûrûk Urában még figyeltek a fizikára. Ebben mondom, minden tekintetben lazábban vették a dolgot a készítõk. Nem tudom, hogy a stáb az teljes egészében az elõzõ maradt-e, de olyan mintha azt gondolták volna, hogy "Te figyelj ez így kicsit furán néz ki nem? -A f@szt maradhat, belefér, mi már letettünk egy Gyûrûk urát az asztalra! "