G-x 2010 nov. 14. - 18:55:44
(61/81)
Hatalmas hangulata van néhol a filmnek.(folyton esõ stb.) Nálam a gengszterfimlek fõleg az öltönyös,kalapos szûkszavú figurákat jelentik, és fõleg azok tetszenek.(bár a Tégla nagyon jó volt) Igen ez nem a gengszterségrõl szól igazából, hanem tényleg az apa-fiú kapcsolatról, de a sztorit egy kicsit jobban meggyúrhatták volna, de attól még nagyon jó.9/10
Zathar 2010 okt. 17. - 21:28:01 Előzmény horas
(60/81)
Ez nem egy gengszterstory, ez egy apa-fiú kapcsolatot boncolgató történet. Nem csoda hogy csalódtál ha vérbeli gengszter történetet vártál, elõször én is csalódtam h ettõl elestem, ettõl függetlenül viszont tetszett a film.
horas 2010 okt. 15. - 11:44:05
(59/81)
Régebben láttam és nem tetszett.Túl lassú és eseménytelen.
A nem tudom,hogy mi volt az eredeti cél,de azt sejtem,hogy szigorú kicsit komor hangulatot szerettek volna,de nem igazán sikerült mert inkább üres lett.

Kiváncsi voltam rá mert a rendezõ a színészek és a téma egy különleges filmmel kecsegtetett.

Lehet megkellene néznem mégegyszer,de hiányoltam belõle a feszültséget a tempót a történést.
kowalsky 2010 szept. 26. - 02:31:04
(58/81)
jude low megjelenésével beindul a film
képek, hangulatok, klisék váltakozása
amerikai szépség
7/10
Beyond silence 2010 aug. 09. - 17:00:57 7/10
(57/81)
Nem hiába a sok díj, ez a film Conrad L. Hall operatõré. (Az elsõ kerékpáros képek...!!) Thomas Newman pedig természetesen jól teljesít, most is megbízhatóan adja alá a zenét, így elmondhatjuk hogy ez a két dolog elviszi a filmet. Minden más a karakterek, a történet, a dráma, kicsit vékony. A színészeknek nincs igazán nagy jelenetük, a történet nyugodtan folydogál.

Sam Mendes itt is szépen komponál, de a mélységét, a drámát kifelejtette a filmbõl - így remek látványvilágú de átlagos gengszter krimit készített.
Rahel 2010 márc. 20. - 16:01:47
(56/81)
-Zseniális mû!!
-Sam Mendes nem nagyon tud mellé nyúlni, most se tette.
-Lehet hogy néha kissé teátrális, de a feszült párbaj és noirt idézõ jelenetek, a tükrösajtó, a csendes mészárlás az esõben, Newman mondata, Hanks tekintete, na és a végjáték fényképszerûsége mind-mind megkérdõjelezhetetlenül zseniális jelenetek.
danab1 2010 márc. 20. - 15:23:45 Előzmény Zathar
(55/81)
Õszintén szólva én is így gondolom.
Rám nagy hatással volt ez a film. Meglehet, hogy a történetben vannak közhelyek, de valahogy én mégis mélynek érzem azt, amit közvetít. Az alakítások elõtt pedig szintén le a kalappal. Hasonlóképp a zene elõtt is; Thomas Newman zseniális, mint mindig:
http://www.youtube.com/watch?v=MZ7DVOGRoaQ
Zathar 2010 márc. 16. - 02:00:56 Előzmény Sonny Burnett
(54/81)
Sunny: válasz alább a spoiler részben.
Szerintem egyébként a legtöbb embert azt téveszti meg, hogy a borítón illetve a leírásokban a 30-as évek gengsztertémáját látva valami Godfather stílusú dolgot várnak. Ami nem baj, de hogy ezen kívül mást nem is tudnak befogadni, egyértelmûen beszûkültségre illetve ízlésficamra vall, és elnézést a minõsítésért, de nem hiába használtam az egyértelmûen szót. Lehet felakasztani. :) Így gondolom.

SPOILER SPOILER SPOILER VÁLASZ SUNNYNAK

Csak az apát, a fiút nem. De nézd meg valahogy a végét, mert érdemes, hogy pontosan mi merre hogy történik.
Becenick 2010 márc. 14. - 22:29:42
(53/81)
Sokkal inkább közelebbinek érzem ezt a pontszámot, mint az imdb által adott 7,8-at. Aki "rambózós", "gengszteres" filmet vár, annak bizonyára csalódást fog okozni. A történet egyszerû, ellenben a karakterek / színészi alakítások zseniálisak (szerintem!!!).
Nem mellékesen a zene is tökéletesen passzol a film alaphangulatához. Ritkán szerzek meg filmzenét, de ez filmtõl függetlenül is élvezhetõ. :)
Sonny Burnett 2010 márc. 14. - 21:05:42
(52/81)
A jó életbe, nem tudtam megnézni amikor adták szombat este és felvételre állítottam be. Az utolsó néhány perc viszont lemaradt. Ott lett vége, hogy a gyerek a parton futkos a kutyával és Hanks a házikó fele megy. Itt egyik másik hozzászólásból az jött le nekem, hogy ez még nem a vége volt. Szóval volna olyan rendes valaki, hogy megírja végül mi lett velük? A bérgyilkos kinyírta akkor õket?
danab1 2010 márc. 14. - 13:26:53 Előzmény Zathar
(51/81)
Egyetértek! Ez nem gengszterfilm! Sam Mendez ehhez a témához is annyira "semmendezesen" tudott hozzányúlni.
Nagyon jók az alakítások. A zene pedig hibátlan!
Én csak azt tudom mondani, hogy - persze nem vagyunk egyformák és mindenkinek más tetszik - ez egy értékes alkotás, érdemes újragondolni.
Zathar 2010 márc. 14. - 01:55:52
(50/81)
Azt a tényt viszont minden fanyalgóknak mindenképp a figyelmébe ajánlanám, hogy ez NEM gengszterfilm. A körítés ja, de ez a film nem magáról a gengszterkedésrõl és az ehhez tartozó fordulatokról szól. Akinek csak ez a sík jött át, az bánhatja, és nem is csodálom, hogy úgy nem tetszett.
bubu01 2010 márc. 14. - 00:27:05
(49/81)
Gondolom nem ismered azt, hogy SPOILER...
valamit 2010 márc. 13. - 19:45:25
(48/81)
***SPOILER PÓTOLVA***

Viszont baromi jó a vége, némileg SW feelinges, a (kvázi már halott) apja kapja le, míg a kiskölköt figyeli.
offtopic
tomi976 2010 márc. 13. - 16:58:26
(47/81)
Kár, hogy nem hajnal 2-re tették!!!!!!
3/10
DrAnthony 2010 márc. 13. - 16:45:05 3/10
(46/81)
Imádom Tom Hanks-et, imádom a gengszteres filmeket, de ez egy rossz film. Egy nagyon rossz film! Unalmas, vontatott, erõltetett, és sok helyütt hiteltelen is.
Szerintem sem TH karaktere a bérgyilkos-gengszter, túl kisfiúsak hozzá a vonásai.
Szóval nekem a film nem jött be. Nagyon nem.
pilgrimm 2010 márc. 13. - 13:10:16
(45/81)
Szerintem Hanks nem hiteles ebben a szerepben.
Egy bérgyilkoshoz más arc jobban passzol. Egy belefásultabb arc.

(Leon a profinál nincs jobb.)

A film nálam 7/10.

De Niro-tól a Frankie Machine (2010), ami mûfajban ugyanaz, ennél biztos jobb lesz...
10/10
rikkolo 2010 márc. 13. - 11:27:23 10/10
(44/81)
Nekem is nagyon tetszett. Isteni hangulata van!
9/10
NONEEESZ 2010 febr. 24. - 22:21:59 9/10
(43/81)
Szerintem ez egy jó film. Nekem nagyon tetszett. Nálam 10/9
delamico 2009 aug. 12. - 22:30:58
(42/81)
Húha...Két óra hossza...Hosszú, lassú gengszterfilm, aminek végkövetkeztetése: Ne legyél gengszter. Nyilván vicc... A narráció sablonos ("He is my father."), a vége következetlen. Miután 2 órán át hajtotta a bosszú az úri embert és éppen rendezõdne az élete és levonhatnánk az erkölcsi tanulságot, a kedves papa háta mögött a morajló hullámokkal, a homokos parttal, egy kutyával és egy panoráma ablakkal fehér padlódeszkába harap magával rántva a sírba a két órás erkölcsi bajnokoskodás értelmét és célját. Nyilván pozitívabban ítélnénk meg a maffiamozi szeplõtlen konklúzióját, ha elõtte csak mondjuk 80-90 percig követjük az erkölcsös erkölcstelenkedéseket. A gyerek karaktere elõre, apucié visszafelé fejlõdött, de ilyen is van. Nyilván ezt is, csak úgy mint apuci már már prostitúció szagú maffiázás sztorját a konklúzió érdekében kellett így csinálni. Ettõl függetlenül sajnos továbbra sem tud mély nyomot hagyni bennem egy gengszterkedés ellen szóló gengszterfilm, pláne, ha kétórás.