Lex Icon 2015 okt. 22. - 01:36:31 Előzmény goteki
(153/173)
A földalatti labort Hive-nak hívják az angol eredetiben is. A Hive pedig kaptárt jelent angolul.
A Resident Evil pontos fordítása talán nem is lenne olyan jó magyar címnek.
2/10
GuildWars2Haseo 2015 máj. 28. - 20:04:11 2/10
(152/173)
Ezen rész már pocsék volt, igazából a széria a harmadik rész után totál értelmetlen lett, csak a sima gore vitte el a hátán az egészet. A történetet rég nem lehet követni, Mila lassan Swarczi és Chuck szintû halhatatlan karakter lesz, igazából kétlem hogy az utolsó rész több lesz egy másfél órás gore csépelésnél.

Írtam bõvebben az egész szériáról: https://dothackhaseo.wordpress.com/2015/05/28/resident-evilkaptar-szeria/
6/10
goteki 2015 jan. 14. - 12:03:24 6/10
(151/173)
szo-szo...
Ezek a Resident Evil (aki kitalálta ezt a "kaptár"-ozást, annak legszívesebben afrikai méheket rakatnék a gatyájába, hogy megtudja, mi az a kaptár!) filmek tartanak egy színvonalat, de ez nálam csak annyit jelent, hogy "egykörös", langyos, felejthetõ a sorozat. Vajas popcorn mellé megfelel, a látvány nagyon ütõs (engem csak az állandó "slo-mo" erõltetése zavart egy idõ után), de amúgy egy pillanatig sem lehet komolyan venni.
Igazán nem is tudom, ki a célcsoport? Az akciófilm kedvelõknek zavaros lehet az alapsztori, a videojáték-fanoknak meg túl kevés az utalás. Én mindkét kategóriában benne vagyok, de akkor sem tudom hova tenni az egészet. Az az érzésem, ezt az Alice-sztorivonalat egy egész más filmhez találták ki, csak aztán jött az ötlet, hogy keverjék bele a Resident-vonulatot is, ha már lecsaptak a megfilmesítési jogokra. A játék gyakorlatilag a legelsõ rész megjelenése (1996, vagyis lassan 20 éve!) óta igazi legendának számít - ennél a félmegoldásnál sokkal többet/jobbat érdemelt volna.
1/10
metan 2014 aug. 26. - 10:00:43 1/10 Előzmény Pikacsu
(150/173)
Az eddigiek alapján, aki moziba ment ezért, az meg is érdemelte.

Sokkal jobb film a Dredd. Az legalább visszaadta az eredeti történet ridegségét és brutalitását, még úgy is, hogy az alacsony büdzsé miatt epizódszerû lett a film.
bbenjoe 2014 jún. 14. - 00:33:53 Előzmény merkel
(149/173)
Pattogatott kukorica evéshez tökéletes film. Erõsen B-kategóriás, de mint hogy akként is álltam hozzá, hát én bizony végigröhögtem magam.
merkel 2014 máj. 12. - 15:36:52 Előzmény wesker1
(148/173)
A játék minõségét ez a sorozat meg sem közelíti. (Bár a többi zombis filmhez képest még mindig a jobbak közé tartozik.) Ez egy legendás játék. (A magyar fordítók meg még egy normális címet sem tudtak adni neki, mondjuk az eredeti címet: Resident Evil!). A Silent Hill ezzel szemben elég jó filmben is. Van benne pár változtatás, de nagyon sok minden visszaköszön benne, ami a játékban van, és az alapsztori is nagyon hasonló. Ideje lenne végre egy jó Resi Evil-filmet csinálni a Resi Evil 1-bõl.
merkel 2014 máj. 12. - 15:29:04
(147/173)
Szerintem nem volt annyira rossz, a többi részhez képest. Az eleje például érdekes volt. Meg az is, hogy különbözõ helyszíneken, városokon mennek keresztül. És a legvégén az a helyszín nagyon ütõs volt, kár, hogy csak ennyi idõt áldoztak rá. Ez a sorozat az elsõ két résztõl eltekintve elég közepes - és még azok is lehettek volna sokkal jobbak, ha valamennyire hûek a játék cselekményéhez.
5/10
_Freddy_ 2014 ápr. 23. - 07:58:02 5/10
(146/173)
Az idei szeptemberi premier helyett jött a hír, hogy csak idén kezdik el forgatni, szóval várhatóan jövõre mutatják be a valószínûleg lezáró részt: http://www.gamestar.hu/resident-evil-6-paul-ws-anderson-film.html
Pikacsu 2014 ápr. 08. - 19:24:43
(145/173)
Aki ezt moziba látta, az jól kibaszott magával.
1/10
metan 2014 márc. 07. - 14:21:22 1/10
(144/173)
Persze, hogy Millácska tündököl, mikor a rendezõvel....
Az elsõ rész még jó is volt. Amíg a kasszánál bevételt produkál a többi hulladék, addig lesz folytatás, és a stúdió megadja rá a pénzt. Kell is a látványhoz, mert más nem menti meg, bár a Riddicknek is szebb volt a CGI-je ennél, kevesebb pénzbõl. E nélkül az egész Alysiumos mélységekbe zuhanna, ahova tartozik is.
abisztriczky 2013 szept. 30. - 19:47:42
(143/173)
???***Spoiler****????
Én csak tegnap láttam ugyan, de azért jó volt látni olyan régebbi szereplõket, akik a korábbi részekben haltak meg. Egyébként mi lett a testvérpárral az elõzõ részbõl, elég hamar "lerendezték" a hiányukat egy-két mondattal.
Lesz újabb rész? El tudnám képzelni, hogy legyen folytatása.
1/10
segesdi 2013 szept. 11. - 17:46:37 1/10
(142/173)
Egyetértek veled, miközben néztem az fogalmazódott meg bennem hogy lehet egy film ekkora fostaliga. Megvolt a késztetés hogy ne nézzem végig, kár az idõt pazarolni rá, de végigkínlódtam. Helyenként lehet röhögni rajta, de gyanítom nem ez volt a készítõk szándéka :)
Hogy klasszikust idézzek kicsit átfogalmazva, ezt a filmet olyan nézni mint Zuzu Petalssal beszélgetni (vagy sajtreszelõvel rejszolni): enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas
Egyetlen pozitívum számomra Michelle Rodriguez volt, nagyon helyes csaj civil ruhában
borkasztik 2013 szept. 11. - 12:11:50 Előzmény cico'ka.
(141/173)
de most komolyan ti ezt a részt nem tartottátok nagy baromságnak? :O MOst komolyan ha ti ezt meg tudjátok nézni akkor miylen lehet ami még nektek is rossz film ....
Nem értem hogy lehet ezt a filmet megnézni. Az elsõ rész volt számomra az egyetlen értékelhetõ kaptár film. A 2 elment de aza Nemesis szörny már nem keleltt volna belle. De összeségében baromság az egész. Számomra ez nem zombis film, Oké benen vanank benen zombik ennyi, de szinte semmi értelmük nincs. Nagyon sajnálom et a sorozatot mert azthittem olyan briliáns elsõ rész után igazi apokaliptikus 2 részzel folyattják és így tovább.
7/10
cico'ka. 2013 aug. 26. - 20:58:14 7/10
(140/173)
Nem rég megnéztem az összes részét, és szerintem izgalmas, és érdekes a története, DE már azért ebbõl a sztoriból is megárt a sok. :) Tehát azért nagyon ellett húzva, de ettõl függetlenül jó. :)
2/10
Annis 2013 aug. 23. - 20:50:52 2/10
(139/173)
Ez a Paul W.S. Anderson egy picit sem ért a filmekhez. De komolyan, egy vicc a pasas. Még a Kaptár elsõ része tetszett egészen addig, amíg az a mutáns valami életre nem kelt. A második rész is egész jó lett volna a Nemezis nélkül. De innentõl kezdve katasztrófa az egész sorozat. Végignéztem mindet, és az utolsó részt is meg fogom nézni, mert már érdekel ennek a sz@rnak a vége, és mert Weskert imádom benne. :P (õ a fõgonoszunk, aztán mégis alig kap szerepet, bezzeg Millácska mindig tündököl)
Nekem kicsit úgy jön le ez a film, hogy az asszony otthon unatkozik, hát vászonra visszük. Mindig valami tökéletes csajszi lesz a párja, aki a vásznon lazán lepipálja, hát gyorsan ki is veszik a filmbõl, nehogy valaki halványítsa a tündöklést...nevetséges.
Szóval várom a következõ-remélem utolsó-részt. És remélem egy életre elfelejthetem ezt a mesét is.
2/10
Annis 2013 aug. 23. - 20:47:30 2/10
(138/173)
Ez a Paul W.S. Anderson egy picit sem ért a filmekhez. De komolyan, egy vicc a pasas. Még a Kaptár elsõ része tetszett egészen addig, amíg az a mutáns valami életre nem kelt. A második rész is egész jó lett volna a Nemezis nélkül. De innentõl kezdve katasztrófa az egész sorozat. Végignéztem mindet, és az utolsó részt is meg fogom nézni, mert már érdekel ennek a sz@rnak a vége, és mert Weskert imádom benne. :P (õ a fõgonoszunk, aztán mégis alig kap szerepet, bezzeg Millácska mindig tündököl)
Nekem kicsit úgy jön le ez a film, hogy az asszony otthon unatkozik, hát vászonra visszük. Mindig valami tökéletes csajszi lesz a párja, aki a vásznon lazán lepipálja, hát gyorsan ki is veszik a filmbõl, nehogy valaki halványítsa a tündöklést...nevetséges.
Szóval várom a következõ-remélem utolsó-részt. És remélem egy életre elfelejthetem ezt a mesét is.
Mr4r0n 2013 márc. 31. - 10:30:48
(137/173)
Szerintem meg lehet nézni. Rosszabbra számítottam a leírtak alapján. Mondjuk van benne pár érdekes rész...
1/10
i6emsn 2013 márc. 29. - 22:28:35 1/10 Előzmény zord01
(136/173)
Namenjafrancba.. :D
5510 2013 márc. 06. - 00:27:46 Előzmény peti2006
(135/173)
Ez valami olyan szinten sablonos film volt, a tökéletes hajú-bõrû szereplõkkel, a soha ki nem fogyó fegyverekkel meg a célozni képtelen kiképzett katonákkal, a minden akció után egy flegma beszólással, ami csak Willisnek és Schwarzeneggernek áll jól...egyszerûen borzalmasan rossz volt, és ezt a számítógépes effektekkel akarták pótolni. Tisztán látszik a filmen, hogy ezt már csak a pénzért csinálták meg....senkinek nem ajánlom....
3/10
peti2006 2013 febr. 26. - 11:33:12 3/10
(134/173)
Ez a rész nem szól semmirõl. Halomba ölik a népet.... Kell ez nekünk?
Talán játékban élvezhetõ, de filmnek nagyon gyenge. Nem baj, a következõ jobb lesz. Ezelõtt is ezt mondtuk.

A Resident Evil 1-2 nézhetõ-jó, a többi szemét.