10/10
dani1236 2013 márc. 24. - 08:32:22 10/10
(306/326)
Sok sorozatot láttam már de ezvolt az eggyetlen aminek minden része bejött.A sztori jó a szinészválasztás kitünõ.
Remélem valamikor lesz folytatása.
10/10
_mason_ 2013 márc. 23. - 23:01:21 10/10
(305/326)
aki egy jó sorozatot akar látni, az ebbõl mindenképpen nézzen meg pár részt. én tavaly nyáron ismerkedtem meg vele,azóta vált nagy kedvencemmé.
dll89 2013 márc. 17. - 07:57:36
(304/326)
(Amúgy csak 23-ától lesz, de mind1.) Nagyon örülök neki, egyszer ugyan már végignéztem, de nagyon sok rész hibás volt, amikor letöltöttem, így aztán a végét angolul néztem, mivel a magyar verziók minõsége a youtube-on, hááát... Viszont az elsõ résztõl kezdve imádtam ennek ellenére is. Persze a gonosz nagyúr százszor jobban néz ki, mint a fõhõs, de ez elengedhetetlen egy fanatasy-nél(mert ez az, bár 'akciófilm' -sorozatnak próbálják eladni...) :D Izgalmas, romantikus, a tájak gyönyörûek... Egyedül maga, Richard irritált az elején, ill SPOILER a második évad elején szinte fájt, hogy mennyire eltávolodtak egymástól Kahlan-nel, fõleg azok után, ahogy az elsõ évad véget ért... SPOILER vége
Összességében csak dícséni tudom a sorozatot, és örök hálám, hogy szombaton adják, és nem hétköznap. :)
dll89 2013 márc. 15. - 07:50:31 Előzmény Fõnix_császárnõ
(303/326)
Ez most komoly?? Hú, nagyon köszönöm! Feldobtad a napomat! :D
offtopic
iremi 2013 márc. 10. - 12:46:12 Előzmény ercypici
(302/326)
Szia, azt olvastam, van egy 12. resze is a sorozatnak, ami (meg?) nem kerult leforditasra: THe omen machine. Nem tudod, ez tenyleg resze a sorozatnak, illetve folyamatban van a forditasa? Koszonom
10/10
Fõnix_császárnõ 2013 márc. 01. - 20:38:03 10/10
(301/326)
Március 16tól Minden Hétvégén az Rtlklubbon!

Csodálatos!

Az idei év TV terén csúcs.
ercypici 2013 febr. 04. - 10:40:22 Előzmény babo410
(300/326)
Mert ez nem az a középföldE... ez egy másik világ..
és azért középföld mert két másik "világtól" elválasztva pont középen van, de egyébként az újvilág része:)

A regénnyel meg azért vigyázz... nekem nagyon tetszett,de akik olvasták a GyU-t azoknak annyira azért nem tetszett...
Bár sok fantasy rajongótól olvastam,hogy Tolkienhez hasonlítják Goodkindet...:)

A sorozathoz képet,egyébként sokkal sokkal izgibb, én nagyon szeretem:)
Hajrá!:) Jó szórakozást:)
9/10
babo410 2013 febr. 03. - 12:16:19 9/10
(299/326)
Nekem nagyon tetszik a sztori, most, h olvasom, h könyvben is van, nagyon felcsigázott, szerintem meg fogom venni. Tolkient imádom, nagy rajongója vagyok. És ez a sztori nagyban hasonló Tolkien világához. Az viszont furcsa volt, h ez is Középföldén játszódik. Csak akkor a helyszínek is lehettek volna eredeti középföldei helyszínek. De a sztori tetszik.
ercypici 2013 febr. 01. - 20:34:54 Előzmény mirge27
(298/326)
hát igen... erre csak annyit írok,hogy az ,hogy találnak ki saját ötleteket nem lenne baj, mert epizódos a sorozat... Spoileres lehet:
de mikor Richard leadja a tehetségét(csak úgy leadja,ráadásul Niccinek), konkrétan teljesen megsemmisítették a könyv egyik alap pillérjét...
egy tehetség nélküli Rahl nagyúr, az álomjáró ellen, az igazi keresõ, tehetsége nélkül...ez szerintem a legnagyobb baki amit elkövethettek!
spoiler vége
de végül is mind1,mert sajna nem készült folytatás:(
mert egyébként jó kis fantasy sorozat(ettõl függetlenül, bosszantó ,hogy lehetett volna sokkal jobb is) ami sajna kevés van, mert beszippantott,és jó kis szórakozás volt:)
ercypici 2013 jan. 31. - 12:23:17 Előzmény MIP074
(297/326)
Terry Goodkind : Az igazság kardja sorozat:
I.Az elsõ szabály / 1.Az igazság keresõje 2. a Népek palotája/
II. A könnyek köve/ 1. Sötét árnyak ébredése 2. A halálhozó 3. A kard varázslója/
III. A falka vére /1. A prelátus gyûrûje 2. Az álomjáró 3. A varázslók tornya/
IV. A szelek temploma / 1.A vörös hold 2. A prófécia 3. A jocopo kincs /
V. A tûz lelke / 1. A mágia tolvaja 2. Birodalmi strázsák 3.Három harmónia/
VI. A bukottak hite/1. A halál úrnõje 2. Acél az acél ellen 3. A boszorkánymester/
VII. A teremtés oszlopai /1. Démoni suttogás 2. Jagang orgyilkosa 3. A Rahl- egyensúly/
VIII. A védtelen birodalom / 1. Az árny 2. Túl a prófécián 3. A nyolcadik szabály/
IX. Futótûz /1. A halál érintése 2. A vérszörny 3. Négyfejû vipera/
X. A fantom / 1.A mágia romlása 2. Baraccus hagyatéka 3. Jagang fogságában/
XI. Az inkvizítor /1.A sötétség serege 2. Az élet játéka 3. Az igazság kardja/
http://moly.hu/kereses?utf8=%E2%9C%93&q=terry+goodkind adatlapok

De felkészítelek,hogy nem nagyon lehet megvenni sehol...:(
írok egy linket ahol e-bookban elolvashatod:
http://www.scribd.com/collections/3209115/Terry-Goodkind


jó szórakozást hozzá:)
MIP074 2013 jan. 23. - 18:08:38
(296/326)
Sziasztok. ha a könyv címét valaki megmondaná akkor elolvasnám az egész sorozatot. Köszi
mirge27 2012 dec. 30. - 15:10:51
(295/326)
Üdv!
Én az elsõ évad után/amiatt kezdtem olvasni a köveket.
Így, az elsõ évadot egy 8 vagy 9/10esre értékeltem volna(hangsúlyozom olvasás elõtt). Olvasás után már maximum csak 7est adtam volna neki, annyival jobb a könyv cselemkénye, hangulata, élvezhetõsége. Ez után nekikezdtem a könyveknek. Ha jól emlékszem 2*1 hónap szünetet tartottam egy-egy unalmasabb fejezet-pack miatt, de kiolvatam elég gyorsan. Azóta az egyik kedvenc regény-sorozatom.
Olvasás közben kijött a 2. évad(ha jól emlékszem a 7.vagy 8. könyvnél tarthattam), és amikor nézetem, elszörnyülködtem. :(
Hogy lehet egy ilyen jó történetet így elrontani, és így lebutítani filmen?! Egy másik fórumba(, ahol a magyar feliratokat készítették) le is írtam néhány észrevételemet: Du Chaillu és a népe, Tarnimura és a palota, Nicci, ha "szeretsz elmész"-2.könyv kb. erre épül, és még sorol6nám. A második évad harmadánál már nem bírtam tovább nézni... :'( A történet szerinti folytatás lehetõségét vágták el ezekkel, hogy mindenáron újra akarták írni a sztorit. Ezáltal sokkal inkább hasonlít egy Herkuleshez vagy Xénához, mint egy minõségi fantazihoz :(
Szerintem ez a sorozat a tökéletes példa arra, hogyan csesszünk el egy jó könyvadoptációt. Ellenpéldaként tudnám hozni a Game of Thrones/Trónok harca elsõ évadát, ami viszont 10/10es adpotáció lett. Tulajdonképpen mind1, hogy a könyvet, vagy a sorozatot falod fel elsõként, a másikra is pont ugyanazt a történetet, hangulatot, cselekményt és élvezetet kapod. :D
Ha egy tanácsom lehet: Seekerbõl elõször a sorozatot nézzétek meg mindenképpen, és csak utánna jöjjön a könyv. Úgy mindkettõt élvezni fogjátok! (Kaptok egy 7-8/10es sorozatot, és 9/10es könyvet is)
Márk
ercypici 2012 dec. 17. - 18:17:21 Előzmény Neaira
(294/326)
1. Az emberek ostobák. Elhiszik a hazugságot is, ha hinni akarják, hogy igaz, vagy ha azt gondolják, igaz lehet.

2. A legjobb szándékból eredhet a legnagyobb ártás.

3. A szenvedély uralja az értelmet - jobbat hoz, vagy még rosszabbat.

4. Az õszinte megbocsátásban mágia rejtezik, mágia, mely képes gyógyitani. A megbocsátással adakozol, de még többet kapsz.

5. Azt is figyeld, mit tesznek az emberek, s ne csak azt, amit mondanak, mert a tettek elárulják a hazugságot.

6. A logika legyen mindenek felett.

7. Az élet a jövõ, nem a múlt.

8. Érdemeld meg a gyõzelmet!

9. A valóságban nem létezhet ellentmondás. Sem részben, sem teljességében.

10. Szándékosan hátat fordítani az igazságnak egyet jelent önmagunk elárulásával.

11. A kimondatlan szabály, a leíratlan szabály, az idõk kezdetében gyökerezõ szabály."

én is csak neten kerestem rá forrás: http://legendoftheseeker.freeblog.hu/archives/2010/01/23/A_varazslok_szabalyai/

A könyvekben azért jobban kivan fejtve:P
Neaira 2012 dec. 12. - 14:16:01
(293/326)
Mondjuk eddig is gyanítottam, de szerintem az író ateista. Ezt írta a Futótûzben:

SPOILER „A hit az önáltatás eszköze, nem más, mint irracionális, kitalált elképzeléseken alapuló szavakkal és érzelmekkel való bûvészkedés. A hit az igazság erõszakos elnyomására, és a szeszélyeknek való alárendelésére tett kísérlet. Egyszerûen fogalmazva nem más, mint életet lehelni egy hazugságba azáltal, hogy megpróbáljuk szépséges vágyainkkal elhomályosítani az igazságot. A hit a bolondok és csalók menedéke, nem a gondolkodó, ésszel élõ embereké.” SPOILER VÉGE
Neaira 2012 dec. 12. - 12:16:00
(292/326)
Valaki nem írta ki véletlenül a varázslók szabályait?
T. Goodkind mindent megismétel ebben a könyvben, kivéve a szabályokat. Néhány csak egyszer szerepel. Ezt visszakeresni pedig nagyon nehéz.
gyuszi0525 2012 dec. 09. - 23:18:30
(291/326)
hát nemtudom, nálam a totál favorit még mindig a szelek temploma:)
akárhogy beszélünk akármelyikrõl, az az elsõ nálam.
bár az utsó 2 kötetben a labdajáték se rossz:) azt meg lehetne filmesíteni rendesen^^
ercypici 2012 dec. 09. - 23:11:32
(290/326)
Neeem, csak belecsöppenünk az események közepébe! Tényleg elsõre olyan mintha hiányozna az elõzmény... jó amúgy izgi, a sztori,és itt nekem kevés felesleges rész volt...más miatt idegesített, na meg a végére voltam nagyon kíváncsi,jobban mint a többi kötetnél...:)
ercypici 2012 dec. 09. - 23:08:10
(289/326)
ja igen, azért nem írtam az uccsó 3könyvrõl mert Neaira még nem olvasta és ugye akkor vele dumáztam:)
De most ,hogy elõröl kezdtem,megint rájöttem ,hogy a könnyek köve nagyon tetszik:)
Ez a rész tényleg lerakhatatlan:)(:
gyuszi0525 2012 dec. 09. - 22:34:49
(288/326)
nem, ebbõl pont hogy információk fognak hiányozniXD
legalábbis az elején...
am szerintem nagyon jó mind3 könyv, ami jön (Inkvizitorig) és eléggé egybefüggõ is:)
csak ne kezd el keresgélni, hogy mit hagytál ki, megnyugtatlak, semmitXD
Neaira 2012 dec. 09. - 21:19:08
(287/326)
Jelzem, h én volnék az, aki most kezdi a Futótüzet.
Jáj, ezt igen jól felkonferáltad nekem. Szóval megint egy könyv, ami teli lesz fölösleges információkkal? Vagy ez most érdekes lesz?