2/10
Keba 2010 nov. 06. - 00:26:13 2/10
(224/324)
Ezt a semmitmondó szétlopkodott jelenetekkel teli filmet!!! Nem érdemes rá pénzt kiadni, szerencse, hogy nem is tettem. A film színvonala messze alulmúlja az összes többi részt, a látvány is édes keveset emel a színvonalon, tiszta Uwe Boll alkotás. Maximálisan egyetértek az index kritikával, remek cikk.
Részemrõl 2pont - az 1 helyett de csak mert az elsõ rész az egyik kedvenc filmem és a játék is faxa, de ez egy f*s, több szót nem is érdemel...
10/10
dlsber 2010 okt. 31. - 18:45:57 10/10
(223/324)
Szerintem jól sikerült film, nekem nagyon tetszett. A játékokkal nem játszottam, a történetet nem tudtam elõre, így kicsit féltem, hogy valami erõltetett, szánalmas dolog lesz, de szerencsére nem így lett. Jó folytatása az elõzõeknek, látszik, hogy nem csak azért készült, mert az elõzõvel jól kerestek és még lehúznának (lásd Karib tenger 2,3). Nem voltak benne ellentmondások, megválaszolatlan dolgok. Jók voltak a színészek (a "fõgonosz" nem annyira), és profin választottak zenéket hozzá. A megvalósítás szerintem elsõrangú, a 3D-n látszik, hogy nem csak valami utólag összeütött selejt, hanem tisztességes munka. Annak ellenére, hogy digitális 3D volt, nem IMAX, profin hozta a látványt végig, annyira, hogy már csak az tûnt fel, ha valahol kimaradt vmi. Szerintem aki szereti pörgõs filmeket, és a zombikkal sincs gondja, az NE hagyja ki! Érdemes 3D-ben nézni, mert fõleg a látványra építenek (ahogy az Avatarban is).
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 30. - 13:26:57 10/10 Előzmény Rahar
(222/324)
Szerintem jóra sikeredett a film, nekem személy szerint az 1. és a 2. rész nem tetszett, viszont a 3. és ez már igen, fõleg, hogy utóbbit 3D-ben láttam, nagyon klassz volt. 10/10
1/10
Rahar 2010 okt. 27. - 11:35:15 1/10
(221/324)
Nekem nagyon nem tetszik a film, 10 pontból szigorúan 1 pont, de csak azért mert nem lehet nulla pontra értékelni. A film alaptörténete nagyon gyenge, mint egy kisgyerekeknek készült képregényé, a cselekményvezetés nagyon, nagyon primitív, attól, hogy ez egy túlélõ horror akar lenni, még lehetne némi nemû cselekménye a filmnek. A színészek játéka felejthetõ, például a fõ gonosz karaktere számomra például annyira hiteltelen, mint egy kisgyerekeknek készült mesefilmben. A mátrixból lopott effektek még nem lennének önmagukban problémásak, jó dolgok alkalmazása szerintem jó dolog, csakhogy a Mátrix 1999-ben került bemutatásra és abban nagyon jól nézett ki, míg ebben nagyon látszik, hogy gagyi, kötéllel rángatott megoldás az egész, pedig 2010-ben járunk. A színészek egyáltalán nem ismerik a közelharcos technikákat, ami nagyon meglátszik, az még rendben, hogy nem Jackie Chan játszik a filmben, de ez már egy gyenge Film+-os filmmel vetekszik. A fegyverekbõl soha nem fogy ki a lõszer, a fizika törvényei nem vonatkoznak a fõszereplõkre, stb. Én nem játszottam az alaptörténetet szolgáltató játékkal, engem nem befolyásol semmi, de ez akkor is számomra egy gagyi alkotás. Természetesen engem nem zavar, hogy másoknak nagyon tetszik a film, végtére is nekik a jobb, hiszen legalább láttak egy jó filmet :) Ha valaki akar egy jó kis zombis játékot, akkor ajánlom a Left 4 dead elsõ és második részét.
kompikotró 2010 okt. 22. - 12:45:38
(220/324)
Hogy lehet azt mondani hogy a játék egy nagy kalap sz@r???
Az elsõ 3 rész irányítását tényleg szokni kellett,de a hangulat az aprólékosan kidolgozott hátterek a mondanivaló és az átvezetõ filmek mind nagyon jól meg voltak csinálva!
Nekem sokkal több szórakozást nyújtott a játék este egy nagy TV-n és hifin,mint a film adaptációk (rengeteg mindent kihagytak a film készítõi amivel színesebbé és érdekesebbé lehetett volna tenni a mozi verziókat!!!) !
Ezt a részt még mindig nem sikerült megnéznem,de öcsém elment megnézte és azt mondta,hogy ne pazaroljam rá a pénzt,mert nem éri meg! Õ még nagyobb RE játék fanatikus és ezért volt neki ez is csalódás, mint a többi rész!
Szóval maradjunk annyiban,hogy a játék koránt sem szär...egyáltalán játszottál vele??
10/10
sideswipe 2010 okt. 22. - 11:09:47 10/10 Előzmény bella33
(219/324)
Teljesen igazad van ez a film remekûl sikerûlt. Hál istennek ez a film különbözik a többi zombis filmtõl. Szuperek az efektek és az ujítások. Míg a játék egy nagy kalap szar addig a film annál jobb. Mindenkinek ajánlom aki szereti a fantasztikus filmeket. Értékelés Film: 10/10 Zene: 10/9 Látványvilág: 10/9.
twillight 2010 okt. 22. - 09:07:34
(218/324)
Elõre lehetett tudni hogy ennek a résznek a gondolatvilága inkább a Re4-5-bõl lesz megalkotva.

Történet? A Re egy túlélõhorror, örülj hogy egyáltalán van mire felfûzni az egészet.

"effektek eredetisége"? Az meg mi fán terem?

Az viszont hogy még egy Szökés-t kellett a "börtöntöltelék"-nek lezavarnia, engem azonnal röhögésre késztetett. Semmi kifogásom nem volt ellene hogy az illetõ játszotta a szerepet.
2/10
Easy 2010 okt. 22. - 05:33:57 2/10
(217/324)
Annyi hiba volt ebben a filmben, hogy ez hihetetlen. Történet sehol és egyre logikátlanabb az egész. Elrugaszkodtak az eredeti történet gondolat világától és csináltak belõle egy effektekkel teletûzdelt akció filmet. Az effektek eredetiségérõl meg már kár beszélni. A börtöntöltelékre nem tudtak volna találni más színészt, illetve az egyetlen afroamerikait természetesen Luthernak hívják.
2 pont.
10/10
bella33 2010 okt. 21. - 19:45:10 10/10
(216/324)
sztem jó film!aki szereti az ilyen jellegû filmeket annak tetszeni fog.
10/10
pumpika 2010 okt. 20. - 23:58:24 10/10
(215/324)
most néztem meg, qrvajó lett
tudom ,hogy zéró sztori, meg inkább nézek national geographic-ot, de nekem ez bejön
nem tehetek róla, bírom az ilyen adrenalinbombákat, a darabolós-lövöldözõs filmeket :D
10 pont alap
3/10
beo71 2010 okt. 19. - 17:01:17 3/10
(214/324)
Gondoltam leadom az agyamat a ruhatárban és szórakozom egy jót...azért mindennek van határa!
Nem hittem,hogy ennyire komolytalan lesz az egész.(Ha már a fiam is azt mondja:gagyi,az valóban nagyon gáz.De ennyire?)A készítõk látták a Mátrix-ot,Alien 4.-et biztos tetszett is nekik,erre összedobtak egy ilyen borzalmas,fájóan gyenge fõhajtást,ami a filmek megcsúfolása.
Ha nem sírja el magát az ember a párbeszédeken és a sztorin,olyan okosságokat is tanulhat,mint:-túlélhetõ egy helikopter frontális ütközése egy heggyel -ha lifttel felrobbanunk és zuhanunk cirka 100 métert,a becsapódás meg sem kottyan -a gentleman urak elõre másznak,mégis jobban néznek ki a csajok vizes pólóban egy 3m(?)szörnnyel küzdve stb.,stb.
Sajnos az agyon sminkelt Jovovich kisasszony összes bája eltûnt,de a legjobb a semmitérõ gonosz(Hugo Weawing klón)ripacskodása illetve a hihetetlen kaki-fos magyar szinkron.(A bandzsa cigánylány úgy beszél,mint ha a Fókusz-t olvasná be,de nála is gyengébb Ali Larter hangja.Alulmúlhatatlan.3/10.
10/10
_Krisztián_ 2010 okt. 17. - 12:51:03 10/10 Előzmény Belua
(213/324)
Kedves Belua!
Azzal, hogy másokat kezdesz el fikázni csak saját magad minõsíted! A port.hu-n a filmeket kell értékelni nem a felhasználókat. Hála Istennek nem vagyunk egyformák, attól, hogy Neked nem tetszett a film, azoknak az embereknek elnyerhette tetszését, akik képesek voltak elvonatkoztatni a játéktól. A film nekem nagyon tetszett, a zombis filmek soraiból igazi gyöngyszemre akadhat a szórakozni kívánó közönség.
1/10
Belua 2010 okt. 14. - 18:51:56 1/10 Előzmény zsoka7609
(212/324)
Kedves Zsóka!
Tudod vannak emberek, akiknek akármilyen filmet vetítenek le az tetszik. Nem baj ha nem szól semmirõl, ha képtelen ostobaságokkal tarkított, csak legyen benne 1-2 jó jelenet és az már jó film. Hidd el nem a Te hibád, csak a filmbéli ízlésvilágod még nem érte el azt a minimális szintet, ami a többségnél már megvan. Javaslom hogy nézzél Uwe Boll rendezte filmeket, a többség szerint azok is szarok, de neked biztos tetszene. Te egy garantáltan jó mozipartner lennél, még a legrosszabb filmben is meglátnád a pozitívat. A kérdésedre a válasz pedig azért nézik meg az emberek a Kaptár újabb és újabb darabját, mert rajongók, imádják magát a számítógépes játékot, és a remény hajtja õket hogy végre egy jó adaptációt láthatnak a kedvenc játékukból. De mivel a 3. és 4.-ik rész csapnivaló volt, ezért az 5. részre már nagyon sokan nem mennek el /ahogy én sem/, mert komolyan csalódtak ebben a szériában.
10/10
zsoka7609 2010 okt. 14. - 09:02:45 10/10
(211/324)
Ja, és egyébként meg a zenéje is k..va jó volt. le is töltöm magamnak.
10/10
zsoka7609 2010 okt. 14. - 08:58:12 10/10
(210/324)
Szerintem meg tök jó film volt, tegnap néztem meg 3D-ben, és nekem nagyon bejött, egyáltalán nem csalódtam benne. Az elsõ három rész is nagyon tetszett, nekem megvan mindegyik, ez is meglesz elõbb-utóbb. Részemrõl semmi fikáznivaló nincs a filmen, nem értem azokat akik egyfolytában belekötnek mindenbe, és semmi nem tetszik nekik. Csak azt nem értem ha valakinek már az elõzõ részek se tetszettek, egyáltalán minek nézte meg a mostanit.
Zajac 2010 okt. 12. - 16:11:58
(209/324)
Hát nagyon gyenge volt.
Hol voltak a zombik,basszus ezért nézem ezt a filmet...
forgonati 2010 okt. 09. - 20:05:25
(208/324)
Ez a film csak azért nem volt nekem csalódás, mert pont olyan szar lett mint amilyenre számitottam.
Az elsõ rész jó volt, még a második is elment, de a 3. az már gagyi lett, erre a 4.-re meg szavaim nincsenek. Történet zéró, gyakorlatilag az egész nem szól semmirõl, csak futnak, lõnek, majd megint futnak.
Szinte az egész egy egybefüggõ bullet time effekt, fél percenként lassitás, hogy látványosabb legyen a dolog. Az a baj, hogy a látvány közel sem elég ahhoz hogy elvigye a hátán a filmet. És ráadásul a vége is olyan lett hogy semmilyen, totálisan félbevágott, ami sajnos arra enged következtetni hogy újabb része lesz. Miért nem lehet már ezt lezárni? Inkább a 2. vagy max a 3. részt kellett volna megcsinálni normális nézhetõ befejezéssel, több értelme lett volna mint csinálni 4, 5, vagy 6 részt amik mind szarok. Nagyon erõs Saw bûze van ennek az egésznek, ott is csak az 1-2 volt nézhetõ a többi kuka.
Ez a film max. 2 pontos nálam.
6/10
Bsmarcona 2010 okt. 05. - 19:54:23 6/10
(207/324)
Elképesztõ, hogy manapság már csak a "hyper szuper" 3d miatt csinálnak akciófilmeket. Történet meg követhetõség pedig nuku. Amugy elárulom hogy pár perc alatt hozzászokik a szemünk a 3d-hez, és onnantól már fel se tûnik. Ugyanolyan élményt nyújt mint a hagyományos technika....
1/10
ZooiWanted 2010 okt. 04. - 12:39:09 1/10
(206/324)
Sajnos erre csak 1-et tudok adni. Az eddigiek még úgy ahogy jók voltak, mert tudtam úgy nézni mintha nem a játékból csinálták volna, de ez... Van benne szereplõ a Resident Evil 5-bõl és így nem lehet már külön nézni a kettõt. Ha nem Resident Evil lenne akkor mégy jó is lenne, de így...
2/10
SlyCool 2010 okt. 02. - 22:42:52 2/10
(205/324)
Nagyon rossz film. Zombi alig van benne, ami van, az is Penge nyúlás-zombi. Milla sminkje végig olyan kifogástalan, hogy olykor azt vártam, hogy kiszól bunyó közben, hogy: "L'oreál, mert ön megérdemli!"... Az elsõ rész hibátlan, az összes többi kuka.