6/10
technokrata 2012 máj. 04. - 14:07:46 6/10
(284/324)
Ha mégis játszottál velük, akkor az nagyon-nagyon régen lehetett. Igaz, egyik sem új játék.
6/10
technokrata 2012 máj. 04. - 14:04:09 6/10 Előzmény baloghtibi
(283/324)
Játszottam, méghozzá többször is. És bizony a történet, a helyszínek, (város, iskola, kórház) mind rendben voltak. Egyedül a vidámpark és a csatorna maradt ki, de a film akkor három órás lett volna körülbelül. Tehát a Silent Hill összességében tökéletesen megfelelt a játék elsõ részének. Az elején meg minden egyezik! A baleset, az eltûnt kislány, a sötétségbe boruló város az ekkor megjelenõ szörnyekkel a városban, a rendõrnõ, stb. Még az utak végén levõ szakadékok is! A Resident Evilben viszont a T-víruson és a zombikon kívül semmi sem egyezik a játékkal! Pedig remek filmet lehetett volna készíteni a játék alapján. Ugyanis a Resident Evil elsõ része egy hatalmas házban játszódik, ahol rengeteg szoba volt található. Emelet, terasz, és különféle extra szobák. Például egy képgaléria, de még könyvtár is. Egy gyönyörû kert, rejtett átjáróval. (Szökõkút, ami a laborba vezetett.) Szolgáló házzal, ahol szintén rengeteg szoba, stb. volt található. És az egész messze a várostól. Ha ezt viszik át vászonra, na az lett volna nyerõ igazán és kapcsolódó a játékhoz. Egyébként ezt a játékot is többször játszottam végig.
Az írásod alapján te viszont egyikkel se játszottál, maximum hallottál róluk, vagy a demókat láttad.
sznúp 2012 ápr. 19. - 21:25:22
(282/324)
Én most nem sorolnám mi nem tetszett a filmben, inkább csak a legnagyobbat emelném ki, de ez az egész franchisera értendõ; ugyan miért jó az Umbrellának ez amit csinálnak? Hiperszuper bázisaik vannak, megadurva fegyverekkel, helikopterekkel, mûholddal és egy délután alatt kiírthatnák a zombikat. De neeeeem, mert nekik a maradék szerencsétlen túlélõt kell kiírtaniuk és kísérletezgetni folyamatosan maguk sem tudják már miért. Nem beszélve arról, hogy ugyan honnan a p-bõl van nekik energiájuk (értsd: áram) mindehhez? Vagy pénzük honnan volt, hogy ezeket a bázisokat, stb elõállítsák? Persze kicsit elkalandoztam, de akkor sem fogom megérteni.
baloghtibi 2012 márc. 27. - 20:40:17 Előzmény technokrata
(281/324)
Játszottál valaha a Silent Hillel?

A film alaptörténete kicsit hajaz az elsõ részre. De annak egy férfi, konkrétan az Apa volt a fõszereplõ-
Rengeteg elemet (pl a piramisfejûek) vett át a 2. részbõl. De ennek a története teljesen más vonalon megy.
A 3. részben van elõször nõi fõszereplõ. A filmbeli csaj pár jelenetben tényleg emlékeztet rá, a probléma csak az hogy ebben a játékban a fõszereplõ csaj az elsõ részbõl a kislány, csak eltelt pár év--

lehetne még sorolni.

Bár a film nekem tetszett, de alig van több köze a játékhoz, mint Resident evilnek. Az viszont tény, hogy a játék hangulatát a Silent Hill legalább visszaadta.
1/10
voros_indian 2012 márc. 22. - 16:26:08 1/10
(280/324)
Szégyellem magam, de megnéztem ezt a hulladék filmet.
A lassítások borzalmasak voltak, forgatókönyvíró szerintem nem is látta a filmet.

Példák a hülyeségekre: a nagy melák kaszás honnan jött és miért és miért akkor, a "sztár" miért nem vette észre a mögötte jövõ szörnyet, és még sorolhatnám a kérdéseimet.

Ne nézd meg...

1/10
6/10
technokrata 2012 febr. 13. - 19:09:13 6/10
(279/324)
Ez a leggyengébb az összes közül. Egyébként nekem is a 3. jön be a legjobban, bár a második és az elsõ sem volt rossz. Az egyetlen bánatom, hogy a történetnek a játékhoz semmi köze. A "Silent Hill" éppen azért csúcs nálam, mert a film egy az egyben a játék történetét adja vissza. És ezt vártam a "Resident Evil"-tõl is!
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 06. - 12:43:09 8/10
(278/324)
3D-ben sokkal jobb volt az egész...
8/10
_Freddy_ 2011 dec. 05. - 05:25:40 8/10 Előzmény zerrik08
(277/324)
nekem a 3. tetszett a legjobban eddig, ez se volt olyan rossz, de ez már sajnos horror-vígjáték lett...
7/10
zerrik08 2011 okt. 28. - 21:49:52 7/10 Előzmény filmróka
(276/324)
Ez a rész tényleg a legrosszabb a 4 közül...nagyon alulteljesített.:(
Nekem a 2 tetszett a legjobban, de a másik 2 sem rossz.
5/10
filmróka 2011 okt. 09. - 11:19:45 5/10
(275/324)
Óriási csalódás volt ez a rész! Mind a történet, mind a cselekményvezetés, mind a színészi játék kritikán aluli. 4/10, de csak azért, mert Kaptár-fun voltam, eddig...
10/10
Ford Mustang 2011 szept. 16. - 19:28:55 10/10
(274/324)
Egy év után az hbo-n. Lehet majd meglesem.
5/10
brigitta0502 2011 aug. 18. - 23:18:30 5/10
(273/324)
Mit is mondjak. Nem a legjobb rész. Talán még annyira sem tetszett mint a 2. Egyszerûen már túl van spilázva. Annyi mindent összehordtak benne, hogy az már borzasztó. És bocsánat nem akarom megsérteni az elõttem szólót, oké, hogy ez a zsákos "frodó" figura vagy mi a bánat megszokott a játékban mondjuk de én még most sem jöttem rá hogy mi a sz** volt az. Olyan volt mintha nem akartak volna megint zombikat rászabadítani Alice-re. És oké elhiszem én, hogy a vírusok mutálódnak de egynéhány mutáció...pl a nyelves fazonok, hát kész röhej mit ne mondjak. Én már alapból a 3. részt csináltam volna meg utolsónak de hogy ebbõl még egy 5-et is csinálni hát az már nevetséges. Ahhoz képest, hogy az elsõ részt imádom ez már olyan volt mint egy gyenge utánzat. Ráadásul a színésznõ is már röhejesen öreg erre a szerepre, pedig szeretem mert tehetséges. Ami azt illeti az egyetlen jó dolog ami nagyon tetszett benne az W. Miller volt. Nekem a szinkronnal sem volt bajom. 10/5.
offtopic
Mermaid. 2011 aug. 07. - 12:17:36
(272/324)
Nem gondoltam volna hogy ennek a hülyeségnek lesz még egy 5. része is......
9/10
Keló Scofield 2011 máj. 26. - 22:40:06 9/10 Előzmény Alex27
(271/324)
Szerintem nagyon jó film, a legjobb a 4 közül-ez a véleményem-sokakkal ellentétben. Moziban láttam óriási élmény volt, mivel Szökés függõ vagyok W. Miller miatt is érdekelt, kíváncsi voltam egy igazi moziban mit alakít, nos, nem csalódtam benne. Egyébként aki szereti a Szökést, az felfedezhet a filmben a sorozatra utaló jelet.
Amit utálok: Rengeteg okostojás ír olyanokat itt, hogy bármelyik hállivúdi rendezõ megirigyelhetné azokat az ,,okosságokat'', mint pld. a ''forgatókönyv 20 oldalból állhatott'' stb...
A magyar fordításon ment a vita, de minek??? Jó ez a ''Túlvilág'', nincs vele baj.
A szinkron hang, na ez a másik... Jó W. Miller hangja, én sem értem miért változtatják meg, de csak ''azért illik hozzá jobban Hevér Gábor'', mert azt szoktad meg, ennyi... Egyébként is, eredeti hanggal nézd meg, sokkal élethûbb.
A zenéje is nagyon ott van és igenis nézhetõ DVD-n is, nemcsak 3D-ben, ellentétben a ''Végsõ állomás 4-el''.
A zsákos mutáns miért újdonság? Minden részben voltak hasonlóak. Nálam a sorrend: 4-3-2-1 mármint a részek alapján.
Az elsõ 20 perc ütött talán a legnagyobbat, azt meg hogy lesz folytatása, a filmbõl is meg lehet tudni, ezért felesleges volt utána olvasni, legalábbis aki emlékszik a végére.
Bocsi ha hosszú voltam, nekem bejött a film így 10/9.
mR.csokifagyi 2011 márc. 25. - 16:32:01
(270/324)
Nekem nagyon tetszett 3D-ben.
de a játékra(resident evil) nem nagyon hasonlított de igy is KIRÁÁÁLY FILM
MINDENKI NÉZZE MEg!!!!! már alig várom az 5.részt
Alex27 2011 febr. 14. - 21:19:46 Előzmény h.tibi91
(269/324)
Igazad van, Wentworth/Chris-nek borzasztó volt a szinkronhangja, hozzá egyértelmûen Hevér Gábor illik, de Szabó Máté sem rossz :)
6/10
h.tibi91 2011 febr. 07. - 17:07:11 6/10
(268/324)
Wentworth Miller újra szökésben! Ezúttal nem a rendõrség és a CÉG emberi elõl kell menekülnie, hanem a gyilkos zombivá vált los angelesi lakosság elõl.
Igazából a film elég gagyi, fõleg ha a !2D!-s vizuális effekteket, az operatõri munkát vagyis összességében látványt nézzük. Kicsit mesterkéltnek tûnik, és túl sokszor lõnek a kamerába, na meg fröccsen ránk a vér, ami 3D-ben nyilván jól néz ki, viszont 2D-ben idegesítõ, a kimerevített kilassított jelenetekrõl nem is beszélve.
Nem tetszett Wentworth Miller szinkronhangja Hevér Gábor sokkal jobban illik hozzá, nem tudom miért nem õ az állandó hang.
Üzenete igazából nincs, de már most biztosak lehetünk a következõ részben, annál is inkább, mert a jövõ évi filmek között szerepel a Kaptár 5 (de minek?)
Nem egy nagy élmény sok vesztenivalótok nincs, ha kihagyjátok.
6/10
Shanks 2011 febr. 05. - 18:11:34
(267/324)
Nagy csalódás a film.
Nem lepõdtem meg, mert elõtte elolvastam az itt lévõ véleményeket így fel voltam rá készülve.

A film, úgy ahogy van: f0s.
twillight 2011 febr. 03. - 14:59:48
(266/324)
Nyilván a szövegkörnyezet adja meg a tényleges értelmet mindíg, és nem épp a magyarítás gyöngyszeme a cím se. De ez nem változtat azon, hogy az "afterlife" a "halál utáni élet" jelentésel bír (sztárban és köznyelvben egyaránt), ami teljesen jól érthetõ és haszálható angolul, de magyarul kényelmetlen.
1/10
qafgaz 2011 febr. 03. - 12:28:59 1/10
(265/324)
Nem szeretem a Kaptáros filmeket, adok rá 10/1-et.