Téma: A hódkóros

9/10
Silverbeat 2012 máj. 12. - 13:34:47 9/10
(37/57)
Lex86, nem értek veled egyet, de hát kinek mi, ezzel nincs is baj. Szerintem Gibsot zseniálisat játszott, nekem a történet is átjött és ajánlom azoknak akik szeretik a drámákat.
7/10
NADALFAN 2012 máj. 09. - 18:20:33 7/10
(36/57)
szerintem sok igazság van a filmben ,mert bárki bármikor bekattanhat,és ilyen hóddá változhat.
én másra számítottam mert egy betüt elolvastam -az hittem holdkóros:))
8/10
zz76zz 2012 máj. 03. - 11:04:21 8/10
(35/57)
S ha lehetnék morbid a két fõszereplõ együtt szereplése miatt:
Maverikes életmûvész csapongásból így lesznek bukdácsoló nagyszülõk sztárjaink . . . de nem leszek morbidabb, mint az élet . .
8/10
zz76zz 2012 máj. 03. - 10:58:21 8/10
(34/57)
Hód olatom, az ötletnek és az utolsó szál motívumoknak.
****************spojler********************
Hiszen a végén a kéz levágása vezeti vissza az apát a fiúhoz, a fiát a lányhoz, a feleséget a férjhez.
Az utolsó lehetõség, hogy a Walter és az apja közt tátongó ûr ne száljon tovább a nemzedéken.
****************spojlerVége******************
Apa-fiú levezetése ettõl egyszerûbben és egyértelmûbben (kisebbik fia és kamasz fia egy idejû mutatásával) nem lehetséges. A szeretõ feleség odaadása és családi kötelékekbõl (***kicsi spojler***** a túllõtt bátty****vége****) mégis végeláthatatlan háló alakul ki, amiben egy lengés további lengéseket okoz.
Aki elõbb lehúzott mindenki, már felfele száll, a többiek himbálóznak a következményeken . . vagy éppen fordítva.
Ettõl lesz csavarosan életszerû az egész.
Akkor miért csak 8? Mert igazából helyenként túl volt rágva.
Ajánlom borús napokra, amikor már azt hiszed rosszabb nem lehet a helyzet. :)
3/10
offtopic
Lex86 2012 ápr. 29. - 11:16:48 3/10
(33/57)
Én azzal kezdeném, hogy Mel Gibson és Kevin Costner a két kedvenc színészem, és ezt a filmet is Gibson miatt néztem meg, mivel a trailer nem gyõzött meg.
Ez a film szerintem egyszerûen nem illik Gibsonhoz.Egy film dolga szerintem az, hogy abban a másfél - két órában ameddig nézed, el vonja a figyelmed a gondjaidról, a problémákról és mindenrõl...De nekem az egész film alatt sorban jutottak eszembe a problémáim, és a megoldatlan gondjaim, szinte h nem depis lettem a filmtõl, pont úgy mint Gibson, pedig nem vagyok rá hajlamos.
Többet vártam Gibsontól, és õszintén nem ajánlom senkinek ezt a filmet, mert aki megnézi, annak biztos, hogy elrontja az egész napját...3/10, a három is csak Gibson miatt, lehet elfogultságból...
7/10
Rahar 2012 ápr. 27. - 22:40:21 7/10
(32/57)
Én nem vagyok Mel Gibson rajongó, tehát ez nem befolyásol a véleményalkotásban. Nekem tetszik a film. A színészi játékot kiválónak tartom, mind a fõszereplõ mind az összes mellékszereplõ hiteles, nagyon jól alakítják a karaktereket. A történet érdekesen kezdõdik, legalábbis engem érdekelt a folytatás, a cselekményvezetés nem olyan irányba ment mint amire számítottam, de amit kaptam az számomra megfelelt. Nem egy vígjáték, én az egészet egy komoly drámának éltem meg. Arra viszont nem jöttem rá, hogy a fõszereplõ problémái miért ilyen irányba vitték el, miért ezt a hódos és egyéb döntéseket hozta. Mi játszódott le a fejében a cselekményvezetés közben.
3/10
parduccica 2012 ápr. 26. - 16:30:02 3/10
(31/57)
Ez a film egy baromság, végig sem tudtam nézni. Lehet hogy Gibson remek volt, de azért nem kell minden sz...t bevállalni..
2/10
Nice 2012 ápr. 25. - 14:43:04 2/10
(30/57)
Hát ez nálam csak egy erõs kettes....
idõjós1010 2012 ápr. 24. - 23:39:41
(29/57)
Én vígjátékra számítottam, de nagyon nem azt kaptam. Így igyekeztem hát legalább megérteni amit látok, de ez sem sikerült. Walter Black fejében valami olyasmi zajlódott amit én képtelen voltam megfejteni. Így értékelni sem igazán tudom a filmet, nem is pontoztam. Fogalmam nincs róla mennyit ér, de számomra nem sokat. A vége picit megérintett, de kb a felszínét kaparom csak annak amirõl ez szólt.
Ha esetleg volna valaki aki szívesen megdobna néhány mondattal Walter diagnózisát illetõen, azt szívesen venném.
Elõre is köszönöm.
nokeka 2012 ápr. 22. - 19:36:30
(28/57)
Szép a kórkép bemutatása: depresszió majd mánia, a végén pedig jön a pszichózis. Remek film. Gibson pedig kiváló.
csizo 2012 ápr. 22. - 14:41:36
(27/57)
Nekem nagyon tetszett, hogy végignézette magát egy szar film. Mondjuk a hód megérdemelne egy Oscart. Nekem egy fríz ló (http://hu.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%ADz_l%C3%B3) bábom van, de nem akar színészkedni, viszont nagy szerencsejátékos, ezért abbahagyja lassan a diktálást, mert félkarú rablózni akar velem. Bár nincs is itthon félkarú rabló. Na mindegy mindig talál valami jó megoldást...
8/10
bbohun 2011 dec. 18. - 23:58:23 8/10
(26/57)
szintén tetszett a film. feliratosan néztem, ez talán szinkronosban nem is jönne át annyira.
jó a téma, és szerintem jól is csinálták meg, hogy helyenként szellemesre/viccesre vették a jeleneteket. azért így is kellõen komoly hangsúlyt kap a betegség.
a színészi játékok sem rosszak, még a fiatalok is jól alakítanak. 8/10
10/10
pepeninho 2011 dec. 07. - 14:20:02 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(25/57)
Én meg nem hiszem, hogy Foster,bármilyen jóban van is Gibsonnal, csak emiatt beáldozná a filmjét. Szerintem jól játszott Gibson. Jó volt a film is. Lehet, hogy én más szemmel néztem az egészet.
6/10
beo71 2011 dec. 04. - 18:42:52 6/10
(24/57)
Érdekesség,a Foster-Gibson párostól,rendben van,viszont lehangol.6/10.Nem gondolkodtat el,az ember kívülrõl szemléli,azért nézhetõ.
7/10
Mike088 2011 nov. 23. - 19:22:59 7/10
(23/57)
Feliratosan láttam, és a várakozásomhoz képest meglepõen jó lett. Mel jól alakítja a megtört, depressziós családapát aki a személyiségének egy részét a hódba integrálja, hogy megmeneküljön a problémái elõl, amire a múltja újra meg újra emlékezteti õt. Jodie Foster pedig úgy rendezett, hogy elõtte komoly magánéleti problémákon ment keresztül, és ennek hatása talán a filmben is tükrözõdik. 10/bombaerõs 7-es
5/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 16. - 22:33:47 5/10 Előzmény vuvuvu
(22/57)
Szembemegy azzal a mainstreammel ami az amerikai és most már az európai divat-életérzés: "légy sikeres, de ha nem is vagy az, csinálj úgy mintha" "

ez nincs így
5/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 16. - 22:20:35 5/10
(21/57)
" nagyobbik fia is mentális gondokkal küszködik"

ilyet én nem vettem észre. egy tinédzser csak

"A filmben fellelhetõ Freud pszichoanalízise és Bergson filozófiája is ami még inkább hitelessé teszi a filmet."

milyen okos vagy. bergson melyik tételmondatára gondolsz? vagy úgy az egész életmûvére mi meg majd döntsük el? válogassuk ki? :)
és freudtõl pontosan mi? freud amúgy komoly problémákat nem oldott meg, kókler volt szerény véleményem szerint is.
http://www.youtube.com/watch?v=BgShLsNNjko
5/10
Segítõ Béka 2011 nov. 16. - 22:04:15 5/10 Előzmény pepeninho
(20/57)
szeretem nagyon Mel Gibsont, a Jelekben, amit a vacsoraasztalnál mûvelt, az a színészi játékok netovábbja, oszkárt érdemelt volna azért, de ez a film sajnos az, aminek látszott már a bemutatónál:

könyöradomány, tisztára mosás

a film nézhetõ, nem olyan rossz, de nem jó se, Mel magánéleti problémáit próbálja simítgatni. az ordítozását a nõjével.

tudjátok mivel lehetne összehasonlítani? ami kb ez a kategória lehetne, csak az vmi elképesztõen jó film, most e film végén jutott eszembe Robin Williams nagyszerû, újszerû filmje: A világ legjobb apukája. az zseniális film volt,
e film elején azt éreztem, ez a film is erre az útra lép, de nem. nem sikerül eljutni semmi lényeges mondanivalóhoz. és még a vége is elég sokkolóan lehangoló, ez csupán színtiszta Gibson-mosdatás. Foster jóban van Mel Gibsonnal.
6/10
Hansz 2011 okt. 04. - 19:31:30 6/10 Előzmény franszoá81
(19/57)
Egyetértek! Az tény, hogy Gibson profi de ez a film nem tetszett!Azok után amit õ lerakott az asztalra, ez egy gyenge eresztés volt.
10/10
pepeninho 2011 szept. 28. - 03:44:24 10/10
(18/57)
PAFFFF!!! Sajnos abba a hibába estem, hogy leírtam Mel Gibsont a magánéleti kudarcai miatt. Azt gondoltam, hogy Jodie Foster csak egy csontot dobott az "öregnek". Hatalmasat tévedtem szerencsére! Mel Gibson csinált a filmecskébõl FILMet. Nagy betûkkel!!! A többi filmbeli alakítás is nagyon jó volt de Gibson mégis kiemelkedett egy picit a többiek közül (nem is olyan picit). Minden mozdulata, minden gesztusa és minden egyes arcrezdülése egy tökéletesen megkomponált alakítás volt. Hihetetlenül nagyot alakít a filmben.
Egyébként nekem a film alapötlete is tetszett. Érdekes megközelítést választott az író, vagy rendezõ vagy nem tudom ki találta ki... :) A film szinte vígjátékként indul, azonban egy idõ után nagyon durván lerántja a mélybe a nézõt. Nagyon komor, nagyon szomorú és nagyon kilátástalan. *SPOILER* A vége a szokásos hoolywoodi klisé, de ezt már megszoktuk. *SPOILER VÉGE*
Nem is szaporítom tovább a szót. Tökéletes színészi játék, jó alapötlet és korrekt rendezés. Ezek azok amit a film nyújt a nyájas nézõnek.


Ajánlom azoknak akik nem csak az ugri-bugri, mézes-mázas filmeket szeretik. Nálam 10 pontot kapott a film, de csak azért, hogy felhúzzam az átlagot. Egyébként 8-9 között van, ami már remek!!!