6/10
eIemes 2014 jún. 07. - 09:00:58 6/10
(117/417)
a könyvben nincs omega.
9/10
_Freddy_ 2014 jún. 07. - 08:30:00 9/10
(116/417)
Igen, lehet van benne valami. Egyébként te olvastad a könyvet, ott a végét hogy is magyarázzák? A Cage-es dologra gondolok itt, hogyan tudott visszatérni mikor meghalt az omega? Meg így hogy visszatért, most majd mérni fognak egy végsõ csapást így, hogy meggyõzi a katonaságot az omegáról és annak tartózkodási helyérõl? Meg még egy opció van, mivan ha az omega is vissza tudott "utazni" mert lehet összekeveredett az alfával a végén õ is, és így tudja, hogy csapást mérnek rá? Na meg én arra gondoltam, hogy ha a jövõben meghal az omega akkor a múltban hogyhogy még ottvan és csapást akarnak mérni rá? Mikor hallottuk, hogy az idõ itt nem számít, csak pusztítsák el õt valahol. :D
Na meg a film elején ami elhagyta a bolygót az mi volt végül is?
Vagy ennyire nem kell túlbonyolítani? Azért az emberekben felvet 1-2 kérdést a film, akik el szeretnek gondolkodni rajta.
6/10
eIemes 2014 jún. 07. - 07:57:49 6/10
(115/417)
...most van a normandiai partraszállás 70. évfordulója, lehet, hogy nem véletlen a film idõzítése és a helyszín.
(az eredeti történet a tokiói öbölben játszódik)
9/10
_Freddy_ 2014 jún. 07. - 07:23:04 9/10
(114/417)
Végre megnéztem én is moziban 3D-ben, nem bántam meg!

Beigazolódott a mondásom: Tom Cruise + sci-fi, ebbõl csak jó sülhet ki, hát jó filmet is kaptam. :D
A Különvélemény se lett rossz, a Világok harca nagy kedvenc, a tavalyi Feledés meg szintén bejött a lassabb tempójával is.
Ez a film meg végig pörgött, mondjuk a történet miatt pörögnie is kellett, a maximumot szerintem kihozták a történetbõl, na meg ez a sok halál is kellett, mert akik esetleg nem bírják annyira Cruise bá-t, õk is jól szórakozhatnak a filmen, hogy hányszor és milyen vicces módon életét veszti. :D
Teljesen jól volt felépítve a sztori, a két fõszereplõ karakterérõl olyan nagyon sokat nem tudunk meg de szépen kigyúrták magukat, Emily Blunt is (fuha, de bírtam), végül is azt a 40-60 kilós cuccot rá kellett adniuk, nem dublõrök jártak benne. :D
Amit még nagyon kiemelnék, az a tökéletesen passzoló és überjó zene. A "Fieldwork - This is not the end" címû a trailer alatt is futó számot emelném ki nagyon.
Amúgy drámai is volt a film, vicces jeleneteket is kaptunk, meg epic jeleneteket.
Nem akarom az egekig isteníteni a filmet, szerintem akinek tetszettek Cruise elõzõ scifi-jei azoknak ez is tetszeni fog. Egyébként kiemelném még a Forráskód, az Idõrõl-idõre és a Csillagközi invázió címû filmeket, kb ezeknek az összegyúrása a film. Sokaknak ezek a filmek jutnak eszükbe a Holnap határáról, hát van benne valami.
Ettõl a filmtõl viszont azt kaptam amit vártam, még párszor biztos megnézem, tetszett.
Egy dolgot sajnálok, hogy a legvégén nem az történt amit én és még sokan akartak, a végét én is máshogy csináltam volna. :D

10/9
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 23:04:28 6/10
(113/417)
ezt egyszer már írtad :) de ilyen megközelítéssel egyetlen filmben sincs semmi új: színes ruhákba öltözött emberek ugrálnak, idõnként drámai zene.
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 06. - 22:06:55 1/10
(112/417)
Láttuk asszonnyal múlt héten..hát mit mondjak, az Oblivon sokkal jobb volt, az Amerika kapitány 2 és az új X-men is lekõrözi. Semmi új nincs benne! Polipok a Mátrixból.., Neo és Triniti mennek a szétlõtt roncs hajóval, a fõ gonosz felé, Triniti meghal...de Neo eljut a célig. Idõhurok még a Csillagkapuban is volt, tök ugyanez, amikor csak O'neil meg Tealc emlékezett, de végigélték ugyanazt a napot jó párszor.
Az idegenek...tiszta Csata Los Angelesben. Ugyanúgy egy központi kretén irányítja õket, aki volt olyan hülye, hogy lejött Párizsba egy mélygarázsba. Háááát, ez a film messze nem érte meg az árát. Az Oblivion tényleg ezerszer jobb volt, meg az idei Xmen is!
District 9, A föld inváziója, Csata: Los Angeles, és a mátrix ötvözete, semmi újjat nem hozott. Nem volt miért izgulni, nem láttam a film értelmét, csak annyit, hogy majd elpusztítják az omegát meg az alfát..de olyan fura volt a film, hogy sokszor inkább nevettem mint izgultam volna.10/5 A vége meg egyszerûen nevetséges volt, ahogy befejezték.
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 21:36:46 6/10
(111/417)
"sokkal több realitás kellet volna - vért alíg látni benne, akár csak erõszakot."

nyilván szándékosan vágták ilyenre a filmet, hogy (12) karikát kaphasson.

nekem mindenesetre nem hiányzott a több vér meg ilyesmi, viszont sokkal több hangsúly kellett volna a fõszereplõkre.

"Itt a föld és az emberiség sorsa a tét egy mindent eldöntõ háborúban"

a háború mindent eldöntõ, de szerintem nem kellett volna erre a csatára kihegyezni az egész történetet, a könyvben ez sokkal arányosabb

"nyers brutalitás, rengeteg vér kõkemény katonai vezetõk" - a könyvben mindez megvolt.

"csalás, árulás" - ennek ilyen kontextusban nincs értelme, a robot mimic-ek nem keresnek árulókat.

"hõsiesség, önfeláldozás, bajtársiasság, dráma és a végén a katarzis." - ez megvolt, sajnos elkapkodva és (a könyvhöz képest) hollywood-i sémákra egyszerûsítve.

"Az ellenséges faj "mûködése" is nagyon le volt egyszerûsítve"

igen, ezt lazán kihagyták a történetbõl, tényleg "üres" lett. olyan ... xenus.

az omega és a nélküle lebénuló mimicek szerintem melléfogás volt, az eredeti, omega nélküli történet kerekebb.

"A végén viszont nagyon tetszett, hogy újra találkoztak, az egy nagyon jó jelenet :)"

igen, ez pár millió nézõt jelent pluszban, viszont agyoncsapja a filmet-
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 21:29:28 6/10
(110/417)
igen, szerintem is rövid, kapkodásba fulladtak a fontos jelentek is.
elismerésem, hogy háromszor megnézted, nekem már másodszor sem volt elég jó.
10/10
sotko77 2014 jún. 06. - 20:43:46 10/10
(109/417)
Jó kis film vagy inkább érdekes, de még jobb lenne ha a forgatókönyvíró is elölrõl kezdhetné... :) Lehetett volna sokkal részletesebb, kidolgozottabb.A világok harca jobban tetszett Tom Cruise fõszereplésével.
mcload21 2014 jún. 06. - 19:08:58
(108/417)
Én már háromszor néztem meg. Jó film, pláne az egyre rosszabb felhozatalban, de akár egy szuperprodukció is lehetett volna. Sokmindent ugyanúgy elszúrtak, mint tavaly az Oblivionban - nagyon rövid;ez a Story + fél órát megérdemelt volna. Logikai hibák, kidolgozatlan történet, gyenge karakterek. Sajnos csak egy jó délutáni sci-fi lett, az elõbbiek miatt és azért mert túl könnyed az egész, sokkal több realitás kellet volna - vért alíg látni benne, akár csak erõszakot. Itt a föld és az emberiség sorsa a tét egy mindent eldöntõ háborúban - nyers brutalitás, rengeteg vér, kõkemény katonai vezetõk, csalás, árulás, hõsiesség, önfeláldozás, bajtársiasság, dráma és a végén a katarzis.
Ezek hiányoztak belõle. Az ellenséges faj "mûködése" is nagyon le volt egyszerûsítve, ***SPOILER PÓTOLVA***és az Omegát is könnyû volt elpusztítani( amit mellesleg az utolsó pár percre hagytak), és persze utána az idegenek harcképtelenek lettek.
Az Oblivionban is az uccsó pár percben nyírják ki a fõgonoszt, ami hiába sokkal fejlettebb, pár olcsó húzás elég hozzá.
A végén viszont nagyon tetszett, hogy újra találkoztak, az egy nagyon jó jelenet :). (Amikor elõször néztem, azt gondoltam, hogy minimum a nõ meg fog halni ...)***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
10/10
demiert 2014 jún. 06. - 17:47:18 10/10
(107/417)
Azta! Csak ennyit tudok most mondani, miután kijöttem a moziból.
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 16:56:25 6/10
(106/417)
ja, a könyvbõl az is kiderül, hogy Rita miért jár pallossal.
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 16:24:28 6/10
(105/417)
***SPOILER*** a könyv végén Rita Vrataski meghal, Keiji/Cage életben marad ***SPOILER VÉGE***
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 16:22:58 6/10
(104/417)
a könyv fontos része szerintem, amit a filmben túlságosan elnagyoltak:

...A device called an ecoforming bomb is affixed to the tip of a spacecraft. This spacecraft, far simpler than any similar craft burdened with life and the means to support it, could cross the void of space with relative ease. Upon reaching its destination, the ship’s payload would detonate, showering nanobots over the planet’s surface. Immediately upon arrival, the nanobots would begin to reshape the world, transforming any harsh environment into one suitable for colonization by the people who made them. The actual process is0 far more complicated, but the details are unimportant. The spacecraft ferrying colonists to the new world would arrive after the nanobots had already completed the transformation.

vagyis a túlnépesedett civilizáció környezetformáló bombát küld a célbolygóra, ahol a nano-robotok nekilátnak a környezet átalakításának. mire az elsõ telepesek megérkeznek, a bolygó számukra kellemes környezetet kínál. a nanorobotok rendelkeznek szervezõdõ-képességgel és képesek tanulni.
8/10
Amanda Wood 2014 jún. 06. - 15:27:02 8/10
(103/417)
Végre valami. Úgy összességében tetszett a film, végig lekötött, különösen hogy a „kemény story” mellett belecsempésztek egy két poént, jókat nevettünk. 10/8
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 09:04:17 6/10
(102/417)
értem a fanyalgásodat: sokadik bõrt húzzák le ugyanarról a szegény rókáról.

(bár ezért én nem tudok haragudni, mert egy újszülöttnek minden vicc új.)

szóval értem, MIÉRT fanyalogsz, de azok a részletek, amelyeket felsorolsz, pont elég jól meg vannak csinálva.
az EGÉSZ már film nem annyira jó, nincs miért másodszor megnézni, vagyis a bevételnek nem lesz "long tail"-je.
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 08:59:35 6/10
(101/417)
a könyv ezt pontosabban tudja visszaadni: az "alfa" a halála pillanatában kibocsát egy speciális jelet, amely az utolsó kb 30 órában átélt események emlékét tartalmazza. a jelet "tachyonok", fénysebességnél gyorsabb részecskék közvetítik, amely így az idõben visszafelé utazva megérkezik az "alfa" agyába, harminc órával korábban. nagyjából azt tartalmazza, hogy "ha így cselekszel, ez fog történni" - és ennek a precíz elõrelátásnak a birtokában képes másként cselekedni, hogy másként történjenek a dolgok. az alfa "agyában" tehát kívülrõl beírt emlékkép jelenik meg, mintha mindezt már átélte volna.

mivel az emberek intelligenciájának felépítése hasonló az alfához, ha az alfa halálának pillanatában az ember érintkezik vele (a könyvben az alfa "vére" elektromos vezetõ), akkor ezt tulajdonságot "megörökli" az ember is,
a tachyon az ember emlékképeit is visszaküldi 30 órával korábban, az ember fejébe. a gondolatmenetnek ez a pontja tartalmaz egy logikai zökkenõt, de már átléptem rajta, ez csak a kerettörténet.

a film és a könyv egy mélyebb rétege ugyanarról szól, mint az Idétlen idõkig, mint a buddhista reinkarnációs filozófia, mint sokunk vágya arra, hogy egy elbaszott napot elölrõl kezdhessünk, ne kövessük el ugyanazokat a hibákat.
6/10
eIemes 2014 jún. 06. - 08:47:24 6/10
(100/417)
A lezárás tényleg csúnya, de kénytelen vagyok lenyelni, a producerek más fejjel gondolkodnak.

A hímsovinizmus bántó.
zegorias 2014 jún. 06. - 07:50:37
(99/417)
A film érdekfeszítõ, logikus, látványos, jó történet, jó, rendezés, szóval minden jó. Már majdnem vége volt a filmnek, amikor megfogalmazódott bennem, hogy: Ez igen! Végre egy jó film! Az utolsó 2 percet már csak nem rontják el. De sajnos sikerült. A végsõ slusszpoén, teljesen logikátlan, oda nem illõ, gallyra vágja az egész filmet.
molnibalage 2014 jún. 05. - 23:36:25 Előzmény honfoglalo111
(98/417)
Hát, akkor vagy nem nyitottad ki a szemed vagy nem használtad az agyad vagy mindkettõ. Hemzseg a film tõlük és pont a lezárást okozó az, ami hazavágja az egész filmet. Így csak közepes. Be kellett volna vállalni a tökös befejezést, de nem merték...