offtopic
ibacs 2010 szept. 12. - 16:44:02
(84/324)
Te nem vagy magyar? Vagy ha igen akkor te is bunkó vagy?Mégis mit értsünk ezen a tipikus magyar bunkóság alatt?
10/10
AngelÁgi 2010 szept. 12. - 16:39:00 10/10
(83/324)
Akik vadidegen emberekre írják,hogy agyhalottak....igen ti roppant intelligens emberek vagytok:) Ilyenkor elképzelem mikor leírjátok,hogy az akinek tetszik mennyire gyökér...még meg is veregetitek a vállatokat,hogy mennyire ügyes kemény emberkék vagytok.Nem a negatív véleménnyel van a gond....hanem annak a kinyilvánításával..tipikus magyar bunkóság..de, ha élõben kéne érvelni bármi mellett akkor meg kuka...
7/10
izom 2010 szept. 12. - 13:26:47 7/10
(82/324)
SPOLLER:ennek se füle se farka vége lett 5.résznél már lezárhatnák a mouveit mátrix dögivel dolog is volt.

mindezek ellenére 1-szer nézhetös simán 10/7 nállam.
5/10
offtopic
RoKKfish 2010 szept. 12. - 11:50:10 5/10
(81/324)
Szóval? Szóval legalább lenne kivel fogadnom a tippemre...
10/10
AngelÁgi 2010 szept. 12. - 10:54:48 10/10
(80/324)
Igen igen:) nekem is itt díszeleg a polcomon már a Resi5, de még nem kezdtem hozzá, de tegnap mutatták,hogy az 5. rész szülötte axeman:)
De amúgy aki ismeri SH-t is annak egybõl Piarmisfej jut az eszébe:)
9/10
szekfuandras 2010 szept. 12. - 10:13:45 9/10
(79/324)
épp ez az, hogy itt sem nagyon adtak a történetre, inkább 3D-s effektek minden percben :D De mint mondtam, ez nekem nagyon bejött... És az nem a piramisfej a Silent Hillbõl hanem a Resident Evil 5-bõl jött(bár mivel én csak belekezdtem a RE5-be nekem is elõször a Piramisfej jutott eszembe) :)
10/10
tomiloki2 2010 szept. 12. - 09:21:09 10/10 Előzmény RoKKfish
(78/324)
nem tulzás a 6 pont egy kicsit?az alkonyatot az egész világ utálja itt mégis 8 pont szóval
10/10
AngelÁgi 2010 szept. 11. - 23:27:06 10/10
(77/324)
Ja igen és aki kérte a zenét azoknak küldöm
http://www.youtube.com/watch?v=mtaKRiS-m5s&feature=related
10/10
AngelÁgi 2010 szept. 11. - 22:43:06 10/10
(76/324)
Szerintem ütõs volt a film.
Mint Resident Evil játékot ismerõ személy írok..
Nekem bejött,a látványvilág ütött...picit várni kellet,hogy beinduljon a menet,de jött...és nem azért,de fullon volt a terem még utánunk is...
Voltak olyan hölgyemények.. akik félelmükben a barátjukhoz bújtak és majdnem elsírták magukat.. nem hatásos a 3D? ahhoz képest világszerte ülnek be rá elég sokan...
Hibákat keresni egy filmben? ugyan már van olyan film amiben nem lehet beleköti? azt meg az fogja védeni aki azt szereti betegesen...
egy szó mint 10% mivel eleve szeretem a játék össze adaptációját.. én 10 pontot adtam rá.
Nagyon várom a folytatást.
Még egy valamit hozzá fûznék.. a sztori eleve azért is jó.. mert sok 3D-s filmet elcsesznek azzal,hogy úgyis látványos lesz akkor nem adnak a történetre.. viszont ez a rész eddig az ami a legjobban hasonlít a játékhoz./Végre:)/
Mila pedig nõi szemmel is dögös benne:) a Silent Hillbõl kiugrott "Piramisfej" pedig csúcs volt számomra:)
pandy22 2010 szept. 11. - 22:33:18
(75/324)
Sajnos én is egyet kell értsek az elõttem szólókkal, imádtam az elsõ hármat, de ez a rész nem volt jó. Nem a legrosszabb film, de az eddigi részeket meg sem közelíti...
A 3D pedig teljesen felesleges volt.
Nálam 6/10
5/10
RoKKfish 2010 szept. 11. - 22:24:19 5/10
(74/324)
Hogy is szokták mondani a statisztikusok? Nem reprezentatív a minta, vagy valami hasonló süketelés. :) A lényeg, hogy egyrészt még baromi kevesen szavaztak, másrészt elég jellemzõ, hogy az elsõ egy-két hétben zömmel rajongók nézik meg a filmet, így némi elfogultság is torzíthatja a képet. Ha most fogadhatnék, arra tennék, hogy hamarosan a 7/10-es átlagot is alulról fogja nézegetni...
Én mindenesetre jobban örülnék, ha nem kéne csalódnom ebben a filmben, mert már régóta hegyezem rá magam, de még két hét... :(
Kovács kolléga 2010 szept. 11. - 22:04:44
(73/324)
Õszintén szólva nem értem a fanyalgókat. Abszolút élvezhetõ akció-horror volt, amelynek vitán felül ütõs a látványvilága.
Simán megérdemel egy erõs 7-es osztályzatot.

Egyébként jellemzõ, hogy amikor a Salt ügynököt néztem meg, akkor hárman voltunk a moziteremben, most pedig ugyanannak a teremnek a háromnegyede megtelt. Lehet szidni a 3D-t, de tény, hogy visszahozta az embereket a moziba, és szerintem ez a lényeg.
9/10
szekfuandras 2010 szept. 11. - 21:07:13 9/10
(72/324)
De nem mindenki adott 10-est a abból a 15-20 emberbõl aki a trailer alapján ítélt :D
7/10
Mr. D 2010 szept. 11. - 19:19:29 7/10
(71/324)
Háát ez hatalmas nagy csalódás volt számomra. Imádom a Kaptár szériát, de ez nagyon gyenge volt. A harmadik rész sem volt már nagyon ütõs, de legalább ott még eredeti ötlet volt ez a poszt-apokaliptikus hangulat. A negyedik rész viszont már teljesen ötlettelen, és a legjobb szó rá talán az, hogy vérszegény.

SPOILER

A harmadik rész végén feladták az Alice-klónos labdát, viszont Paul W. S. Anderson úgy döntött, mégsem él vele, így az elsõ húsz percben gyorsan kinyírta mindet. Aztán gondolom úgy vélte, Alice-nek túl könnyû lenne a dolga, ha továbbra is paranormális képességekkel bír, így egy egyszerû kis injekciótól hirtelen elveszti minden képességét...tehát a film elsõ húsz perce abból állt, hogy a rendezõ korrigálta a neki nem tetszõ ötleteket, hogy aztán Alice újra a régi lehessen, magányosan járja az utakat jól felfegyverkezve. Semmi elmetrükk, csak a harcos amazon. Ehhez képest Alice idegesítõen sok mindent él túl egy karcolás nélkül, holott újra halandó embernek kellene lennie. Na sebaj, gondolnánk, majd ezután visszarázódunk a rendes kerékvágásba, de ami ezután jön sztori, az meg annyira jellegtelen és ötlettelen, hogy már csak egyedül a 3Ds látványban bízhatunk, ami tényleg jó, de látszik rajta, hogy csak ezzel akarják eladni a filmet (belassítások, arcunkba csapódó dobócsillagok, stb.). És a legszörnyûbb, hogy a végén egyértelmûvé válik, hogy ezt még folytatni akarják. Az meg, hogy a végén Jill Valentine a titokzatos parancsnok szerintem senkinek sem esett le, én is csak ozért vettem észre, mert ugyanúgy, mint a második részbe, Bertalan Ági volt a magyar hangja.
Sirius111 2010 szept. 11. - 18:43:12
(70/324)
Ha az elejére mész a topiknak rájössz arra, hogy miért 8-as.....már akkor is szóvátettem....sokan a bemutató alapján értékeltek...a kommentek tükrében kissé elhamarkodottan....
9/10
techno 2010 szept. 11. - 16:40:14 9/10
(69/324)
Hát nem azt kaptam amit vártam de mindenesetre egy biztos hogy ezt a filmet olyan szinten a Resident Evil 5-re helyezték mint állat.Zombikra számítottam nem pedig ilyen nem is tudom mikre resi 5-ös szájszétnyílós valamikre.Meg azt sem vágtam le hogy az a baltás boss a resi 5-bõl miért sétálgat LA utcáin? totál céltudatosan ment a börtönhöz , és valahogy az egész film alatt azt éreztem hogy nincsen értelmes párbeszéd a filmben és ami van az is túl rövid.

-SPOILER-
A film elején láthatjuk amint betör a kaptárba Alice és Wesker meg elmenekül és utána meg felrobbantja az egész kócerájt kivéve azt az Alice-t aki a gépen van.Na most annak meg beadnak egy injekciót és elveszíti az erejét ,utána meg lezuhannak de akkor valaki mondja már el nekem hogy azt a zuhanást hogy a fa**ba élte túl? ja és amikor kivergõdik a roncsok közül mondja hogy mielõtt bosszút álltam.......stb
De azt nem értem amikor a film végén a repülõ felrobban benne Wesker-el akkor hogy a francba élhet a film elején? (ami elvileg a jövõ gondolom a kövi részben lesz benne a jelenet folytatása) egy olyan robbanást senki sem élne túl mert láthatjuk hogy mit mûvel a várossal amikor robbant.
Arra leszek kíváncsi mivel magyarázzák majd meg ezt hogy a csávó egy baromi nagy robbanást és még egy repülõgép lezuhanást is túlélt,az erejét vesztet Alice-rõl nem is beszélve-.-
Sok itt a megválaszolatlan kérdés kíváncsian várom mivel rukkolnak elõ a kövi részben és arra is minek akarja Jill a Redfield testvéreket és Alicet?
-SPOILER VÉGE-
idõjós1010 2010 szept. 11. - 16:36:46
(68/324)
Ja igen, az az öltönyös pacák háááát elég komikus figura volt számomra. Inkább mint kemény.
9/10
szekfuandras 2010 szept. 11. - 16:36:03 9/10 Előzmény Netfigyelõ
(67/324)
Ez nagyon kemény volt... Csak az agyhalott twilight-korosztály? Szerintem nem csak õk értékelik ezt a filmet, különben nem lenne 8/10. Ugyanis az ezen az oldalon aktív embereknek max a fele twilight-korosztálybeli...
idõjós1010 2010 szept. 11. - 16:22:01
(66/324)
Nagy csalódás számomra a film, magától a 3D-tõl is sokkal többet vártam.
Az Avatar halál látványosra sikeredett szemüvegen keresztül, de ezt a filmet nem igazán dobta fel a dolog.
Volt benne látvány és akció, de kevés, s a sztori sem igazán csigázott már fel. Nem volt izgalom, elmaradt a mozi élménye.
1/10
puszpang 2010 szept. 11. - 16:00:03 1/10
(65/324)
(Valszeg a sokadik vagyok, aki ezt már leírta.)
Igazi zombifilmet vártam, mint tudatos naív; mivel az elsõ 3 részt imádtam.
Ez a technikai tanulmányfilm nem tartozik a Kaptár feelinghez.
Rosszul adagolt (sokszor unalmas) jelenetek, pontatlan vágások, kevés közeli, felesleges karakterek, primitív dialógusok, a történetet és annak vezetését inkább hagyjuk.
Feszültségtõl, izgalomtól és minden olyantól mentes, ami a Kaptár filmekre volt eddig jellemzõ, és amiért bírtam.
Gratulálok a szupertechnika megszerzéséhez és felhasználásához. Nem ezen a filmen kellett volna kipróbálni. Így kell kivégezni egy remek projektet.