Belmont 2014 jún. 05. - 19:49:44
(97/417)
(Ui.: jut eszembe, ha tehát mindent „loptak", akkor a csatatért ezek szerint a Starcraftból szedték. Mert tiszta zerg rush! :)
Belmont 2014 jún. 05. - 18:44:55
(96/417)
Az elõzetes miatt úgy ültem be rá, hogy valami blõdség lesz, ehhez képest egy f.sza kis film lett. A többit már leírtátok elõttem.

Aki meg azt rója föl, hogy honnan „lopták" az ötleteket... Kedves emberek, én tizenévesen voltam nagy TF-rajongó, elolvastam és megnéztem mindenféle könyvet, filmet, sorozatot - „új" ötlet bizony nincs a sci-fiben, mióta a XXI. századba léptünk. Vagy legalábbis nagyítóval kell keresni. Csoda, hogy egyáltalán létezik még tudományos-fantasztikum... :o)
SpencerBarnes 2014 jún. 05. - 14:29:35
(95/417)
Maga az ötlet az "Idétlen idõkbõl" származik, de egy perc üresjárat sincs benne, és amikor
már unalmas lenne egy-egy szitu, akkor új dolgok jönnek. Nekem 9/10...
Imax 3D volt, és végre a 3D se gagyi
Kovács kolléga 2014 jún. 05. - 13:58:29
(94/417)
Nem volt rossz film, úgyhogy egy nyolcas osztályzatot megér. Látvány, akciók, tempó, lendület megvolt, és a fõbb karakterekkel sem volt gond. Egy szereplõ lógott ki, mégpedig Brendan Gleeson. Sajnos nem úgy nézett ki, mint egy komoly tábornok, hanem úgy, mint egy elhízott, vén alkesz színész, aki egy Asylum-filmben fõtisztet játszik.

Olvasom a box office-on, hogy 178 millió dollárba került. Kíváncsi leszek a bevételi statisztikáira, de meglepõdnék, ha visszahozná az árát az amerikai piacon. Sajnos a sok borzalmas képregényfilm között továbbra sincs jó esélye egy sci-finek.
6/10
eIemes 2014 jún. 05. - 07:22:47 6/10 Előzmény Mayer Ferenc
(93/417)
Mayer Ferenc,
A Django elszabadul neked hány pontot ért?
6/10
eIemes 2014 jún. 05. - 07:18:30 6/10 Előzmény ddt500
(92/417)
A könyv japán szerzõje az utószóban írja is, hogy hardcore játékos volt.
6/10
eIemes 2014 jún. 05. - 07:15:11 6/10
(91/417)
....szóval ezt a "logikát" összetörte a film, a dráma és a hepiend kedvéért. Szerintem kár volt.

Emily Blunt jó volt, és kicsit még Tom Cruise is. Ferrel pont az a karakter, mint a könyvben.
6/10
eIemes 2014 jún. 05. - 07:10:21 6/10
(90/417)
A könyv végén ébredtem rá a filmesek humorára. A japán fõszereplõ neve Keiji, amerikai kiejtéssel ugyanúgy hangzik, mint a Cage. A könyvben ezt a katonatársai fel is írják a páncéljára.

SPOILER

A könyv, persze a scifi keretein belül, kicsit logikusabb. A mimic egy adaptív robot, aminek csak az a dolga, hogy a bolygót lakhatóvá alakítsa a megrendelõ számára. A "time-loop" nem idõutazás: a katona valóban meghal. Ám halálakor visszaküld az idõben egy információcsomagot kb harminc órával azelõttti önmagának, hogy okuljon belõle. A könyben nincs omega, az "alfa" elpusztításakor az amtennáját kell elõször levágni, hogy ne tudjon adatot küldeni a csata elõtti önmagának arról, hogy miképpen ér véget. Utána még mindig ott van a sok mimic, elpusztítandók, de már nincs meg a fõ fegyverük, a "jövõbelátás"
9/10
jmisi31 2014 jún. 04. - 23:53:04 9/10
(89/417)
Ahogy korábban ígértem... 9/10!!!
Fullosan jó látványvilág, jó poénok és folyamatos cselekményvezetés, egyszer sem éreztem, hogy leül vagy lassabbá, monotonná válna, összességében arra, hogy kikapcsolja az agyam jó két órára és még valami gondolatot is ébresszen bennem... pont tökéletes.
Aki esetleg a végét nem értené, itt az én két logikusabb eszmefuttatásom:

SPOILER

1. mikor felrobbantotta az Omegát, akkor annak a vére teljesen átjárta és így onnantól õ(Tom Cruise a gyengébbek kedvéért) irányította az idõt és azért tért a zéró napra vissza, mert annak köszönhetõen találkozott a harcos amazonnal, ne felejtsük el elõször az Alfa vérétõl tudott idõhurokba kerülni :)

2. az Omega látta, hogy Cage számára túl nagy falat ezért még Cage megérkezése elõtt elhagyta a bolygót, hisz be is mondják, hogy Párizsban egy nagyobb energiakimaradás volt és leálltak a támadó organizmusok Cage pedig az Omega vérétõl vagy esetleg saját emléke által jutott vissza az úgymond zéró napra..

SPOILER VÉGE

Pont az a jó ebben a filmben, hogy ránk, nézõkre van bízva az értelme...
6/10
eIemes 2014 jún. 04. - 23:13:01 6/10
(88/417)
Elolvastam a könyvet.
Más mûfaj. Van, amikor tud olyan élményt adni, mint a film. Ami a könyvben nekem tetszett, azt a film nem rudta teljesen átadni... Adott helyette valami mást.

A bevétel fontos, ez.sajnos érezhetõ sok helyütt, ahol a film elkanyarodik a könyvtõl.

A filmben nehezen kibontható szálakat a könyv (a scifi keretein belül) tisztázta, szerintem.
9/10
jmisi31 2014 jún. 04. - 10:13:51 9/10
(87/417)
Miért kell egy filmet hasonlítani a többihez... miért kell lehúzni, csak mert rohadtul nem értjük vagy ezt vagy azt már másik filmben láttuk ezerszer?!
Ha így kezdünk bele egy filmbe, akkor nincs is értelme megnézni, ha meg utólag így vélekedünk, akkor megbélyegezzük, miközben senki sem kötelezett arra, hogy megnézzük és senki nem állította, hogy ez aztán tényleg semmihez sem hasonlítható teljesen új ötleten alapuló sci-fi!!!
Tavaly mindenki lenézte ezért az Obliviont, pedig ha csak a látványvilágára figyelünk, akkor az tényleg mondhatni korszakalkotó volt!!!
Senki ne haragudjon meg ezért, de aki nem érti az idõhurok és az idõparadoxon fogalmát, az ilyen filmet meg se próbálja megérteni, mert kb. 2 perc után az agyi kapacitása 200-on fog pörögni és mint a Windows, helyreállíthatatlan hiba miatt folyamatosan újraindul. :P
Bár én még nem láttam, de hasonló lehúzó kommentek elolvasása után néztem meg az Oblivion-t(a kedvenc sci-fi a Terminátor 2 óta), a Godzillát, a Prometheust és ide sorolhatom az Elysiumot is. Érdekes módon az elsõ három pont hogy nagyon jól megkoreografált és szépen kivitelezett nálam kasszasikernek mondható alkotás, míg az Elysium számomra 100 perc agyi kikapcsolódás volt, semmi több!!!
Úgyhogy megmosolyogva és tovább olvasva a hozzászolásokat nyugodtan fogok elmenni ma megnézni ezt a filmet, mert 1. szeretem a sci-fiket 2. Tom Cruise újabban szinte csak jó filmben szerepel 3. a rendezõ eddig csak jó filmet rakott le az asztalra!!! Majd ma este pontot is kap...
shoc 2014 jún. 04. - 10:11:33
(86/417)
Nagyon tetszett amit írtál.
Magyjából ugyanezt gondolom a filmrõl.
Nem hiszem hogy maradandó darab ez a mozi, viszont végig jól szórakoztam.
Egy csomó filmöltlet lett összeollózva (szörnyek-matrix, dramaturgia-idétlen idõkig, forráskód, csillagközi invázió; gránátkioldás-leon a profi). ennek ellenére nem éreztem bántónak ezt a "lopkodást", inkább örültem hogy ezt valaki lendületesen összeollózta.
ddt500 2014 jún. 04. - 08:27:21
(85/417)
Na direkt úgy néztem meg a filmet, hogy elõtte nem olvastam be ide, hogy ne tudjanak befolyásolni a kommentelõk. Jól is tettem mert ismét katasztrófa ami itt megy! :D :D
A film nekem 8/10.
Jó volt, hogy a fõhõs jellemfejlõdése "vitt minket valahová". Nekem is eleinte az volt az érzetem, hogy egy játékban 50X kezdem el a pályát. A szörnyek totál Mátrix érzetûek voltak, meg a végén a konvertiplános jelenet is de nem zavart különösebben. Tetszett, hogy nem csak végigtolták a partot hanem teljesen más irányba is elindultak.
A vége nagyon rövidre sikerült de akit az zavar, hogy miért halt meg az omega az túl buta ahhoz, hogy rájöjjön, hogy nem tudjuk mi történne adott esetben.
Egyszerû idõparadoxon amit nem kell megérteni. Ha visszautazom az idõben és megölöm az Apámat 20 éves korában akkor nem születek meg tehát nem utazhatom vissza......ezt felróni a filmnek dõreség.
Lehet, hogy ez történik. Lehet, hogy csak visszaugrik és újra meg kell ölnie sok minden lehetséges. Õk ezt választották.
Kíváncsi vagyok az Interstellarban is megfejti-e itt valaki a csillagközi ûrutazás mibenlétét hiszen itt több Nobel díjas asztrofizikus is van aki megmondta, hogy márpedig az úgy nem lehet!!! :D
És nagyon nagy köszönet a forgatókönyvírónak/rendezõnek, hogy nem vitte mélyebbre a romantikus szálat!!!

Mayer Ferenc
Alapvetõen a hozzáállásoddal van a probléma. Ha téged így kiakaszt egy film, hogy képes vagy háborút indítani ellene és mindenki ellen akinek tetszett....
Nem ér ez ennyit hidd el nekem.
9/10
Makker5 2014 jún. 04. - 06:14:52 9/10
(84/417)
Szerintem nembaj egy filmben hogyha nemtud újat hozni ha a film kivételesen jó:)
10/10
gymester 2014 jún. 03. - 20:50:09 10/10
(83/417)
Eltekintve a troll kommentelõktõl ( :) ) ha olyan filmet akarsz látni ami messzemenõkig nem sablonos, akkor nézd csak meg nyugodtan! Meg fogsz lepõdni.
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 03. - 19:18:14 1/10
(82/417)
...district 9, a föld inkváziója, csata los angeles, és a mátrix ötvözete, semmi újjat nem hozott.
10/10
Sparks72 2014 jún. 03. - 00:04:28 10/10 Előzmény Mayer Ferenc
(81/417)
Ízlések és pofonok. Neked nem jött be, van ez így. Másképp éled meg a dolgokat, nem kell ezen túráztatnod magad. Nekem az Oblivion is tetszett, de számomra ez a film egy felsõbb kategória volt sci-fi terén. Az nálam egy erõs 8-as, míg ez maximális pontszám. Lehet csak épp olyan hangulatban kapott el a film, hogy így hatott, de bejött.
borkasztik 2014 jún. 02. - 22:52:32 Előzmény Mayer Ferenc
(80/417)
Én pl az Obliviont tartottam unalmasnak. Érdekes volt, de nagyon unalmas :)
borkasztik 2014 jún. 02. - 22:51:04 Előzmény Mayer Ferenc
(79/417)
és miért kell belekötni abba akinek esetleg tetszett? :D
Még nem láttam de a hétvégén megnézem mert kíváncsi vagyok rá :)
1/10
Mayer Ferenc 2014 jún. 02. - 19:39:22 1/10
(78/417)
Vicc ez a film. Semmi új nincs benne! Polipok a Mátrixból, Neo és Triniti mennek a szétlõtt roncs hajóval, a fõgonosz felé, Triniti meghal...de Neo eljut a célig. Idõhurok még a Csillagkapuban is volt, tök ugyanez, amikor csak O'neil meg Tealc emlékezett, de végigélték ugyanazt a napot jó párszor.
Az idegenek...tiszta Csata Los Angelesben. Ugyanúgy egy központi kretén irányítja õket, aki volt olyan hülye, hogy lejött Párizsba egy mélygarázsba. Háááát, ez a film messze nem érte meg az árát. Az Oblivion tényleg ezerszer jobb volt, meg az idei Xmen is!