tomy88trance 2012 szept. 24. - 23:05:56
(73/173)
Számomra hozta a szokásos Mila Jovovich féle Resident Evil színvonalat, ennek ellenére még mindig az elsõ rész a favorit nálam! :) Mindenesetre nem értem azokat akik lehúzták ezt a részt, nekem mindegyik rész nagyon tetszett! Ez is! Szerintem ez után már tényleg a végsõ ,utolsó rész következik, legalább is a film vége nagyon ezt sugalja, várós ! :)
SpencerBarnes 2012 szept. 24. - 19:43:55
(72/173)
Féltem hogy a 3D csak nevében lesz 3D mint a legtöbb mostanában ezt a szót meglovagoló film
Kaptam viszont egy 5-ik résznek messze legjobban sikerült, 3D parádét, folyamatos henteléssel
Aki ennél többet vár egy zombi horrortól, az tényleg nézze a Mónika show-t vagy az Schindler listáját.
Milla meg tényleg nyárcsorgató továbbra is...
7/10
d112 2012 szept. 23. - 22:49:52 7/10
(71/173)
Sokan mondják, hogy nem valami jól sikerült film, én ezzel szemben azt kell hogy mondjam nem volt ez annyira rossz, volt ettõl sokkal rosszabbul sikeredõ rész is. De azért jó lenne már egy befejezõ rész, ami felteszi az i-re a pontot.
10/10
Sonic8 2012 szept. 21. - 20:07:49 10/10 Előzmény svejk
(70/173)
Hollywood bárkibõl képes bármit/bárkit csinálni még számítógép nélkül is. ;)
2/10
Nyúlós lónyál 2012 szept. 21. - 14:30:49 2/10
(69/173)
Rövid kritikám a filmrõl: NÉZHETETLEN!!!

A 3. résszel be kellett volna fejezni, addig teljesen rendben volt a sorozat. A két utolsó rész közül viszont nem lehet eldönteni, melyik a szörnyûbb.
antimason 2012 szept. 21. - 14:12:17
(68/173)
Kár, hogy nincs 2D-ben.
A 3D nézése közben, mindig kiesek a film hatása alól. Egyik jelenet jó, a másik vacak, a harmadiknál minden életlen, stb.
9/10
agarik 2012 szept. 20. - 12:38:45 9/10
(67/173)
Messze több lehetõséget tartogat a 3D-élmény mint "felénk repül a balta". Persze, az a klasszikus, de arra elég volt a zöld-piros hemüveg.

Olyanokat tudnak ma már, mint belevonni a nézõt a helyzetbe. Pl. körben állítják fel a szereplõket a koreográfiában, így olyan mintha közvetlen körülötted történnének a dolgok.
Vagy mikor MELLÉKESEN a vér egy része kifröccsen a kamerába.
Vagy mélységet adni a térélménynek (3D-vel egy gyorsan mozgó autó / lehulló álványzat / bullettime lõszerhullás jóval keményebb).
Vagy olyan, egyébként lehetetlen dolgok megoldása, mint a végén az a gyorsan forgó fogaskerék, aminek neki akarják nyomni egymás fejét.

De ha csak a 6. Harry Potter filmre gondolunk, akkor egyszerûen maga a 3D mélységérzet is nagy különbséget jelenhet a sima 2D vászonhoz képest.


Egyszóval a 3D f*sza dolog, csak tudni kell kihasználni. És igen, a Kaptár sorozat stábja tudja hogy hozza ki a maximumot a technikai lehetõségekbõl a látványhoz!
7/10
svejk 2012 szept. 20. - 09:59:20 7/10
(66/173)
A Port.hu rosszul tájékoztatott. A film nem 117, hanem csak 95 perces. Milla Jovovich egy biológiai csoda. 37 évesen így kinézni nem semmi. Szerintem már miatta is érdemes megnézni. Az ilyen 3D-s filmek nem a sztori, hanem a látvány miatt érdekesek. Akinek ez nem jön be, nézze a Barátok között-et.
9/10
King Diamond 2012 szept. 19. - 21:51:01 9/10
(65/173)
KIS SPOILER IS LEHET!!!
Nekem nagyon bejött eddig a Kaptár sorozat mindegyik része (a Bioterrort még nem néztem meg). Így nagyon vártam az ötödik filmet is, és örültem, hogy viszont láthatunk egy-két korábbi/régebbi szereplõt is. Az, hogy sokat várni, szerintem egy ötödik részénél tartó jórészt zombis akció/horrornál hülyeség, mivel én már az elsõ részétõl sem vártam valami sokat, csak hogy legyen végig pörgõs, izgalmas, látványos (a 3D-s legutóbbi rész ûberelte az elõzõeket ebben), mint ahogy ez a rész is. És eleddig ezeket teljes mértékben meg is tartotta a sorozat összes része, beleértve ezt is. Mivel a játékot nem nagyon ismerem, így nagyon részletekbe belemenni nem tudok, hogy mennyire hitelesek a játékhoz kapcsolódóan a filmek. Azt sajnáltam, hogy most nem láthattuk a Redfield testvéreket (Claire-t-Larter és Christ-Miller), mivel õk elég jók voltak az elõzõ részben, de helyettük kaptunk néhány korábbi szereplõt, külön örültem Michelle Rodrigueznek, valamint, szintén az elsõ részbõl a néger fickónak, aki ott az osztagparancsnokot alakította. Valóban, ez a rész leginkább az elsõ részhez akart hasonlítani, az eleje nagyon bejött, hogy viszontláthatjuk az elõzõ rész végét, és onnan folytatódik közvetlen. Számomra annyira nem volt követhetetlen a történet, meg hogy ki, miért/hogyan van megint benne. Az egyik legjobb jelenet itt is a bárdos fickókkal való harc volt, akik most ketten is voltak. Egyébként az eleje (miután az elõzõ rész vége lement) kicsit hasonlított egy másik zombis horror kezdetéhez, már nem emlékszem, pontosan melyik indul hasonlóan. Végig pörgõs volt, izgalmas, én egyáltalán nem untam, aki unta, az biztos otthon nézte gépen, 3D nélkül. Ezt nem szabad otthon nézni, csakis moziban, 3D-ben! Mert hát ugye az megint csak kurva jó volt. A port-os kritikában írja a srác, hogy ne az jelentse már a 3D-t, hogy felénk repülnek tárgyak...akkor mégis mi...nyilván, nem csak az, de azoktól lesz jóval izgalmasabb, mint egy sima film. És ez ebben a részben is zseniálisan meg volt csinálva, ide-oda kapkodtuk a fejünket, még meg is ijedtünk egyszer-kétszer, pedig nem vagyok ijedõs. Viszont azt meg kell jegyezni, hogy ebben a részben nem volt annyi zombi, mint a korábbiakban, voltak egyéb lények/szörnyek persze, így ellensúlyozták ezt. A vége pedig...nagyon várom már a következõ részt, biztos állat lesz. S remélem, hogy abba visszahozzák Ali Lartert és Wentworth Millert is.
9/10
5/10
Bozótharcos 2012 szept. 19. - 21:20:00 5/10
(64/173)
Egy biztos: Nem nyújt maradandó élményt. Sajnálom ezt a sorozatot az elsõ két rész után egyszerûen képtelenek magukra találni. Azt kell mondjam az eleje jól indul, egészen Wesker videó konferenciájáig. De utána???
Ami nagyon bosszantott: Tárat mindenki elfelejtett vinni magával, a végtelen lõszer funkciót választották, ami egy akció-horror kategóriában nevetséges, meg egyébként is.
A másik: Ha már én észreveszek egy pörgõs filmben olyan bakit SPOILER hogy a kocsiban amiben a jók ülnek, szembe megy velük egy motoros, aki tüzel rájuk és kettészeli géppisztollyal pont középen a szélvédõt, ezután pár képpel késõbb rohannak szembe egymással, majd újra a kocsira néz a kamera és a szélvédõnek semmi baja, szóval ez már nagyon ciki.
Egyébként ez a moszkvai autós üldözés volt a legnevetségesebb. Mindenhonnan lõnek rájuk, még oldalról is folyamatosan géppisztolyból és csak az üveg törik ki, de a kocsiban ülõ négyesnek semmi baja. Majd miután szétlõtték a kocsit, Alice odaszól a többieknek hogy mi lenne ha visszalõnének. Már ez röhej ha lõnek rám én csak ülök a kocsiban mint egy fasz, miközben egy valag fegyver ott van mindenkinél. Ezután jött a slusszpoén. Pisztolyokkal elkezdenek lövöldözni és bárkire lõnek mindenkit lekapnak. Aztán az üldözés végén ahogy lecsúsznak a metróba, szóval azt már hadd ne kommentáljam, mert csak még jobban felcseszi az agyam. SPOILER Vége
Végig az volt az érzésem mintha az elsõ részt koppintották volna. Ugyanaz a fõszörny, ugyanaz a computeres csaj, ugyanaz a lézerrács, ugyanaz az alagút, ugyanaz a Michelle Rodrigez, aki imád halottat játszani.
SPOILER És hát emberek a vége, azon már hangosan felröhögtem, az utolsó emberi bázis a Fehér Ház teteje és környéke. Bruhaha
Az elõttem szólók közül valaki kiemelte /ami szintén nevetség tárgyát képezte/, hogy egy csávót szitává lõnek, majd felül, csak mert épp arra repült a pisztolya és szétlövi a feka vezírt.
Komolyan nem tudom hogy a filmkészítõk csak bosszantani akarnak, vagy már tényleg csak a lenyúlásról szól az egész.
Egy valaki tetszett az egész filmben ez pedig Wong kisasszony. Vörösbe, combján kis pisztollyal, jól ellövöldözött az öregecske Alice mellett. Feldobta az akciókat. Remélem neki is külön filmet adnak majd, mint a Csizmás kandúrnak. :-)
Aki szereti ezt a sorozatot nézze meg, de ne várjon tõle sokat. 5/10
9/10
agarik 2012 szept. 19. - 20:30:47 9/10
(63/173)
Történetileg csak egy filler ez a rész, de amiért megéri megnézni az az, hogy Mila Jovovichéknak van jelenleg a LEGJOBB STÁBJA a filmkészítés világában!

A technikai része a filmnek (nagyrészt CGI) egyszerûen lenyûgözõ. Részemrõl ezért jár nekik egy Oscar.
2/10
Filmx 2012 szept. 19. - 08:52:19 2/10
(62/173)
Ez a rész már nagyon erõltetett volt, mondhatni nem érte meg a mozijegyet. Bakikkal is tele volt. Spoiler: (Amikor a lift elõtt le lelövi az afro srác a hátra maradt embert aki fedezte õket, majd az felkel és kinyírja az afrot, az vicces.. és az ellenség katonái is rendre úgy rohangáltak bele a golyókba mintha bábuk lennének. Még egy észrevétel: Az ellenség ki lõtt egy vagon lövedéket, sõt még gép puskával is tüzelnek rendesen amikor a moszkvai díszletben vannak de nem nagyon találnak el senkit sem a jófiúk közül.
3/10
manzanilla 2012 szept. 18. - 22:29:11 3/10
(61/173)
Untam....ennyi
sylas 2012 szept. 18. - 18:58:52
(60/173)
Hétvégén láttam haverokkal!
Imaxben akartak filmezni, és mivel sok választék nincs maradt ez meg új is a movie(Nagy hiba volt)
Max az imax végett dobott vmit a filmen, de pl. prometheusnál jobban kijött az imax élmény.Egyébként az a film sem lett volna élvezhetõ imax és 3dnélkül(sablonos sztori)
Összefoglalva a kaptár új része:Nem értem minek húzzák még mindig
Max pont: egy 6os - imax végett


SPOILER!!!
A éreztem mi lessz a vége... folyt köv, sajna - A kövi rész csak akkor mutatna vmit, ha elsõ vagy második rész szintjét hozza, akkor elnézném, hogy lessz még egy
Sirius111 2012 szept. 18. - 17:06:23
(59/173)
Szerettem volna megnézni a filmet...
még a rengeteg negatív komment sem vette el a kedvem...
De sajnos csak 3D-ben adják...miért???

Szomorú vagyok, ha teljesen efelé megy el a világ... :(((
szaszka0520 2012 szept. 17. - 20:02:47
(58/173)
Freddy - Néhány kérdésedre megpróbálok választ adni! SPOILER!!!
1. erre a kérdésre a válasz: mert klónok voltak
3. klónozással, ahogy a néger csávót az elsõ részbõl és a Carlost is.
4. Mert így "programozták" õket. A gonoszt láthattad, hogy Jill és társai mellett harcolt Alice-ék ellen.
6. Miután villámgyorsan lezavarták a hajón lévõ túlélõk kiirtását, Alice a vízbe zuhant. Gondolom, utána megtalálták, és elvitték abba a börtönféleségbe.
13. Hát igen, ez egy jó kérdés. Talán azért, mert Alice halhatatlan, és ha õ meghalna, akkor vége lenne az egész franchise-nak??? :D Köszönjük Andersonnak a kreativitást...
Nagyjából ennyi...

Az én véleményem... - Nagyon vártam ezt a részt, mert nagyon kíváncsi voltam, hogy mi lesz azokkal a túlélõkkel. Sajnálattal tudtam meg, hogy Ali Larter nem szerepelt ebben a részben. Nekem tetszett az indítás, hogy visszafelé mutatták a hajón történteket. De! Azt gondoltam, hogy megtudom, mi lesz Claire-rel és persze Chris-sel és a K-Mart-tal. És az egész film alatt semmit nem tudtam meg. Mintha elfeledkeztek volna arról, hogy volt egy hajó, rajta több mint 2000 túlélõ, köztük Claire-ék. Azt láttam, hogy Alice újra formájában van, lövöldözik, gyilkolja a népet. És ennyi. Nekem ez a kihagyás már felér egy -1 ponttal. Sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy a látványvilág jobb volt, mint maga a történet, ami gyenge lábakon állt, és ezektõl a hiányosságoktól teljesen összeomlott a végére. Olyan hiányosságok, mint az elõbb említett Claire-ékkel való hirtelen "leszámolás-megfeledkezés"; Ada Wong és a Leon karakterének kidolgozatlansága - mert hát ugye nem mindenki látta a játékot; Luther hogyan került ahhoz a csapathoz; miért a Vörös Királynõ lett hirtelenjében a fõellenség; mi lett a Weskerrel, amikor az elõzõ részben esküdt ellensége volt Alice-nek és végül megjegyzem sikerült is megölnie õt. Hát úgy tûnik mégsem. Mi történt Jill-el, hogyan lett gonosz? És a legfõbb problémám a következõ: a 4. részben mindannyian tudjuk és láttuk, hogy Claire bõrére került oylan bogár, amitõl amnéziás lett. Ez az amnéziás állapot pedig a film végére kezdett javulni. A Megtorlásban viszont, a film végén azt látom, hogy egy hosszadalmas Alice vs. Jill fight után Alice hirtelen ötletbõl megragadja Jill mellkasára rögzített bogárkát, leszedi. Nem telik el 5 perc, de a nõ úgy emlékszik a történtekre és Alice-re, mintha mi sem történt volna, csak egy rövididejû eszméletvesztés. Örültem, amikor megjelent a két Axeman, látványos is volt a jelenet, de! Ugyanazt a jelenetet láttam, mint az elõzõ részben, csak most Alice mutatott be törzsgyakorlatokat a feje felett elsuhanó óriási bárdok miatt. Az egy jó ötlet volt, hogy Tokió, New York és Moszkva bizonyos mását építették meg, valamint volt egy Kertváros. Viszont az, hogy Alice és Ada ezeket a helyeket úgymond letudták maguknak, olyan volt, mintha egy számítógépes játék szintjeit mutatták volna be. És erre még rátetézett az is, hogy a Vörös Királynõ (aki megjegyzem olyan tenyérbemászó egy idegesítõ nõszemély) minden egyes "szintnél" bejelenti, hogy mire számíthatunk mi nézõk. Maradt volna meglepetés, könyörgöm! Rendkívül sok volt a lövöldözés, a harcjelenetek látványosak voltak ugyan, de még ez sem segített a filmen. A párbeszédek is egyszerûek voltak. Sok mindent írni szeretnék még, de nem fokozom. A vége számomra csalódás volt - azok a szárnyas lények a Tremorsból a tûzrittyentõket juttatta eszembe. Ne kérdezzétek miért! Viszont még a zenére kitérve, sajnos azon a téren is csalódtam. Tomandandy olyan remek aláfestõ zenéket kreáltak a 4. részhezm hogy azt gondoltam, ebben az epizódban is meglepnek majd. Visszatért két ismert zene ugyan kicsit mixelve, kicsit gyorsítva-lassítva. Örültem neki, de amikor megszólalt A sziget címû film végén lévõ zene abban a jelenetben, amikor Luther és a többiek feltûntek elõször a havas tájon, hát kissé lelombozódtam. Vegyes érzelmekkel távoztam a moziból, ezért gondolom azt, hogy se nem 4 pontot, se nem 6 pontot nem adok erre a filmre. Tehát maradok a középátlagnál, 10/5. Egyértelmûvé tették, hogy lesz folytatás, de remélem hogy lezárják ezt a történetet, mert többet már mi sem bírnánk elviselni. Remélem abban a részben már Claire-ék visszatérnek, mert hát tényleg a 4. részre összejött egy komplett szuper kis csapat. Elfogult vagyok Ali Larterrel, de hát ez már személyes dolog. A lényeg, hogy Anderson jól fontolja meg azt a bizonyos 6. részt, mert most bajban lesz: miféle történet, miféle mutáns lények és egyebek - ezekre jobb, ha odafigyel. Egy biztos. A kaptár-sorozat elõbb vagy utóbb, de véget ér, véget kell, hogy érjen.
5/10
_Freddy_ 2012 szept. 17. - 16:07:19 5/10
(57/173)
Tegnap megnéztem.
Szeretem a Kaptár filmeket de ez szerintem gyenge lett, és annyi az érthetetlen dolog benne...legalábbis nekem
Nekem még a 4. része is tetszett valamennyire, abba is voltak baromságok, de az legalább tetszett. Ez meg úgy elcseszett ahogy volt.

SPOILER!!!

Kérdések:
1. Miért is volt két Rain OCampo (M.Rodriguez) egy idõben egy helyen? xD
2. Miért pont õt hozták vissza?
3. Hogy támasztották fel õket?
4. Miért volt az egyik gonosz a másik meg jó?
5. Hogy jött a képbe a vörös királynõ vagy mi a neve amikor eddig a szemüveges pali ellen harcoltak?
6. Hogy került oda Alice ahova került?
7. Hogy találkozott Luther West a gonosz pali embereivel?
8. És miért akarja a fõgonosz hogy segítsen neki Alice amikor meg akarta ölni az elõzõ részben?
9. Visszaadta a képességeit Alice-nek a végén...
10. Õ hogy menekült meg a hajóról amikor igazából azt láthattuk hogy õ meghalt a 4. rész végén.
11. Mi volt az a parazita marhaság amit OCampo ( M. Rodriguez) belõtt magának?
12. Mit kerestek zombik a jég alatt és hogy maradtak életben, hogy-hogy nem fulladtak meg?
13. Miért nem halt meg Alice amikor õt ütötték szíven?
14. Mi lett a többi szereplõvel?
15. Hogy került vissza a 2. részbõl a csaj? :O

Annyi érthetelen dolog volt benne, pfff.

2 jelenet volt jó benne, amikor harcoltak a végén, meg a film legeslegutolsó jelenete. :)

Ez a leggyengébb rész eddig, hiába a visszatérõ szereplõk.

10/5
6/10
jonny0762 2012 szept. 17. - 07:50:55 6/10 Előzmény borkasztik
(56/173)
ilyen ostoba trágya fost,semmi sztori ,összes régi szereplöket belerakták a nagy semminek .:)ebbe a katyvasz szarba 6/10 nagyon nagy jo indulattal még a 4 részt is alulmulja ez a shit:)
borkasztik 2012 szept. 16. - 21:22:37 Előzmény zord01
(55/173)
Ugyan már ne hasonlítsuk össze az Eredettel :) Mert szerintem az 10x sokkal igényesebb kivitelezésû
Itt nálam az a baj hogy a sok hülyeségtõl nem is tud lekötni a story , legyen az akár hihetõ vagy nem létezõ dolog amit vázolni akarnának.
Én még megmaradtam gyerekkori lélekkel szóval én tökéletesen kitudok kapcsolódni egy fantasy filmektõl is (még ha tudom is hogy csak mese) ha szépen igényesen vannak felépítve mert olyan jó kicsit szárnyalni a képzeletnek,ha szépen kivan dolgozva, még ha nem is hibátlanul:)
De ezt ne mondja nekem senki hogy nem látja színvonalbeli mély zuhanást az elsõ részhez képest. (még annak is akinek ez esetleg tetszett és nem a technikai fejlõdésre gondolok). Az elsõt én is szerettem, érdekes volt és még a története is tetszett. Lekötött. De ezektõl az újabb részeitõl csak pislogok, most ez tényleg komoly hozzáértõk filmesek csinálták? Nem röhögtek a film készítése közben ?:D

És ha tényleg olyan filmre vágyok ahol esetleg csak lõnek akkor se ezt fogom megnézni, hanem ennél igényesebbeket ahol nem érzem kellemetlenül magam a képernyõ elõtt ülve.

Nagyon sajnálom hogy ilyen irányt vett ez a jónak induló filmsorozat.
Veterano 2012 szept. 16. - 19:42:27
(54/173)
Legalább megtudhattam a filmbõl, hogy a RR Phantom II-ben nincs légzsák. Egy sem. :-P
Egyszer nézhetõ kategória az 1-2 résznek a közelében sincs, ahogy a többi sem.