Meklód fia 2015 márc. 17. - 15:38:44
(237/317)
nem mertem kimondani, de így igaz. A pénzre mentek rá, ezért csináltak 3 filmet belõle, és ezért lett ilyen se füle, se farka.

Abban egyetértünk, hogy a Gyûrû szövetsége a világ legjobb filmje, aztán a többi résznél sajnos fokozatosan csökkent a színvonal :(
Meklód fia 2015 márc. 17. - 15:35:32
(236/317)
***SPOILER PÓTOLVA*** Frodó és Gandalf meghaltak. De persze érthetõ, hogy sokan azt hiszik nem, mert nehéz volt értelmezni. Elõttem valaki már leírta miért is. http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=3222396&postorder=desc&result_per_page=15&highlight=3222396#3222396
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 17. - 08:53:53
(235/317)
Ha kisebb a tömege mint az egyik kõé akkor nem kell tudnia repülni.
De ha ennyire bele akarsz menni a fizikába akkor a havon sem tudnál járni ha könnyû vagy sem, max ha kb egy lepke súlyával rendelkezel. Szóval szerintem hagyjuk ezt a kettõs mércét, pláne ha egy fantasyról beszélünk.
Ennyi erõvel Gandalf miért nem halt meg mikor a Balroggal harcolt? Mert õ sem ember hanem egy maia.
Tauriel 2015 márc. 16. - 23:57:28 Előzmény Meklód fia
(234/317)
Az egyértelmû, hogy nem kellett volna 3 filmet csinálni, mivel az egész könyv rövidebb, mint egy Gyûrûk Ura kötet. De ez már pénz kérdés és nem is feltétlenül Peter Jackson hibája vagy ötlete, hanem lehet, hogy a közremûködõ New Line Cinema vagy Metro Goldwyn Mayer vagy akárki..
jani-wan 2015 márc. 16. - 23:24:16
(233/317)
Ha könnyû vagy tudsz havon járni, de nem tudsz zuhanó köveken ugrálni. Azt csak akkor lehet ha repülni is tudsz :)
De nem is ez a lényeg mint mondtam. Szerintem a legtöbb embernek fel sem tûnt hogy a Tündék ilyeneket tudnak, mert a Gyûrûk urában tényleg nem annyira feltûnõ, és eltúlzott mint ebbe a trilógiában.
jani-wan 2015 márc. 16. - 23:16:12
(232/317)
Erre írtam hogy Jackie Chan azt fénykorában simán leforgatta volna CGI nélkül, úgy hogy megússza egy-két horzsolással. :)
Sz Peter 2015 márc. 16. - 23:12:18 Előzmény jani-wan
(231/317)
"A havon járkálás a közelében sincs ennek"?

Pontosan ugyanazért tudott a hó tetején járkálni, mint amiért a köveken felugrálni.
Egy tünde sokkal könnyebb (ugyanakkor erõsebb is) mint egy ember vagy akár egy törp.
borkasztik 2015 márc. 16. - 21:57:50 Előzmény Meklód fia
(230/317)
Nézd újra a Gyûrûk Urát is :D nem haltak meg Frodóék :D
borkasztik 2015 márc. 16. - 21:56:07 Előzmény Meklód fia
(229/317)
Szóval azt is hozzá teszem nagyon új pluszt nem is tudott volna hozzátenni Peter Jacson mivel az irodalmi anyag is szerényebb volt és így is jócskán kibõvítette úgy amiket csak késõbb tudhattunk meg a Gyûrûk Urában.
borkasztik 2015 márc. 16. - 21:46:23 Előzmény jani-wan
(228/317)
Azért voltak ott is eltúlzások mint például a Király visszatértben Legolás és a Mamut (Olifánt)esete, pontosabban egymaga szétszedett mindenkit a tetején és a végén az ormányán keresztül szörfözött le, mintha nem is történt volna semmi :)
borkasztik 2015 márc. 16. - 21:43:13 Előzmény Meklód fia
(227/317)
Igen ebben egyet értek. Szerintem is elég lett volna minimum 2 film. Akkor jobban ellettek volna osztva a az arányok. De azt is vedd figyelemebe hogy ez egy gyerekeknek készült mesekönyvnek indult és mint könyv adaptáció egész jól vissza adta szinte szóról szóra a történetet. (jó kibõvítésekkel.) és csak utána ebbõl az alapból építkezett a Gyûrûk Ura sorozatra.(könyve) Nekem akkor is tetszett nagyon és
Spoiler
én azért meghatódtam mikor ennyien meghaltak a végén pedig tudtam mi lesz."
Spoiler vége

A film viszont nagyon jól belesimul a Gyûrûk ura további részébe, én rögtön mindjárt utána megakartam nézni a Gyûrû szövetségét. Szerintem egységesen nézve a Gyûrûk Urával méltó elõzménye lett a sorozatnak, bagyon jók voltak az utalások is a késõbbi dolgokra.

Mellesleg nem tudom hol láttad hogy meghalt Frodó a Gyûrûk urában mert mind túlélték :D Szerintem azt másik filmmel kevered :)
Tauriel 2015 márc. 16. - 21:24:22 Előzmény csiri-biri
(226/317)
Mondjuk azért nem a sasokat "vetik be", mert Tolkien nem azt írta a könyvbe. Másrészt meg a sasok elvben nem barátai senkinek. A törpöket azért mentik meg az elsõ rész végén, mert jönnek eggyel Gandalfnak, akivel majdhogynem baráti a viszonyuk.
Mondjuk ha jól emlékszem a filmben egy lepkével hívja Gandalf a sasokat, miközben fenn vannak a fákon. A könyv szerint maguktól jönnek és segítenek, mivel utálják az orkokat és a farkasokat.
Tauriel 2015 márc. 16. - 21:09:36 Előzmény Pappaya
(225/317)
Jól van, jogos a kritika, de nekem akkor is tetszett volna egy beszélõ rigó. :)
Meklód fia 2015 márc. 16. - 20:34:59
(224/317)
ma megnéztem

**Gyûrûk Ura SPOILER**

emlékszem amikor Frodó meghalt a LOTR végén, az annyira megrázó volt számomra, hogy a felgyülemlett taknyos zsebkendõimet az elõttem ülõkre hajigáltam a moziban, hogy könnyebben feloldódjak. De itt egy csepp meghatódást nem éreztem, olyan semmilyen lett a vége. Nehéz lenne megválaszolni, hol rontották el.

Hasonló akart lenni, mint a LOTR, de itt kifogyott a szufla és Jackson semmi újat nem tudott hozzátenni.
Továbbra is azon véleményen vagyok, hogy ez a sztori nem ért meg 3 filmet.
jani-wan 2015 márc. 16. - 20:34:14
(223/317)
A havon járkálás a közelében sincs ennek.
Különben nekem fel sem tûnt, hogy az valami "Tündeség", azt hittem talált egy kijárt részt, mivel megtörtént eset, hogy mentünk fel a Vitosára (Bulgária) hasonló hóban, de volt jól járható széles út része és mi ott mentünk. Míg egyikünk úgy döntött dob egy sárgát ezért lépett egyet balra, mire mellkasig süllyedt a hóba és úgy kellett kirángatnunk :)
Na mindegy most már akkor tudom hogy az is "Tündeség" volt.
Csinált mást is a Gyûrûkben? Amire emlékszem az az elefántos jelentet, de az is alig tündésebb mint egy Jackie Chan.
Sz Peter 2015 márc. 16. - 12:31:48
(222/317)
Mivel nem ember vagy törp hanem TÜNDE, ezért simán megcsinálhatta. Pont úgy mint pl a havon járkálást miközben a többiek derékig gázoltak benne.
jani-wan 2015 márc. 16. - 12:21:11
(221/317)
Ugyanezeket biztos nem. Amennyire emlékszem csinált néhány kunsztot, de semmi ennyire eltúlzottat.
Sz Peter 2015 márc. 15. - 11:13:59
(220/317)
Nem tudom miért gáz most Legolas. A gyûrûk urában nem volt az? Ugyanezeket csinálta!
borkasztik 2015 márc. 15. - 10:01:00
(219/317)
így van.
borkasztik 2015 márc. 15. - 10:00:08
(218/317)
Mellesleg ha olvastad a könyvet is akkor eléggé könyv hû lett.
A könyvbõl mindent megfilmesítettek, plusz egy csomó olyan dolgokat is raktak bele ami a Gyûrûk ura könyvbõl is kilehet következtetni stb. Meg persze olyanokat is ami nem volt benne, de ez annak a következménye hogy ilyen hosszúra nyújtották a 3 résszel. De akkor is ilyen kidolgozott mesét nem hiszem fogunk még valaha látni.