gyori3 2013 jún. 25. - 20:18:46 Előzmény webulon
(157/177)
A kutya fejét, ha a cipõvel "érinti " ami a rugdosás az nem biztos, hogy sport,persze erre is van magyarázat biztos...
FJdt 2013 jún. 25. - 20:06:06 Előzmény Sumomo
(156/177)
Ha olvasni akarod a híreket facebook-on, (a válaszokat mások kérdéseire), az fel lesz téve abba a részbe amit mindenféle regisztráció nélkül szabadon olvashatsz.
Akkor kell csak regisztrálnod ha kérdéseket szeretnél feltenni vagy hozzászólni. Egyébként az egész regisztráció nem tart tovább egy-két percnél ha csak egy alap profilt csinálsz. Az már Rád van bízva hogy fejlesztgeted-e késõbb.

https://www.facebook.com/KissPeterHosiHalaltHaltHegymaszo
Sumomo 2013 jún. 25. - 19:40:22 Előzmény Sumomo
(155/177)
már hogy ilyen sok van

és hogy mindet megmászta egy ilyen rövid életben...
irígylem
Sumomo 2013 jún. 25. - 19:23:15
(154/177)
hihetetlen...
Sumomo 2013 jún. 25. - 19:22:18
(153/177)
Megbolondulok, semmit nem látok a korábbi hozzászólásokon kívül.
Ha regisztrálni kell a facebookon, akkor nem is fogok.
Tudnál segíteni, hogy legalább utólag elolvassam?
kanalasjenõke 2013 jún. 25. - 18:42:23
(152/177)
"82 db négyezres???"

Én is elõször azt hittem, hülyeség, de utánanéztem a neten és tényleg ennyi van. Svájcban majdnem 40 db van.
webulon 2013 jún. 25. - 17:51:16
(151/177)
Miért ?

Én is így futok a qtyámmal , ez a canicross (keress rá a neten ) aki szereti a qtyákat s szeret futni a lehetõ legjobb közös program.
Egy idõ után a kutya átveszi a te ritmusod figyeltek egymásra, ( nem rángat úgy fut ahogy te ) :-) a kettõtök között létrejön egy hihetetlen összhang... ha zeg-zugos terepen futtok akkor nézitek hol fértek át nehogy fába akadjatok, akadályokat együtt ugorjátok át ,- szenzációs élmény :-)
ember és az általa megszelídített élõlény a természetben együtt gyorsan mozog gazdának - kutyának szenzációs élmény:-)

Persze az erdõben már el lehet engedni had fusson szabadon.
gyori3 2013 jún. 25. - 17:26:20
(150/177)
a filmet néze kicsit megdöbentett amint a saját kutyájával bánt
FJdt 2013 jún. 25. - 16:56:00
(149/177)
Itt lehet feltenni kérdéseket ma, most, "élõben" Mario Vielmo-nak, aki ottvolt a hegyen a végzetes napon a fiúkkal. Az interaktív interjú most kezdõdik valamikor:

https://www.facebook.com/KissPeterHosiHalaltHaltHegymaszo
Sumomo 2013 jún. 25. - 15:18:08
(148/177)
végre egy korrekt cikk:


http://mandiner.hu/cikk/20130614_eross_zsolt_erot_es_elszantsagot_adott_az_embereknek





Off

belefutottam egy asztorológus videójába a you tube-on a támában, hát tényleg nagy az Isten állatkert-je
engem érdekel az asztrológia de ez a csíkszeredai ember, ez nagyon elvetette a súlykot. Meg ne nézzétek!
on
Sumomo 2013 jún. 25. - 14:47:45
(147/177)
Sumomo 2013 jún. 25. - 14:36:09
(145/177)
Hópárducunk se bánná, hogy itt Péterrõl is megtudjon az olvasó egy kicsit többet:


"És végre a kelõ nap erõtlen sugarai elõbuktak a szemközti hegyek mögül, átvilágítva azon a leheletvékony mentõfólián, ami alatt azt a nem tervezett éjszakát töltöttük. Alattunk kibontakoztak a hatalmas gránitmonstrum sima táblái, és mi ott csücsültünk a tetején majd 1000 méterre a földtõl. Az egész olyan irreális volt. Mikor elgémberedett végtagokkal kimásztam a gerincre, ami egyben az általunk választott út végét is jelenthette volna, Petire néztem, és csak ennyit kérdeztem:
- Föl, vagy le?
Õ a szemembe nézett, és még mielõtt megszólalt volna tudtam a választ…..
Másnap hajnalban szomjasan és kimerülten értünk le a bivakhoz, de jártunk a csúcson, és ez az érzés mindent megért.

Petit igazán mászás közben lehetett megismerni. Nem szavakból, hisz õ sosem volt a szavak embere. Ellenben tettei, mozdulatai és a szemében tükrözõdõ elszántság többet mondott minden szónál. Ha valamibe belekezdett, legtöbbször sikerrel fejezte be. Amit tett a hegyek közt, az neki szívbõl, zsigerbõl jött. Nem kellett gondolkodnia, hogy mitévõ legyen, egyszerûen érezte a helyes utat. Kevés olyan ember van, aki az elsõ közös mászás után ne ment volna el vele újra. Egyszerûen azért, mert a belõle áradó erõ és magabiztosság hatással volt a közvetlen környezetére is.
Élete rövid, de annál intenzívebb és sikeresebb volt. Sokan vágynak arra, hogy megtapasztalják azt, amit õ. Sokaknak ez egy hosszabb élet során sem sikerül.
Hogy Peti mire gondolt, amikor megérezte a végtelen érintését, azt nem tudhatjuk. De úgy hiszem, hogy amit a hegyek között tett, amiatt sosem kell szégyenkeznie. Hiszem, hogy utolsó perceibe õt is elérte a végtelen nyugalom, ami azóta is vele van és vele is marad már örökre.
Habár Petit soha nem láthatjuk többé életünk során, emlékét mégis õrizzük meg magunkban, és merítsünk belõle erõt, amikor minket is próba elé állít a sors.


Barlangász és maratón futó teljesítményei mellett, íme néhány eredmény, amit a hegyek között ért el:

2008

- Magas Tátra: Katalin platni, Stredom (A2) – téli átmászás

2009

- Piz Badile: Cassin út (VI+)

- Matterhorn: Hörnligrat – solo

- Grandess Jorasses: Normál út – solo

2010

- Ortler, északi fal

- Grosse Zinne: Pellissier (VII, A2)
2011

- Elsõ magyar Tátra fõgerinc solo

- Mont Blanc du Tacul: Diable ridge (V)

- Zinalrothorn: Normál út - solo

2012

- Grossglockne, északi fal: Ascherbrenner (70°, IV+)

- Mönch: Nollen út

- Mont Blanc: Peuterey Integral

- Weissmies: Északi gerinc (III+) – solo

- Grosse Zinne: Comici (VII)

- Nyár végére elsõ magyarként befejezte az Alpok összes (82db) 4000méter fölötti csúcsának megmászását.

- Eiger, északi fal: Heckmair út – kísérlet

- Matterhorn, északi fal: Schmid út – téli megmászás kísérlet

2013

- Kanchenjunga (8598m) Sikeres csúcsmászás.


82 db négyezres???
Sumomo 2013 jún. 25. - 14:08:53
(144/177)
Ha már itt szóbakerült, azoknak akik esetleg nem tudják:

Messner volt az elsõ aki egyedül megmászta a Mount Everest csúcsát, oxigénpalackot nélkül(1980)
(ja és a monszun ideje alatt, de ez már csak hab a tortán)
Sumomo 2013 jún. 25. - 14:03:38 Előzmény kanalasjenõke
(143/177)
ne idegeld magad, pontosan azért ajánlottam a két könyvben és a megadott sorrendben
remek példája a média áldásos tevékenységének
csak nem akartam befolyásolni senkit
webulon 2013 jún. 24. - 15:15:36 Előzmény kanalasjenõke
(142/177)
Így van ,- szenzációs figura - azt írta,mikor átkelt a Góbi Sivatagon ,hogy a sivatag is egy hegy csak már nagyon régi ....

Még Õ is elismeréssel adózott Zsolt 1999-es Nanga Parbat mászása után , hogy egyedül engedélyek nélkül felment, egy új úton.Kevés Messnerhez - Zsolthoz fogható ember születik erre a világra.

Messner nevezte a 8000 csúcsokra felmászó oxigénes mászókat nemes egyszerûséggel csúszó mászó férgeknek nevezte
s lássuk be ebben azért van némi igazság aki önerõbõl nem bír oda felmenni az másként ne akarjon - mégha van rá pénze is mert az nem siker csak egy kinevetni való szánalmas giccs.
mintha egy 100 km ultra futó versenyen a táv nagyobb részében a futót cipelnék riksán.
kanalasjenõke 2013 jún. 24. - 13:41:37
(141/177)
Elhiszem. Õ talán a valaha volt legnagyobb teljesítményt mutató alpinista. Nyilván hitelesebb a könyve, mint egy szenzációhajhász, amerikai firkászé.
webulon 2013 jún. 24. - 13:10:20
(140/177)
Igazad van a Krakauer könyve valóban egy szemét iromány

Mondjuk én még javasolnám a Reinhold Messner könyveit is.
Sumomo 2013 jún. 24. - 07:39:11
(139/177)
ezt ezt nagyon szépen írtad
offtopic
Sumomo 2013 jún. 24. - 07:37:53 Előzmény szonya1
(138/177)
igen, azok is leértek akik Péterrel együtt ereszkedtek, mielõtt visszafordult