Téma: A hős

3/10
Zahire ápr. 13. 22:56:21 3/10
(7/7)
Valami iszonyat gyenge, mondjuk én csak 40 percet néztem végig, de azonkívül, hogy rohangáltak mint pók a falon, semmi értelme nem volt, így feladtam. Ha az orosz filmgyártás ebbe az irányba halad, akkor jobb, ha abbahagyják.
TÖRLÉS VÁLASZ
10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 30. - 23:56:57 10/10 Előzmény nefefe
(6/7)
A Shyrli Mirli (1991) a legjobb modeenkori orosz film. Államcsőd, általános megsemmisülés, es olyan fergeteges humorral kezelik, hogy sikítva mulattam rajta. Van angol felirattal, de eredetiben az igazi. Nekem megadatott az orosz nyelv, igaz, felnőttkoromban tanultam bele és jöttem rá, mekkora kincs. Tolsztoj nyelve és Csajkovszkij zenéje stb., stb. megérdemlik, hogy ne a felületes, mezei magyar mentalitást alkalmazzuk rájuk.
Szemben a nyugati populáris "kultúrával".
Mivel az orosz adókat a proxy politika miatt letiltotta az összes szolgáltató, mielőtt még igénybe vehettem volna, lemaradtam sok mindenről.
6/10
sexykex 2023 jan. 10. - 18:26:14 6/10
(5/7)
Elkapott a dögvész és ezért nem tudom, hogy a film volt lassú és gyengécske vagy én voltam túl beteg a filmnézéshez. Ha nekem kínálnának eladásra egy 15 éve lapító ifjúsági ügynökcsapatot, akkor nem rohannék a bankba, inkább megnézném mennyi apróm van. Ettől függetlenül ez az orosz próbálkozás talán nem annyira rossz, mint azt az IMDb pontszáma sejteti és nem annyira jó, mint ahogy a Porton értékelték.
7/10
nefefe 2022 nov. 17. - 04:59:36 7/10 Előzmény DUNAWÖLD
(4/7)
Azt nem mondtam, hogy nem láttam orosz filmeket. Csak nem mostanában. Hajdanán (az un. átkosban) a mozikban a filmek 70 %-a orosz (szovjet) volt... És mi minden egyes filmet (akár többször is) megnéztünk. Akkor még nem volt más (számítógép, okos telefon stb.) ami elvonta volna a figyelmünket. Az élet szempontjából szebb, jobb és hasznosabb idők voltak...
10/10
DUNAWÖLD 2022 nov. 17. - 00:15:01 10/10 Előzmény nefefe
(3/7)
Sajnalhatod, hogy eddig nem lattal orosz filmeket.
Kusturica (meg a csehek is) onnan lopta az életművét.
Talán az egész Ilf és Petrovra vezethető vissza.
Az egyik csúcs- vígjáték pl.:
*Бриллиантовая рука*.
Egy jó szinkronnal kincset érne nekünk is.
3/10
pihes 2021 márc. 20. - 14:24:20 3/10
(2/7)
Egyetlen jobb pillanatot sem találtam ami érdekelt, ismerős volt az érdemtelensége.
Nem ér többet háromnál!

3/10
7/10
nefefe 2021 márc. 15. - 23:46:47 7/10
(1/7)
Ha nem tudtam volna, hogy orosz film, akármi más lehetett volna. Érdekes történet, fordulatok, elég pörgős cselekmény. Lassan az amerikaiak tanulhatnak az oroszoktól - és nem fordítva. Nem mondom, hogy nagyon jó vagy hibátlan, de eléggé lekötött, nem volt benne unalmas rész. Persze voltak benne olyan részek, ahol úgy éreztem, túl könnyen megy, máskor meg - főleg a végén - olyanok, ahol túl nehézkesen reagáltak. És sokszor kiszámítható volt, néha meg elnagyolt. De egyszer mindenképpen meg lehet nézni. És ez már a harmadik 2019-es orosz film, ami eléggé tetszett.
Hogy a klasszikust idézzem: " Az oroszok már a spájzban vannak... "