Sz Peter 2014 szept. 11. - 19:02:27 Előzmény Findzs
(217/417)
Azért Tom Cruise még kevés a legjobb sci-fi-hez, a forgatókönyv a lényeg.
Keló Scofield 2014 szept. 11. - 18:05:15 Előzmény eIemes
(216/417)
OFF

A "Gravitáció" nem bonyolult történet?
Az egész film átvitt értelmet takar az elsõ percektõl az utolsóig. A rendezõ ezt próbálta (szerintem nagyszerûen), egy ûrbéli kalandozással vászonra vinni.

"A holnap határa" c. filmet most fogom megnézni, nekem egyébként eddig T. Cruise szinte összes produktuma tetszett, így remélem ebben sem fogok csalódni.
6/10
eIemes 2014 szept. 10. - 18:07:41 6/10
(215/417)
A japán cím szerintem a japán kultúrát célozta meg.
Hogyan értelmezhetõ a "KILL" ige a mimic-ekre (gitai-okra), ha azok természet-átalakító robotok?
10/10
Findzs 2014 szept. 08. - 16:56:04 10/10
(214/417)
2013 -ban is Tom Cruise "szállította" a legjobb sci-fi filmet úgy látszik 2014 -ben sem lesz ez másként.
Kíváncsi vagyok 2015 -ben mit fog mutatni.
6/10
eIemes 2014 aug. 30. - 11:38:34 6/10 Előzmény cellasto
(213/417)
ez azért elég elnagyolt összegzés, ellenõrzõ pontként pl van az a történet a patakból ivó bárányról és farkasról :)
10/10
offtopic
cellasto 2014 aug. 27. - 21:49:26 10/10 Előzmény eIemes
(212/417)
nem jól látod.
a gravitáció nyert egy rakás oscar-t és a sok zombi arra nyáladzik
lehet,hogy egy baromság,de"hudemennyioscarezbiztosjofilmnézzükmeg"
kb ezért hozott ennyit
10/10
Pitymalik 2014 aug. 27. - 21:46:22 10/10 Előzmény King Diamond
(211/417)
Az év filmje nálam.
Remélem a sok szar után (Csata Los Angeles,Csatahajó,stb.)belehúznak a jövõben.
Ez egy remek példa hogy egy film az elejétõl az utolsó percig izgalmas tud lenni.
Tíz pont
8/10
King Diamond 2014 aug. 15. - 23:17:40 8/10
(210/417)
Nem értem, hogy ha valaki egyszer leírta a véleményét, értékelte a filmet, akkor mégis mi a jó faszért kell ezt idõrõl-idõre újra közzétennie...ja igen, elõször 3-at adott rá, aztán már 5-öt...lehet, ha még kétszer leírja (a lófaszt sem érõ/érdeklõ véleményét), akkor már 9-es lesz az értékelése...szánalom a köbön.
Ez a film leginkább a Csillagközi invázióra és az Elysiumra hasonlít. Én viszont jobban örültem volna egy Csillagközi invázió szerû történetnek, benne inkább rovarokkal vagy hasonló lényekkel, mint ezekkel a 'polipokkal', amik azért valljuk be, nem nagyon voltak láthatók, az alfát leszámítva. Ettõl függetlenül baromi jó, látványos, akciódús, izgalmas film, egy percig sem unatkoztam rajta. A szereplõk jók, Emily Blunt gyönyörû. A zenék, magyar szinkron is tetszett.
A látvány pazar, a 3D is jó volt, kár, hogy kevés filmnek van jó 3D-je. Tökéletesen megérte moziban megnézni. Azért nekem a Csillagközi invázió vagy az Elysium egy kicsit jobban tetszett. Illetve, keveslem a bevételét, mert eddig alig hozott többet a készítése duplájánál, azért ennél többet ér.
8/10
6/10
eIemes 2014 aug. 11. - 07:46:23 6/10
(209/417)
Sandra Bullock születésnapja alkalmából volt egy összegzés, hogy melyik filmmel mennyit keresett.
A Gravitáció, ami (valljuk be) nem egy bonyolult történet, 700 MILLIÓ DOLLÁRT hozott fél év alatt.

A holnap határa, majdnem kétszeres költségvetésbõl készült, sok látványos akcióval, a partraszállás évfordulójára idõzítve stb... amerikában hozott 100 milliót. ha még kétszer ennyit "from the rest of the world", az is vékonyka.

Úgy látszik, hogy a Gravitáció rendezõje valamit eltalált - a holnap határa rendezõje pedig nem találta el.
kasoko koscivaka 2014 aug. 06. - 09:48:29 Előzmény Kenshitora
(208/417)
Bocs, hogy erre csak most reagálok.
Amúgy remek, nekem is teljesen hasonlók jutottak eszembe lehetséges válaszként, fõleg ami a csapdát illeti.
10/10
ammok001 2014 júl. 30. - 20:14:32 10/10 Előzmény Vadrenalin
(207/417)
Abból tudhatta,hogy nincs meg a képessége,hogy már nem vágta mi fog történni.Ugyanugy,mint Cage mikor megkapja azt az eszközt,és már nem tudja mi lesz.
10/10
ammok001 2014 júl. 30. - 19:56:15 10/10 Előzmény tesz-vesz
(206/417)
Az csak neked rossz :/
6/10
eIemes 2014 júl. 30. - 13:31:29 6/10 Előzmény AtomBoci
(205/417)
Jaj, a google translate elég pocsék eredményt ad erre a szövegre :)

A rohampáncél tervezõi nem gondoltak arra, hogy egy katona húsz lövésnél tovább életben maradjon szemtõl szemben a mimic-ekkel. B*sszák meg. Többször is az lett a végzetem, hogy kifogytam a lõszerbõl. Zsákutca. Olyan fegyverre van szükség, amely nem fogy ki. Láttam már ilyent, egyszer, abban a csatában, amellyel ez az egész... idõhurok kezdõdött. Egy csatabárd. Rita Vrataski, a vörös páncélt viselõ acél amazon, és a csatabárdja. Bár igazából csak egy lemez, wolfram-karbidból bárd alakúra vágva. Egy csatabárd nem fogy ki a lõszerbõl. Akkor is használható, ha kicsorbul. A tökéletes fegyver a közelharchoz.
...
- Miért vagy annyira oda Rita csatabárdjáért? - kérdezte a lány.
- Nem mondanám, hogy odavagyok érte. Csak keresek valamit, ami hatásosabb a gránátvetõnél. Jó lenne akár egy lándzsa vagy egy szablya, ha ilyent tudsz adni. Bármi, amit húsznál többször tudok használni.
- Rita pontosan ezt mondta, amikor elõször csináltatott velem csatabárdot. - Shasta kicsit lazábban szorította a csavarkulcsot.
...
- Várj, írok neked valami papírt, amivel kiviheted a csatabárdot.
- Köszi.
Elindult a papírokért, majd megtorpant.
- Kérdezhetek valamit?
- Mondd.
- Miért van a kezedre írva, hogy "47"?
6/10
eIemes 2014 júl. 30. - 13:15:57 6/10 Előzmény AtomBoci
(204/417)
megvettem magyarul is, de a magyar fordítás nem lett igazán jó, sajnos. pl. az amerikai fordításban már felhasználták a film nyelvezetét (az ellenséges robotok neve az angolban "mimic", a magyar fordtásban viszont a japán ギタイ vagyis "gitai" szerepel), de nekem inkább csak lendületesebbnek érzõdött az angol (mint a magyar). nem vagyok annyira jó angolból, de... valahogy érezni lehet ezt.
offtopic
Kenshitora 2014 júl. 29. - 17:07:30 Előzmény kasoko koscivaka
(203/417)
Nem állítom, hogy minden kérdésedre tudom a választ, de jó néhány érthetetlennek tûnõ dolog az emberi egóból és gyarlóságból indulhat ki. Néhány fejtegetésemet megosztom veled is! :-)

SPOILER
"- Miért küldik William Caget a frontra? Ha tényleg milliók álltak be a seregbe az õ hívó szavára, akkor miért vezényelték a majdnem biztos halálba?"
1., Talán valaki szakmailag féltékeny lett rá és így próbálta meg eltávolítani az útból. Vagy a katonai vezetés szemében volt valamiért szálka és a könnyebb utat választották, vagyis kiküldték a frontra.
2., Talán tényleg kevés harcképes katona volt már és mivel Cage hivatásos katona így rá került a sor.
Én az elsõre szavazok, mivel az írott paranccsal egyértelmûen azt akarták elérni, hogy Cage végleg eltûnjön.

"- Ha a feltaláló találmányát tényleg akkora ostobaságnak tartották, akkor miért a hadsereg vezetõje õrizte azt a saját szobájában a titkos széfben?"
Erre egy valódi megtörtént példával tudok válaszolni:
annak idején Tesla Edison munkatársa volt. Nagyon sokat haladtak elõre együtt a mágneses elektromosság kísérletek során. Tesla ontotta magából az ötleteket, amikbõl párat Edison a sajátjaként mutatott be. Tesla egy idõ után nagyon megharagudott ez miatt - ráadásul féltékenységében Edison el kezdte lejáratni Teslát - és mivel nem volt olyan szemfüles Tesla, mint Edison - Edisonnak ráadásul sok pénze is volt - így Tesla egy idõ után az emberek szemében nem volt más, mint egy dilis tudós, akit a tudományos körök egyre ritkábban vettek komolyan. Köszönhetõen Edisonnak.

"- Ha végül odaadta nekik a titkos cuccot, akkor miért küldte rájuk az õröket, amikor kiléptek az épületbõl?"
Az eszköz odaadása egyértelmûen csapda volt.

"- Miért nem próbálták legalább ki a feltaláló találmányát, mielõtt eldöntötték, hogy nem mûködik? Miért küldték egybõl elmegyógyintézetbe?"
Ez a háború valakinek vagy valakiknek az érdeke volt. Az idegen technológiák megszerzése és kísérletezése nem megy konfliktus vagy háború nélkül.
Mindig könnyebb dolog valakire ráfogni, hogy dilis és elmegyógyintézetbe dugni, mint becsületesen hagyni dolgozni. Félelem, féltékenység, irigység. Általában ezek a motivációk hajtják ilyen esetekben a vezetõségeket.
SPOILER
kasoko koscivaka 2014 júl. 29. - 16:21:09 Előzmény eIemes
(202/417)
Köszi az elismerést. Amúgy de, én vagyok a célközönség. : - )

Már annyit idéztél a könyvbõl, hogy egész kíváncsi lettem rá.
5/10
Suziy 2014 júl. 28. - 23:35:16 5/10
(201/417)
Tom Cruise Naggyon szép... Imádom....késõn érõ típus!!Igazán mostanra lett jó pasi! Zabálja a kamera :D
Viszont fiatalabban érett tartalmas filmjei voltak, maradnak! az új filmjeit nem igazán értem
9/10
viskia01 2014 júl. 27. - 23:33:18 9/10 Előzmény eIemes
(200/417)
nem az esze vág, hanem kötekedik. Ez egy nagyon jó film, élvezni kell, nem pedig azért beülni a moziba, hogy az apróságok apróságainak részleteiben, a logikai bukfenceket keressünk.
Az a hollywoodi rendezõ, vagy annak a produkciója még nem született meg, akibe egy ilyen okosba bele ne tudjon kötni valami miatt.
5/10
Suziy 2014 júl. 27. - 23:00:08 5/10
(199/417)
megnéztük
AtomBoci 2014 júl. 25. - 12:44:15
(198/417)
Köszi a választ! :)
Bár az angol szöveggel nem tudtam mit kezdeni,mert ciki-vagy nem,de angolul nem tudok. Német,olasz,vagy norvég szövegnek nagyobb hasznát vettem volna.Így a google fordítóra kellett hagyatkoznom. :D
Mindegy,a lényeget talán megértettem. :)