2/10
Heisenberg 2012 dec. 07. - 20:38:00 2/10
(93/173)
Még B filmnek is kevés. Zéró történet, koppintott harci jelenetek. M.J. még mindig jól néz ki és a befejezõ jelenet egész jó lett ezért legyen:
2 pont
3/10
Keló Scofield 2012 dec. 07. - 19:53:51 3/10
(92/173)
Már az elejét el...ták, mert semmi köze nem volt a 4. befejezéséhez , ami mellesleg tetszett. Utána meg "Matrix" féle érzésem támadt, mekkora hülyeség volt az is. Wentworth Millert kihagyták a stábból, de a Michelle Rodriguezt, aki nagyon irritáló "nõ", be kellett rakni holott már egyszer az 1. részben meghalt.
A szöszi jó volt benne, meg persze Milla kisasszony, de a film szerintem az eddigi leggyengébb.
7/10
lotto 2012 dec. 07. - 09:46:46 7/10
(91/173)
*harci-jelenetek***************************:)
7/10
lotto 2012 dec. 07. - 09:46:00 7/10
(90/173)
Csak hari-jelenetek miatt adtam rá egy 7-est, amúgy egy speceffektekkel túlspilázott sztorimentes baromság.
Ugyanannyi bõrt akarnak lehúzni, mint pl a Végsõ Állomás-nál..!
MILLA13 2012 dec. 03. - 09:59:01
(89/173)
Nekem tetszett ez a rész, az elõzõ rész számomra csapnivaló volt de ez a film teljesen le tudott kötni és izgalmas volt. A csatajelenetek is nagyon jól meg voltak csinálva, nekem bejött! Az igaz h az elsõ részekhez képest sok csavar van a történetben, de aki odafigyelve nézi a filmet szerintem teljesen érthetõ..( egyedül ezt a Raint hagytam volna ki a történetbõl annyira semmitmondó szerepe volt) amúgy 10/9
1/10
Feco007 2012 nov. 29. - 20:42:41 1/10
(88/173)
Uram atyám, egy idétlen baromság, semmitmondó, zagyva történet, kizárólag gyilkolás, lövöldözés, verekedés. IQ bajnokok videojátékának elmenne.
4/10
jozsi86 2012 nov. 03. - 15:34:28 4/10
(87/173)
A látvány és akcióelemek erõsek, bár én azt látom, hogy eléggé elfáradt már ez a sztori. Az elsõ 3 rész élvezhetõ volt. Az utóbbi kettõ már nem kötött le igazán.
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 21. - 10:40:06 5/10
(86/173)
be lehetne tolni igen egy 2 órás filmet és örülnék neki ha mindenre válaszolnának, nem csak újabb kérdéseket adnának...
zsotya010 2012 okt. 21. - 09:26:39
(85/173)
Meg most komolyan, jöttök itt a sok h*lye kérdésekkel, (Honnét szedtek áramot, gázolajat, hogyan került vissza a csaj, meg hogyan találkozott Luther Leonékkal?). Mégis mit vártok? Egy másfél óra se filmbe, hogy lehetne mindent precízen kidolgozni? Szerintem a negyedik és az új rész közé is simán be lehetne tolni egy külön 2 órás filmet a köztes eseményekrõl!
zsotya010 2012 okt. 21. - 09:01:29
(84/173)
A végsõ csata tény, hogy a leggyengébbre sikeredett az összes rész közül, és többnyire Jill szerepe is elég kidolgozatlan volt, a film egészét tekintve simán nézhetõ volt ez a rész is. A repkedõ dögök a végén, a láncfûrészes és a hóhérok megjelenése a játékokból átvett és Leon valamint Ada megjelenésének is örültem benne. A történet egyszerû, de lekötött és engem kicsit el is gondolkodtatott, hogy mégis az elõzõ rész eseményei megtörténtek-e? Rájöttem, hogy Luther miatt biztosan és Wesker is utalt rá, Milla pedig érdeklõdött Chrisék iránt, de egy pillanatra elbizonytalanodtam (fõleg a visszapörgetõs rész miatt, de késõbb meg jött a Tokió, ahogy a négy kezdõdött). Sablonosnak nem nevezhetõ. Tekintettel arra, hogy az újabb filmek a számítógép és sokszor a szinészi játék miatt gyengébbre sikerülnek adnék rá egy 10/7-est.

Ez az egész nálam ott fog kiborulni, ha nem lesznek hûek a Resident Evil 5-höz és más módon nyírják ki Weskert, mert azt a lávafürdõt és robbanást ott nem bírhatta ki. Én el tudnák ebbõl még jópár folytatást képzelni, de akkor a következõ részben Alice-t ki kellene venniük és jobban fókuszálni kellene a Redfield testvérekre és Leonra.
5/10
endre1986 2012 okt. 14. - 21:53:07 5/10 Előzmény Hú dejó a habos sütemény
(83/173)
Most jövök a moziból (3D), még friss az élmény. Összegezve: felejthetõ, ötlettelen. Semmi újat nem tudtak beletenni, elsütik az amerikai filmekben szokásos látvány/hang/akció elemeket, amitõl egy vasárnap délutáni filmnek még elmegy. Régen nagy Resident rajongója voltam, de ahogy megy fel az epizódok száma, annál gyengébbek a filmek. 10/5, közepes.
Hú dejó a habos sütemény 2012 okt. 04. - 01:07:31 Előzmény mimzy
(82/173)
ja ja elég szürreális volt.
érzödik hogy ez a csávó James Cameron rajongó.
amúgy látványos de semmi több.
4/10
preator 2012 szept. 30. - 22:45:07 4/10
(81/173)
Én szeretetem a Kaptár filmeket, ezért megnéztem ezt is. Hiba volt, pénzkidobás volt a jegy. Ha tudtam volna, ennyire semmi történet nincs benne, akkor messzire elkerülöm a mozit.
Vazeljevics 2012 szept. 29. - 16:07:49 Előzmény mimzy
(80/173)
Csá! Ha már annyira belekottok minden sz*rba, akkor azt is magyarázza el már valaki, a zombik miért nem zabálják fel egymás tis, hisz az is hús lenne, vagy az már budos?
Inkább az élménnyel kéne foglalkozni, nem pedig azzal hogy ez miért van meg az miért van dolgokkal! En személy szerint még nem láttam a filmet, de addig nem is fogom, amíg ki nem jon DVD-re...
Egyébként meg Milla Jovovich és Sienna Guillory 4ever!!! ;)
6/10
mimzy 2012 szept. 28. - 21:36:26 6/10
(79/173)
Én úgy éreztem magam, mint Alice csodaországban, mintha bedrogoztak volna. Az egész olyan szürreális volt. Képesek voltak a legjobb résznél abbahagyni. Legalább 2 év múlva jön a hatodik. Ki mire fog ebbõl emlékezni!
10/10
MeeÉn 2012 szept. 27. - 16:09:27 10/10
(78/173)
Nekem személy szerint tetszett a film.
Megjegyzem nem a történet miatt.:D
Igazából az akció jelenetek tetszettek
SPOILER
amikor jönnek a BIO-k (mert ugye az elõzõ részben is jöttek csak akkor még nem tudtuk mik ezek most választkaptunk rá:D) az nagyon tetszett..
Meg még az elején amikor visszapörgetik. Aki teheti 3D-be nézze meg mert anélkül nem élvezhetõ.
én 10-est adtam rá(az összes kapátárra 10-est adok)
10/10
mariejoel 2012 szept. 26. - 20:28:02 10/10
(77/173)
Igen Albert elveszi az erejét a 4. rész elején, de profin verekedni azért tud a 4. és 5. részben is, mert eleve erre volt kiképezve, mivel õrzõ volt a kaptárban. Az elsõ részben is elég profin verekedett. Mondjuk túlélni a zuhanást így meredek, de vannak pofátlanul szerencsés emberek, de ehhez tényleg nagy mázli kell(egyébként itt a barátom látni vélt egy olyan részt, h repül zuhanás közben Alice felé egy fecskendõ a vírussal és esetleg beoltódott, de a film többi részében meg lelkendezik, h újra ember)
Igen a csonttörés kibírása elég extrém, de ez alkat kérdése is lehet...vagy azt hitték, h a sok akció mellett nem fogunk ezen agyalni.
A fehér háznál, valaki itt írta, h annak valami saját generátora van a föld alatt, a többi technikai kérdésnél azt tudom mondani, h ezt millió filmnél fel lehetne tenni...De pl szerintem az elnéptelenedett világból, könnyû összeszedegetni a üzemanyagokat, de igazából én ilyeneken nem agyalok, mert leköt a film többi része :D és lehet nem is Wcbe kakilnak, csak úgy a sarokba, akkor minek víznyomás? :)
Kaját is lehet összelopkodtak, a sminkrõl annyit,h mindig mindenki gyönyörû az amcsifilmekben :)
Szóval ezekbe bele lehet kötni rendesen, lehet van is rájuk magyarázat, a rendezõnél természetesen, de amíg engem szórakoztat a film, addig ezekre nem figyelek fel.
De amúgy ha egy ilyen világban tudott mûködni a védernyõ egy ilyen bazi nagy kamcsatkai bázissal, akkor Albert könnyen összehozhatta a kis bázisát is a Fehér házban.
Sheme 2012 szept. 26. - 18:02:49 Előzmény mariejoel
(76/173)
Egyébként a Resident 5-tel kapcsolatban van egy elméletem, lehet, elborult, de mégis... Szóval a negyedik rész elején, amikor Tokióban esik az esõ, a kiscsaj lábáról a fejére megy a kamera, majd megharapja az elsõ pasast, aki ránéz... emlékszel? Aztán Tokió elnéptelenedik, elsötétedik, majd négy évvel késõbb 10 Alice klón megtámadja az Esernyõ Bázist, ahonnan egy helikopterrel elmenekül Webster kolléga. Csak hogy nem veszi észre, hogy egy Alice elbújt a fedélzeten. Bead neki egy T-Virus Killer-t, majd hegynek csapódnak és csak Alice éli túl. Többet róla nem tudunk meg...

Szintén a negyedik rész végén még egy Alice - ez az eredeti??? - az Arcadia fedélzetén döbbenten veszi tudomásul, hogy a zombivá vált világban valahonnan egy helikopter raj közeledik. Ennek a végkifejletét láttuk az ötödik rész elején, Alice a vízbe esik.
Majd feléled a Kamcsatkai vízfelszín alatti komplexumban és elvileg nincs beoltva a T-Vírussal, pedig oroszlánként küzd a film végén a barátnõjével - ez a csaj volt a második részben a rendõrnõ, aki nem fosott szembe szállni a zombikkal. A volt rendõrnõ sós pálcikaként ropogtatja-töri Alice csontjait, igaz? Majd Kamcsatkáról a Fehér házba kerül Webster elé, aki beadja neki a T-Vírust... Kérdés: a csonttörés pokoli fájdalommal jár, mégis, hogyan bírta ki a verekedést, ha nem volt benne a vírus?
Pontosan kinek is adta be Webster Mester a vírust a Fehér házban? A csontropesztett Alice-nak, vagy annak, aki a negyedik rész elején a hegynek menõ helikopter balesetet túlélte?

Ha erre tudsz válaszolni, már csak az marad hátra:
- honnan van a Fehér házban:
- villany?
- friss élelem?
- üzemanyag a helikoptereknek?
- piperecucc, mert Webster Mester makulátlan!
- kifogyhatatlan lõszerutánpótlás?
- gáz, melyet lángszóróban használtak, mintegy égetve a zombikat a ház körül
- mitõl remegett a ház?
- ha szarni/hugyozni mentek, honnan volt víznyomás a mellékhelyiségben?
- honnan volt áramjuk? Lehet, h geotermikus hõerõmûvel hajtották a generátorokat, ami szinte kizárt, ha a generátort meg kell hajtani, nagyon sok energiába kerül...
- hogyan tudtak Kamcsatkáról eljutni a Fehér házba? Hol vette fel a helikopter õket, ahol NEM voltak zombik?

Megannyi érdekes kérdés...
10/10
mariejoel 2012 szept. 25. - 11:27:40 10/10
(75/173)
Végre pozitív hozzászólók :) Már kezdtem elszontyolodni, hogy mindenki fikázza a kedvenc sorozatom :) Az elsõ részt nehéz felülmúlni, a többi film nem nagyon követi a hangulatát, de akkor is mindegyik szórakoztató, engem le tudott kötni maximálisan!! 3D-ben pedig lenyûgözõ volt, mert egy régi filmélményem miatt nem sokat vártam a 3D-tõl.

Ez egy kitalált történet, és felesleges a hibákat keresni benne, az a lényeg, h másfél órára oda tud e szegezni a képernyõ elé, nálam ez bejött és kész.

De mióta léteznek ilyen fórumok, hirtelen mindenki filmesztéta lett és csak a fikázódás megy! :/
tomy88trance 2012 szept. 24. - 23:07:44 Előzmény svejk
(74/173)
Igen egyetértek, Mila még mindig gyönyörû! :)