Téma: A homár

1/10
a1b2c3d4 2016 júl. 16. - 20:09:32 1/10
(9/69)
Az is homár volt, aki kitalálta. Meg az is aki pénzt adott rá,hogy megcsinálják.
9/10
csehkat@gmail.com 2016 júl. 15. - 18:16:42 9/10
(8/69)
Engem leragasztott a székbe úgy a rendezés, a szereplõk, a történet. Nagyon megfogott. Valaki nem tudja a film végén elhangzott olasz (spanyol) régi sanzon címét?
3/10
pihes 2016 júl. 14. - 15:01:02 3/10
(7/69)
A romantika fogalma, némileg, ártalmasnak hat, ebben a filmben.
Lehetségesen, amit leszûrni ebbõl a filmbõl:
nehéz dolog a társkeresés, de ha rátalálsz az igazira, semmi nem lehet akadály. Valami, ilyesmi...

Nem tetszett, nagyon vontatott.
k11zoltan 2016 febr. 21. - 23:11:31
(6/69)
Különös egy film. Tetszett.
Pedig a Brit filmek trágyák szoktak lenni, de vagy egy pár kivétel.
Frigyes Hefty 2016 jan. 04. - 17:42:44
(5/69)
Számomra a fekete komédiától a szatírán át a drámáig minden benne volt. Nagyon élvezetes, nagyon jól megcsinált film.
És még mondanivalót is találtam benne, ami a mai amerikai filmdömping után kifejezetten üdítõ volt.
Lehet, hogy csak nekem volt olyan érzésem, hogy a hangulata a Brazilra emlékeztet...?
mapk 2016 jan. 01. - 17:06:37
(4/69)
Úgy olvastam elsõre: "Kár rágózni, agár miattam nyerített.." :D
2/10
m3246 2016 jan. 01. - 16:30:56 2/10
(3/69)
Kár ragozni, akár miattam nyerhetett több "rangos" díjat is de ez a film szar... inkább kínlódás... A legrosszabb, hogy mielõtt nekiálltam és elolvastam pár mondatban mirõl szól és érdekesnek találtam... hát nem az, sõt inkább valami eszelõs agymenése inkább, a zene pedig borzasztó vagy inkább idegesítõ alatta... ne vesztegesd az életed erre a filmre 2/10
MissEarnshaw 2015 dec. 03. - 01:38:14
(2/69)
Mondjuk a vigjatektol szerintem messze van, max fekete komedia... A film megnezese utan konkretan attol feltem, hogy rosszat fogok almodni, ami mondjuk nem rossz egy film eseten, mert azt jelzi, hogy beinditott valamit, hogy foglalkoztatott...
Gondolkozom, gondolkozom, de nehez kritikat irni, olyat, ami nem tetszett, mert jo kis elgondolkodtato film. Csak ajanlani lehet.
perry 2015 szept. 14. - 21:02:09
(1/69)
"SPOILER"

A homár, /rossz aki rosszra gondol/ állítólag 100 évig is elél szereti az egyedüllétet addig míg ki nem fogják bele nem vágják egy forróvizes lábasba majd szét törik, felszolgálják és kevés rajta levõ húst megeszik.
Tessék itt van akkor nektek egy új orveli társadalom ahol baromira rossz szinglinek lenni mert ha nem találsz 45 nap alatt
párt akkor bizony az erdõben végzed állat formájában.
Így aztán a gondolat nem új keletû csak át van fazonírozva a Nagy Testvér és már egy rendszerrõl van szó és emberekrõl akik engedelmeskednek a rendszernek, vagy nem ás lehet belõlük farkas púpos teve és mint a cím mutatja homár. Viszont léteznek "szabad csapatok" is õk a be nem illeszkedõk akik megint csak távol élnek a civilizált társadalomtól, nekik is vannak szabályaik -megjegyzem azok sem sokkal jobbak mint a civilizáltaké- szóval a szabály alól nincs kivétel és ezt már Jean-Jacques Rousseau is volt szíves elmondani "vissza természetbe" bár ha az ember többed magával megy oda akkor azonnal szabályokat gyárt.
A nagy kérdés merre is éljünk a komfort zónánkat legyezgetõ civilizációban, vagy egyéniségünket igaz állat formában megõrizve netán dezertõrként illegálisan, elkülönülve.
Aki pedig ide oda járkál az bizony nem igazán találja a helyét. Mert, ugye csalhatunk minden áron , hogy össze stimmeljünk egy másik egyeddel és akkor minden rendben van, de a választás minden helyzetben korlátozott és hol van már az emberi szabadság a választás joga és minden más szép emberjogi lehetõség. A tekintélyelvû autokrácia finoman figyelmeztet majd meg is teszi azokat a lépeseket amit kell, kitaszít, átváltoztat és büntet igaz ha hagyod. Mert nem kell hagynod csak akkor felvállalod mindazon veszélyeket ami e közben érhet.
Van ebben a filmben valami fojtott ironikus humor -bár az összes port-s mûfaji megjelöléssel nem értek egyet- amikor példának okáért kedves kis embervadászat van annak érdekében , hogy a 45 napot feltornásszák az elejtett emberekért.
Olyan a Homár mint egy sûrû társadalmi lenyomat ahol magatartásformákat látunk, embereket akik belátásuk szerint teszik meg azokat a cselekedeteket amelyek meghatározzák saját és másokhoz való viszonyukat.
A rendszer pedig teszi a dolgát néha akadozik a fogaskerék, az elkülönülések fellazulnak külsõ és belsõ eróziók indulnak meg.
Úgy látszik csak a természet örök és Yorgos Lanthimos gunyoros véleménye rólunk emberekrõl akiknek a föld kataklizmái közepette az a gondjuk szinglik vagy nem szinglik-e az emberek?
Ehhez pedig olyan színészek asszitáknak mint Colin Farrell vagy Rachel Weisz