Téma: A hódkóros

franszoá81 2011 szept. 27. - 00:56:28
(17/57)
nah, most olvastam csak el a hozzaszolasokat, ugy latom egyedul vagyok vele h nem gibsonnak kellett volna ez a karakter (h kinek, megtartom magamnak :))
franszoá81 2011 szept. 27. - 00:23:13
(16/57)
imadom mel gibsont, de ezt a karaktert nem neki kelett volna játszania. amugy egy aranyos nagyon aranyos kis movie :)
10/10
kis.farkas 2011 szept. 25. - 17:06:44 10/10
(15/57)
Ó bocsánat , csak most látom, hogy drámának is van írva :) bocsi, akkor csak a film címe zavart össze :)
10/10
kis.farkas 2011 szept. 25. - 17:00:13 10/10
(14/57)
Hát "unalmasnak" semmiképpen nem mondanám , aki ezt írja, az nem érti a film lényegét. Nekem nagyon tetszett, bár a lefordított cím, tényleg csalóka, a keresztfiammal akartuk megnézni, hogy biztos valami jó kis vígjáték, de szerencsére egyedül néztem meg, mert ez nem az! Inkább dráma. Mindenesetre nagyon nagyon lekötött és elgondolkodtatott... sokan nem is gondolnánk, hogy az életben is vannak ilyen depressziós emberek.. nagyon érdekfeszítõ volt!! 10/10
vuvuvu 2011 szept. 21. - 20:09:03 Előzmény vuvuvu
(13/57)
Nagyon jó kis film. A fõszereplõket játszó színészek (apa, anya, két gyerek és a nagyfiú "barátnõje) mind kiválóak voltak. Kár hogy alig lehet észrevenni a filmet a mozimûsorban. Egyáltalán nem promózzák és az sem biztos hogy használt neki hogy az Almodóvar filmmel egy napon mutatták be itthon a mozit. (Az Almodóvart ezerrel nyomják mindenhol, ezt a filmet meg épp hogy kiszúrtam a port-on). Gibson hiteles volt és remélem mihamarabb visszatér - megérdemli, nagyon tehetséges színész.

SPOILER Persze az is érdekes, hogy a film kvázi "üzenete" amit a diplomaosztó beszédben hallhatunk az, hogy ne tegyünk úgy mintha minden rendben lenne, miközben egyáltalán nincs úgy. Szembemegy azzal a mainstreammel ami az amerikai és most már az európai divat-életérzés: "légy sikeres, de ha nem is vagy az, csinálj úgy mintha". Ezek után ne csodálkozzunk, hogy nem nagyon szeretik a filmet az óceánon túl, nem elég hogy Gibson a fõhõs, hanem még a hamis tükörbe is belezúz és összetöri a mátrixot.
vuvuvu 2011 szept. 20. - 18:23:26
(12/57)
A Tim c. filmet én is láttam (az eémúlt évben vetítette valamikor az MTV vagy a DunaTV), és Gibson iszonyú jó volt benne. Már akkor nagy színész volt, pedig ez még bõven a világsikerek elõtt volt. Érdemes lesni a TV-mûsorban, lehet hogy újra adni fogják azt MTV-n vagy a DunaTV-n. A hódkóros ismertetõket köszönöm, sietek megnézni a filmet.
10/10
kardosks 2011 szept. 17. - 21:55:31 10/10
(11/57)
Ez a film kicsit olyan, mint maga a depresszió (jó és rossz hangulat váltakozása, komédiából átcsap tragédiába, hullámvasút, mint szimbólum). A film megítélése pedig olyan (elolvasva a kritikákat), mint depressziós emberekhez való hozzáállás - van akit idegesít, van aki nyomasztónak érzi vagy felrázná a letargiából. Aki maga is volt már depressziós, tanúsíthatja, hogy rendkívül pontos és empatikus képet ad errõl az állapotról. Jodie Foster nemcsak remek színész és jó rendezõ, aki igényes, elgondolkodtató filmeket készít - de igaz barát is, aki ugye a bajban ismerszik meg. Nagyon jól tette, hogy Mel Gibsonra bízta a fõszerepet - remélem ezzel végleg lezárul az ámokfutós korszaka.
8/10
offtopic
Watchmen 2011 szept. 15. - 16:51:37 8/10 Előzmény Degus_
(10/57)
Köszönöm szépen a dicséretedet! Ugye ez hibába az ember saját véleménye, mégis mindig próbálom úgy leírni a dolgokat, hogy egy kívülálló is tudjon belõle infót meríteni, mennyire lehet jó vagy rossz a film. Sokan megköszönték már az írásaim, ha megosztom, talán azért, mert ahogy te is mondtad értelmes le tudom írni a dolgokat. Az meg, hogy valaki Gibosnt "Gibsi-nek" írja csak gratulálni tudok. Mindenesetre még egyszer köszönöm pozitív észrevételed, szerény véleményem iránt!
10/10
zazazie 2011 szept. 12. - 18:22:54 10/10
(9/57)
Nekem nagyon tetszett, igazán magával ragadó film, Mel Gibson itt is fantasztikus. Ma meg is nézem az Apocaliptot. ;)
7/10
Beyond silence 2011 szept. 12. - 00:43:18 7/10
(8/57)
Jó az ötlet meg minden, de sajnos Jodie Fosternek összességében nem igazán volt semmi mondandója filmmel. Jó nézni de nem fut ki sehová a két történet szál, "a vágó és az operatõr csinált egy ízléses befejezést" érzéssel búcsúzunk a filmtõl.
http://beyondsilence.blog.hu/
Degus_ 2011 szept. 09. - 16:44:15 Előzmény Watchmen
(7/57)
Még nem láttam a filmet, de a kritikád - és mate.kletner kritikája - igen meghozta a kedvemet, hogy megnézzem.
Inkább adok annak a véleményére, aki értelmesen le tudja írni, miért tetszett, avagy nem tetszett neki a film, mint olyan véleményére, aki Mel Gibsont "Gibsi"-ként jellemzi...
Jodie Foster "lebzi" jellemzése pedig kritikán aluli... Attól még remek színésznõ és kiváló rendezõ. A magánéletéhez pedig senkinek semmi köze, különösen egy vadidegennek.
8/10
Watchmen 2011 szept. 08. - 16:46:27 8/10
(6/57)
Továbbra is szeretem és rajongok Mel Gibsonért. Sosem értettem, hogy a magánéleti botrányai, kijelentései, piálási ügyei stb. miatt miért fordultak el tõle a színészkollégái és barátai.

Hiszen mi sem bizonyítja jobban, mint a Beaver, hogy Gibson még most is csúcsformában van. Színészi talentuma megkérdõjelezhetetlen és minden apró arcrezdülése felér egy gyönyörû pillanattal. Igazából itt bizonyítja újfent azt, hogy miért õ az A liga egyik legnagyobbja (kis hullámvölggyel) már legalább 20 éve.

Jodie Foster mert ráosztani egy fõszerepet és nem is akármilyet. Hiszen egy depressziós, hódbábúval önmagát kikúráló kisember története mintha csak õ rá várt volna. Nem teljesen igazságos azonban dicsérni a kész mûvet, hiszen a film csak egy szimpla átlagos mozi. Semmi újat nem ad, csak korrektül meg van rendezve. Azonban ami magasabb szintre emeli és jobbá teszi a színészi alakítások (az említett Gibson-on kívül a remekül mûködõ mellékszál Anton Yelchin és Jennifer Lawrence között).

Ahogy Lawrence elõször felbukkan, az nagyon a helyén van és férfitársaimmal egyetértésben mondhatom, hogy már ezért érdemes volt leforgatni a filmet.

Ezeken felül nagyon ütõs és ötletes "A Hód" figurája, hiszen Gibson képes kellõ érzelmességgel életre kelteni és nem csak egy bábként tekintünk rá, hanem mint a film egy újabb szereplõjére. Fantasztikus, ahogy van annyi arcmimika, arcjáték a fickóban, hogy mindig képes meglepetéseket okozni. Ezt, csak a legnagyobbak tudják. Nagy pillanat amikor Gibson és Foster egymásnak esik.. de a báb végig a kezén marad.

Egyedül ami nagyon nem tetszett, az a momentum, amikor meghozza önmagért a végsõ áldozatot. Szerintem ezt nem kellett volna így a filmben hagyni, a többi rendben volt.

Foster érdekes mozit rendezett. Abból a szempontból is, hogy a film elsõ fele színtiszta szórakozás. Igazi vígjáték, (nagyon sokszor együtt kacagott a nézõtér). A film második fele viszont nem is kicsit drámai. A váltással nincs gond. Szépen át van vezetve a szórakozásból a szomorúságba. Azonban sokaknak kellemetlen lehet ez a váltás. Szerintem teljesen oké.

Nagyon megérdemelte Gibson ezt a mozit. Remekül illeszkedik a visszatérés felé. Itt lenne az ideje, hogy újra észhez kapjon a többi okos, hogy Mel újra maxigázon pöröghessen.

Egy átlagos film, egy nem mindennapi színészi alakítással. Ezért a jobb osztályzat. Gibson rajongóknak kötelezõ!
75%
andesz89 2011 aug. 17. - 20:52:50
(5/57)
remek kritika,kedvet kaptam a filmhez :)
pillangókisasszony 2011 aug. 15. - 15:32:49
(4/57)
Szerintem nem jó,nekem nem tetszett.A címe kicsit engem is félrevezetett,olyan értelemben hogy valami vidámabbra számítottam.Alapvetõen imádom a drámákat,de ez nem jött át.Mel Gibsi nagyon megöregedett.A hangja az valami rettenet és alig lehet érteni amit mondd,csakis szinkronnal ajánlom!

Kicsit unalmas is.

Az biztos hogy egyedi,ilyen formában még nem láttam ábrázolni az adott problémát.

A kölyök az jól játszott,a picisrác meg nagyon édes volt.Ezt a lebzi nõt nem bírom,mondjuk rendezni tud. ;)
Mr. D 2011 aug. 14. - 01:31:04
(3/57)
Ez a film tragikomédiaként volt beharangozva, de szerintem nincs benne semmi komikus. A magyar cím meg még pláne félrevezetõ: 'A hódkóros' egyértelmûen vígjátékot sejtet. A komikus jelenetek sem mosolyogtatóak, hiszen mögöttük ott a tragédia, amit próbálnak elleplezni. Az meg, hogy Mel Gibson jelenlegi helyzetét tekintve lényegében önmagát is eljátszotta ebben a filmben még inkább tragikussá teszi a történetet. De csak ajánlani tudom, csak senkit ne érjen meglepetés. Azt hiszem ez az elsõ film, amit Jodie Foster-tõl mint rendezõtõl is látok, és bizton állíthatom, mindkét pályán ott a helye a filmvilágban. Színészválasztásai is jók, nemcsak a fõszerepek terén, de a mellékszerepekre is a legtehetségesebb fiatal csillagokat szemelt ki (Jennifer Lawrence, Anton Yelchin).
10/10
jamamura szadakó 2011 júl. 22. - 14:37:12 10/10
(2/57)
Van már magyar cím is: A hódkóros. A film szeptember 8-án jön a hazai mozikba.
Ford Mustang 2011 júl. 19. - 00:35:30
(1/57)
Ja, és itt is szavazott már valaki...