1/10
Sydneyke 2012 szept. 14. - 11:12:03 1/10
(33/173)
Rosszabb volt, mint egy másfél órás fogászati kezelés.

A kislány nagyon ígéretes.
Sajnáltam, hogy már másodjára játszik horrorban, fiatal kora ellenére.

A filmben volt pár logikai bukfenc.

Számomra ez a nézhetetlen kategória.

Szerencsére nem kellett fizetnem érte.
Mr. D 2012 szept. 14. - 00:07:44
(32/173)
Én speciel nagyon szeretem a Kaptár filmeket. Pedig nem nagy szám igazából egyik sem, de mégis jó nézni õket. Kikapcsolnak, szórakoztatnak. A negyedik rész az elõbbiekhez képest nagyon gyenge volt, kb felért egy 3D effekt leltárral, amit mondjuk 2007-2008ban még megbocsátottunk egy filmnek, de 2010-ben már sok volt. Viszont a Megtorlás megint bejött. Látszik a dolgon, hogy több zsét áldoztak a cuccra, a látvány pazar lett. Az akciójelenetek meg (szokásos W.S. Anderson belassításokkal és Milla Jovovich behajlásaival) igazán nyálcsorgatóak lettek. Persze nem kell itt A sötét lovag - Felemelkedéshez hasonlítgatni, ahogy azt elõttem tette valaki, hiszen nyílván nem egy súlycsoportban játszik a 2 film. Ami kicsit lehangoló volt, hogy a korábban beemelt karakterek közül (Chris, Clair Refield) kevesen tértek vissza, holott a 4. részben már egy "végleges csapat" körvonalazódott belõlük. Helyettük viszont újra köszönthetjük a cool Michelle Rodriguezt és a gyönyörû Sienna Guillory-t is (igazi tökös asszonyok találkozó!). Ezúton hadd jegyezzem már meg, hogy ahhoz képest h a világ nagyrésze elpusztult, elég jó zombi-fodrászatok mûködhetnek még, hiszen mind Alice-nek, mind Jill Valentine-nak volt ideje beugrani egy festésre két rész között. :P Plusz ellõtték még azokat a karaktereket, akiket a RE rajongók joggal hiányolhattak eddig: Leon Kennedyt és Ada Wongot (utóbbi pont praktikus szerkóban nyomja a zombiírtást...). Oké, pofátlan Alien-nyúlások fordultak elõ a filmben, és még mindig sok hatásvadász 3D effekt volt a menüben, de legalább annyi gyönyörûen koreografált harc és beállítás kárpótolt. A végén a harc Jill és Alice között szerintem pl az egyik legstílusosabb viadal volt, végig a Kill Bill 1. Thurman-Liu bunyó jutott róla eszembe. Fõleg mivel láthatóan a gyártó cég is aktivizálta magát, ezért több ázsiai-filmes áthallást is köszönhetünk nekik. Ami még kicsit zavart, az Milla Jovovich aktuális jelmeze. Szerintem az eddigiek közül ez volt a legrosszabb. Sienna Guillory-nak sokkal szexibb ruci jutott.
krisznk 2012 szept. 13. - 23:04:01
(31/173)
Most jöttem haza a moziból.
Véleményem a következõ.
Nem vagyok egy nagy kaptár rajongó, de eddig megnéztem az összes részt, de nem hittem volna, hogy még a negyedig résznél is gyengébben sikerül. A forgatókönyvet valami hipersebességgel írhatták meg és adhattak neki zöld utat, mert ez meg is látszik, hogy nem volt sok álmatlan éjszaka, miközben íródott. Nagyon egyszerû a történet. Az Act 2 a-ja és b-je tulajdonképpen a három makettvárosban játszódik, az elsõ és harmadik felvonása szintén szintén nem megy túl messzire. Hogy ezzel mi a bajom? Nekem kevésnek tûnt a helyszín, nem volt elég számomra amin körbefut a cselekmény. Megjegyezném itt, hogy láttam a 12 dühös embert és az egyik kedvencem, aki ismeri tudja, hogy mirõl beszélek.

SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER,

Lehet, hogy nem sok mindenkinek szúr szemet, de nekem nagyon. Pár dolog, de a színvonalat nagyon lehúzza és élvezhetetlenné válik a film. Itt is megjelenik a föld alatti épületmonstrum. Ki a fene épített a jég alá egy ilyet? engem felettébb zavart, egy ilyenhez kb. 15 év kelett, meg 5000 munkás és persze senki nem tudott róla, hogy létezik, és még rengeteg ilyen elem van a filmben, ami nincs megmagyarázva és rendkívül feltûnõ (néhány: a film végén a Fehér házban ugye van áram, ki van világítva az egész, de valaki azt mondja, hogy az a kis csapat az egyetlen túlélõ, akkor mégis honnan van áramuk? még mindig valaki dolgozik az erõmûvekben, miközben mindent elleptek a zombik?, egy másik a tengeralattjárós rész: szintén a vége fele megjelenik a tengeralattjáró, 3-an szállnak ki, az egyik közülük túsz, tehát ketten kellett irányítani egy hatalmas tengeralattjárót, szerintem kb. 15 ember kell egy ilyen feladathoz.) és még rengeteg ilyet fel lehetne sorolni és ez a színvonalat igencsak leviszi.
Inkább a látványra mentek rá, tele van a film szépen kidolgozott mutánsokkal és vizuális effektekkel, tényleg szépek, profi munka volt, csak az a gond, hogy funkciójukat tekintve kevés.
Külön tetszett a filmben a középrésznél, hogy mindhárom várost szekvenciának hívtak. Nem vagyok benne biztos, de nem is tudok már így késõn az álmosságtól helyesen gondolkodni, de úgy éreztem, hogy a három nagy város a forgatókönyvben egy-egy szekvenciát tett ki. Ha tényleg így van, akkor ez remek húzás volt. Egy egész városban zajló részt egy szekvenciába tenni. És ebbõl három volt. Ugye akkor marad még öt a többi résznek. Az elosztások nagyon tetszettek benne.
Zene: hasonló az eddigi filmekhez, a horroros részek zenéje nagyon nem tetszett, az ezerszer elsütött puska, tudjátok, mikor elindul egy hangról és fokozatosan egyre magasabb lesz, mikor pedig eléri a magas hangot, akkor megijeszt minket valami. Olyan egyértelmû, hogy jön valami izé és az arcunkba ordít. Egy helyen vettem észre azt, hogy nincs ilyen, mégpedig a kertvárosi rész. Még a zenéhez annyit, hogy az Eredet c. film zenéjének egy részletét fedeztem fel benne, mégpedig a Time számában volt ez a rész, mikor csak egy-egy hangot ütnek le a zongorán.
Történetében a kaptár történetet nem folytatta, csupán egy kitérõ volt, hogy megöljenek X mutánst, és ezzel ennyi.
A film indítására felhívnám a figyelmet. Visszafele lejátszott részek lassítva, aztán ugyanez normál sebességgel elõre lejátszva. Zseniális volt.
Összességében nagyon gyenge volt, néhány jó fogást találni benne, de továbbra is az átgondolatlan történet miatt, a sok ki nem dolgozott nem logikus dolgok miatt úgy gondolom , hogy bukásra van ítélve.

SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER,
10/10
zord01 2012 szept. 13. - 22:20:49 10/10
(30/173)
Zsír. Szerintem az elsõ rész tök jó volt, a kettõ nagyon gyenge, a három egy fokkal jobb, de még mindig gyengusz, viszont már látszott, hogy javul a színvonal, az elõzõ rész kifejezetten tetszett, ez pedig nekem nagyon bejött. Mindenkinek ajánlom, aki bírta anno az elõzõ részt, meg az Alien2-t. Remélem nem bukik. Egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy még az elsõ résznél is jobb lett. Itt-ott picit már erõltetett, és lényegi történet nincs(ill csak az utolsó 2 percben), de ettõl még nagyon jól összeszedték azokat az elemeket amik jók voltak az elõzõ részekben, plusz jön egy új szál is, ami engem nagyon meghatott. A 3D része elképesztõen látványos (sajnos néha a történet rovására), és még egy kis színészi játék is jutott bele (ha nem is sok)

Egy szó mint száz, ha nem sztoryért ülsz be, csak némi trancsírért, arra tökéletes, sõt, nekem sokkal többet adott a film, mint amit vártam.

(Pl 10000-szer jobban élveztem, mint a Seeeetét lovag - felnyüglõdést...)
9/10
agarik 2012 szept. 13. - 21:13:00 9/10
(29/173)
Azt hivatalosan is mondták hogy ha ez a rész nem bukik meg, dupla trilógiává bõvítik a sorit.
1/10
Gomez1 2012 szept. 13. - 21:11:02 1/10
(28/173)
Tegnap láttam egy sajtóvetítés során.
Számítottam rá, hogy nem egy hatalmas alkotás de hogy ennyire gyenge lesz arra álmomban sem.
10/10
zord01 2012 szept. 13. - 17:51:23 10/10
(27/173)
Gyerekek... szerintem ez tök jó film lett. Én tízest adtam rá, igaz objektíven nézve csak 7 körül van a film, de én elég szentimentális vagyok, hogy rávágjak egy 10-est bizonyos jelenetek miatt. Az elsõ rész után ez tetszett a legjobban. A történet nem valami nagy szám, bár nekem nagyon-nagyon tetszettek bizonyos elemei, fõleg az érzelmi szálak... de nem spoilerezek...

Ami a lényeg. A globális kép tekintetében sok újat a történet nem hoz, inkább a régi részek legjobb elemeit próbálták beletenni, és azokból összehozni egy új részt, megbolondítva egy kis Ripley feelinggel. Hihetetlen, de azon kevés próbálkozások egyike, ahol ezt sikerült jól tálalni.
Nekem bejött.
A látvány nagyon jó, az egyik legjobb 3D-s film lett szerintem, néhol nagyon öncélúan csak a látványoz zúzásra mentek rá.

Milla a régi formáját hozza, végre ledobta a szülés utáni súlyfelesleget, és vadítóan szexy. A pufajkás kabát már a múlté, ismét szexi rucikban feszít a leányzó.

A film leheletnyit nehezen indul be, (de nem zavaró, plusz a film közepén megértjük, hogy miért volt szükség a kis "kitérõre", és én meg is tudtam bocsájtani rögtön). A vége felé egy kicsit vontatottá válik a fight, kicsit erõltetett, ha úgy jobban tetszik, bár szerintem még bõven emészthetõ.
A legvége eléggé ütõs, és nagyon úgy fest, lesz következõ rész.

Összességében szerintem atom király, mindenkinek ajánlom, aki vágyik egy másfél órás önfeledt zombulásra. Jobb lett, mint amire számítottam. Nem hibátlan, de kit érdekel, mikor az elejétõl a végéig imádtam.

De nagyon. Komolyan. Király! Király! Király!
10/10
Thomasfrank8 2012 szept. 13. - 17:42:45 10/10
(26/173)
Attól, mert egy játék filmes megvalósítása nem követi teljesen az alapsztorit, még lehet jó, sõt tovább megyek, jó is! Gondoljatok bele: ha követné, akkor semmi újdonságot nem mutatna... ki szeretné ugyanazt a sztorit 800 féleképpen végignézni,/játszani?
Ha megegyezne a történetük, senki nem nézné meg, érdektelen és értelmetlen lenne.
Az elképzelhetõ, hogy valakinek a film nem tetszik, de ezt nem illene ráfogni arra, hogy nem követi szorosan a játék alaptörténetét...
10/10
Sonic8 2012 szept. 13. - 17:00:40 10/10 Előzmény _Freddy_
(25/173)
Igaz. :D Meglátjuk.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 szept. 13. - 11:07:19 5/10
(24/173)
remélem a 4. részbõl azt az órás palit is belerakják, mert õ ugye nem halt meg a 4. részben, mutatták a végén :D
1/10
metan 2012 szept. 13. - 09:17:52 1/10
(23/173)
Huh, az elõzetest nézve elõször a Holtak Hajnala ugrott be, aztán meg az Eredet. Már vártam, mikor sétál be DiCaprio...
Más, normálisabb filmet nem folytatnak, ez a vacak meg már majdnem évad.
2/10
jmisi31 2012 szept. 12. - 12:30:41 2/10
(22/173)
Hát nézzük...

Megint egy folytatás, ami teljesen eltér a játék sztorijától.

Megnézem, de csak azért, mert állítólag lezárják végre.

A sorozat egy kalap sz@r, kivéve a harmadik részt, ami bár teljesen eltér a játéktól, mégis nagyon jól lett összerakva. Az elsõt el kéne felejteni, mert hiába a jó történet, ha a megvalósítás egy nagy kalap.....
A második egyáltalán nem volt rossz, kivéve azt, hogy folyton sötétben játszódott. A harmadikról már írtam, a negyedik meg egy akciódömping 3D-ben, ami nem tett jót ennek a sorozatnak.
Én személy szerint George A. Romero-nak adnám a rendezõi és írói széket, hisz õ teremtette a zombi mûfajt, Paul hozzá képest egy kismiska.

Majd meglátjuk...
wkate 2012 szept. 11. - 21:46:02 Előzmény Damill
(21/173)
Feliratozva nem adják majd???
Damill 2012 szept. 05. - 19:44:53
(20/173)
Haha, az elsõ rész zombija (Michelle Rodriguez) visszatér! Abban imádtam, remélem, most is fogom!
domo.robi 2012 szept. 04. - 23:47:57
(19/173)
Nem hiszem, hogy megint kaptáras filmet fogok nézni. A múltkor is bementem méhész barátommal, hogy majd nézünk egy jót, aztán méz helyett a vér folyt...
offtopic
robicsek2 2012 szept. 02. - 23:26:42 Előzmény dr.66
(18/173)
A zombikból ebben a filmben nekem elég :) Egyedül majd Mila érdekel abban a sexi spandex szerkóban :) Talán majd azokat a jeleneteket kivágom magamnak, a többi mehet a kukába.
9/10
Deidara91 2012 aug. 29. - 17:58:03 9/10 Előzmény _Freddy_
(17/173)
Istenem. Ez a 2.szinkronos elõzetes valami borzasztó. Nem a szinkron, hanem a fordítás. Láttam már párszor az angol változatát az elõzetesnek, de ez nagyon béna fordítás.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 17. - 06:30:07 5/10
(16/173)
2. magyar szinkronos elõzetes: http://www.youtube.com/watch?v=fnYh_43VZkU
dr.66 2012 aug. 17. - 00:03:37 Előzmény robicsek2
(15/173)
Zombiból sose elég! Jöhetnek! :)
7/10
idõjós1010 2012 aug. 16. - 23:38:32 7/10
(14/173)