9/10
metan 2014 okt. 21. - 10:03:29 9/10 Előzmény deejayy
(275/415)
*** SPOILER ALERT! ***

Egyszerû. Cage lett az Omega.

***
Béla Marsi 2014 okt. 17. - 12:59:38 Előzmény kofak
(274/415)
Hogy bírod nézni ezt a kis tökit? Saját magából Bruce Lee-t szeretne csinálni, de hát attól kurva messze van.
kofak 2014 okt. 12. - 22:17:06
(273/415)
Nyilván nem lehetett végig hozni azt az esetlen alakot, de a vége csak a szokásos hollywood-i sablon, cukormáz. Éreztem, hogy a csók sem maradhat ki, valahogy be kellett gyömöszölni. Nem lesz ettõl kevésbé szórakoztató film, de egy kicsit kesernyés marad az ember szájíze.
Sz Peter 2014 okt. 12. - 19:47:48
(272/415)
" amíg nem vette komolyan magát ...."

Ezt hívják karakterfejlõdésnek.
kofak 2014 okt. 12. - 15:16:31
(271/415)
Nagyon szórakoztató volt a film, amíg nem vette komolyan magát, viszont amint elkezdte 'megmentõsre' venni a figurát, utána már sajnos egyre gyengült. Ettõl függetlenül bõven ajánlós. Nem kell óriási dolgot várni, de elszórakozik az ember rajta, elrepül vele az idõ.
8/10
beo71 2014 okt. 08. - 21:21:10 8/10
(270/415)
Tom Cruise-nak jól áll a sci-fi.Különvélemény, Világok harca, Feledés, mind rendben van, mondjuk ez a film nekem jobban tetszett, mint a Feledés. Nem Cruise miatt, hanem a tuti Emily Blunt miatt, aki kenterbe veri az agyonhypolt Olga Kurylenko-t.Humoros, szórakoztató, látványos és semmi gagyi, soha rosszabbat.8/10.
xzsoltzsoltx 2014 okt. 06. - 18:22:06
(269/415)
Egész nézhetõ jó kis film *SPOILER* lett volna, ha nem b*szcsizzák el a végét. Meg komolyan, a 80-90-es évekbeli maszkok meg báb-szörnyek hihetõbbek meg félelmetesebbek voltak mint ezek a gagyi CGI-s "ûrlények". *SPOILER VÉGE*
ReignMan 2014 okt. 06. - 10:44:21 Előzmény Tiffany203
(268/415)
Nem volt rossz film, csak kár, hogy jó hollywood-i szokás szerint a készítõk görcsösen ragaszkodtak a happy-end-re, bármi áron...
kybuck 2014 okt. 06. - 09:03:07
(267/415)
Annyi ócska, foscsi, logikátlan, nézõt paliravevõ és síkhülyének vevõ megacsalódásos film, illetve sci-fi után jó volt végre látni egy szórakoztató sci-fi akciófilmet, ami tényleg képes mûködni, még ha ebbe-abba itt is bele lehetne kötni, de ezeken nagyvonalúan túl lehet siklani, tekintve, hogy a manapság biztosra játszó profitorientált Hollywoodból sorra-rendre olyan A-kategóriának szánt, fentebb más felsorolt jellemzõjû fércmunkák jöttek ki a gyöngyvászonra, amik üzembiztossá tette a kérdést a potenciális nézõk körében: Költsek mozijegyre, vagy ráér a torrent is?! Ezt a kérdést valószínûleg ez a film sem fogja eldönteni, de arra mindenképpen alkalmas, hogy a szórakozásra vágyó, de rendre csalódásokat kapó és ebbe belefáradó embereknek üzenje: van remény! Akárhol akárhogy is nézik meg, ez a film, a mûfajában legalábbis végre tényleg nem idõpocsékolás, és ez manapság, értsd a kétezres évek eleje óta egyre jobban butuló Hollywood korszakában már önmagában nagy szó! Cruise-t továbbra sem kedvelem, de itt nem volt zavaró a szokásos "menõ csávó vagyok, megmentem a világot" karaktere, mert ez nem a sokkal érdekesebb sztori kárára történt, azaz a nézõi igények élveztek prioritást és ez lényeges szempont. Szóval aki ilyen mûfajra vágyik, ezzel a filmmel tegyen próbát!
7/10
d9o3 2014 okt. 05. - 10:35:11 7/10
(266/415)
"színes, magyarul beszélõ, amerikai sci-fi akciófilm"
helyette inkább azt mondanám, hogy a közeli jövõben játszódó, látványos, ûrlényes, földelpusztítósra törekvõs, pörgõs akciófilm.
Az alapsztori nem rossz, de láttunk már ilyet. Az ûrlények már nem tudom hanyadik alkalommal akarják drága kis Föld nevû bolygónkat elpusztítani, viszont a film még ettõl jó. Szerény számításaim szerint ez már a 3. ûrlény elpusztítja Földanyánkat témájú film, amiben Tomi fiúcska játszik, szóval kezdem azt hinni, hogy a szientológiai egyház bevette az alaptestamentumába, hogy ez lesz a Apokalipszis valós sztorija :D. Mindenesetre sztoriban nem ez a legerõsebb Cruise sci-fi film, de mindenképp a leglátványosabb. Szóval jó, nézhetõ és többször is meg fogom még nézni, persze annyira nem jó, hogy a közeljövõben megint megnézzem.
Ami nem tetszik (SPOILER!!!): a sztoriból hiányzik az ok és az indok. Valahogy hozzá vagyunk szokva, hogy ha ûrlény jön Földre pusztítani embert, akkor azért valami sztory is van mögötte, esetleg találkozás az Ûrlényekkel, esetleg valami történelem a földönkívûliekrõl, esetleg... Szóval hiányérzetem van. Idejöttek, irányítják az idõt és a végén mégis... A sztory kicsit hiányos és nem is kerek, arról már nem is beszélve, hogy a legvége tényleg elég érdekes, nem teljesen egyértelmûen következik az addig látott szabályokból (ember megöli az idegen élõlényt, aminek vére ráfolyik és képes lesz az idõt újraindítani...). De a közbensõ szabályokban is vannak logikai lyukak, nem is kicsik: miért kell azt a napot mindig újraindítania a fõtudatnak? Na meg a szokásos hülyeségek: két fegyverrel a testõrség ellen, több száz métert zuhanva is túlélve és továbbmenve, meg gyorsabban úszva a vízben lefele, mint a láthatóan rendkívül jól mozgó szörnyi-mörnyik...
Ami tetszett: látványos, viszonylag pörgõs, a sztori logikai hiányosságai ellenére mégiscsak jó alapgondolat, és jó kivitelezés.
Legyen 7,5/10... De nem a sci-fik között, ott inkább 6,5... Érdemes megnézni, azoknak akik szeretik a mûfajt.
Tiffany203 2014 okt. 05. - 02:41:32
(265/415)
*** SPOILER ***

Az Omega juttatta vissza a Mimic-eket a vér segítségével. Azaz õ irányított, õ kontrollált mindent. A végén az Omega meghalt. Akkor Cage hogy jutott vissza?
Mi több, ha egyszer visszamegy a rohadt idõben, akkor hogy lehet halott az Omega? Ki öli meg?

************
Sz Peter 2014 okt. 04. - 17:38:38 Előzmény deejayy
(264/415)
Nem az volt a lényeg, hogy hány órával elõtte hanem hogy HAMARABB mint elsõ alkalommal.
prepszi 2014 okt. 04. - 16:51:27 Előzmény janivok
(263/415)
Forráskód, Idétlen idõkig, Idõbe zárva, meg még legalább két filmrõl tudok, amikben pont ugyan ez van, csak nem jut eszembe a címük.
4/10
huanmigel 2014 okt. 04. - 13:54:16 4/10
(262/415)
Sci-fihez nem sok köze van
Inkább egy fantáziadús akciófilm
4/10
huanmigel 2014 okt. 04. - 13:52:58 4/10
(261/415)
Szeretem az "ilyen" filmeket ezért is mondom azt, hogy ez a film korántsem volt olyan jó mint amilyennek mondják...
10/10
Ze74 2014 okt. 03. - 20:54:45 10/10 Előzmény Pénzes Ádám
(260/415)
Nekem ez nyár filmje.Az év akció sci-fije.
Nagyon tetszett.
janivok 2014 okt. 03. - 13:50:50
(259/415)
Kicsit érdekes elgondolású az egész, de jó volt!
Persze néha már idegesítõ volt az a vissza-vissza ugorgatás, de valahogy mindig más szemszögbõl mutatták azokat a részeket és jó volt látni, hogy a Cage vágja végig mindenki szövegét! hihi
Nem emlékszem, hogy láttam volna hasonló filmet, de birom a forgatókönyírókat, és csodálom, hogy mindig újabb és újabb ötletekkel állnak elõ, hogy szórakoztassanak minket...
10/10
deejayy 2014 okt. 03. - 11:22:25 10/10
(258/415)
Két féle magyarázat is van a végére, mert látom mindenkit ez izgat.
Egyrészt, a filmbõl sokminden kimaradt, ami a könyvben meg van magyarázva, azzal már nem lenne ennyi kétely mindenkiben.

*** SPOILER ALERT! ***

Tehát, az egyik változat szerint az Omega halálával Cage partraküldése indokolatlan -> nem áll ellen a tábornoknak -> nem sokkolják -> nincs mibõl felébrednie.

Második változat szerint az Omega ereje nagyobb és/vagy a vérébõl nagyobb dózist kap Cage, ezért korábban ébred.

***

Akik pedig azon a véleményen vannak, hogy "egy nappal korábban ölték meg Omegát", azok nézzék meg újra, mert 3 órával a rendes partraszállás elõtt érnek Párizsba (ez el is hangzik!), és ott még volt tennivaló, mielõtt megölték.
9/10
Pénzes Ádám 2014 okt. 03. - 00:36:44 9/10 Előzmény Joginder Singh
(257/415)
Ha neked ez rossz film, nem igazán tudnom mit neveznél jó scifinek. Az utóbbi éveket tekintve ez egy gyöngyszem ebben a mûfajban.

Egy igazán jó scifivel van dolgunk. Rég láttam ilyen szórakoztató és ötletes alkotást ebben a mûfajban. Tom Cruise jó színész, ittis hozza a kötelezõt és Emily Blunt is kifejezetten passzol a szerepbe. Mindent összevetve tökéletes esti mozi. Az egyedüli, amit talán kritikának tudnék felhozni, hogy a vége kicsit homályos lett. Így 10/ 8 tudom értékelni.
Az imdb értékelés teljesen reális.
9/10
ADIZS 2014 okt. 01. - 19:46:06 9/10
(256/415)
Tetszett, jó film volt. Nem volt túl eredeti, más filmekbõl lopkodta össze a darabjait, de nagyoktól koppintani nem bûn és végül is jól használta fel az anyagokat. Egyetlen hibája, hogy kicsit talán túl sok lett a jóból a végére, lehetett volna egy 15-20 perccel rövidebb. 9/10.