8/10
gyereamozibabe 2020 jan. 30. - 02:30:25 8/10
(395/415)
Meglepően jó film. 8-9pont
Molnár Csaba 2020 jan. 29. - 11:45:53
(394/415)
Az egyik legjobb Tom Cruise film (vagy akár a legjobb), nekem két dolog nem tetszett benne:

Az egyik, hogy a végén azt a jelentet, amikor eljutnak a hibás repülővel a Louvre-ba, olyan támadás éri őket, akkorákat gyorsul-lassul-dobálódik a repülő, hogy másodpercek alatt kiestek volna belőle vagy minimum megsérültek volna. Különben is, mitől tudott működni a repülő, hogy lehetett irányban tartani? Egy sci-fi ne attól legyen fantasztikus, hogy hülyeségekkel van tele, amik ellentmondanak a fizika törvényeinek és az emberek anatómiájának. Ez a baja az amerikai filmeknek, hogy a végén látványt akarnak és emiatt elbasszák az addig tökéletes filmet is. Inkább a férfi - nő kapcsolatot lehetett volna bővebben kifejteni és akkor ugyanilyen hosszú maradt volna a film, kevesebb költséggel és még nekem is jobban tetszett volna - ami azért szempont, gondolom Tom Cruise sem aludt jól emiatt.

A másik, hogy nem lehet úgy megismételni egy napot, hogy minden pont ugyanúgy történjen. Pl. amikor beszöknek a parancsnokhoz, akkor kizárólag abban az esetben mozogna mindenki pont ugyanúgy, ha őket senki sem látná meg, mert elég, ha bárki egy lépéssel lemarad vagy megáll vagy bármi és akkor már nem ugyanaz lenne a mozgás "koreográfia". Ja, pl. amikor a dagira rázuhan a katonai szállító a film elején... Ahhoz, hogy pont ugyanott álljon és minden pont ugyanúgy legyen, Tom Cruise-nak az előtte lévő dolgokat is PONT UGYANÚGY kellene csinálnia, mert a legkisebb hatás is megváltoztatja a rákövetkező mozgásokat és párbeszédeket. Nincs időm bővebben leírni, de gondolom, aki érti, az ennyiből is megérti.



Ezekkel együtt is ötöst adok rá, de a leírt hibák nélkül csillagos ötös lehetne.


DeanRain 2019 okt. 21. - 21:22:42 Előzmény sadrok
(393/415)
S tényleg.
9/10
sadrok 2019 okt. 20. - 22:59:46 9/10
(392/415)
Így... másodjára nézve is jó a film.
7/10
kettyo 2019 márc. 09. - 01:51:19 7/10 Előzmény KulifaiGy
(391/415)

Arra gondoltam, hogy eleve a létezését árulta el. Ha nem küldi magáról a víziót Ritának, sose jönnek rá az emberek, hogy egyáltalán létezik ez a dolog, és hogy az idegen sereg ennyire központosított természetű.

Verdunnél az emberek nyertek, szóval az nem annyira dráma.

A dramaturgiai észrevételem nem igazán konkrét hiba, csak vélemény a részemről, ezért írtam egy hibát, az öngyilkos víziót, mert az szerintem viszont hiba.

Amúgy végtelen számú újraindulásnál nyilvánvaló, hogy egyszer majd kap egy vérátömlesztést valahogy a betolakodó, szóval célirányos idegen fellépés nélkül is megoldódik a zavar a rendszerükben.





hmt88 2019 márc. 01. - 14:55:40
(390/415)
Szórakoztató film, tetszett. Különösen az áll jól neki, hogy nem akarja mindig tök komolyan venni magát. Ezért nem értem, miért írják itt annyian, hogy "elgondolkodtató". Micsoda? Az időhurok? Lerágott csont, és csak plot device, semmi tudományos. A cselekmény? same old... Ezen szerintem nem érdemes túl erősen gondolkodni, egy könnyed esti program. (Off: nemrég láttam a Világ összes pénzét, ami nem egy túl szerethető film, de AZ elgondolkodtató... na de EZ?!)
9/10
KulifaiGy 2019 febr. 19. - 23:22:23 9/10 Előzmény kettyo
(389/415)


Nem teljesen fedte fel magát. A helyét például nem árulta el. Igaz azt elárulta, hogy mindig egy verembe, egy vizes helyre bújik.
Nem teljes happy end, a Verdun-i csata vesztesége ott van. A mészárlás marad el.



ui.: és ez két hiba nem egy ;-)
9/10
KulifaiGy 2019 febr. 19. - 23:21:25 9/10 Előzmény Tomi9046
(388/415)
Szervusz!



Rita nem tud az időben visszamenni, nem, kapott a vérből, távolabb esett el a harcban.
Tehát Rita nem ismeri fel, ahogy a többi harcostárs sem.
Tulajdonképpen egyedül marad a sok éves élménnyel amit senkivel sem tud megosztani, maximum egy regény formájában, melyből aztán filmet csinálnak Holnap Határa címmel.

9/10
KulifaiGy 2019 febr. 19. - 23:14:31 9/10
(387/415)


A srác szerintem észrevehette, hogy amíg nem támad, nem lövik. Aki támad azt azonnal vagy még elötte elintézik. Ha rájövök, hogy ugyanaz a nap kezdődik állandóan, nem szétlövöm a mimiceket hanem megtanulok kitérni a támadások elől, hisz ha mimicet ölök, következő napjukkor tudni fogják, hogy megöltem, és új taktikát választanak. Tehát a megoldás, hogy nem megölöm, hanem kikerülöm a támadásokat. Azaz harc nélkül igyekszek eljutni minnél messzebbre. Illetve az is egy jó taktika ha időnként teljesen új útvonallal próbálkozom.

Ha éppen a mindenem tele van az egész baromsággal, szökés után csak lepihenek, és mivel csak másnap van támadás és pusztulás egy bő napom van aludni.

Mi van, ha a szerelő doktor Carter azért mert Cage a szavába vég, más ujját tartja a háta mögött a második alkalommal? Mondjuk csak egyet?

Ha Carter doktor megtalálja a gátat, akkor miért keresteti meg vele annyiszor (56:46), mondhatná, hogy megvan a gát, most jussunk el oda.

53:11-nél odamegy a nőhöz, majd fásultságában otthagyja. aztán megy vissza a csapatba... de egyik el akarja látni a baját... Viszont mivel többszőr visszamegy az időben, megtanul kitérni az ütések elől.
Tapsvihar.
Csakhogy mi a búsnak megy vissza a nőhöz mindannyiszor? hátha aznap nem lesz fásult?
És ha nem szökik meg többszőr, akkor nem is kell kiétrnie az ütésaek elől...

58:34 Kell egy jármű... Majd a lakókocsit a nő elfelejti leválasztani, akkor már mutathatná azt is, hogy következő alkalommal már úgy jutottak tovább hogy nem volt a lakókocsi. Vagy az kellett, hogy a Mimic ne a kocsit kapja el, hanem a lakókocsit?

A vége felé 1:21:55, mikor csatlakozik az omegára, és látja hol van, amikor kihúzza az eszközt, a nőnek azonnal le kellett volna lőnie.
Megvan az info, és biztonságosan a táborban meg tudják beszélni az új helyet.

Egyszerűen fáj, hogy összesen háromszor vált irányt. mintha múszály lenne mindig ugyanúgy csinálni mindent.

7/10
kettyo 2019 febr. 19. - 18:29:24 7/10
(386/415)
Tetszett a film de találtam benne egy hibát.

Ha én az Omega lettem volna, az utolsó dolog, amit teszek, hogy felfedem létezésemet az ellenségnek. Bármilyen más víziót küldhetett volna, amivel megpróbálja csapdába csalni a betolakodót, de hogy saját magát felfedi, az teljes öngól az ő szempontjából.

A másik dolog, hogy hatásosabb lett volna a film szempontjából, ha nem ilyen teljes happy-endre hozzák ki a végét. Áldozat nélkül nincs győzelem, tartja a mondás, de itt a végén ugye áldozat nélkül győznek. Az eredeti regényben legalább a lány frankón meghal. De nekem jobban tetszett volna, ha a csatornaparti mészárlás is megtörténik, sőt akár még Londont is porig rombolják az idegenek. A filmben az emberek simán megúszták az egészet.


10/10
Tomi9046 2019 jan. 20. - 21:58:28 10/10
(385/415)
Elképesztően jó izgalmas mozi! El tudná nekem mondani valaki, hogy a záró jelenet mit akar üzenni? Ugyanúgy nem ismeri meg Rita őt vagy csak tetteti? Hogyan fűzhető tovább a sztori szerintetek? :) Nehéz eldönteni.
9/10
sadrok 2019 jan. 20. - 19:40:48 9/10
(384/415)
Érdekfeszítő, jó film, érdemes megnézni...
Jeán Bálzsám 2018 máj. 02. - 13:12:24
(383/415)
a napokban kétszer láttam mert ismételte a Klub,másodszorra még több dologra tudtam figyelni még jobban tetszett,piszok jó akció film,az esőembernek (tudom nem ő volt) nagyon jól áll az akcióhős szerep,minden filmet legalább háromszor meg kell (-ene)nézni,hogy mindent észrevegyünk amit a rendező elképzelt.első nézéskor millió dolog felett átsiklunk,szerintem.amikor lehetőséged van nézd meg!
meridian74 2018 ápr. 30. - 23:29:20 Előzmény julesfules
(382/415)
"Ez hogy tetszik? :-)"

És ennek alapján lehetne a folytatás, a második rész. Az Omega visszajön kicsit később...
8/10
sexykex 2018 febr. 19. - 08:02:16 8/10
(381/415)
Egy életem, egy halálom. Vagy mégsem? Szerencse, hogy a mimicek agyának valóban csak egy élete van. Ötletes, jó film.
mimma 2018 febr. 18. - 17:11:24 Előzmény Kodaxin
(380/415)
inkkább nézz (ál)dokufilmet. ez egy sci-fi.
mimma 2018 febr. 18. - 17:05:02
(379/415)
hûûûû! ez aztán profi, intelligens, szépen cizellált hozzászólás volt.
10/10
Dubhe 2018 febr. 18. - 12:18:52 10/10
(378/415)
10 pontos. Nem kedvelem Tom Cruise-t de még ezzel együtt se tudok kevesebbet adni. Pörgös akciós sci-fi, a látvány, a sztori a színészek alakítása is jó.
9/10
krys19 2017 máj. 03. - 21:45:48 9/10
(377/415)
Szuper volt! Van értelme, nem csak látvány, hanem gondolkodtató, van benne érzelem. Érdemes megnézni, ha szereted az idõcsavaros filmeket! Nekem tetszett!
10/10
modulus 2017 ápr. 10. - 11:10:16 10/10
(376/415)
\"Hát nem tudom, mit mondjak rá. Szerintem érdekes, de több érthetetlen hiba is van benne. Mindjárt a végén más szabályok szerint indul a nap újra. De nem látom az okát...\"

SPOILER
Az oka az, hogy míg korábban egy Alfát ölt meg, a legvégén viszont már az Omegát. Az Omega vére is átjárta a testét a vízben, ahogy mutatják is, és annak a hatása erõsebb, ezért ugrott vissza többet. Nem tudom, hogy nem sikerült ezt átlátnod.