Téma: A homár

2/10
Owl 2017 jan. 28. - 13:24:06 2/10
(29/69)
Olyannyira elfajult a mûvészkedés a filmben, hogy az végül a teljes koncepció rovására ment. Logikailag nem tudom összerakni, hogy van egy társadalom, ahol végsõ lehetõségként pártalálásra kényszerítik a magányosokat. Oké, eddig világos. Mikor végül az alany összejön valakivel - igaz, kívül az állami kereteken - , akkor bujkálniuk kell. Mert a szingli klub üldözõbe veszi õket, tõlük el kell szökniük. De közben ki be járkálnak a városba, ahol ellenõrzik a járókelõket.
Konklúzsön: egy szépen fényképezett értelmetlen filmet kapunk logikai bukfencekkel. Abszurd humor nyomokban felfedezhetõ. De a végeredmény egy rossz vicc.
8/10
Gollam24 2016 nov. 01. - 08:59:43 8/10
(28/69)
Valóban a Dogtooth után, ami egy zseniálisan megszerkesztett és összevágott filmremek (ami szvsz. az utóbbi idõk egyik legjobb filmje a szûklátókörûségrõl, felvilágosulatlanságról, agyatlanságról stb.) ez most egy picit soványra sikeredett Yorgos Lanthimos-tól.

Amilyen jól mûködnek a beteg, aberrált jelenetek a Dogtooth-ban, sõt szinte szerves részét képezik a film mondanivalójának, itt inkább csak céltalan, idõhúzó jeleneteknek tûnnek.

A mondanivaló is elég egyszerû: nehéz társat találni, a magányosokra meg szinte vadásznak, és ha sikerül is társat találni egy sor feltételnek, elvárásnak kell megfelelni oda-vissza, s hogy ez a sok hajcihõ megéri-e azt mindenki döntse el maga.

SPOILER

Egyébként szerintem a végén "túl jól sikerül" a vakító-beavatkozás és konkrétan leszúrja magát, így homár lesz belõle, vagyis, ha ennyi veszõdéssel jár az egész, lehet megéri alaposabban átgondolni az egészet.

SPOILER VÉGE
lazulom 2016 okt. 26. - 22:18:21 Előzmény nagyll92@gmail.com
(27/69)
Értem a film mondanivalóját de ez nem új felfedezés, és a legkevésbé zseniális feldolgozás számomra, inkább beteges. De hát különbözõek vagyunk. Különben ezeknek a filmeknek ki örülne? :)) A lovas jelenet lehetséges ebben a verzióban.
3/10
madrika91 2016 okt. 23. - 15:09:10 3/10
(26/69)
ez rettenetesen beteg film.....végignéztem, kíváncsi voltam, de nem kellett volna. 3/10
9/10
nagyll92@gmail.com 2016 okt. 07. - 19:41:27 9/10 Előzmény lazulom
(25/69)
Ha a film mondanivalója nem jött át, azon nem segíthetek, illetve túl rövid lenne hozzá egy bejegyzés, viszont a kezdõ jelenet kapcsán már teszek egy próbát.
Amint az a film során kiderül azok az emberek, akik a rendelkezésre álló idõn belül nem találnak párt maguknak, azok állattá változnak. Disztópia a javából. Arról nem is beszélve, hogy a törvény, a rendszer nem tesz különbséget, ha önszántatból, ha kényszerbõl leszel szingli, az ítélet ugyan az: 'irány a szálloda'. Nos, ha a fõszereplõhöz hasonlóan, az egyszeri embert elhagyja a társa, vagy megözvegyül, vagy bármi oknál fogva egyedül kénytelen élni, 45 napot kap rá, hogy a helyzeten, mesterségesen elõidézett és fenntartott steril környezetben változtasson.
Sokszor egy kapcsolat felbomlásának nem föltétlenül egy harmadik fél felbukkanása az okozója. Van olyan, hogy a felek, vagy az egyik fél egyszerûen boldogtalan az adott kapcsolatban, ami lássuk be nem lenne meglepõ, ha a kapcsolatnak a törvény elõtt megalapozottnak kell lennie, lásd rövidlátás-vakság. Simán belefér, hogy egy hasonló stabil alapokon álló kapcsolatban az egyik fél azt mondja, hogy akkor már inkább az állati sors, ezáltal a másik felet is hasonló helyzetbe hozva. Innentõl kezdve bosszú, félelem, keserûség, rettegés, kilátástalanság, gyakorlatilag bármi játszik. Az én olvasatomban, a nõ egy 45 napos tortúrát bosszult meg azon a szerencsétlen állaton. De ez csak a személyes spekulációm.
lazulom 2016 szept. 12. - 09:52:58
(24/69)
Valaki mondja el mi volt a kezdõ jelenet értelme. Egy nõ lelõ egy lovat. Egész jó vagyok szimbolikákból de ezt nem értettem, a film végéig nem találtam kapcsolódást. Bár az is lehet, hogy volt csak épp bealudtam közben? Ami nem kizárt, mert a film rettenet elnyújtott volt, pedig szeretem a lassú filmeket, ennek nem találtam a hangulatát, amiért értelme volt lelassítani.
A mondanivalója annyira kevés egészében a filmnek hogy sajnálom hogy idõt szántam rá, mert a gyomrom többször felfordult közben. De akkor már legalább ne maradjon sötét folt. Szóval miért lõtte le a nõ a lovat?
10/10
kingfish 2016 szept. 07. - 16:38:25 10/10
(23/69)
Hát akinek nem tetszett, annak tudnék még pár filmet ajánlani, amit ne nézzen meg! :)
game4d@gmail.com 2016 aug. 14. - 10:04:43 Előzmény Atis88
(22/69)
Tanulj meg olvasni a sorok között :)
8/10
Ra 2016 aug. 12. - 02:03:23 8/10
(21/69)
Érdekes film, ami egy furcsa, nyomasztó, beteg, elidegenedett, elembertelenedett társadalomban zajlik. Semmiképpen nem nevezném vígjátéknak.
6/10
alien1976 2016 aug. 05. - 21:39:05 6/10
(20/69)
Ez nagyon fura film volt. Maga a kitalált történet, a váratlan fordulatok, és a zene jó volt.De ami a legjobban tetszett ebben a fura, sztoriban, hogy soha nem tudtam mi fog következni. Lehet, hogy velem van a baj. :), de még azt sem tudtam, mit is várjak a történet elõrehaladtával. Kicsit felkavaró film volt, egyszer megéri megnézi,de nem hiszem, hogy beteszem azon filmek közé, amik akár többszõr nézhetõek.
1/10
Atis88 2016 aug. 02. - 21:18:26 1/10
(19/69)
Ez akkora baromság, hogy felénél ki is kapcsoltam. Beteg elme torzszülött agymenése. 1/10.
Csonger 2016 aug. 02. - 10:14:32
(18/69)
Ez micsoda egy ostoba, elborult, aberrált egy beteg film!
És közben mégis szórakoztató. :) (De azért többször nem nézem meg..)

SPOILER

Ami tetszett:
- A teljesen váratlan események viccesek voltak. Pl. a barát bemutatja a kislányt, erre a fõszereplõ üdvözlésképpen belerúg. :D
- A minden esti rituálé a hotelszobában. Ki ne szeretne ilyen szállodai szolgáltatást? ;)
- Néhány mondat, amit a nõk szájába adtak, elképesztõ volt. Sz*pásról és s*ggbedugásról beszéltek olyan faarccal, mintha csak az idõjárásról beszéltek volna. :D

Ami nem tetszett:
- A felesleges kegyetlenkedések.
- A vége. Nem bírtam odanézni, ahogy a vécé falának támasztotta a kést a szeméhez célozva, és ahogy megpróbált belefejelni..
zimzum1111 2016 júl. 25. - 21:24:36
(17/69)
Biztosan nem romantikus és tuti nem vígjáték...
Bár lehet rajta nevetni. Sõt. Csak azt lehet, leginkább kínunkban.

Ez a film egy gondolatkísérlet és mint ilyen nagyon lehet szeretni. A története az alapvetése gondolkoztat. A gondolatkísérlet az tehát fantázia. A fantázia pedig mindenkinek a sajátja. A felvezetés miatt, a helyzetekrõl, mindenkiben keletkezik vélemény miközben a filmet nézi.
Na ezért jó. Ezért érdemes megnézni. A történet és a film bõvíti a látókört... :D
offtopic
sofi 72 2016 júl. 23. - 20:12:05
(16/69)
Még az is meglehet. Manapság már úgy is minden második film a homokosokról szól. Sõt, egyre több a leszbikus "romantikus" film. Hányok.
offtopic
sofi 72 2016 júl. 23. - 06:44:06 Előzmény Frigyes Hefty
(15/69)
"Számomra a fekete komédiától a szatírán át a drámáig minden benne volt."

Vagy egyik jelentésével sem vagy tisztában.
megjegyezhetoo 2016 júl. 23. - 00:52:18 Előzmény csehkat@gmail.com
(14/69)
Ez lesz az. :)
Sophia Loren, Tonis Maroudas: Ti 'ne afto pou to lene agapi
perry 2016 júl. 23. - 00:50:00
(13/69)
Ez bizony egyéni szociális probléma.
Teknocc 2016 júl. 22. - 16:54:03
(12/69)
Egyik szereplõvel SEM tudtam azonosulni.
offtopic
skillet 2016 júl. 19. - 09:00:32
(11/69)
Mi az az egyt, meg nullat? :|
1/10
Barcsa Janos 2016 júl. 16. - 22:01:20 1/10
(10/69)
Csak azért adtam 1-t mert 0-t nem lehet!!