bbenjoe 2014 jún. 25. - 17:56:12 Előzmény -NOMAD-
(177/417)
Eléggé tetszett a film. Jóval jobb, mint a Feledés / Oblivion. Oly sok év után Tom Cruise még mindig nagyon jól játssza Tom Cruise-t. Természetesen a fõhõsnõ is remekelt.

Megjegyzés: Szerintem az idegeneket a Starcraft 2 zergjei ihlették. Továbbá ez az egész "éld át ugyanazt a napot újra és újra" dolgot is láttam már, például a Csillagkapu sorozat egyik részében.
9/10
-NOMAD- 2014 jún. 24. - 00:04:04 9/10
(176/417)
Hibátlan alkotás lenne, ha megfogott volna. De mivel nem ülnék le szívem szerint még egyszer elé, ezért csak 9/10. Viszont ennek az okát nem tudom. Semmi hibát nem tudtam felróni neki, mert engem lekötött. Egyszer mindenkép megéri megtekinteni. :)
6/10
eIemes 2014 jún. 17. - 06:37:06 6/10
(175/417)
Budget: $178,000,000 (estimated)
Opening Weekend: $28,760,246 (USA) (6 June 2014)
Gross: $57,001,698 (USA) (13 June 2014)

Hát ez tényleg nem túl fényes. Azt mondja az ökölszabály (thumb rule), hogy a megtérüléshez kb kétszer annyi bevételt kell hoznia a mozipénztáraknál, mint amennyibe került.

Szerintem,
1. egy olyan befejezés, amelyen az emberek vitatkoznak, hogy jó vagy sem, NÉHA hasznosabb
2. nem tett jót a filmnek, hogy az alapötletet lelõtték a trélerek.

"Luke a folytatásokban is többször is szembekerül fekete páncélt viselõ apjával - vajon melyikük gyõz a végén?"
TheGreatDanton 2014 jún. 17. - 00:43:22
(174/417)
Az elõzetese alapján azt hittem, hogy valami szokásos nyári akciófilmet fogok látni, amit még egyszer is alig tudok végignézni, ehelyett egy nagyon jó hangulatú, pörgõs akciófilmet csináltak. Tom Cruise és Emily Blunt nagyon jól játszották a szerepüket és a mellékszereplõk is elég nagy nevek voltak akik szintén jó alakítást tettek le. A film alapötletét már számtalan módon láthattuk különbözõ feldolgozásokban (a föld inváziója csata los angeles, csatahajó), de itt a történet és a karakterek sokkal kidolgozottabbak, és a film is sokkal élvezhetõbb. A fekete humort nagyon jó ütembe használták, nekem az összes poén nagyon ült. Az izgalmat, feszültséget sikerült fenntartani a védéig, szerintem a forgatókönyvírók jó munkát végeztek, mert nem csak Tom Cruise karakterének szemszögébõl mutatták a történéseket, hanem volt, hogy Emily Blunt karaktere szemszögébõl láttuk a szituációt. A végére azért jöttek a szokásos hollywoodi klisék sajnos, de A holnap határa így is az idei nyár egyik legjobbja lehet.
Sajnos a pénztáraknál megbukott a film, azért remélem ilyen filmeket is fognak gyártani a Transformers stílusú akcióorientált filmek helyett.
9/10
offtopic
Vadrenalin 2014 jún. 15. - 17:02:21 9/10
(173/417)
Ó, dehogy. Azért idéztem a kérdésedre vonatkozó három mondatot, hogy ne kelljen felesleges karakterekkel megküzdened. :-) Mivel azonban neked is ugyanaz a hiba tûnt fel, lehet hogy van annyira hasonló a logikánk, hogy talán a többi is érdekes lehet neked. De semmi sem kötelezõ. :-)
6/10
eIemes 2014 jún. 15. - 12:11:04 6/10
(172/417)
három bekezdés, egyszerre tényleg sok :*)
offtopic
zottyo534 2014 jún. 15. - 11:28:03
(171/417)
Ugye ez nem jelenti azt, hogy még ma végig kéne olvasnom azt az eposzt?
6/10
eIemes 2014 jún. 14. - 21:51:00 6/10
(170/417)
70, egyébként nem rossz, lehet, hogy tényleg túl sok filmet láttál már, de más lehet a gond. nem engeded, hogy igazán megérintsen? talán.
9/10
Smonika 2014 jún. 14. - 19:03:07 9/10
(169/417)
Féltem megnézni, mert általában nem szeretem az ilyen típusú filmeket, de ez bejött!! Tom Cruise általában jó mozikat csinál, szeretem a filmjeit és a játékát, most sem csalódtam. :)
1/10
offtopic
tesz-vesz 2014 jún. 14. - 16:49:08 1/10
(168/417)
beraktaK
1/10
tesz-vesz 2014 jún. 14. - 16:48:50 1/10
(167/417)
kellett vmi szemét az 50 éves partaszálló évfordulóra, beraktam az elejére pár korrupt baráti buta politikust (hollande), aztán hadd szóljon, tök olcsó, hogy ugyanaz mindig a helyszín, és teljesen ostoba is, nem bírom végignézi, túl sok filmet láttam már
9/10
Vadrenalin 2014 jún. 14. - 16:10:35 9/10 Előzmény zottyo534
(166/417)
Ugyanezt a kérdést vetettem fel egyebek mellett a 157-ben, azzal magyarázva, hogy ez nem a sztori, hanem a rendezés hibája:
"Honnan is tudta a csaj, hogy neki már nincs meg a képessége? Mivel nem emlékezhetett olyanra, hogy a vérátömlesztés óta meghalt volna, és már nem támadt volna fel, tehát maximum feltételezhette ezt, és csak akkor jöhetett volna rá, hogy tényleg így van, amikor Cage-tõl megtudta, hogy holnap meg fog halni, de ennek õ már nincs tudatában. Ez könnyen kezelhetõ probléma lett volna – csak annyi kellene, hogy a csaj ne úgy mondja el, hogy õ elvesztette a képességét, mint aki már rég tudja ezt, hanem mint aki most jön rá – ezért ezt nem is tekintem a sztori hibájának, csak bizonyítéknak arra, hogy a rendezõ nem igazán értette a sztorit. :-)"
6/10
eIemes 2014 jún. 14. - 13:35:06 6/10 Előzmény Irgum76
(165/417)
karter doktor talán még akkor kiderítette ezt a vér dolgot, amikor Ritában még benne volt ez az alfa szerver dolog, és csak késõbb került kórházba és kapott idegen vért, de eszméletlen lévén nem tudta megakadályozni.
Irgum76 2014 jún. 14. - 09:27:45
(164/417)
ez Ritánál érdekes kérdés hiszen õ semmilyen tapasztalattal nem rendelkezett
nem tudhatta, hogy elveszhet a képessége és csak akkor vette volna észre mikor nem ébred fel de akkor már késõ
de ezt elnézhetjük a filmnek
(igazából nekem fel sem tûnt)
6/10
eIemes 2014 jún. 14. - 08:36:02 6/10
(163/417)
a filmben ezt elmismásolták, Tom Cruise szemébõl eltûnt valami feketeség, szóval mondjuk, hogy "érezte", de lehet, hogy a tudós erre rájött korábban.
Irgum76 2014 jún. 14. - 08:16:52
(162/417)
ez jó kérdés :)
offtopic
zottyo534 2014 jún. 13. - 21:47:16
(161/417)
***SPOILER***
Ha valakinek van egy olyan képessége, hogy a halála után feléled a nap elején, az hogy veszi észre, hogy elvesztette ezt a képességet? A halála után nem ébred fel a nap elején?
9/10
Vadrenalin 2014 jún. 13. - 13:38:49 9/10
(160/417)
:-) Az idõparadoxon általában akkor úszható meg, ha a múltba visszaküldött valami (akár személy, akár tárgy, akár emlékcsomag) nem okoz visszaható változást abban a jövõben, ahonnan jött. Erre ugyan az egyetlen általános megoldás az alternatív jövõk elmélete, de azért mégsem minden idõugrásos történet használja ezt, vagy azért, mert nem zavartatja magát a paradoxontól, vagy azért, mert a konkrét történetben idõelágazások nélkül is sikerül elkerülnie az ellentmondást. Ez utóbbira pár példa (köztük a tieid):
- A jövõbe utazás természetesen nem rejt paradoxont, sõt, bizonyos verziója a speciális relativitáselmélet szerint nem is lehetetlen (bár Einstein is ikerparadoxonnak nevezte a jelenséget). Az idõben elõre utazás már a H. G. Wells féle Idõgép-ben is ellentmondásmentesen mûködött (míg a múltba utazással ott is voltak gondok).
- Az is tipikus megoldás, hogy hiába utazol vissza, a múltat egyszerûen nem lehet megváltoztatni, bármit is csinálsz. Ez a gondolat is felbukkant már az Idõgépben, és bizonyos értelemben a 12 majom is ezt sugallja. Ennek van egy variációja A végsõ visszaszámlálás címû 1980-as sci-fi-ben is, ahol szintén az a paradoxon feloldása, hogy végül nem avatkoznak be.
- A legfantáziadúsabb megoldás az idõhurok jelensége, aminek klasszikus példája, mikor John Connor visszaküldi az apját, hogy ejtse teherbe anyját, mert különben õ sem születhetne meg, hogy visszaküldje apját. Ez a megközelítés jól vegyíthetõ az elõzõvel, és gyakran meg is teszik: a 12 majomban és A végsõ visszaszámlálásban is volt egy kis játék az idõhurokkal.
- Sok tekintetben idevág, mégsem okoz soha paradoxont a jóslások esete, hisz az mindig kezelhetõ azzal, hogy egyszerûen nem volt jó a jóslat. Még tökéletes jóslatok esetén sem kell múltba utazó információcsomagban gondolkodni, lehet a dolog alapja pl. egy olyan gép is, amely egyszerûen olyan szinten birtokában van a világban lévõ információknak, hogy ez alapján mindent ki tud számolni - ez a Célszemély sorozat alapötlete. Mégis annyira hasonló a helyzet, hogy a megoldásai ugyanazok: ha a jóslat birtokában meg tudom változtatni a jóslat szerinti jövõt, az tök ugyanolyan, mint az alternatív jövõk ötlete, ha meg a jóslat ezt is bekalkulálja, és épp az infó következtében elindult események okozzák a jóslat beteljesülését, akkor az idõhurokhoz teljesen hasonló eredményt kapunk. És ezért nem tudok válaszolni arra, hogy a Minority Report-ban egy alternatív jövõszálon akadályozzák-e meg a gyilkosságot (ha valóban a jövõbõl jönnek az információcsomagok, akkor ugyebár csak egy alternatív jövõbõl jöhetnek), vagy ott esetleg a jelen világ információi állnak össze valahogy a médiumok számára úgy, hogy megtudják, mi lenne a jövõ, ha az infót nem adnák át.

A Halhatatlanság halálát most nem néztem meg újra több évtized után, de úgy rémlik, hogy az általad említett logikátlan paradoxon csak a magyar képi megoldásba került bele, gondolom, hogy Asimov (aki Mensa-tag volt, tehát definíció szerint kiemelkedõ intelligenciájú) nem követett el ilyen hibát. :-)
6/10
eIemes 2014 jún. 12. - 21:52:28 6/10
(159/417)
Megvettem a könyvet, hát...
6/10
eIemes 2014 jún. 12. - 17:20:41 6/10
(158/417)
...és vajon az emlékcsomagok idõben visszaküldése is alternatív jövõ-szálat hoz létre? A minority report-ban a három médium meglátta a jövõt, ezt kivetítette a precrime-nak, akik a (szintén Tom Cruise vezetésével) odarepültek és jól meg is akadályozták a gyilkosságot - vagy legalábbis ezen az idõ-szálon? A 12 majomban Bruce Willis hiába próbálkozik: nem tudja megváltoztatni, sõt, a halála pillanatában ébred rá, hogy a megváltoztatásra irányuló próbálkozásai is ott voltak az emlékképeiben. A Halhatatlanság halálában (csemege: https://www.youtube.com/watch?v=Bpv5wdeYPXQ ) az idõgép eltûnik, amikor (egy másik idõpontban) a fõhõsök (Juhász Jácint :)) megteszi azt a lépést, hogy ne jöhessen létre.