Meklód fia 2015 márc. 18. - 17:35:01
(257/317)
na akkor
SPOILER
tudom, hogy a könyvben nem haltak meg, de a filmben azt az érzetet keltik hogy igen. A filmben azt sem mondják, hogy Valinorba mennek, csak egyszerûen felpattannak a hajóra. Mivel mindenki pityereg, meg a meleg mágus is félreérthetetlen utalásokat tett, így egyértelmû, hogy õk a túlvilágra mentek. Egyébként a LOST ugyanezt a befejezést másolta le.
jani-wan 2015 márc. 18. - 08:48:46
(256/317)
Azt én mind úgy értékeltem mint "ilyenre sikerült CGI", mert semmilyen utalás az ég világon nem volt arra nézve hogy nem az, és így az a leglogikusabb.
Senki sem "akadt le", egyszerûen megbeszéljük, szóval nem értem mit akadsz ki ezen?
Lillith Morgan 2015 márc. 18. - 08:40:31
(255/317)
Látszik azért, hogy nem ismered Tolkien teljes munkásságát, anélkül pedig nem is lehet részletekbe menõ fejtegetéseket írni.
Valinor nem a mennyország. Mindössze Ilúvatar (Isten) kiemelte a világból, amikor az õrült númenori király megpróbálta elfoglalni, de itt csak a tündék élnek, és õk is fizikai testükben. Azt, hogy az emberekkel és hobbitokkal mi történik haláluk után, nem tudják se õk, se a tündék. Õk a "világ határain túlra" mennek, de ha egy tünde meghal, rá Mandos csarnokai várnak, ahonnan új testben léphet ki Valinorba.
Gandalf sem halt meg, egyszerûen csak levetkõzte a Középföldén "viselt" halandó formáját és újra Olórin lett, a Yavannát szolgáló maia. A tündék sorsra kötött, míg az embereké nem.
borkasztik 2015 márc. 18. - 08:20:17
(254/317)
Bocsi véletlen kétszer írtam a röptében-t :D
borkasztik 2015 márc. 18. - 08:17:33
(253/317)
Épp ez az teljesítették a küldetésüket és nem haltak meg mert a könyveb sincs ilyen. "MI az hogy lerobbant a buszuk?" xd

A koronázás után meg rögtön hazatérek a Megyébe is, és onnan hajóztak tovább. Azért volt furcsa is hogy írtad lentebb "megkönnyeztem amikor Frodóék meghalltak" De hol mondj oldalszámot meg részben idõt mikor és hol történt ez meg? Vagy akár utalás.
borkasztik 2015 márc. 18. - 08:14:03
(252/317)
Azért nem igazán tûntek emberinek, a sok ugrálásokkal :D Különösen amit már írtam az Olifánt esettel. Meg nem is említve a második részben a Két torony beli csatában is voltak furcsa jelenteke. De ez akkor is Fantasy mese. Nekem tetszett az egész és ennyi és nem akadok le ilyeneken hogy mennyire volt túlzás a másikhoz képest. HA ezt a trilógiát adták volna elsõnek fele ennyien se kritizálnák ennyien.
Spoiler.
Igen a Ebben a részben azt a röptében röptében rálépek a kövekre részt én is túlzásnak tartottam , de fogadd el és lépj túl rajta :D Ennél sokkal hajmeresztõbb és rosszabb dolgokat is láttam már pocsékabb filmeknél .
jani-wan 2015 márc. 17. - 23:01:19
(251/317)
***SPOILER***
Én ezt a Gandalf visszatérést és szürkébõl fehérré változást úgy ahogy volt nem értettem sokadszorra sem, szóval inkább nem foglalkoztam vele.
De speciel arra sem emlékszem hogy olyat mondott volna amit írtál.
jani-wan 2015 márc. 17. - 22:50:01
(250/317)
Igen.
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 17. - 22:42:07
(249/317)
Te Valinor-t kevered a Valhalla-val.
Inkább olvass többet a témában.
Tauriel 2015 márc. 17. - 22:23:24
(248/317)
SPOILER lehet
Valóban, most jutott eszembe a Két toronyból a jelenet, hogy Legolas nagyban lõdözi a farkas lovasokat, aztán jön Gimli lovon és õ elszánt arccal felpörgeti magát a ló hátára. Valahogy tényleg nem tûnt annyira irreálisnak, mint ahogyan futkosott felfelé a köveken. Bár én ezeken nem akadtam fenn annyira, mint ti. Nyilván Legolas fiatalon éppen lezuhanó köveken ugrándozott felfelé, késõbb pedig rászokott a távolba nézelõdésre, hogy Aragornnal olyan párbeszédeket folytathasson, mint pl Legolas, tündeszemed mit lát? :)
Sz Peter 2015 márc. 17. - 21:03:14
(247/317)
Tehát ha Aragorn csinálta volna ugyanazokat a kunsztokat akkor neked az is rendben lett volna?
Meklód fia 2015 márc. 17. - 20:40:36
(246/317)
SPOILER
miután teljesítették a küldetést, az már csak plusz bónusz volt számukra, hogy lerobbant a buszuk és még maradhattak egy kicsit a koronázáson meg a megyében.
Meklód fia 2015 márc. 17. - 20:38:33
(245/317)
SPOILER

Valinor=mennyország
Gandalf is kinyögi valamikor a második részben, hogy azért lökték vissza az életbe, mert még feladata van, de aztán vissza kell térnie, mert már igazából halott.
jani-wan 2015 márc. 17. - 19:57:27
(244/317)
Az mind megcsinálható.
Occam borotvája, azaz a logikus magyarázatok, ha nincs elõre "elmagyarázva":
1. artisták is csinálnak "ilyen" balansztrükköket.
2. erõs anyagból van a nyílvesszõ, talán adamantium :)
3. artisták, kaszkadõrök is tudják ezt
és mindez azért néz ki vásznon életszerûtlenül, mert nem kaszkadõr csinálta, hanem CGI.
Egyszerû ez.
Sz Peter 2015 márc. 17. - 18:26:55
(243/317)
"semelyik tünde egy pillanatig tûnt másnak mint egy ember"?

Akkor nézd meg még egy párszor a filmeket. Ahogyan Legolas az olifánton "táncol", a nyílvesszõk nem törnek el a súlya alatt, ahogyan a lóra felkapaszkodik menet közben stb.
jani-wan 2015 márc. 17. - 18:05:37
(242/317)
Az a baj hogy az elsõ 3 filmben errõl szó sem volt. Ha az elsõ részben Legolas vagy bármely tünde ott lebegett volna a levegõben, akkor mindenki normálisnak gondolná, de semelyik tünde egy pillanatig tûnt másnak mint egy ember, azon kívül hogy õk svédek és nem halandóak.
jani-wan 2015 márc. 17. - 18:00:01
(241/317)
Dehogynem. Ugyanis ahhoz hogy fölfelé haladjon a gravitációval szemben, illetve egyáltalán ahhoz hogy ne zuhanjon semennyit sem, nem elég ha kisebb a súlya a kõnél.
És mint mondtam én tudtam a havon járni mert egy út ki volt taposva, míg fél méterrel arrébb már mellkas süllyedt az ember a hóban.
Kettõs mércérõl szó sincs, ugyanis mint mondtam a Gyûrûk urában nem volt ennyire látványosan meseszerû amit csinált.
Ha már a Gyûrû szövetségében kialakították volna ezt a képet a tündékrõl, amit valami miatt nem tettek meg az elsõ 3 film során, akkor nem lenne furcsa és zavaró sokak számára amit Legolas itt elõadott.
borkasztik 2015 márc. 17. - 17:50:57
(240/317)
Igen és akkor véletlen voltak ott a koronázáson is? meg véletlen kísérték haza?
Az a baj hogy a könyvben meg a filmben sincs ilyen sehol.
borkasztik 2015 márc. 17. - 17:49:03
(239/317)
Jól van de ez akkor is egy fantasy mese :)Ha ott eltudtad fogadni akkor ebbe is :)
jani-wan 2015 márc. 17. - 17:48:43
(238/317)
Elõször is jó lenne ha kitennéd, hogy
***SPOILER***
ha már a film végét mondod el.
Másodszor pedig a könyv végén Frodoék elhajóznak nyugatra. A film vége ugyanez.
Szóval Tolkien semmit nem írt amirõl arra kellene következtetni, és az hogy ki mit képzeleg bele az az õ dolga, de annál semmivel sem több.
***SPOILER vége***