8/10
buncow 2020 máj. 12. - 23:33:43 8/10 Előzmény buncow
(18/38)

Tipik 21. századi idill, a látszólag intelligens egyetemista életvidám fekete kúrogatja a szőke csajt, míg a sok depresszív fehér fax nem bírja elviselni a sikereiket és, hogy milyen okosak, barnák és jóképűek, ezért gyilkos eszméket terjesztenek bekokózva, hogy kiírtsák a feketéket. A sztereotíp világmegváltó kutatóorvosprofesszor indiai zseniről nem is beszélve. Kár volt ezzel a megfeleléskényszerrel elcseszni, szofisztikáltabban is lehetett volna hirdetni a szivárványos unikornist ennél. Az üzenet tehát: halál a kcsg rasszista fehérekre, ők tehetnek mindenről, a 21. századi modern fehér ember pedig szorgalmazza, hogy a lányát fekete csinálja fel, hogy bizonyítsa pécésségét. Sarkítva, de ennyi.


8/10
buncow 2020 máj. 12. - 23:26:26 8/10 Előzmény kettyo
(17/38)
Erről az Erőszakik ugrik be. Vajon a néger törpék a fehér törpékkel harcolnak?:D
8/10
buncow 2020 máj. 12. - 23:24:15 8/10
(16/38)

Egy üdítő film - gondolom netflixes azért -, ami mert valamennyire eredeti lenni. A színészi teljesítmények is nagyon jók voltak, tetszett, hogy nem mozisztárokkal volt tele, sokkal hitelesebb volt így. Örültem, hogy úgy kezdtem el nézni, hogy semmit nem tudtam a filmről, még a címét sem, így még érdekesebb volt. DE, sajnos a vége, amire kifut az egész sztori, egy valószínűtlen, erőltetett, gejl PC, modernkori hányás. Nagy kár az utolsó 15-20 percért. Egy nagyon jó kis film volt ettől függetlenül, de a vége miatt "csak" nyolcas.
SPOILER

Elég hamar sejteni lehetett, hogy rasszokkal kapcsolatos film és, hogy időutazós. A végét ebben a formában nem találtam volna el ettől függetlenül, csak már nagyon közel hozzá.


4/10
kettyo 2020 ápr. 21. - 01:58:11 4/10
(15/38)
Alapvetően egy jó közepes sci-fi krimi volna, de van benne két súlyos hiba.

Az egyik, hogy logikailag nem áll meg a történet, ugyanis

ha a polgárháborús jövő létre sem jön, akkor miért küldené a faszi vissza az unokáját gyilkolászni, a biztos halálba? Valahogy úgy működhetett volna, hogy a polgárháborús jövő zajlik mindaddig amíg a lány vissza nem megy az időben gyilkolni, és csak attól a pillanattól változik meg a világ.



Ennél sokkal nagyobb gond a film üzenete, mely szerint

nyugodt lelkiismerettel gyilkolhatunk ártatlanokat, mégcsak nem is azért amit a jövőben ők esetleg elkövethetnének, hanem mert inspirálhatnak majd másokat, akik rosszakat fognak tenni. Ez egy rendkívül veszélyes gondolat. Ez valójában egy totalitárius rendszer gondolkodása, ahol az arra érdemesek eldöntik, hogy mely ártatlanokat lehet meggyilkolni, nehogy azok veszélyeztethessék - akár csak áttételesen is - az ő Szép Új Világukat.

Valós példán ez olyan, mintha elmennénk megölni Marxot amiért inspirálta Sztálint és Pol Potot. Ez nevetséges. Az utóbbiak bűneiért maguk a felelősek, nem Marx akire hivatkoztak gaztetteik elkövetése közben. Arról nem is beszélve, hogy Marx sem a semmiből szopta az osztályharcos ideológiát, hanem bizonyos osztályok valóban nagyon komoly elnyomása szülte azt. Szóval miért ölnénk akkor Marxot, aki egy valós helyzetre rezonált? Miért nem foglalkozunk a kiváltó okokkal?

A filmre visszavezetve ez ugyanaz, hogy a fajok közti harcot - ha jól értettem - hirdető faszi is nyilván létező faji-etnikai feszültségekre reagált ezzel, amit paradox módon a feketék filmbéli tömegtüntetései is alátámasztanak. Ha jól értettem maga nem követett el semmit, ahogy Marx sem. A film értékítélete szerint ezt az ártatlan embert - aki maga is okozat - megölni helyes dolog, a kiváltó okkal nem kell foglalkozni. Megítélésem szerint ez nemcsak helytelen és veszélyes, de téves is. Az okozat kiiktatása a kiváltó okok érintetlenül hagyásával nem vezet eredményre, azaz a filmben ha a faji-etnikai feszültségek továbbra is fennállnak, lesz a megölt faszi helyett egy új ideológus, azaz a lány nem érheti el a kívánt célt ezzel.

Szóval ez így nem működik. Ártatlanok gyilkolása semmilyen "magasabb cél" érdekében nem elfogadható. Terroristák, és totalitárius rendszerek is mindig meg vannak róla győződve, hogy magasabb cél érdekében ölnek ártatlanokat. Szerintem ezt a gondolatot nem szabadna így tömegmédián keresztül propagálni.


Nagy1A 2020 jan. 07. - 12:19:57
(14/38)
Ajánlom azoknak, akik szeretik a hatásvadász, illogikus.........."de az nem számít" típusú filmeket!!
Spoileres! Az első óra rendben volt, még izgi is volt, egy kicsit nem értettem, hogy mi a fenéért rohangál egy csuklyás lány ilyen nagyon, de majd kiderül....................vártam a megoldást, ami rohadt lassan és a rendkívül furcsa jelenségek iránt teljesen közönyös nyomozók asszisztálása mellett, (pedig a kis indiai nagyon mondta!!) elég gyengére sikeredve jött meg. Amikor a motorral a kiscsaj 3 méter magasan átrepült a srác feje felett......... na akkor volt számomra teljesen vége a filmnek. A kapszulás távozás - érkezés rendkívül bonyolultra kivitelezett képsorai után, (megjegyezném maga a kapszula is egy remek, pl a Légy kapszulájának továbbcicomázott, polipkarokkal ellátott kivitele volt) a rendezők nagy szerelmét is bedobták, a száz négyzetkilométeren üres tengerparton, megáll a szereplő, senki....sehol......... és érdekes módon egy hang, töltött pisztollyal megszólal mögötte a semmiből ott teremve! Nagyon csípem............ennél már csak az a jobb, amikor beülsz a kocsidba, benézel senki..........de amikor elindulsz és akkor, a hátsó ülésről..... a hátad mögül........ a töltöttpisztolyú.........egyszer csak felemelkedik!!
TOVÁBBIAKBAN....csak elmélkedés a filmkészítő idiótákról, ami egyre többször kiveri nálam a biztosítékot!!
Ami rendkívül elgondolkodtató, hogy egy jól kivitelezhető témát, ötletet, történetet, a forgatókönyvírók, hogyan tudnak ilyen szerencsétlen módon kivitelezni, nem is értem. Összeül egy rakás ember, aki a befektetett pénzből, filmet akar csinálni, ami majd nyereséget hoz és egy rakás hülyeséget zagyválnak össze!!
A megvalósítás! Adott a "dolog" amit a filmen láttatni kell, a filmen ezt, hogyan oldják meg. Nézzük csak meg az "anyag" bejuttatásának esetét valamiféle szerszámmal. Sok variáció jöhet számításba, de ha kivitelezhető és logikus módot választanék, az egy altatópisztollyal való távolabbról, takarásból is kilőhető lövedék lenne, ami szinte bármelyik testrészén eltalálhatja a célpontot. Ki az az idióta, aki normális és kivitelezhető megoldás helyett, azt választja, hogy futás közben, egy szerszámmal, jól tarkón szúrja a kiválasztott embert. A kopasznál még rendben a dolog, ott könnyen mehet, de a buzibulis, seggigérőhosszúhajú kiscsajnál, hogyan volt?? Sssssuttyyyy..odarohant mellé.........szia....bocsika..... összetűzném a hajadat drága......durrr, nyakon szúrja...........sssssutty, már ott sincs!!! Igaz, ez legalább kiszúrta, hogy beszúrtak neki, de az összes többi simán zongorázott, buszt vezetett és csinálta a "hótt dogot" és észre sem vette, hogy nyakon szúrták!! Röhejes!! Na de miért kell nekem mindenbe belekötni??
El kell vonatkoztatni minden zavaró tényezőtől, ami logikus, ami valós és csak a mondanivalóval kell foglalkozni!!! Egy mozgalmat, egy forradalmat,...... kilenc év alatt be, kell fejezni, különben........lőttek!!
9/10
lyn_94 2020 jan. 06. - 11:36:52 9/10
(13/38)
Aránylag hamar rájöttem milyen témájú lesz, miről is fog szólni, mi a nő célja. Végén kis fordulat van mikot kiderül ki is valójában a lány. Összességében jó film,főleg annak aki szereti az ilyen témájúakat. 10/9
5/10
pihes 2020 jan. 04. - 14:59:12 5/10
(12/38)
Az első óra érdekelt amíg beindult a történet, majd kihűlt a sztori!
Közepesnek mondom!

5/10
7/10
Richard Kovács 2019 dec. 29. - 21:31:57 7/10
(11/38)
Szerintem nem volt rossz.
8/10
pecaboy3 2019 dec. 11. - 22:02:36 8/10 Előzmény BOOND42
(10/38)
Nézz utána. Egyébként Mel Gibson is az esélyesek között volt a Termi szerepéért, de nem vállalta. https://hu.ign.com/terminator-a-halaloszto/4846/feature/10-dolog-amit-nem-biztos-hogy-tudtal-a-terminatorrol
BOOND42 2019 dec. 11. - 21:48:11 Előzmény pecaboy3
(9/38)
pecaboy3 Ilyen hülyeséget hogy lehet írni,amit írtál :)))
8/10
pecaboy3 2019 nov. 29. - 21:47:02 8/10 Előzmény Keló9
(8/38)
:D
A T1-ben eredetileg O. J. Simpson lett volna a Terminátor, és Svarci lett volna Kyle Reese ;)
8/10
pecaboy3 2019 nov. 29. - 21:28:25 8/10 Előzmény stupek2
(7/38)
Akkor nem neked való. Kerüld a mélyebb időutazós vagy ahhoz hasonló filmeket, pl. Donnie Darko, Predestination, Memento.
8/10
pecaboy3 2019 nov. 29. - 21:24:36 8/10 Előzmény Teddy Daniels
(6/38)

Igen :) Az elején a lányára gyanakodtam, de onnantól, hogy ismeretlen az "udvarlója", világos lett.


6/10
B4lukapit4ny 2019 nov. 25. - 15:54:30 6/10
(5/38)
Egyszer meg lehet nézni.
6/10
3/10
stupek2 2019 nov. 24. - 20:51:23 3/10
(4/38)
Abszolút értelmetlen film. A megoldás ott a végén, de nem értem.
Teddy Daniels 2019 okt. 26. - 01:41:24
(3/38)

IAz kiszámítható, hogy a gyilkos az unokája a főhősnek?


k11zoltan 2019 okt. 25. - 20:11:26
(2/38)
Úgy 1 hete láttam. Nem volt rossz, de tényleg kiszámítható.
7/10
Keló9 2019 okt. 25. - 15:28:18 7/10
(1/38)
Rendkívül érdekes film, aki szereti az időutazásos dolgokat annak tetszeni fog.

SPOILER

Amikor az elején látod, hogy a "gyilkos" színesbőrű, egyből tudni lehet hogy valamiféle megváltó lehet.