AvatáR Gil Maerth 2008 aug. 25. - 10:07:10
(12/92)
Ez EGY IGAZI KLASSZIKUS !
A Keresztapával rakható egy sorba. !

A szinészi alakítás tökéletes
(Tom Hanks a halgatag bérgyilkos., Jude Law- a pszichopata "fotós", paul newman). Nagy taps a rendezõknek, operatõröknek !

A karakterek el vannak találva, és átélik. Az inditékok tiszták és világosak mindenhol. Végre egy õszinte film!

A hangulat darkos és állandóan sötét van.
A jelmezek korabeliek, a régi kocsikból is sikerült 100-at találni.
Bár a világgazdasági válság hatása mintha nem lenne annyira átütõ.
nagy taps a látványfelelõsnek.

A maffia felépitése tökéletesen ki van mutatva ( szerencsejáték,stb)
Egy sor játékon nosztalgiáztam közbe: Hitman Codename 47, Mafia...

Ja és:
Nem látta valaki mi van annak a sárga könyvnek a boritóján, amit Michael olvasgatott folyton? Tudom , hogy LÁTNI LEHET !!
Mivel a hátsó ülésre dobja,
amikor Jude Law átmegy a másik hotelbe és elveszti a fél szemét.

Szóval egy nagy ötös és gratuláció mindenkinek aki készitette eme MÛREMEK-et !
A SOK DÍJ NEM CSODA !
HANEM TELJESEN MEGÉRDEMELT !!!

CSAK AJÁNLANI TUDOM !!!!!
10/10
simplysteve 2008 aug. 24. - 18:25:15 10/10
(11/92)
Teljesen egyetértek, a sok lövöldözõs operettmaffia-film mellett kiemelkedõ. Jude Law rulez!
10/10
lvashun 2008 aug. 24. - 17:15:39 10/10 Előzmény zee944
(10/92)
gondolom te jobbat tudsz,nemde?
"virágozzék száz virág"
de
amit leírtál tökéletes ostobaság
nagyon jó film s nem szabad kihagyni egy filmkockát sem!
10/10
Roy Mustang 2008 aug. 24. - 10:18:45 10/10
(9/92)
Nem,nem egy pörgõs film,nem is az tipikus lövöldözõs gengszer-film. Annál sokkal jobb történet,apa és fiáról szól.........
Szereplõk jók,nekem fõleg Jude Law tetszett, néha olyan mintha az egész filmet õ uralná.........
A film világa nyomasztó és rideg,jól tükrözi a 30-as évek Amerikáját.Szépség ide vagy oda, Mendes legjobbja!
Egyébként ez egy képregény alapján készült.
4/10
zee944 2008 júl. 09. - 10:36:05 4/10
(8/92)
Felesleges film. Fájdalmasan átlagos és jellegtelen, emlékezetes semmi, csak néhány bosszantóan ostoba jelenet van benne. Sajnálom az idõt, amit rááldoztam. Másnak sem javaslom, csak ha a mûfaj szerelmese.
kaizer chiefs 2008 júl. 07. - 09:34:41
(7/92)
Mendestõl ez is egy hibátlan profi munka, de a katarzis hiányzik belõle.
10/10
Miki1900 2008 júl. 05. - 18:56:23 10/10
(6/92)
Nagyon jó film. Én nem találtam benne kivetnivalót. A magyar szinkronnal is meg vagyok elégedve.
Ugyanaz a minõség, mint a Keresztapában, csak ez érzékenyebb és más a története.

10-es. Max pont.
10/10
Miki1900 2008 júl. 05. - 18:44:56 10/10
(5/92)
Nagyon jó film. Én nem találtam benne kivetnivalót. A magyar szinkronnal is meg vagyok elégedve.
Ugyanaz a minõség, mint a Keresztapában, csak ez érzékenyebb és más a története.

10-es. Max pont.
Karolka 2008 jún. 27. - 01:19:55
(4/92)
most látom a vox-on... hogy nem láttam még én ezt a filmet? De látom sokan mások se... :) eddig jó...
Juventeeno 2008 jan. 26. - 15:55:39
(3/92)
Az elején meg a végén a srác monológjai nekem nem tetszettek.
Csak azok a maffiózók voltak igazi maffiózók, akik 5 percnél kevesebbet szerepeltek, még Tom Hanks sem volt rossz, de Paul Newmanrõl, Daniel Craigrõl meg Jude Lawról egyáltalán nem jutott eszembe semmi maffiás. Különösen Jude Law karaktere nem volt odavaló. Ha nem a maffiába helyezik a történetet, akkor sokkal hitelesebb lehetett volna.
Szerintem.
Ezeket leszámítva jó film, ezeket beleszámítva tûrhetõ.
Alternat 2007 aug. 07. - 00:47:59
(2/92)
Most néztem meg. Érdekes, hogy ilyen kevesen szóltak hozzá. Pedig szerintem remek film.
Azt írják, hogy krimi... szerintem ahhoz túl sok dráma volt benne. És éppen emiatt nem értek egyet azzal, hogy nem állt jól ez a szerep Tom Hanks-nek. Jó persze, a gyilkolászós részek biztos, hogy jobban állnak egy akciófilmsztárnak, de egy olyan nem nagyon hozta volna viszont ennyire jól a film többi részét.
Külön kiemelném az operatõr munkáját. De ahogy elnézem díjra is jelölték. Talán nem véletlen... :-) A történet szuper... adta is magát rendesen... volt benne szinte minden. A kis srác autós jelenetei taroltak. :-)
De azért hogy mondjak negatív kritikát is, nekem a srác tengerpartos keretjelenete nem jött be. Az ötlet jó volt, csak hát... A prológnak köszönhetõen, amikor már láttam, hogy 20 perc van hátra a filmbõl, tudtam mi fog következni. Jobban örültem volna azért, ha a végkifejlett titok marad a nézõ elõtt. A befejezõ részt pedig túl rövidnek találtam.
Továbbá ha ez a film krimi lenne, akkor én kicsit nyálasnak találnám a srác befejezõ monológját. De a film érzéséhez mégis illet, szóval ebben a mûfaji meghatározás kérdésben még nem sikerült döntenem. Szerintem még megnézem egyszer.

Én mindekinek ajánlom!
Brambilla 2007 júl. 18. - 08:24:57
(1/92)
Valamiért nálunk nem futott be ez a film igazán. Pedig nagyon jól el van találva, fõleg a leszámplásos jelenet. Jude Law zseniális, Tom Hanks sem rossz, bár a könyörtelen bérgyilkos szerepe nem áll hozzá túl közel. Nem értem Sam Mendes, hogy tud ennyire egymástól eltérõ filmeket rendezni.
És látni kell már csak amiatt is, mert Paul Newman megveri a szánalmasan összehúzódva védekezõ Daniel Craiget:)