6/10
eIemes 2014 jún. 01. - 08:25:11 6/10 Előzmény sommeros
(57/417)
teljesen egyetértek ezzel.
csak hát, a producer megnézte, és azt mondta, hogy AZZAL a befejezéssel kb kétszázmillió dollárral kisebb bevételt hozna.
9/10
Makker5 2014 máj. 31. - 22:47:04 9/10
(56/417)
Elõszöris mindenkinek ajánnlom a film megtekintését. 10/9

Látvány , szereplõk , a történet felvezetés is kivãló.:)

Két dolog miatt nemkap maximális pontot azpedig: Hiányzott nekem a feszültség, és lehettek volna ilyesztõbbek a szörnyek.
apapirra 2014 máj. 31. - 20:46:29
(55/417)
Nagyszerû film, az alapgondolat szuper, a történet egyszerû, a látvány kiváló. Lehet Tom Cruise-t utálni a személyisége és a vallása miatt, de mégis talán emiatt tud nagyon jó sci-fikre rátalálni.

A földönkívüliek valóban nem a legjobbak, de ki tud már újat mutatni? A manga változatban (all you need is kill) sokkal rosszabban néznek ki és szerencsére annak az alapját sikerült megfelelõen mozira vinni. Ráadásul tök jól megvalósították azt is, hogy épp a tulajdonságuk, felépítésük miatt bárhol felbukkanhattak. A poénok pont a novellának megfelelõ mennyiségben szerepelnek, átültetve élõszereplõsre és elhagyva a bugyuta, japán poénokat.

Szereplõk szintén hozzák a formájukat, látszik, hogy jól érzik magukat a filmben, talán a tábornok nem volt meggyõzõ.

A szinkron szintén remek volt. Rékasi Károly továbbra is annyira illik Tom Cruise-hoz, hogy az eredeti hang egyszerûen ront a filmélményen, szinte kötelezõ magyar szinkronnal nézni. Ez nem csak rá, hanem a fõbb szereplõkre is igaz volt.


-- SPOILER / KÉRDÉSEK --


Több kérdés is felmerült bennem
- ha az ûrlények is újraélték a napot, akkor honnan nem látták elõre a fõszereplõ újra-éledését, illetve miért nem akarták célzottabban megakadályozni?
- ha Cage valahogy túl éli a második napot, akkor is ugyanoda kerülne vissza?
- ha az Omega elpusztult akkor elvileg az újraéledési képesség is és ha a kék szmötyi belekerült Cage testébe, akkor a földönkívüliébe miért nem, hiszen nem voltak olyan messze egymástól? Ráadásul, újra a háború közepébe cseppent a végére, csak tudta, mi a helyes út. Akkor az omega is megmaradt, tehát hiába ölte meg az omegát, hiszen újraszületik vele együtt? Ha kinyírja ezután az omegát (tudja hol kell keresni) akkor elvszik képessége?
- azzal, hogy az omega szmötyije beléivódott csak egyszer kapott egy visszautat (mivel megszûnt az omega) vagy õ maga lett az omega, tehát irányíthatja az idõvándorlást? Esetleg lesz folytatás? Bár Cruise nem szerepel folytatásos sci-fikben.

Megannyi kínzó kérdés. :( De persze ez csak egy film.

Ha nem lett volna az újraéledõs happy end, akkor tökéletes film lett volna, bár a fõhõs jutalma elmaradna, ami meg bosszantó lett volna.
1/10
Mayer Ferenc 2014 máj. 31. - 20:29:07 1/10
(54/417)
Egyetértek teljes mértékben, a vége tényleg amúgy elég nevetséges volt..
6/10
sommeros 2014 máj. 31. - 20:12:09 6/10
(53/417)
A befejezés logikátlan és idétlen.
Hogy pusztulhatott el az omega, elõbb, mint hogy odaért volna Londonba?

Az idõhurkos csavar igy teljesen értelmét vesztette. Spontán ki kellett volna purcanni, és akkor kevésbé lenne gagyi a befejezés meg az egész film.10/6
1/10
Mayer Ferenc 2014 máj. 31. - 19:04:11 1/10
(52/417)
Én nem tudom ti mit néztetek, de számomra ez az év csalódása volt a film! Idáig akármilyen filmet lehúztak, az mind tetszett és rohadt jó volt, bele élte magát az ember, ez amit meg istenítettek a holnap határa, egy nagy semmi, nem láttam a film értelmét, a szörnyek idegenek csapnivalóak voltak, a mátrix, tûzgyûrû, a földinváziója és még több más film koppintása! Nem volt miért izgulni, nem láttam a film értelmét, csak annyit, hogy majd elpusztítják az omegát..de olyan fura volt a film, hogy sokszor inkább nevettem mint izgultam volna...nálam 10/3.
9/10
riccho 2014 máj. 31. - 18:15:28 9/10
(51/417)
Nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Nagyjából egy egyszer nézhetõ, látványos akciófilmre számítottam.

Ezt a várakozásomat azért túlteljesítette a film. A pörgõs akciókon, látványon túl azért volt némi jellemfejlõdés, dinamika, egy-két önironikus, kikacsintós rész a rendszeres idõutazás kapcsán. :)

Negatívum max a földönkívüliek kinézete (nem túl eredetiek, kb a mátrix 3. részébõl lízingelhették õket), illetve a motiváció, hogy miért szállták meg a Földet? OK, el is hangzik, hogy ez nem fontos, de kicsit bosszant, hogy ugyan mi olyan anyag lehet a Földön, amit nem találsz meg 10 a sokadikon mennyiségben élettelen égitestek végtelen mennyiségén?

Összesítve jó film, nálam 9/10.




SPOILER
Tetszett az, ahogy lépésrõl lépésre férfivé, harcossá válik a fõhõs, és megfordul (helyreáll) a férfi-nõi szerep a filmben, ki védelmez kit.. :)

Nagyon tetszett a kávézós rész a kis faházban, amikor a nõ rádöbben, mennyire, de mennyire kiszolgáltatott és keveset tud (és persze a nézõ is). Senki nem tudja, hogy amit õ elõször lát, azt a fõhõs hányadszor éli meg. :)

A végét nem teljesen értem, hogy ha az omega megölése után újra vissza tud menni az idõben, az azt jelenti, hogy még épp élt, amikor ráfröccsent a lény vére? Amikor visszament a végén valamivel korábbanra, akkor az omega már a korábbi idõpontban is meghalt (robbanások detonáció, haladunk elõreÖ), vagy az még a verduni részre, a korábbi hírekre vonatkozott? (nagyon felgyorsult nekem a vége).

Vagy csak annyi a lényeg, hogy ha egyszer megölte, és épphogy túlélve vissza tudott menni, akkor akárhányszor meg tudja ölni kicsit finomhangolva, extra erõsítéssel segítséggel(többiek segítenek megölni a mátrixos poliprobotokat, vagy miket), úgy, hogy mindenki, "aki fontos" ;) túlélje? Persze magát az omegát ha jól értem neki kell megölnie.

(apropó, miért csak õ ölheti meg, ha már elmúlt a különleges képessége a "vérfrissítés" után? elvileg ugyanolyan halandó akkor már, mint bárki más, elvileg ugyanúgy visszapörgetheti az idõt az omega, hogy ne tudja megölni..)

SPOILER VÉGE
10/10
pikemen 2014 máj. 31. - 16:36:53 10/10
(50/417)
ez a Film 10 pontos !
Csonger 2014 máj. 31. - 16:34:33
(49/417)
Szerintem a nézõ fantáziájára van bízva, hogy a vigyor után mit mond Ritának. Igazából annak már nincs jelentõsége. Valószínûleg tényleg valami olyasmivel folytatná, amit az egyik hozzászóló írt lejjebb. A titkos keresztnév és a köszönet a kiképzésért.
9/10
szamóca67 2014 máj. 31. - 16:17:48 9/10
(48/417)
Aki csipázza az akciós Tu-Fa-t, annak kötelezõ darab. nem egy Aliens, de jó.:-)
10/10
honfoglalo111 2014 máj. 30. - 23:45:51 10/10
(47/417)
Spoiler (film vége!)

Ezen én is gondolkoztam: végül halhatatlan marad? Szerintem nem, mivel megsemmisült az Omega, már nem mûködik a téridõ manipuláció, a vér csak eszköz volt, ami beindította azt. Robbantáskor még egy utolsó visszapörgetésre lehetett ereje a gépezetnek, ami erõsebb volt, mint az eddigiek, ezért ébredt a helikopteren és nem a bázison.
De mondjátok, mire gondoltok még.

A katonacsajnak tényleg mondhatott volna valami frappánsat a végén, azt én is nagyon hiányoltam.

Spoiler
10/10
ozzdomy 2014 máj. 30. - 22:54:11 10/10
(46/417)
A látvány eszméletlen a story és a színészek jók. Sztem 10/10 es ami nagyon ritka manapság. Látszik hogy egy jó rendezõ ült a székbem (bár ahogy láttam inkább állt mint ült:) ,kegyetlen sok meló lehet egy ilyen film készítésében!
shoc 2014 máj. 30. - 22:51:12
(45/417)
Nem egy maradandó darab,
de ettõl a filmtol MOZIBAN ÉREZTEM MAGAM.
Kikapcsolodtam., izgultam stb.. Jo rég nem éreztem ezt.
Popcorn mozi.

Utoljára az E.T.-nélkül volt hasonló feelingem 1985-ben.
10/10
Sparks72 2014 máj. 30. - 22:37:14 10/10
(44/417)
Ezt leginkább csak utána nézzétek meg, elég spoileres, sok kulisszák mögötti anyag és beszélgetés a két fõszereplõvel:
https://www.youtube.com/watch?v=IlEx9WKHE5s

Azt hiszem pár nap múlva ismét megnézzük 2D-ben is moziban :)
10/10
Sparks72 2014 máj. 30. - 22:01:14 10/10
(43/417)
Most jöttünk a moziból. Régen láttam ennyire látványos, jól kidolgozott, izgalmas, szórakoztató filmet. Kár, hogy ilyen sci-fikbõl pár évente van csak 1-1 db. Ne hagyjátok ki, megéri minden fillérét (pláne, hogy ingyen mentünk citiforintokért :D).
Nálam az ilyen jófajta filmek jellemzõje, hogy a terembõl kijövetelkor még erõsen a hatásuk alatt állok és furcsának hat a valóság :) Na ez ilyen volt, nekem 10/10.
9/10
Pikacsu 2014 máj. 30. - 20:30:34 9/10
(42/417)
A bemutató alapján simán nem nézem meg. Az összes Tom Cruise filmet valami élvezhetetlenség járja át.
Valahogy az egész filmet fekete lyukként mozgatja maga körül, ami nem tud kilépni az õ személyiségébõl.
Nem a történet a film, a film Tom Cruise.
Luke2135 2014 máj. 30. - 18:01:50
(41/417)
Igen, az Idétlen idõkig nekem is eszembe jutott róla. Ettõl függetlenül kiváló film, talán csak annyi, hogy a végére nem egy vigyort kellett volna tenni, hanem valami olyasmit, hogy "... Cage vagyok, nyilván nem emlékszik rám, de szerettem volna megköszönni, hogy felkészített. Plusz megemlíteni a >>titkos<< keresztnevét, hogy tudja, mirõl van szó." Esetleg meghívni egy italra.
9/10
Csemy_ 2014 máj. 30. - 12:12:42 9/10
(40/417)
Nagyon jó! Mindenkinek ajánlom, igazi szórakoztató mozifilm, minden van benne ami kell. Nem kultuszfilm, de 9 pontot megér.
GORiARTY 2014 máj. 30. - 12:04:46
(39/417)
Aki szereti a sci-fi filmeket, semmiképp ne hagyja ki.
Valami hiányérzete azonban lesz. Szerintem.

Nem spoilerezek, felesleges is lenne, de valahogy a forgatókönyv szerintem nagy hiányosságokkal küzd.

el fogom olvasni a könyvet, amint sikerül megszereznem :)
Csonger 2014 máj. 30. - 07:59:27
(38/417)
A plakátot látva az volt a benyomásom, hogy az exoszkeleton-szerû öltözéket az Elysiumból másolták. De azért gondoltam, hogy bár nem szeretem Tom Cruise-t, azért a filmjei többnyire jók, szóval megnézem.

--- SPOILER-veszély ---

Szerencsére az Elysiummal semmi egyéb hasonlóságot nem fedeztem fel, de annál többet a Forráskóddal. Sõt, inkább az Idétlen idõkiggel.

Ez tulajdonképpen egy Idétlen idõkig látványos sci-fi köntösbe bújtatva. Már csak Bill Murray és Panxatóni Fill hiányzott belõle. Szóval nem túl eredeti, de azért szórakoztató. A poénok mindig ülnek, a sztori sem annyira kiszámítható (annak ellenére, hogy még a fõhõs is tudja elõre, hogy mi fog történni), a látvány pedig kifogástalan.

Az idegen lényekkel úgy vagyok, hogy az lenne a legjobb, ha sosem mutatnák õket semmilyen filmben. Csak sejtetõen. Valahogy mindig kiábrándító, hogy miféle idegeneket küldenek a filmesek a Földre.

Mint ahogy az is elég elcsépelt már, hogy az egész Földet fenyegetõ veszélyt az amerikai közönségnek úgy mutatják be, hogy az Eiffel-tornyot kidöntik. Mindig az Eiffel-torony szívja meg, mintha más felismerhetõ épület nem is volna Európában. :)

A film végét egyébként nem értem. Felrobbantja az omegát, meghal. Rendben, megint kap egy kis kék vért, tehát kezdheti újra a napot. De akkor miért egy nappal korábban ébred, ott a helikopterben, a Londonba érkezése napján? És akkor hogyhogy már meg van semmisülve az omega? És akkor eszerint majd a fõszereplõ úgy 40 év múlva, amikor végelgyengülésben meghal, újra felébred Londonban a helikopteren? Vagy most így hogy?

Na mindegy, összességében azt mondom, hogy jó film, szórakoztató, és nem bántam meg a mozijegyre költést.

Apropó, mozi... Hát nem tudom. Nekem ez a 3D-mánia nem tetszik. Álló képeknél remekül kijön a térhatás, de gyors mozgások esetén nekem összefolyik minden. Legközelebb 2D-ben szeretném ezt a filmet látni, biztos élvezetesebb lenne.