twillight 2011 febr. 03. - 12:21:46
(264/324)
Egyfelõl örül hogy nem "Resident Evil 5" címmel jött ki magyarul (a Bioterror ugye lett a #4).
Amúgy vagyunk itt páran akik ténylegesen tudunk angolul, vagy legalább kinyitottunk egy szótárat. Az Afterlife az bizony Túlvilág, Halál Utáni Élet. A betû szerinti fordítás rossz eredményre vezet.

Másfelõl király a film! A Re4-5 hangulatát hozza a játékokból, de hát a játékok messze járrnak már az 1-2 hangulatától!

A magyar viszont szinkron tényleg gagyi.
2/10
anetta982 2011 febr. 03. - 08:42:09 2/10
(263/324)
hát ez nagyon pocsék volt, örülük hogy nem mentem moziba miatta...
2/10
Akylleus 2011 jan. 17. - 14:51:43 2/10
(262/324)
Katasztrofa ez a film. Erre tenyleg volt igeny? Az egesz stabot ajulasig pofoznam, hogy egy ilyen hulladekot kepesek voltak elkesziteni.
Botrany, hogy manapsag ilyen filmnek nevezett szemettel toltik meg a filmes palettat.
Ilyen rossz filmet...
5/10
Atis88 2011 jan. 13. - 14:19:09 5/10
(261/324)
Harmatgyenge story miatt 10/5. Még csak látványosnak se mondanám. A 3. részben sokkal látványosabb trükkök és efektek voltak.
nagyvixi 2011 jan. 08. - 14:45:19
(260/324)
Hát ez a film számomra maga a katasztrófa!Az elsõ két rész iszonyat jó volt,volt hangulata,félelmetes,jó a zenéje és a történet és magával ragadja az embert.Már a 3.rész is fura volt,de ez a 4. egy kalap...nulla történet nevetséges jelenetek,és valaki árulja már el nekem,több ismerõsöm is észrevette ezt:

hogy az istenbe jutottak el hirtelen árkádiába a föld alsó rétegébõl a vizbõl a házból..?

Ugyanis annyit lehet csak látni hogy egyik pillanatba még a vizbe lent úszkálnak aztán hirtelen egy csónak a következõ jelenet és utána már a hajón vannak,röhely. 10-1 amit adok rá,azt is csak a nagy fejszés ember miatt.
pillangókisasszony 2011 jan. 03. - 03:48:54
(259/324)
szerintem ez a film nagyon gáz, nekem nagyon nem tetszett!
az elsõ 3 rész nagyon bejön,megjegyzem utálom a zombie filmeket,ez az egy amit szeretek,amihez azért sokat hozzátesz Milla J.:)
spoiler
nekem már eleve rosszul indult,ugyanis megfosztották Alice-t a képességeitõl,amit annyira szerettem a karakterében.:)nemtudom miért kellet,mi értelme volt.
bár szerintem még ígyis jóval "többet tudott" mint 1 átlag ember!...
az is tényleg fura volt hogy a zombik hol futottak aztán meg járni is alig bírtak....
meg aza zsákos pofa...kész.azt énis észrevettem hogy a csajszi lelõtte nemtudom hányszor,semmi hatás,Alice lelövi csattbumm zsákos feje ím porrá lett. wtf?
eza hapsi minek kellett?a szétnyíló hasfogas kutyák?
komolyan úgy vélem hogy csak nagyot akartak kaszálni(mert ugye most minden filmet meg kell csinálni 3d-ben,komolyan várom mikor rukkol elõ james cameron bácsi a titanic 2 3d-vel
.a forgatókönyvet szerintem 1 délután alatt írták,lett vagy 20 oldalas,ezért úgy gondolták hogy majd lelassítják a jeleneteket,hogy hosszabbnak tûnjön a film.
nem is értettem a történetet,talán azért mert nem is volt...
akkora csalódás a film,hihetetlen!!!
10/4-5
SpencerBarnes 2011 jan. 02. - 01:13:02
(258/324)
Nekem tetszett ( hozzáteszem minden része )
A másik meg az, hogy csak sajnálni tudom azokat, akik egy laza kikapcsolódás helyett mikroszkóppal néznek meg egy filmet.
Minek azon filózni hogy egy jelenet honnan ismerõs, netán nem annyira élethû stb?
KIKAPCSOLÓDNI nézek meg egy filmet, nem kritikus vagyok...
Milla meg egyszerûen gyönyörû, a kaptáros szerkóban bármikor kényeztethetne :)
7/10
zerrik08 2011 jan. 01. - 23:03:48 7/10
(257/324)
nekem valahogy ez nem annyira tetszett, mint az elõdei.
látszik, hogy akartak sok jó akciót, de ez nem igazán valósult meg.
Remélem, hogy az 5. része jobban fog sikerülni.
(Miért esett ki pénz a kutyából?Én játszottam a re 4-el ott azért volt, hogy legyen mivel fizetni az árusnél. Itt miért van?)
erõs 7 pont
1/10
offtopic
robinnyo 2011 jan. 01. - 11:41:32 1/10
(256/324)
Értem. No így már azért kicsit más, bennem is van hiba, nemcsak a filmben.
twillight 2011 jan. 01. - 10:35:22
(255/324)
A kutyákért és az óriásért lehet hibáztatni a játékkészítõket, mert a rendezõ (és méginkább a stá többi tagja) hozott anyagból dolgoztak.
Maga a film is a játékokhoz igazodik: ez már inkább a 4-5, mint az 1-2.

A napszemüveges férfi meg elõbb volt a Re-ben mint a Mátrixban (ha jól dereng. Egyébként meg épp elég különbség van kettõjük között).

Zsákfej nem egyszerû zombi hanem különlegesen fejlesztett egyedi biofegyver.
1/10
robinnyo 2011 jan. 01. - 01:31:58 1/10
(254/324)
Ez a film sajnos önmaga paródiája lett.
Az elsõ részt bármikor meg tudom nézni, tehát kedvelem ezt a stílust.
De ez nagyon gyenge lett. Meg is néztem, hátha más rendezte, de nem, úgy látszik elfogyott az ötlet.

A fantáziátlanság több helyen is kibukik:
Spoiler!
A szétnyíló pofájú zombi ismerõs lehet a pengébõl pl., a zsákfejû óriás is bizony arról tanúskodik, hogy nem tudtak mit kitalálni - a kutyákról már nem is szólva. A hosszúkabátú, napszemüveges golyókerülgetõs palit meg gondolom nem csak én láttam már valahol.(Ez egyébként egészen elképesztõ!)
A "zombik" mozgásáról: a tetõrõl leugrás elõtt villámgyorsan futottak Alice után, mikor földetért, akkor meg díszsorfalat álltak neki.
A már említett óriásunk meg ugye már eszközt is használt, sõt pusztán gyilkolt, nem csak az éhség vezérelte.
Ezek a hibák engem nagyon zavartak egy zombifilmben. (bár lehet az ötletadó pc/konzol játékban ezek így szerepeltek, nem tudom)
csibu 2010 dec. 30. - 12:29:22
(253/324)
SPOILERES!!!

Hát nem tom, egyelõre még van belõle hátra 20 perc, de az eddigi jól átgondolt, izgalmas, akciódús, élvezetes sci-fi-horror élménynek annyi... Itt van ez a gyerek a Prison Breakból... illúzióromboló a jelenléte...
Aztán az egész film a rejtélyre épül: mi az a bogár, mi is az az Arkadia... az eddigi filmek nem (sokkal inkább a szappanoperák és hasonló sorozatok) épültek ilyesmire: nem egy kalandfilmet akarok nézni, ahol a végén kiderül a "titok". Az eddigi részekben is voltak rejtélyek de mindig hamar kiderült anélkül, hogy mindenképpen a szánkba rágták volna (gondoljunk csak pl. az elsõ részben arra, hogy a csaj a kádban ébred)...
Ami viszont nagyon nem tetszik, hogy ebbe már nagyon bele lehet kötni. Az eddigiek okésak voltak, el tudtam képzelni még azt is (bár nehezen), hogy a vírus úgy mutálódott a 3. rész végén, ahogy... De azért még a "rendben, elfogadom, mert valahogy meg tudom magyarázni magamnak" kategóriában volt. Itt viszont?????
Jön egy kalapácsos csávó, aki (gondolom én) halott volt de feltámadt (ez okés is, eddig is voltak ilyenek). De ez mitõl lett okosabb? Az egész nem illik bele a zombis kategóriába (ha legalább kiderülne hogy a vállalat kreálta, de szerintem egyértelmûen nem). Aztán jön a "producer" csávó, aki minden ok nélkül lelõ egy katonát aki még talán segíteni is tud (oké, különben nem tud eljutni a repülõgéphez sem, de ezt egy olyan figurától mint õ... nem illik a jellemrajzához...)... Aztán visszatérve a kalapácsos ürgéhez: megölik két jól irányzott, duplacsövû fegyverlövéssel. Ez is ok. De ezt miért nem tudták az elõtt megtenni, hogy betörné a kaput? Elég lett volna odaállni a kapuhoz és megszórni... Áhh, ez a film nem tetszik, nem az igazi (bár legalább a látvány nagyon ott van)... na még van hátra egy kicsi, nézem tovább
1/10
soulles 2010 dec. 30. - 11:32:05 1/10
(252/324)
Rettentõ nagy csalódás, köze nem volt az eredeti hangulathoz. Az egész filmben semmi sem történt. Lövöldöztek, oké... de azt is hogy? a 2000-ben bemutatott Matrixban is ugyanezeket az akciójeleneteket lehetett végignézni, annyi különbséggel, hogy a mögött volt történet.

Az egész film legjobb karaktere részemrõl a két és fél méter magas, 150 kilós kalapácsot cipelõ zsákos zombi volt. Ezért gyorsan adok rá 1 pontot.
1/10
didier88 2010 dec. 30. - 10:17:56 1/10 Előzmény Eerf
(251/324)
egyáltalán nem vagyok mérvadó! ez az én véleményem ezt a semmit én ennyire értékeltem és pont. Arról én nem tehetek hogy nincs ilyen kifinomult ízlésem mint neked és bocs hogy a kedvenc filmedet a rezídent ívült lepontoztam!
10/10
Eerf 2010 dec. 29. - 23:45:41 10/10 Előzmény didier88
(250/324)
Hát nem tudom mennyire vagy mérvadó ha király l. norbi hörgse leköt.
10/10
Eerf 2010 dec. 29. - 23:39:08 10/10
(249/324)
Ha nem Milla Jovovich lenne a fõszereplõ valszeg nem kötött volna le de én még rossz filmet nem láttam tõle. Egyszerüen bármit alakit élvezet nézni. A sztori tényleg nem olyan jó, de én várom a következõ részt is.
5/10
thorgard89 2010 dec. 29. - 22:44:47 5/10 Előzmény didier88
(248/324)
Látványos film baromi gyenge történettel, szövegekkel, poénokkal, karakterekkel. 5 pontot adtam, de csak az akciójelenetekért. Talán még ez is sok ...
1/10
didier88 2010 dec. 29. - 19:29:23 1/10
(247/324)
én még nyáron megelõlegeztem a filmnek egy 1 est! hát a véleményem sokat változott! 1-est adni erre a semmire? nagyon túlértékeltem... a nullát sem éri el!
Italo Balbo 2010 dec. 28. - 19:01:14 Előzmény Gnomik
(246/324)
Sztem ez a filmet azoknak csinálták, akik játszottak a játékokkal. Õk tudják ezt igazán élvezni. La is nekem így tetszett :)
7/10
cortez79 2010 dec. 27. - 18:12:01 7/10
(245/324)
Hali!

Voltak hibái, de szerintem nem rossz!
Végén a betûk után van még egy aprócska jelenet! :)
Tehát ne kapcsoljátok ki egybõl a lejátszót!

Üdv!