6/10
offtopic
nick név 2021 aug. 07. - 18:40:03 6/10 Előzmény nick név
(23/23)
w
6/10
nick név 2021 aug. 07. - 18:20:05 6/10
(22/23)
Nem vagyok Tom Hanks elkötelezett rajongója, és Tom Tykver sem a régi már a Bűn árfolyamát követően, de ez a film egész jó volt. Tom Hanks talán második legjobb filmje, bár a megszokottnak megfelelően itt sem kellett széles skálán játszania, de a minimalista jelenlét ebben az esetben jól állt neki. Kőszegi Ákos hangja valószínűleg tényleg emelt a karakteren, inkább ilyenekhez adja a hangját, mint más aktuális, de kevésbé komolyan vehető dolgokhoz.
A vége kicsit csöpögős lett, amit sajnáltam - nem a csöpögés tárgyával volt a bajom, hanem magával a móddal, a csöpögéssel -, de összességében ez nem tudta komolyan lerontani a filmet a szememben.
8/10
FilmFan2021 2021 júl. 29. - 22:00:51 8/10
(21/23)
Igazán remek film, Tom Hanks (és Kőszegi Ákos szinkronja) magasra emeli, de nem szükséges, mással is jó film lenne.
Folyamatosan az izgatott, hogy mi lesz itt, mire megy ki a játék, és nem gondoltam volna hogy ez lesz a vége.

Az, hogy pont itt találja meg a szerelmet. Azt hittem, hogy több köze lesz az üzlethez, vagy a királyhoz.


8/10
Nótárius 2020 júl. 15. - 13:38:32 8/10
(20/23)





Egzotikusan különleges környezet, s főként nemzeti habitus, mentalitás és életmód; jellegzetes karakterek, kiváló színészek, színvonalas filmezésű képi világ; egy a maga egyszerűségében is érdekes kerettörténetben; az egész filmet átszövő sajátosan finom humorral, többrétegű öniróniával; a végére kiteljesedően pedig akadályozottságával is pezsdítő érzelmi hangolódású romantikával. 

Mindez bőven elég is lehet egy jóra értékelhető, nem mindennapi élményű filmhez.
Ugyanakkor időnként, főleg az

  elszerelmesedő 


zárórészben az volt az érzésem, hogy Tom Hanks a filmbeli karaktere által indokoltnál is enerváltabban, túlkoros érzetűen beszürkültebben játszott.  Az általam eddig ismeretlen Sarita Choudhury vonzóan intelligens és szép jelenség volt; a fenti stáblistáról hiányzó Omar Elba pedig vidámítóan összetett, mély emberismeretű karakterével volt talányos elmésséggel is nevettető.
9/10
Dubhe 2020 ápr. 20. - 18:46:06 9/10
(19/23)
Szerintem jó film, jól megcsinált és egészen érdekes, nyilván nem egy akció film. Nem arról szól ami a címe csak ürügy egy történet mesélésére. Tényleg mint egy mese elvisz egy szinte már mesebeli másik világba. Elejétől végéig kellett néznem hogy tetszen. Korábban már bele néztem de a közepéből kiragadva egy rész nem volt értelmezhető.
offtopic
sexykex 2020 jan. 07. - 18:27:20 Előzmény Vídia.
(18/23)
Tudom, hogy az ismétlés a tudás anyja, de butaságokat nem kellene ismételgetni. Én például városlakó vagyok, ahol van színház, multiplex, művész mozi, több mint 100 tévécsatorna és a netről – bármennyire hihetetlen – bármilyen hozzáférhető tartalmat le tudok tölteni, meg tudok szerezni. Sohasem voltam gazdag, de szegény sem: a világ bármely részére bármikor elutazhatnék, ha igényelném azt. Tudom, hogy hihetetlen, de engem az ilyen filmek is érdekelnek.
Vídia. 2020 jan. 05. - 12:35:52 Előzmény sexykex
(17/23)
a TV műsor átnézése kb 3perc, havonta csak egy ! olyan film van , amihez nehéz lenne más forrásból hozzájutni..na de,hogy ilyen filmeket nézzek,mint ez, az kábé olyan lenne, mintha állandóan csak a járda-szigetekre mehetnék nyaralni..sivár, semmilyen, jellegtelen, semmitmondó, ócó..szegény panelprolik
port_boy 2020 jan. 04. - 17:48:52
(16/23)
Szerintem nem szólt semmiről, lagymatag semmi, a folyton homlokát ráncoló TH-szel. Kihagyhatod.
k11zoltan 2019 febr. 21. - 21:26:01 Előzmény olahmiki1959
(15/23)
Nagy részét Marokkóban. Casablanca ikertornyait felismertem, egyszer eltévedtem arrafelé.

Amúgy a filmet lehet, hogy már láttam régen, mert a nagykövetséges jelenetre határozottan emlékszem valahonnan.
A film többi részere viszont nem.

Pedig nem volt rossz film, hogy így elfelejtsem ilyen hamar. Igaz túlságosan jó sem.
Minden estre megéri megnézni.
10/10
Jenny01 2019 febr. 15. - 20:12:09 10/10
(14/23)
Jól mutatja a két ország közötti különbségeket. Tom Hanks kiváló, mint mindig, meglepődtem, hogy a Yousef-et játszó színész is amerikai Alexander Black, itt ki sem írták, pedig Ő is jól játszott. Nagyon bírtam a film humorát, szórakoztató, érdemes többször is megnézni! 10/10
6/10
Midnight67 2019 jan. 27. - 22:01:09 6/10
(13/23)
" angol-francia-német-amerikai dráma " Dráma??? Ez mégis mitől lenne az?
Ezek a kategorizálások úgy látom, sokszor olyanoktól születnek, akiknek fogalmuk sincs a filmről.
De legalább a "szélhámosfilm" már eltünedezett.
Ez egy aranyos kis film, könnyű nassolás, ne várjunk tőle sokat, nem fogjuk ötször megnézni. Az is lehet, hogy holnapra elfelejtjük, de amíg nézzük, addig viszonylag szórakoztató.
sexykex 2019 jan. 11. - 07:42:06
(12/23)
[Teljesen kiakaszt az igazhitű kifejezés. A vallások egytől egyig örök életet, paradicsomi állapotokat ígérnek az embereknek cserébe azért, hogy gyilkos vadakból és koszos állatokból civilizált emberekké váljanak, hogy betartsák Isten és az ő Földre küldött prófétáinak törvényeit. Ilyen értelemben az összes vallás történelmileg hasznos volt, manapság azonban már csak a nép – az ostoba, elmaradott, félrevezethető nép – ópiuma. A kvarkok és a multiverzum elméletek mai világában inkább csak egy kártékony maszlag, ami hamarabb gyárt terroristát, mint istenfélőt az emberből. Betekinteni az arab világba fölöttébb érdekes volt.

Sajnos nehezen hihető, hogy a nyilvános kivégzések hazájában ennyire elnézőek legyenek a külföldivel és a felvilágosult orvosnővel. Az, hogy egy kínai cég simán lenyomja az amerikait nem meglepő, de valószínűtlen a dán követség kábítószeres bulija és lehetetlen egy keresztény tartós kapcsolata a férjezett igazhitűvel.


A film nem a muszlimokról szól. Talán egy rossz döntéseket hozó – bukott – kapitalista útkereséséről, kicsit Szaúd-Arábiáról, kicsit Tom Hanksről, aki hátán viszi a filmet. Talán semmiről, de nekem tetszett.
olahmiki1959 2019 jan. 09. - 17:06:24 Előzmény idõjós1010
(11/23)
"Bár nálam már önmagában Abu-Dzabi is aratott."

Ez tetszik, jó poén!
Már abban az értelemben, hogy a film Szaúd-Arábiában játszódik, bár hogy valójában hol forgatták, azt nem tudom, még az is lehet, hogy eredeti helyszíneken.
Vagy, Abu-Dzabiban, akkor meg nálad a pont!
Üdv!
10/10
bundi8 2019 jan. 07. - 21:43:10 10/10
(10/23)
Zseniális, kiváló alkotás. 10/10!
1/10
koosmiklos 2019 jan. 01. - 15:41:03 1/10
(9/23)
Kevés undorítobb és gusztustalanabb diktatúra létezik, amelyik a fenemód jómódját egy véletlennek köszönheti, de képtelen továbblépni a sötét középkorból.
Minden filmnek adok 40 percet, hogy kiderüljön érdekel-e, le tud-e kötni. Ennek a filmnek az első 57 percében nem történt semmi olyan, amiért érdemes volna filmet nézni. Totálisan érdektelen, unalmas, amit Tom Hanks sem tudott megmenteni.
9/10
idõjós1010 2018 dec. 30. - 23:21:18 9/10
(8/23)
Nagyon jó ízlésű, jó humorú film. Ezek nagyon jól állnak Tom Hanks-nek. Bár nálam már önmagában Abu-Dzabi is aratott. Nagyon átjön mennyire más, mennyire idegen kultúra az övék. No és persze lenyűgöző a látvány, és az a gazdagság. csak ajánlani tudom a filmet, majdnem mindenkinek.
10/10
Moncsa001 2018 dec. 27. - 08:44:46 10/10
(7/23)
Tegnap ment a tv-ben. Nagyon tetszett. Végig lekötött, szeretem az ilyen gondolkodós, nyugodt tempós filmeket, ami mégis izgalomban tart a végéig. Ez volt az egyetlen jó film a tv-ben egész ünnep alatt.
filoszemitabéluska 2018 dec. 25. - 21:36:29
(6/23)
Alig mertem végig nézni. Folyamatosan rettegtem, hogy a főhőst lenyakazzák. Nem egy egészséges vidék európai ember számára. Rosszabb esetben a még élő embert is feldarabolják ezek a kedves emberek, mint legutóbb történt a törökországi követségükön. Bár az USA, Szaudi Arábia nagy barátja ezen kevésbé akadt fenn, mint azon, hogy nálunk szegregálják a cigányságot.
Huncut2012 2018 dec. 25. - 15:23:01
(5/23)
Egy bukott amerikai üzletember szeretné jóvátenni a hibáit, és pénzt gyűjteni lánya főiskolai tanulmányaira, így Szaúd-Arábiába utazik, hogy eladja az ötletét egy gazdag uralkodónak.
Torrorette 2018 dec. 22. - 11:52:53
(4/23)
Ez a Lazacfogás Jemenben remakeje? Trailer alapján nagyon úgy tűnik.