Sz Peter 2015 jan. 29. - 17:32:38
(295/415)
Ebben a filmben minden volt, csak nem "törékeny".
Vagy csak az a nõ nem törékeny akinek 60-as bicepsze van? :)
ics401 2015 jan. 29. - 15:49:31
(294/415)
Jó kis mozi. Logikailag kicsit necces a vége, de üsse kõ, nem nagyon zavaró, csak ha szereted az precízen elvarrt szálakat. Cruise szokás szerint jól hozza a figurát, viszont Emily Blunt (szegény) nagyon gáz. Nem igazán az õ hibája. Nem is értem, hogy gondolhatta bárki azt, hogy ez a filigrán, törékeny, ábrándos-melankolikus tekintetû szöszi egyetlen másodpercre is hiteles (hihetõ) lesz a csatamezõ csúcsragadozójának a szerepében. Ezzel a fejjel "Acélamazon" (Full Metal Bitch)???. :D
Olyan tévedés volt neki adni ezt a szerepet, mintha Darth Vadert Danny DeVitoval játszottaa volna. Bár nem.
Danny DeVito valószínûleg jobb Darth Vader lett volna, mint amilyen "Acélamazon" volt Blunt.
6/10
eIemes 2015 jan. 26. - 17:17:35 6/10 Előzmény Towner
(293/415)
szeretnéd...? :)

a könyvben, amelybõl a film készült, a tudományos háttér kicsit kerekebb, a film ezt eléggé eltolta.
9/10
thegodfather18 2015 jan. 26. - 14:13:58 9/10
(292/415)
A leírás alapján azt hittem ez is egy tucatfilm lesz, de szerencsére pozítívan csalódtam.Egy akciódús, végig pörgõs,a feszültséget a film folyamán végig fenntartó, izgalmas alkotás. Nagyon jó a film felépítése, nem is zavaros, pedig hasonló filmeknél azért bele lehet zavarodni a történetbe, fõleg ha az idõvel játszanak, a CGI remek,jól megkoreografáltak az akciójelenteket, melyek a jó kameramunkának is köszönhetõek. A színészí játékra se lehet rosszat mondani,mindent egybevéve ez egy 9 pontos film a számomra. A zenei aláfestések, nagyon jól eltaláltak, az adott jelenet vagy éppen a szereplõk lelkiállapotának a kifejezésére.
8/10
GuildWars2Haseo 2015 jan. 18. - 11:03:21 8/10
(291/415)
Nem hittem volna hogy ennyire jól sikerült ez a film, ezért is vártam nagyon sokat azzal hogy megnézzem. Gondolom sokan nem tudják, de ez egy 2004-es Japán Seinen Novel-en alapul, bár gondolom az Amerikai stúdiók átírták. Egyébként jó kis film volt, érdekes nekem bejött. Írtam róla egy bõvebb véleményt: https://dothackhaseo.wordpress.com/2015/01/18/edge-of-tomorrow/
10/10
Towner 2015 jan. 15. - 15:51:16 10/10
(290/415)
Na egy jó sci-fi. (amit végre nem magyaráz senki tudományos hablatyokkal)
10/10
vasárnapinézõ 2015 jan. 11. - 07:55:13 10/10
(289/415)
Szuper film, érdemes kétszer megnézni.
kareshu 2014 dec. 31. - 22:58:41
(288/415)
Tömören: elég klassz movie. Tom C. hozza a kincstári kötelezõ formáját, a látvány tök élethû, a fõszereplõ csaj vonzó és remekül alakít. Az ütõsebb idei filmek egyike. Ne a történetért nézd meg, hanem a képzelet valósághû megformálásáért. (Persze mivel a Földön játszódik, nem olyan színes-szagos, mint amilyen a Jupiter felemelkedése lesz, vagy mint az Avatar volt.) Egy fokkal jobb a District9, meg Csata:LosAngeles féle amerikai unalomvonulatnál.
9/10
bigwillsmith 2014 dec. 23. - 13:29:15 9/10
(287/415)
Nekem nagyon tetszett! 9p
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 22. - 16:08:14
(286/415)
"történelmi párhuzamot próbáltak vonni az ufók és a nácik közt"?

Ez mibõl jött le?
7/10
Sunboy 2014 dec. 22. - 15:07:38 7/10
(285/415)
Nekem várakozáson felül teljesített. A történet is többnyire kerek volt, az szereplõk is nagyon jót alakítottak. Különösen értékeltem, hogy nezúttal nem amerika van lángokban, hanem Európa. Ami nem tetszett, hogy történelmi párhuzamot próbáltak vonni az ufók és a nácik közt, sajnos ez szerintem nagyon dedós. A végének a vége lehet, hogy már nem kellett volna, de összességében végig nézhetõ, jó film. Jóindulattal 7/10
Gilike 2014 nov. 22. - 23:28:56
(284/415)
Sajnos nem bírtam végignézni. Kb. a közepén eluntam.
6/10
Deniss 2014 nov. 22. - 22:09:07 6/10
(283/415)
Nem szoktam le blamálni általában a filmeket de ez egy kész agyrém !!!
Az utolsó fel órát egyszerûen mindegy ha nem is nézed mert úgy sem látni semmit hisz komplett sötétségben játszódik!
Ez az újra kezdosdi ez gyerekes ,szerintem ok értékeltek így fel mert én max egy 6/10 adtam rá !
A harc az elég jó mar az elején de a vége az f.s !
9/10
katom 2014 nov. 07. - 11:09:15 9/10
(282/415)
Nem adok rá tizest, de egy erõs kilencest igen! Nekem nagyon bejött látványban és sztoriban is.
10/10
RockerMartin 2014 nov. 07. - 00:14:38 10/10
(281/415)
Ki az, aki erre nem 10-est adott???!!! Nem is tudom szavakba önteni, mennyire tetszett ez a film... 10/10
AvatáR Gil Maerth 2014 nov. 06. - 10:16:35
(280/415)
brutális fõleg lélektanilag, a végén némi csavarral. (az eredetiben japán nyomult Bill helyett)
Emily Blunt rulez :)

10/7 és az Emberiség megint gyõz ! :D
8/10
Sir_Extreme 2014 nov. 05. - 19:02:45 8/10
(279/415)
Kellemesen eltelt a közel 2 óra. Nem éreztem annyira klisésnek. A folyton ismétlõdõ sztori eszembe juttatta az Idétlen idõkig-et. A látvány nagyon jó, Cruise is, és a szerelmi szálat sem erõltettek nagyon. Igazából a sztori volt, ami kicsit laposnak tûnt, de mindenképpen 2014 egyik top bbustere.

8*
1/10
Toby Juarez 2014 okt. 28. - 08:23:20 1/10
(278/415)
Hetek óta vártam, hogy végre láthassam ezt a filmet, és nagy reményekkel ültem le megnézni. De aztán hatalmas csalódás lett számomra! Pedig milyen sok a dicsérõ értékelés…

Ez a film már az elsõ másodperceitõl kezdve inkább mosolyra fakasztó, mintsem hogy komolyan lehetne venni. "Ha elveszítjük Franciaországot, akkor Londonban fogunk harcolni, New Yorkban, Tokióban." Na persze. Szinte már hallottam is, hogy "harcolni fogunk a partokon, harcolni fogunk a leszállópályákon, harcolni fogunk a mezõkön és az utcákon, harcolni fogunk a hegyekben. És sohasem adjuk meg magunkat…" Ugye?

Jééézusom, mi jöhet még!

Néhány másodperc múlva aztán jött is ... az Orleans-i Szûz … vagyis … ööö … pardon ... a Verduni Angyal. No, ekkor már tényleg fülig ért a szám. Persze még mindig jobb így, mintha a Lyoni Hóhér egyik jövõbeli örököse lépett volna színre…

Aztán ez az újrakezdõdõ idõ, orrvérzésig. Rettenetes... Vajon mivel érdemeltük ki ezt a büntetést? Ennyire nem volt ötletük a készítõknek, hogy mivel lehetne kitölteni az a közel két órát?

Persze ha ez az "alkotás" annak a számtalan filmnek, amibõl össze lett gyúrva, a paródiája lett volna, akkor azt mondom, rendben van. (Most nem részletezem azt a rengeteg filmet, azt nálam képzettebb filmrajongók már megtették.) De így, hogy ezt komolyan gondolták az alkotók, így bizony elég szánalmas próbálkozás lett. A filmnek nem volt egyetlen eredeti jelenete. Vagy csak alig. Egyedül Tom Cruise alakítását lehet kiemelni, õ valóban remekül játszott, és valamelyest mentette a menthetetlent. A film többi része számomra nem ért egy fabatkát sem. Pedig mint említettem, nagy várakozással néztem elébe. Kár érte…
8/10
mf5hd 2014 okt. 23. - 23:50:10 8/10
(277/415)
Abszolút pozitív csalódás volt a film, az MI4 és a Jack Reacher is bizonyította, hogy Tom Cruise végre-valahára összeszedte magát az évekig tartó szcientológus révületébõl és visszatért oda ahova való, a nagyköltségvetésû akciófilmek világába. A látványvilág nagyon jó lett, látszik rajta a 200 millió dolláros költségvetés, a történet besszippantja az embert, nincs egy pillanatnyi üresjárat sem. Tom Crusie jól játszik, simán elhiszünk neki mindent, a mellékszereplõk sok vizet nem zavarnak, de ennél a mûfajnál ez természetes, viszont meg kell említeni, hogy a szokásos jónõ biodíszletekkel szemben némi tehetséggel is rendelkezõ és angol létére kifejezetten szép Emily Blunt tökéletes választás volt a nõi fõszerepre. Azért a képet árnyalja, hogy a játékidõ kicsit rövid és nincs kidolgozva rendesen a háttértörténet, a támadó ûrlényekrõl is alig tudni valamit, de összességében bõven megér két órát bárki idejébõl 10/8
9/10
krammermann 2014 okt. 21. - 10:13:02 9/10
(276/415)
Gyerekkoromban sokszor fantáziáltam azon, hogy tök jó lenne az a képesség amikor probléma esetén vissza tudnám állítani az idõt egy bizonyos pontra....Ide kapcsolódik a mondás, hogy "ha a mai agyammal megint 20 éves lehetnék" stb...
A lényeg, hogy "láttunk már ilyet" (nõt is láttál, meg autót de mégsem unod meg a harmadiknál mert az alap ugyanaz nem?), és a "jobb mint ez, jobb mint az" is arra utal, hogy sokan kritikus szemmel tudnak csak filmet nézni, úgyhogy engem ért a megtiszteltetés, hogy leírjam ezt:

Ez a film, 2014 tekintetében egy nagyon jó film. A sztori rég nem használt érdekes alapon fekszik, új köntösben. Az ismétlõdõ jelenetek ugrálása átgondolt és jól vágott, követhetõ. Tom "bájgúnársága" annyira befolyásolja a filmet mint Tommy Lee Jones "morcossága" az Õ filmjeit.

Ráadásul, kevés a sci-fi, ez meg az! A sci-fi nem azt jelenti, hogy a jövõben játszódik, hanem tudományos-fantasztikus ugye!