borkasztik 2015 márc. 01. - 14:40:23 Előzmény -csengõzoli--
(197/317)
Már bocsi de mivel már kiüldözték a sárkányt és jönnek a koboldok is nem véletlen hogy már ilyen eseménydús volt a vége. A könyvben is így volt. Így volt felépítve az elsõ rész volt a nyugodtabb éppen csak belekóstoltak a kalandokba a második rész már mozgalmasabb volt és ebben a részben teljesedett ki az egész amiért ezt az utat megtették.
borkasztik 2015 márc. 01. - 14:37:19 Előzmény Sz Peter
(196/317)
Így van xd senkinek nem jó semmi :D mindenbe belekötnek még saját magukba is :D Itt van végre egy izgalmas részletes, kidolgozott kaland mese amilyet valószínûleg már soha többé nem fogunk látni és ahelyett hogy élveznék csak a hibákat keresik :)
Sz Peter 2015 febr. 24. - 00:21:58
(195/317)
Egyikõtöknek túl unalmas, másnak túl pörgõs.
Nem lehet nektek a kedvetekre tenni! :)
7/10
-csengõzoli-- 2015 febr. 24. - 00:15:14 7/10 Előzmény iipepeii
(194/317)
Én veled értek egyet, nekem is csalódás ez a rész, pedig vártam.

Spolier

Lényegében az egész 2 és fél kaszabolás, mint egy akciófilm.
Az elején letudták a sallangot Smauggal és a szellemekkel, aztán jöhetett a vég nélküli öldöklés.
Alfréd is tök fölösleges,levegõben lógó karakter és a szerelmi szál is annyira elnagyolt, gyakorlatilag semmi mélysége ebben a részben.
Az egy dolog,hogy Bilbo kövekkel öli a páncélos orkokat, de komolyan a várban lévõ pár töpörödött törpördög hozza a fordulatot a csatába?
A hegyoldalt beborítja az orkok serege,mi meg rájuk várunk? Ezt nem akartam elhinni...
A földzabáló férgek is úgy vannak beharangozva,hogy na rájuk nem számítanak,õk a titkos fegyverek és bocsánat,de mennyi szerepük volt?
Thorin gyõzelme is finoman szólva fura..., inkább mondanám bromságnak.
Az egész film alatt olyan érzésem volt,mintha a forgatókönyvíró bezárkózott volna egy raklap LSD-vel és egy diktafonnal a házába, majd egy hét múlva kijött,hogy kész a story.
Ült a kanapén és mondta ami eszébe jutott: itt törpök,ott férgek jönnek a földbõl, amott páncélos orkok hullanak a nyilaktól, aztán tünde repül denevéren, NEO fut a lezuhanó kõdarabokon felfelé (NEO-t végül kivették, jogvédett), Thorint megölik,majd õ öli meg, Legolas anyja pedig, õ pedig...-na itt bealudt.
Kár érte :(
Lesz még folytatás?
9/10
Andrew8 2015 febr. 22. - 13:51:32 9/10
(193/317)
Ezek a jelenetek lehetnek benne a Hobbit 3 - Az öt sereg csatája bõvített kiadásában:

- More scenes of Bard attempting to kill Smaug
An extended scene of Azog's invasion forces
More scenes of Saruman and Sauron Galadriel's light form against orcs, ringwraiths and maybe sauron himself
Elf archers firing at Orcs, Wargs, and Trolls Dwarves with heavy crossbows firing at Orcs and War Beasts
Dwarven-rams attacking Orcs and Wargs
Women of Esgaroth joining the Men in the battle
Scene of Dwarves in ram-drawn cart attacking a pack of Wargs
More scenes of Radagast, Beorn, and the Eagles

Koronázás és ..... :) spoiler lenne.
Gifts of treasures given to Bilbo, Bard, Thranduil, and the People of Lake-town
Bilbo and Gandalf revisit the Troll-hoard
megjelenés Augusztus 3

No úgy érzem akár a legjobb Hobbit/GYU bõvített kiadás is lehet ha jól oldják meg. Ennyit kivágni! Nem csoda, hogy olyan fura volt sokszor a film.
7/10
Larvitar 2015 febr. 17. - 15:06:59 7/10
(192/317)
Hát valahogy jobb befejezést vártam... Egy kicsit unalmas volt... 10/7.
Tauriel 2015 febr. 08. - 17:12:51 Előzmény King Diamond
(191/317)
SPOILER
Ha jól emlékszem, de javítsatok ki, ha esetleg nem: Dáin, a vasdombok királya, Thorin unokatestvére. Azog pedig az öt sereg csatájakor már régen nem élt, csak a "fia", Bolg. Anno Dáin ölte meg, a móriai csatában. A könyvbõl nem derül ki, hogy Thorint ki öli meg, csak az, hogy nagyon megsérült és nem élte túl. Kili és Fili meg azért halt meg, mert õt védték. De a filmben nyilván így volt látványosabb meg Azogot is azért tették bele, mert ha nincs, ki kergeti végig a törpöket fél Középföldén az elsõ 2 részben? :)
Amúgy szerintem megéri elolvasni a Hobbitot, egyrészt mert csak 300 oldal, nincs olyan bõ lére eresztve, mint a Gyûrûk Ura, így eseménydúsabb és könnyebben olvasható is. És egyébként teljesen meseszerû, mert elvileg a gyerekeinek írta Tolkien.
Egyébként nincs benne Thranduil a Gyûrûk Urában, de ott nem is részletezik, hogy Legolas ki fia, csak Zöldlomb Legolas. De ha jól emlékszem, a Bakacsinerdõ sincs benne a filmben, vagy legalábbis senki nem kel át rajta..

Amúgy meg azon kötekedni, hogy mennyire van könyvhûség vagy nem, tök felesleges, annak ellenére, hogy se Tauriel, se Legolas, se Radagast, se Azog nincs benne a könyvben, max említés szintjén, jó, hogy beletették õket. Másrészt meg könyvhûségben a bõvített változat a reálisabb, mint láthatjuk azt a Smaug pusztasága bõvített verziójában, mikor kettesével elõmásznak a törpök, miközben Beorn fát vág meg mikor Gandalf találkozik Thráinnal.
Mondjuk annak örültem volna, ha azt beleteszik, hogy egy rigó (vagy holló?) súgja Bard fülébe, hova lõjön, hol van a sárkány sérülékeny pontja, aki kihallgatta a törpöket, onnan tudja. Reálisabb lett volna, mint hogy Bard 500 méterrõl kiszúrja sasszemeivel a lepattant pikkelyt.. De ez már csak szõrszálhasogatás.. :)
Sz Peter 2015 febr. 03. - 16:38:27
(190/317)
De azt értsd már meg, hogy ezek a szereplõk, ebben az idõben máshol voltak. Ennyire egyszerû.
Meklód fia 2015 febr. 03. - 16:07:17
(189/317)
ezt még nem láttam, de amennyi fölösleges dolog volt az elsõ két részben, az alapján neki is lett volna itt helye meg Aragornéknak is. Hiába játszódik ez korábban.
Sz Peter 2015 febr. 03. - 13:33:59
(188/317)
És mégis miért kellett volna, hogy benne legyen Gollem (helyett Gollam) tök feleslegesen?
Meklód fia 2015 febr. 03. - 12:59:24
(187/317)
Jackson ahelyett hogy összephotosoppolt manófülû tünde mamikra állít sátrat, inkább foglalkozhatott volna azzal, hogyan tegye be Gollemet a hobbit 3-ba, ha már úgyis magasról szarik a könyvhûségre.
10/10
King Diamond 2015 jan. 30. - 20:52:58 10/10
(186/317)
Mivel ez lesz az 1300-ik hozzászólásom, ezért mindenképpen egy olyan filmhez szerettem volna írni, amit nem a szokásos körülmények között néztem meg, mint általában. Eddig mind a két Hobbit rész nagyon tetszett, annak ellenére, hogy nem olvastam a könyvet, mint a Gyûrûk ura könyveket sem. Sajnos az elsõ két részt moziban csak itthon, Debrecenben sikerült megnézni 'sima' 3D-ben, ami jó volt ugyan, de azért mégsem az igazi. Utána persze megnéztem még itthon a kibõvített változatokat is, mielõtt elmentünk moziba a következõ részre, így volt ez a Smaug pusztaságával is. És ezután sikerült megnézni az Öt sereg csatáját Pesten, IMAX 3D-ben az Arénában. Ha ott laknék, minden filmet, amit adnak IMAX-ben vagy 4DX-ben feltétlenül ott néznék meg, mert annyival több élményt ad, mint az itteni Cinema City.

SPOILER IS LEHET MOSTANTÓL!!!
Többen is megemlítették azt, hogy a sárkányos részt bennehagyhatták volna a második részben, és végzõdhetett volna az Smaug halálával. Ebben van valami, mert igaz, hogy így is zseniálisan oldották meg, de lehet, hogy úgy jobb lett volna. Az elsõ 15 perc brutális, tüzes látványorgia. A moziban a hatodik-hetedik sorban ültünk, és minden a szemünk elõtt játszódott, ebben különbözik leginkább a többi mozitól az IMAX. Nagyon vártam az Öt sereg csatáját. Én ugyan nem tudom, hogy milyen a könyvben, de azért elolvasgattam itt a hozzászólásokat, amik egy részében hasonlítgatták a kettõt. Számomra egyáltalán nem volt követhetetlen a csata. Akinek ez követhetetlen, az hogy tud követni mondjuk egy 5-6 szálon futó cselekményt...De még a csata elõtt láthattunk egy olyat, amitõl végig libabõrös voltam, borsódzott a hátam. Nevezetesen, amikor Gandalfnál megjelentek a Gyûrû lidércek, valamint Sauron. És nem sokkal utána Galadriel, Elrond és Saruman. Annyira brutálisan volt ez a rész is megcsinálva, hogy le a kalappal elõtte. Amikor Sauron elõtt felsorakoztak a Nazgúlok...még Morgoth neve is elhangzott...itt meg is jegyezném, hogy nagyon remélem, hogy a Szilmarilokból is fog filmet/filmeket csinálni Peter Jackson majd idõvel, mert nagyon szeretném látni a mozivásznon is Morgoth-ot, valamint a Balrog seregeket. Sokkal állatabb látványban lenne részünk, mint eddig bármikor szerintem.
Thorin várban való tépõdése is fantasztikusan meg volt csinálva, ahogy a hatalmába keríti a sok arany. Utána pedig nem sokkal elkezdõdött a csata. Ami elõször ugye az orkok nélkül zajlott volna. De aztán megérkeztek Azog seregei, és muszáj volt összefognia a törpöknek, a tündéknek és az embereknek. Hiányoltam a tündék részérõl az íjazást, amit az elõzetesben is láthattunk, de gondolom majd a kibõvített változatban lesz benne. Annyi tünde íjász által csak úgy hullottak volna az orkok.
A szereplõkrõl sokat nem írnék, mindenki nagyon jó most is, mint már megszokhattuk. Engem nem zavart, hogy Bilbó most kicsit kevesebb szerepet kapott, elvégre a csatában nem õ volt a fõhõs. Thorin még akár meg is menekülhetett volna, de a könyvben így volt megírva. Nem gondoltam volna elsõdlegesen, hogy ennyire ellenfele tud lenni Azognak. Engem egyáltalán nem idegesített Legolas karaktere, annak ellenére, hogy a könyvben õ nincs benne. Sõt, az egyik legjobb, legkeményebb karakternek/harcosnak tartom õt mind itt, mind a Gyûrûk urában. Az apja, Thranduil szintén remek szereplõ, a színész kitûnõ választás volt a karakterhez. Mondjuk az érdekelne, hogy õ miért nem szerepel a Gyûrûk ura filmekben, mert ha jól emlékszem, nem szerepel? Addigra már meghalt volna, a könyvekben sincs benne? Mert ott ugye Elrond van benne, mint a tündék királya, aki meg itt jelenik csak meg egy-két jelenetben. Engem nem idegesített Alfrid sem, kellett egy poénosabb karakter is a filmbe, talán csak az, hogy pont õ nem halt meg, de hát ez így szokott lenni. Bard karaktere nekem már az elõzõ részben is tetszett, írták többen is elõttem, hogy túl sokat szerepel a könyvhöz képest. Lehet, a gyerekeivel kapcsolatos jeleneteket leszûkíthették volna, az tényleg sok volt, egyébként maga a karakter jó volt. Gandalfnak sem volt olyan nagy szerepe most, a csatában is alig harcolt, kár, hogy varázsolni meg egyáltalán nem varázsolt, pedig a botját is visszakapta. A törpök jók voltak, Thorin testvére(?), aki megérkezett segíteni neki, talán Dáin volt a neve, szintén jó választás volt (mondjuk írták szintén elõttem, hogy a könyvben õ ölte meg Azogot a végén és nem Thorin? Akkor ezek szerint Azog legyõzte Thorint, és õ pedig megbosszulta).
És akkor az orkok: ugye két sereg volt, Azog serege és Bolg serege. Mindkettõ brutális volt. Az a sok ork, troll, denevér, és egyéb lények. Talán mindkét sereg kb. ugyanolyan erõsségû volt, bár a csata középpontjában inkább Azogé volt. Várható volt, hogy a törpök közül valaki(k) meg fognak halni, és az is egyre inkább, hogy Tauriel 'szerelme' lesz az egyik, ennek így kellett történnie.

A látvány az egész film alatt fantasztikus, pazar volt. Lehet, hogy voltak hihetetlen vagy annak tûnõ jelenetek, de engem ez egyáltalán nem zavart. Az egész csata brutális volt, a Thorin/Azog és a Legolas/Bolg harcok is letaglózóak voltak. Vargokat nem nagyon láttunk, illetve amit még szintén írtak többen elõttem, Beorn (meg a sasok) is alig szerepelt(ek) a könyvhöz képest, õ(k) is nyilván majd a kibõvített változatban lesz(nek) benne.
A film zenéje is zseniális lett, mint azt már szintén megszokhattuk, valamint a magyar hangok is teljesen rendben vannak.
Nagyon remélem, hogy a kibõvített változat legalább 40-45 perccel hosszabb lesz a sima verziónál, és sok olyan jelenet benne lesz, amit elõttem már sokan emlegettek, pl. Thorin temetése, stb.
SPOILER VÉGE!!!

Szerintem méltó lezárása lett ez a Hobbit trilógiának. Lassacskán újra kell már néznem a Gyûrûk ura trilógiát is, ám most már a kibõvített változatot, mert még nem is láttam azokat, és hozzájuk is írnom kell, mert mint látom, még nem tettem meg. Mindhárom Hobbit film baromi jól sikerült szerintem és aki szereti a fantasyt, és ezt az egész történetet, Középföldét, annak pedig természetesen kötelezõ. Akár olvasta a könyvet/könyveket, akár nem.
10/10
Tauriel 2015 jan. 25. - 22:56:35
(185/317)
SPOILER
Az nem is kérdés, hogy a film nagyon jó, de másodszor megnézve, szerintem sok az elvarratlan szál.
Például Szauront elûzi Galadriel és Szarumánra bízzák, és ennyi.. Ugyanide tartozik Fili, Kili és Thorin halála, lezáratlan. Mi lesz a kinccsel? Az emberek hol fognak lakni?
Képileg nagyszerû és a sztoritól eltérõ, jó ötletek is vannak benne, de összességében az volt az érzésem, hogy a háromnegyedénél a csapat megunta a vágást meg a miegymást és onnantól kezdve nincs is sztori.. Összefüggéstelenné válik az egész.
Ettõl függetlenül jó film, nekem nagyon tetszik, eseménydús, de õszintén remélem, hogy a bõvített változat hosszabb és részletesebb lesz.
10/10
TitusLivius 2015 jan. 25. - 14:53:22 10/10
(184/317)
Nagyon rendben van a film, persze akinek Tolkien csodás univerzuma nem átélhetõ, annak nyilván egy hosszú ásítás az értékelése, de ez nem ennek a mozinak kell legyen a kritikája....
manciamókus 2015 jan. 22. - 13:16:33
(183/317)
Ez ugyanolyan unalmas szar mint az elõzõ részek? Mert akkor nem fogom megnézni.
Steel89 2015 jan. 22. - 03:33:46
(182/317)
A dögunalmas elsõ rész után sikerült két egész jó filmet elkészítenie Peter Jacksonnak. A zene nagyon helyén van, a látvány és a csatajelenetek szintén, átjött a sztori mélysége, Cumberbatch ahogy Smaugot szinkronizálja az nagyon kemény és a Gyûrûk Ura után sikerült rövidebbre fogniuk az ömlengéseket. Összességében Középföldén éreztem magam amikor a filmet néztem.

8/10

(Valaki írta, hogy õ csak 8-ast tud adni a filmnek. 10-es skálán a 8-as film nagyon jó osztályzat. Állítom, hogy egy évben 6-7 8-as filmnél több nem szokott kijönni)
breeder 2015 jan. 22. - 00:45:49
(181/317)
Olvasva a Váratlan utazás, a Smaug pusztasága, és ezt a topikot, csak nevetni tudok, hogy sokan azt írják, hogy ezek a filmek Gyûrûk ura koppintások! :D Emberek, ezek a Gyûrû ura elõzményfilmjei, nem azok másolatai!!!

A filmre visszatérve, nekem ez a rész is tetszett!
Ebben Zsákos Bilbó, és Alfrid karakterét kedveltem a legjobban. =)
nygiantsfan 2015 jan. 21. - 20:22:46
(180/317)
SPOILER-t tartalmazhat. nem rossz. nekem a Smaug pusztasága jobban bejött, mint ez a rész. a Váratlan utazás meg 90%-ban merõ unalom volt. a nagy Gyûrûk ura és Hobbit rajongók nyugodtan kövezzenek meg, valószínûleg jobban értenek hozzá mint jómagam. visszatérve erre a részre. sok volt benne az akció, fõleg a végén az a csatajelenet. kicsit talán már több is volt a kelleténél. a képi világ, ahogy az megszokható volt ezektõl a filmektõl, zseniális. nem volt rossz. egyben van. külön örülök , hogy Luke Evans ennyi szerepet kapott a filmben.

7/10
xzsoltzsoltx 2015 jan. 21. - 18:27:28
(179/317)
Nem volt ez rossz, simán nézhetõ volt, nekem csak egy gondom volt vele
SPOILER hogy egyszerûen nem hittem el a csatát, hogy tényleg megtörténik, annyira számítógépes volt! Míg a Gyûrûk Urá-ban élethû(bb)ek voltak a monumentális csaták, pláne a Helm szurdokos harc (jó, ott is voltak túlzások), itt egyszerûen sütött róla a CGI. Ha kijön videojátékban az is kb. hasonló élményt fog nyújtani grafikailag. SPOILER vége.
lilhoffer 2015 jan. 18. - 08:53:35
(178/317)
Már mint arról hogy Legolas anyjával mi történt?