Téma: A hullám

10/10
Spooner 2010 júl. 17. - 23:12:36 10/10
(119/199)
10/10-es film, remek elgondolkodtató story, jó színészek, jó rendezés, jó zenék.. egy percig nem untam a filmet..
Leroux 2010 júl. 13. - 17:07:47
(118/199)
Ez a film rendkívül erõs, és ütõs darab lett.A rendezés kiváló, a színészi játék pedig fenomenális. Én biztos vagyok benne, hogy ez a film még rengeteg vitát fog kavarni maga körül.Vagy ha stílszerûek akarunk lenni:hullámot. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Heisenberg 2010 júl. 13. - 00:31:01
(117/199)
Spoiler
Jó film volt, érdekes témával.Bemutatta hogy mennyivel jobban is mûködhenének az iskolák, közösségek ha meglenne az az összetartás , közös csopoprthoz /Hullám/tartozás élménye ami a filmben is bemutatásra került.
Egyenruha, egyenlõség, bajtársiasság, becsület , önzetlen segítség nyújtás stb. ezeket a pozitív értékeket adta a Hullám létrejötte, nekem nagyon unszimpatikusak voltak a rosszindulatú gáncsoskodó csajok akik csak tönkre akarák tenni az egészet. Sajnos ma arra oktatják az embert hogy át kell taposni mindenkin, mindenki csak magával foglalkozik, gáncsoskodik, ezért is nem tudnak létrejönni erõs közösségek, erõs ország boldog emberekkel. Valakiknek érdeke hogy maradjon minden a régiben.
A film érdekessége hogy a lelkibeteg csávó mindenképp kinyírta volna magát, talán csak akkor nem ha megmarad a Hullám.
parlagfu 2010 júl. 01. - 01:38:29
(116/199)
A németek tényleg tudnak tankot építeni meg a mercedes is gurul de a filmgyártást másra kéne hagyniuk...nem megy ez nekik ezt ezzel a filmmel is bebizonyították.
afelhasználónévmárfoglalt 2010 jún. 03. - 01:26:58
(115/199)
***SPOILER***

A helyzet az, hogy egészen ki vagyok borulva ettõl a befejezéstõl! Szóval addig még tiszta, hogy a rendõrök elviszik Wengert (szerintem leültetni semmi okuk többek közt ezért sem így kellett volna befejezni) legalább kihallgatni stb. de az teljesen érthetetlen számomra, hogy miért néz rá csúnyán az összes diák, minthogy éppen akkor mutatta meg nekik az eredményét és a veszélyeit a helyzetnek és kétlem, hogy bármely diák ebben az esetben a tanárra haragudna, sõt egyáltalán azt kétlem, hogy hasonló sokkos állapotban végig tudnák gondolni annyira, hogy Wengerre kezdjenek haragudni...

***SPOILERVÉG***

Ezt levéve tényleg remek. Érdemes megfigyelni, hogy a stáblista betûtípus és az egyik zene is egyezik Guy Ritchie Rocknrolla-jával:D Valaki tudja melyik volt elõbb?:D
9/10
gawi0413 2010 jún. 01. - 14:13:14 9/10
(114/199)
Jó film. Elgondolkodtató, tanulságos.
10/10
toshiba321 2010 máj. 29. - 20:04:07 10/10 Előzmény wiliwonka
(113/199)
A film nem kimondottan errõl szól. Nem a németekrõl és az õ rémtetteikrõl hanem arról hogy még a világ legjobban mûködõ állama is alkalmas arra hogy olyan csoportok alakuljanak ki amelyek megerõsödve - a demokrácia nyújtotta keretek között - képes annak megdöntésére és itt most nem kimondottan a nácikról - németekrõl - van szó hanem mindenfajta erõszakos tömegmozgalomról. Pl: nacionalizmus, kommunizmus, fasizmus, iszlám radikalizmus stb.
10/10
toshiba321 2010 máj. 29. - 19:58:26 10/10
(112/199)
Én moziban láttam szerintem egy szuper film csak ajánlani tudom.
9/10
Danessz 2010 máj. 29. - 19:05:59 9/10
(111/199)
Én elõször Musicalben láttam, szóval ahhoz képest itt más a történet, viszont a film sokkal jobb, a musicalben elég szarok voltak a színészek!

**SPOILER!!!**
A musicalben viszont a tanár elmondja nekik, hogy mindenki nácista lesz, és ez nem jó, mert nem szerette volna, hogy idáig fajuljon, viszont a filmben ez nincs annyira kiemelve, sõt a tanárt még a polizei is elviszi! Ebben az egy részletben sokkal jobban tetszett a musical!
**SPOILER VÉGE!!!**

Amúgy meg... Az a baj, hogy ez bármikor valóság lehet!
7/10
Kal4 2010 máj. 26. - 22:26:35 7/10 Előzmény Snoopyzit
(110/199)
Ez a "story" nem Németországban történt meg, hanem az USA-ban. Németország csak a filmes adaptáció helyszíne, tehát minden olyan eszmefuttatás ami arra épül, hogy a németek ilyen meg olyan múlttal rendelkeznek és még így is - vagy éppen pont ezért - történhettek meg a filmben is ábrázol események, teljesen téves és alaptalan.
Zogmund 2010 máj. 10. - 08:38:54
(109/199)
*** SPOILER ***
Nem olvastam végig a kommenteket, lehet, hogy már válaszoltak rá, akkor bocsi, hogy ismétlek:
A srácnak nem feltétlen kellett egyedül felfestenie, hisz a haverjai nagy valószínûséggel visszamentek, nem hinném, hogy ott hagyták volna a pácban a rendõrökkel. Így már mindjárt könnyebb felfesteni nem? ;)

Kicsit érdekes volt néhányotoknál olvasni, hogy hihetetlen, hogy 5 nap alatt zajlott az egész.
Mint már egy korábbi hozzászóló belinkelte: a valóságban 5 nap alatt zajlott le, és ez alatt 30 ról 200 -ra (!!!) duzzadt a tagok létszáma!!
A filmben szerintem jobban van megoldva, viszont a valóságban is érezte a tanár, hogy kicsúszott a keze közül a dolog, és úgy oszlatta fel, hogy Nácikról szóló filmet vetített le nekik.
És még egy. Írtátok, hogy ez csak a németeknél történhetne meg, máshol nehezen elképzelhetõ. Nos. A valóságban Amerikában történt!! Asszem ezek után nem kérdés, hogy bárhol megtörténhet.
*** SPOILER VÉGE ***

Amúgy szerintem 10/10 a film. Nagyon sok és mély mondanivalóval. Igazán olyan, ami után rengeteget agyal rajta az ember, ráadásul ha fiatalként nézed (vagy vissza tudsz emlékezni gimnazista\egyetemista éveidre) könnyen magával tud ragadni a "gyerekek" lelkesedése.
Azt én is sajnáltam, hogy nem tudtunk meg sok karakterrõl többet, de ennyi játékidõbe nem lehetett (szerintem) többet belezsúfolni. Azért így is kapunk sok érdekes figurát.

Szóval aki egy könnyen nézhetõ, de tartalmas, sokat adó filmet akar nézni, annak kötelezõ darab.
BarlaPeti 2010 ápr. 21. - 01:13:39 Előzmény Snoopyzit
(108/199)
Vagy hány embert manipulálnak ma is...
Snoopyzit 2010 ápr. 11. - 21:09:12
(107/199)
Mivel igaz történet, nem csak a téma okán elgondolkodtató. Ami leginkább megfogott benne, hogy vajon napjainkban mennyi embert lehetne ilyen módon manipulálni? És most nem a magányos emberekre gondolok, akik kötõdni vagy tartozni akarnak valakihez/valakikhez. Ez a story Németországban történt meg, ahol a történelem eme részét sokkal fajsúlyosabban tanítják a holocaust, III.birodalom, nácizmus stb miatt. Mégis megtörtént, hogy 1 hét alatt ennyire a hatása alá kerültek közel 18 éves emberek valaminek. Ha visszagondolok 18 éves énemre, akkor azt kell mondjam, hogy messze felette álltam ezeknek a diákoknak, akiket bemutatnak. Azért jó volt látni, hogy itt is voltak jó páran, akik már az elején észre vették, hogy itt gond van... Tanulságos, nálam 6/10! Akinek tetszett ajánlom az Amerikai história X-et!
9/10
kachorra 2010 ápr. 10. - 21:31:47 9/10
(106/199)
március 15-én néztük az iskolával. vagyis 13-án, 15e alkalmából, bocsánat. nekem nagyon tetszik! végre tinédzserbõrbe bújtatva magyaráznak el egy komoly témát, számunkra is élvezetessé téve. mi azóta ezt mondogatjuk: die welle lebt! - és hullámzunk a kezünkkel :D
9/10
Babito 2010 ápr. 09. - 17:26:00 Előzmény r.tomi
(105/199)
furcsa, hogy az irrealitásokat emlegeted, hiszen ha jól tudom a film megtörtént eseményeket mond el.
serpentfly 2010 márc. 25. - 23:51:32
(104/199)
Amúgy elég fura, hogy a vallást úgy emlegeted, mint jó példát végül is az elvakultságra... Remélem, nem ez a véleményed a vallásokról és a vallásos emberekrõl.
serpentfly 2010 márc. 25. - 18:07:11
(103/199)
Bocsánat, de a felsoroltak közül egyik csoport sem jó példa. Kezdem a legtávolabbival, a vallással: igen, a kora újkorban, a felekezetek képzõdésének idején egyikre sem volt jellemzõ a vallási tolerancia, de ez sem a gyûlölet miatt volt, hanem azért, mert a korban mindenki saját vallásában találta meg a saját kérdéseire a választ, és úgy hitte, hogy csak ez vezet az üdvözülésre, ezért a többi embert is meg akarta téríteni,akár erõszakkal is. A 20. század óta azonban minden történelmi vallás fölismerte ennek ellenkezõjét, így amit mondasz, nem a vallások, hanem a SZEKTÁK ismertetõjele manapság. Bármelyik haladó egyháztörténeti munkában utána lehet ennek nézni.
A focihuligánokkal már közelebb járunk, de ott sem arról van szó, hogy azért akarják a másikat megverni, mert másik csapatnak szurkol. Egyszerûen a balhét akarják az utcára kivinni a stadionból, lényegében egy poén az egész; kicsit olyan, mint a Harcosok klubjában, amit oly sokan istenítenek.
Végül a Magyar Gárda: ez látszik még a legjobb példának, de mégsem az. Illetve ha hozol egy hiteles példát arra, hogy a Gárda valakit "kicsinált" volna, akkor az lesz (azóta inkább õket csinálták ki). De ha csak a közös menetelés az érv, meg hogy az "félelmet kelt", akkor gondolkodjunk csak el: mennyire valós félelem ez a magánhadseregek, security-cégek és kémrepülõk korában? Szerintem abszolút nem. (Pont a futballstadionokban szokták a biztonsági õrök viperával ütni a szurkolókat - hogy a rendõrökrõl már ne beszéljünk.) A Magyar Gárda arra jó, hogy lehessen vele ijesztgetni. (Ajjaj... most nagyon elástam magam... haha!)
Nem értek egyet azzal, hogy a filmet nem a nácizmusról akarták készíteni, mert akkor nem Németországba helyezték volna a történetet.
Azt sem mondanám, hogy a tanár egy baloldali demagóg dumával nyitotta volna a gyûlést, szerintem ez egy általános demagóg duma volt.
És pont ez az: nem tiszta szociológia a film - leginkább erre mutattam rá elõzõ hsz.-omban -, mert elferdítése a tényeknek. És ha tiszta szociológia lenne, akkor sem elég arra, hogy bármilyen általános tanulsággal szolgáljon, mert pont szociológialilag nincs megalapozva. Gondolok itt a kutatásokra, statisztikákra...
10/10
blaugrana 2010 márc. 18. - 00:04:14 10/10
(102/199)
Ja, és a vízilabda szerepeltetése plusz pont :) Nálunk is elõ lehetne venni a filmekben, ha már egyik legnagyobb büszkeségünk, és "vízilabdában mi vagyunk a császárok"!
10/10
blaugrana 2010 márc. 18. - 00:00:11 10/10 Előzmény serpentfly
(101/199)
Serpentfly, én ma láttam ezt a filmet, és az egész arról szól, hogy a közösség maga, az együvé tartozás érzésének mekkora az ereje. Köze nincs ideológiához. Voltak utalások a nácizmusra, de Németországról van szó, ott belátták, hogy az egyenruhásdi és különcködés nem jó jel. Különben is, a legvégén a tanár baloldali demagóg dumát mondott, nem jobboldalit, nem szidta a bevándorlókat, zsidókat, melegeket, stb. Azzal a véleményeddel is vitatkoznék, hogy ma már nincsenek ilyen szervezetek, amik ilyen reakciókat váltanának ki. Dehogy nincs, Magyar Gárda. Mi a lényeg? egyenruha, együtt vagyunk, kiállunk egymásért, aki nem ért velünk egyet, vagy ellenünk van, kicsináljuk. Csak ott van ideológia is, a filmben nem volt. És ennek köszönhetõ, hogy nem ideológiáról van szó, hanem színtiszta szociológiáról. De ezen kívül lehetne mondani a szurkolói/huligán bandákat (pl. Football huligánok a Discoveryn), vagy akár a vallásokat is. A fõbb szerepek szerintem megfeleltethetõek egy autokrata hatalom szereplõinek is. Vannak a genyák, akik bárkinek benyalják magukat; azok, akik végig ellenállnak; akik késõbb tiltakoznak; a rendszer agytrösztjei; a kétségbeesettek, hogy na, most végre is vagyok valaki, stb. Ennyi. Szerintem ez egy kiváló film.
r.tomi 2010 febr. 27. - 23:16:48
(100/199)
konkrétan most lett vége a filmnek. érdekes és tanulságos volt, bár szerintem több helyen is irrealitásokba bocsátkozik