xdm 2015 aug. 02. - 15:16:21
(335/415)
Állítólag akarnak második részt neki. Nem biztos, hogy kellene, mert ez nagyon rendben volt. Nehéz lenne újra ugyanezt a szintet hozni, fõleg, hogy már elsütötték a fõ csattanót, a mindennapugyanazanap.
Az egész film egy allegória. Azért nem is tudok fennakadni, az ellenségen, a piramison a luvre-nál, a jézus kép a falon, a látszólag értelmetlen harcon stb. Ritka az ilyen jó scifi.
10/10
havajj 2015 aug. 02. - 10:13:59 10/10
(334/415)
Akármennyire is nem szeretem Tomkruzt, ez az utóbbi évek egyik legjobb filmje. A Csillagközi invázió, a Világok harca, és a Next keveréke, nagyon jól megcsinálva.
10/10
cellasto 2015 aug. 01. - 16:40:21 10/10
(333/415)
én is megnéztem kétszer és simán lekötötte a figyelmemet másodszor is
ritka az ilyen jó sci-fi ujabban
cruise jól hozza a szerepet ebben is,remélem még láthatunk hasonlókat tõle
9/10
liumiu 2015 aug. 01. - 14:04:48 9/10 Előzmény eIemes
(332/415)
+1, nagyon egyetértek ezzel, és köszönet a korábbi hozzászólásaidért, sok mindent tisztázott a sztoriból - bár igen, eltértek a könyvbéli ötlettõl, miszerint nem az idõben ugrálnak vissza, hanem csak egy komplex emlékcsomag megy vissza az idõben az Alfák korábbi tudatába - na meg Cage és korábban a Metállédi tudatába is -, amellyel azután gyakorlatilag mindig egy lépéssel az ellen elõtt járnak... de ez se rossz elgondolás, és talán látványosabb és könnyebben megfilmesíthetõbb is, mint az eredeti, könyvbéli ötlet, talán ezért választotta ezt a rendezõ. Mondom, nekem bejött, végig le tudott kötni másodszorra is, ami ritkaság nálam a hasonló filmeknél. ;)
9/10
liumiu 2015 aug. 01. - 13:51:59 9/10
(331/415)
10/9-et adtam, na, bocsi, elírtam; szal nekem ez kilencet mindenképpen megért, mert kétszer is megnéztem, és nem kizárt, hogy harmadszor is meg fogom, hogy minden kérdésemre választ kapjak. :)

De ha már kérdések, egy valami azért nekem is szöget ütött a fejembe, mégpedig, hogy a legeslegvégén miért hagyta meg a makacs, önfejû, becsvágyó, világot megmenteni akaró attitûddel megáldott (megvert?) harcos amazon a lehetõséget Cruise-nak, hogy az Omegát megsemmisítse, amikor a filmben mindvégig azt hangoztatta, hogy Õ ÖLI MEG, etc..? Végül mégis az Alfák lefoglalását választotta, és hagyta, hogy Cage - akinek itt már ugyancsak "elment az ereje", hogy újraindítsa a napot - szal hagyta, hogy õ pusztítsa el, és szerezze meg ezzel az Omega "képességét", hogy az idõ ura - vagymi - legyen majd, miután ráfolyik a "vére"... nem értettem, vagyis az elõzmények alapján nem tudtam hová tenni ezt az altruisztikus döntést, valahogy nem illeszkedett az Acélamazon addigi attitûdjébe... van valakinek ötlete erre?
9/10
liumiu 2015 aug. 01. - 13:40:38 9/10
(330/415)
Nekem nagyon tetszett, csakis azért adok rá 10/8-at, mert a mimikek nem igazán sikeredtek élethûre, és ez nálam levett az izgalomfaktorból a csatajeleneteknél, de Cage és a csajszi - nekem nem jött be a Full Metal Bitch magyarítása, nem adta vissza az eredetit - szal, Cruise és Emily Blunt nagyon ott voltak, és persze Farrell karakterét is jól eltalálták Paxtonnal; nekem a humorfaktor is nagyon bejött, remekül fûszerezte az Idõtlen idõkigbõl is ismert alapötletet - egyáltalán nem volt unalmas a rengeteg újrázás a feszes, pörgõs vágás miatt; ami pedig az eredeti regényt, ill. az idõparadoxont illeti, könyörgöm, ne hozzuk ide, mert a forgatókönyv és a rendezés - amint látható - igencsak eltér a könyvtõl több lényegi ponton is, utóbbi pedig tudottan feloldhatatlan a tudomány mai állása szerint, így... tényleg kár azon agyalni, hogy mi logikus, mi nem, pláne nem egy sci-fi esetében. Ez egy fikció, amibe éppen úgy belefér ez a végkifejlet, amit itt láttunk, mint ahogyan beleférnek azok a harcolós jelenetek, amik megannyi újrajátszás és gyakorlás után is ugyanúgy fizikai képtelenségek, mint az, hogy Cage a végén egy korábbi idõpontban tér magához, miközben az Omega már megsemmisült, satöbbi...

Nekem tetszett így a befejezés, és az is, hogy nem bontogatták tovább az érzelmi szálat, ami amúgy nagyon is érzékelhetõen ott feszült a két fõszereplõ között egy idõ után, és igencsak el nem hanyagolható szerepet játszott Cage karakterfejlõdésében. És hogy meghagyták a végére a lehetõséget arra, hogy elõlrõl kezdjék az egészet immár Omega és megoldhatatlannak tûnõ küldetés nélkül, az sztem jó pont - legalábbis nõi szemmel mindenképp -, de az is nagyon jó, hogy itt megállt a rendezõ, és nyitva hagyta a végét - na persze azért a zenét rátette: "I need to know now, can you love me again" - szerntem ez így volt jó, ahogyan, ennyi kell, na! ;)
10/10
locsmándi39 2015 júl. 22. - 17:36:36 10/10
(329/415)
Daybreak, Dune, Starship troopers, Matrix keverék. De azért jó film, nagy adag gaming experience-szel.

Csak nekem tûnt hasonlónak a Heathrow katonai tábor Camp McCarran-hez a Falloutból? Még erõpáncélok is vannak, csak másként néznek ki.
6/10
eIemes 2015 máj. 23. - 18:23:54 6/10
(328/415)
mint már többször megjegyeztem, a könyv történetvezetése nem igazán megfilmesíthetõ, szóval tekintsük ezt a filmet egy minõségi alkotásnak, amit egy jó könyv inspirált.

Farrell tényleg nagyot alakít a filmben :)
10/10
vasárnapinézõ 2015 máj. 23. - 16:21:20 10/10
(327/415)
Farell fõtörzsõrmester: Bill Paxton/Epres Attila, nagyon jó szinkron, sokat dob a karakteren.
proklima 2015 ápr. 21. - 11:40:16
(326/415)
A levelet, amit írtál, nem kaptam meg...
proklima 2015 ápr. 21. - 11:21:58
(325/415)
1. Nyilván te sem érted a filmet, különben nem tetted volna fel a kérdést.
2. "Talán lehet valami fontos szerepe, de mi?" "Miért pont Verdunnél van az elsõ nagyobb harc a földönkívüliek és az emberek között a filmben?"
A kérdés helyesen:
Ki tudja a választ?
Megspóroltam volna pár felesleges mondatot.
3. "Olyan sokszor mondják el a város nevét VERDUN, hogy napokkal késõbb is a fejemben zeng, nyilván van valami oka."
Nyilván.
Egy üres barlang mindig jobban visszhangzik.
proklima 2015 ápr. 21. - 08:19:36
(324/415)
A kulcsszó: fordulópont.
proklima 2015 ápr. 21. - 08:17:49
(323/415)
"Rita Verdun angyala néven vélt ismertté, amikor az elsõ jelentõsebb gyõzelmet aratták az emberek az idegen fajon.
A valódi Verduni csata is fordulópont volt az elsõ világháborúban, bár fényes gyõzelemnek éppen nem nevezhetõ.
A „gonosztevõk” által ostromolt Britannia és a gyalogosok inváziójával megvalósított „partraszállás” pedig a második világháborúból lehet ismerõs."
Adalék:
"A verduni csata az elsõ világháború egyik fontosabb csatája volt a nyugati fronton.
A csata a német és a francia csapatok közt zajlott, 1916. február 21-étõl december 18-áig, Verdun-sur-Meuse közelében, északkelet Franciaországban.
A csata durván 10 hónapig tartott, így a világ leghosszabb csatái közt emlegetik."
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 15. - 20:54:13 Előzmény Irgum76
(322/415)
Ezért is kellene hagyni süllyedni mert csak a topic-o(ka)t rombolja a sok offolásával.
proklima 2015 ápr. 15. - 19:33:44
(321/415)
Azért több toleranciát vártam a fórumozóktól.
Jó hír:
"A skizofrénia (schizophrenia) tünetei nagyfokú változatosságot mutathatnak.
A)-A beteg idõrõl idõre különbözõképpen viselkedhet.
B)-Néha válaszképtelen állapot alakulhat ki (catatonia).
C)-Az is elõfordulhat, hogy az idõ nagy részében teljesen normálisan viselkedik."

Mivel a C) lehetõség a nulla felé konvergál, ezért jvaslom, hogy várjuk ki a B) lehetõséget (katatónia).
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 15. - 19:13:08
(320/415)
egy ideje már osztjuk egymást
sajnos paranoid-skizofrén szociopata :)
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 15. - 19:08:17
(319/415)
Leálltál vitázni az egyik legnagyobb trollal aki ráadásul még a filmet sem értette?!
Biztos, hogy jól átgondoltad? ;)
offtopic
Irgum76 2015 ápr. 15. - 19:02:14
(318/415)
baszki a Hair-re kérdeztem rá nem az Alienre vagy az Idétlen idõkig-re
offtopic
Roah 2015 ápr. 15. - 18:55:52
(317/415)
Az amazon nõk Cameron egyik stílusa, szinte a védjegye. :))) Nagyon erõsnek tarthatja a rendezõ a nõket: Sarah Connor, Ripley, Rose, Netirí, és a Mélység titkában, Mary Elisabeth Mastrantonio.
Ez a csapatosdi, ahol van egy ilyen vagányabb katona csapat, sci-fiben, pontosabban szólva, zsoldosok, ez szerintem a Predatorban bukkant fel elsõként. Még a helikopter is stimmel - csak ez hiányzott a jelentbõl:
https://www.youtube.com/watch?v=eFFgbc5Vcbw

Itt annyira ezt nem éreztem, túl vaskos volt a sztori háttere, és nem gyûltek úgy a katonák a vánder vumen köré, ahogyan Cameronnal szoktak.

Off:
Szeretsz olvasni? Ha igen, Fable-nek van egy baromi jó könyve: Fattyúdal. :))) Vidám percek vagány zsoldosokról, lazán, konkrétan olyan dumákat zavarnak le benne, hogy kifeküdtem a nevetéstõl. :D
offtopic
proklima 2015 ápr. 15. - 18:55:06
(316/415)
Gondolod, az segít?
Balgaság...
Mellesleg nincs szükségem tiszteletre.
Tiszteld önmagad, s mások is tisztelni fognak.
A hozzászólásaimban nem szokásom használni az ostobaság, baromság, hülyeség (hogy a vulgárisabb jelzõket ne is említsem)kifejezéseket.
Ezt meghagyom azoknak, akiktõl ennyi tellik.
Nekem Veled semmi problémám nincs.
Lehet, hogy neked magaddal igen, de ez meg nem rám tartozik.
Igyekeztem érthetõen fogalmazni.
Ha valami nem ment át, az az én mulasztásom.
Kicsit még töröm a magyart...