talpfaszamlalo 2016 márc. 02. - 18:53:06
(280/340)
Közel már a vége?

Sajnos nem tudom nézni ,mert nincs m3-as csatornám és a netes lehetõségek is elapadtak eddigre. Nem vette fel véletlenül valaki az utolsó 5-10 részt?
talpfaszamlalo 2016 febr. 28. - 00:03:41 Előzmény nikato
(279/340)
SPOILER!!!!

Ami késik nem múlik


Egyébként azt nem értem ,hogy miután Marcos már elköltözött otthonról miért ne dobhatnák ki a Raquel-t a házból? Avagy ha kidobni nem is lehet ,de azt megtehetnék ,hogy a személyzet nem szolgálja ki, õk sem, végezzen házimunkát, mosogasson, nincs kocsi, senki se szolgálja ki, nem telefonálhat stb. Aztán majdcsak elmegy.

Sampaio meg Virgilio-ra és a lányára dühös, de közben az ,hogy õ nõs emberként koslat a nála sokkal fiatalabb Arletnél abban persze semmi kivetnivaló nincs. Az sem, hogy Marcos megcsalta a lányát, hiszen mennyasszonya volt már és az esküvõ elõtt álltak.
malvinkicska 2016 febr. 26. - 20:10:04
(278/340)
Azt nem értem Virgilio elõbb üzletel utána meg leakarja lövetni magát a volt feleséggel, de annak több esze volt, nem tette meg. A vége felé miért eza sok mondva csinált baromság, az a rabló kiszabadult a börtönbõl, és most szegény Titot kínozza,úgy sem lesz belõle semmi. Az a nagy fogas Raquel, mit akar még, rosszul vagyok mikor látom. Amit eddig láttam Brazil sorozatot, ahhoz képest ez egy nulla ami múlóba van nekem ez a véleményem.
8/10
nikato 2016 febr. 26. - 16:18:53 8/10
(277/340)
Egyet értek, nagyon unalmas lett. Amikor Raquel visszatért volt pár izgalmas rész, de ez már nagyon vontatott. Mindig úgy beszélnek, hogy válás lesz, a következõ percben pedig, már el is váltak, az utána következõben még midig nincsenek elválva. Alaor miért nem dobja ki a birtokról a puli kutyáját? Az a nõt aki mindig megy utána. Idegesítõ.
malvinkicska 2016 febr. 25. - 20:32:43
(276/340)
Annyira gyenge volt ez a hét szinte semmi nem történik Virgilio bohóckodik, aztán Malu borjúra féltékeny, nem is baj ha vége lesz nagyon unalmas ez a fogas nõ már állandóan iszik cigizik ez egy rész. A válás meg egyebek sehol semmi.
talpfaszamlalo 2016 febr. 24. - 16:01:38
(275/340)
Azért az, hogy elmondok valamit még nem eskü alatt tett vallomások, a rendõrségen nyilván letagadná, mert más bizonyíték nincs ellene. Azt is látta a fél város mikor Tonho kötéllel fojtogatta Rachelt, de nem volt rá bizonyíték.
Mellesleg sztem Tonhonak több esze van majdnem mindenkinél, kivágta magát mindig még szorult helyzetben is, az amnéziát is jól megjátszotta.
talpfaszamlalo 2016 febr. 24. - 15:48:34
(274/340)
A szerepcsere kérdést húzták mint a rétestésztát, vagy 70 részen keresztül.

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (bár ezek a részek már lementek)

És ugye csak Virgilio-nak volt esze, mert õ rájött hogy Ruth játssza a testvére szerepét, de senki más nem. Na jó Marcos végül rájött magától mint késõbb kiderült.

Rachel ügye mondjuk valóban érdekes büntetõjog szempontból, hiszen gyilkosságért biztos nem lehet elítélni ,mert azt nem követte el, lévén mikor belelõtt már halott volt Wanderley. A gyilkossági kísérlet nem tudom megállna-e, hiszen elõre megfontoltan mindent eltervezve lõtte le, és nem tudta, hogy már nem él. Sõt még külön bûntény az is, hogy a férjére akarta terelni a gyanút ellopva az õ fegyverét ( pluszban ugye ott a lopás vádja, hiszen a fegyvert ellopta). Gyilkossági kísértetért akkor szoktak elítélni valakit, ha gyilkolni akar, de nem sikerül mondjuk rálõ fegyverrel, de nem hal meg, mert idõben orvoshoz kerül és megmentik.

Ami még érdekes, hogy ugye Donato a Florianotól ellopott pénzt egy sziklánál rejtette el, amit valaki meg is talált (a néger halász, most nem ugrik be a neve, aki Vilma férje ) és elrakta. Talált dolgok esetén a követendõ eljárás az, hogy 8 napon belül le kell adni a jegyzõnek (annak a kerületnek ill. városnak/járásnak a jegyzõjénél, ahol találtad) vagy a rendõrségen. Jelezheted, hogy igényt tartasz a talált tárgyra és ha bizonyos idõn belül nem jelentkezik érte senki a tied. Nyílván nem kérdezhetsz meg mindenkit egy zsák pénz esetén ,hogy kié, nem elítélendõ sztem az ha ilyenkor valaki elrakja. Asszem végül rájönnek ,hogy kinek a pénze lehetett, de már nem vágom hogyan.

Ruth viszonyt büntetõjogilag ha gyilkosságért nem is, másért lehet ,hogy elítélhetik a való életben. Valszeg másnak kiadni magad nem bûn, pl. én is bemutatkozhatnék mindenkinek Kovács Pistiként, viszont ha a testvére személyigazolványát is használta ill. a nevében írt alá bármit is, az már bûncselekmény. Esetleg még a csalás enyhe esete állhat meg, de mivel Marcos tudta az igazságot így ugye mondhatja, hogy elfogadta így is, tehát õt nem verte át a többi meg családon belül marad, hogy mindenki mást igen.

150. részt megnéztem addig fentvan a neten a sorozat akkor még ment a tárgyalás.
8/10
nikato 2016 febr. 24. - 09:53:47 8/10
(273/340)
Furcsa, hogy Vilmának nem kell börtönben lennie, ha nem is akarta megölni Wanderley-t, de belehalt a fejbecsapásba mégis. Raquel fûnek-fának elmondta, hogy belelõtt Wanderley-be, meg azt is 5 percen belül tudta mindenki, hogy Tonho-t majdnem vízbe fojtotta, nem kéne feljelenteni véletlenül? De ne a rendõrfõnöknek, mert Õ még egy lopott biciklit sem találna meg. Tényleg már csak húzzák a sorozatot.
malvinkicska 2016 febr. 24. - 08:56:57
(272/340)
Ami azt illeti csak Raquel bosszú hadjárata megy, az volt a tegnap szép amikor Malu és Alaor, a tetõn megcsókolták egymást.
talpfaszamlalo 2016 febr. 23. - 22:09:17
(271/340)
Egy kis érdekesség. Van Tiszaföldvár mellett egy Homok nevû falu, a vasúti megállóhelye épületére pedig Homok tábla alá a 90-es évek közepén mikor elõször ment a sorozat felfújta valaki festékszóróval ,hogy "Titkai" a felirat pedig azóta is ott van ,egyszer kimeszelték az épületet, akkor eltûnt, de ismét fel lett írva. Azóta is ott van. :)

http://vasutallomasok.hu/allomas.php?az=homo
malvinkicska 2016 febr. 20. - 07:52:20
(270/340)
Vacakol a net elnézést többször ment el, nem akartam.
malvinkicska 2016 febr. 20. - 07:49:33
(269/340)
160 rész ment le naponta kettõ, tehát ezért két hét, és vége.
malvinkicska 2016 febr. 20. - 07:49:18
(268/340)
160 rész ment le naponta kettõ, tehát ezért két hét, és vége.
malvinkicska 2016 febr. 20. - 07:49:18
(267/340)
160 rész ment le naponta kettõ, tehát ezért két hét, és vége.
talpfaszamlalo 2016 febr. 19. - 20:50:20
(266/340)
Hányadik résznél tart?

Csak az utolsó pár rész érdekel, de kíváncsiságból lehet belenézek pár részbe. A fõ cselekményszálat sokáig nyújtották mint a rétestésztát, ha jól emlékszem.
malvinkicska 2016 febr. 19. - 20:07:42
(265/340)
Köszönöm én is, hogy írtad, úgy is nézzük két hét és vége, addig ki szemétkedik magukat Virgilio, és Raquel.
8/10
nikato 2016 febr. 19. - 15:30:36 8/10
(264/340)
De miért jó, hogy leírtad mi lesz a vége? Még, ha spoilerben is? Mindenki megfogja nézni :)
talpfaszamlalo 2016 febr. 18. - 19:44:47
(263/340)
Gugli szerint több mint 900 km Pontal és Rio :

https://goo.gl/maps/7hG5BwKn1mN2

Bár sztem nem ez a Pontal van a sorozatban il. nem a történet fikció és nem a valós adatokon alapul, valóságban ennél jóval közelebb kell lennie.
talpfaszamlalo 2016 febr. 18. - 19:10:25 Előzmény nikato
(262/340)
10 km-nél sztem egy kicsit több, de max. 100 km lehet, hiszen gyakran közlekednek a két város között és elég hamar leérnek.
talpfaszamlalo 2016 febr. 18. - 18:54:28 Előzmény nikato
(261/340)
Spoler jön!!!! NE OLVASSA EL, AKI MÉG NEM LÁTTA ÉS ÉRDEKLI A VÉGE444444

Ahogy az lenni szokott a sorozat végére minden jóra fordul Ruth és Marcos kibékül Tonyó meggyógyul (asszem elmegy valami cirkuszba dolgozni) Donato is eltûnik a képbõl.

!!!!Még nagyobb spoiler!!!!!!!!!

Virgilio elmebajt kap, és egy madárijesztõtõl fog félni, sõt valami súlyos betegséget is kap, de végül úgy hal megy ha jól emlékszem ,hogy ismét megjelenik elõtte a madárijesztõ, és szívrohamot kap ijedtében. A madárijesztõ Tonia volt, Manuela lebuktatja, de most az egyszer tartja majd a száját és együtt égetik el a madárijesztõ jelmezt.
Malu terhes lesz és végül a birtokon fognak élni Alaorral. Ha jól emlékszem Rachel is meghal a végén kocsival sodródik ki és esik be egy szakadékba, de ebben nem vagyok biztos, anno nem láttam, csak mondták.
Ha jól emlékszem 180 részes a sorozat hamarosan eljön a vége.


SPOILER VÉGE!!!!!!