Csekély értelmû medvebocs 2012 szept. 16. - 11:23:34
(336/356)
Tegnap volt a SAT1-en (ez egy német csatorna),kíváncsi lennék mikor jön a magyar adóra,mert már várom.
Gab98 2012 máj. 13. - 14:20:13
(335/356)
Kedves Kulcskészítõ!

Mindenkinek megvan a maga véleménye, nekem éppenséggel ez a kedvenc Karib Tenger-Kalózai filmem, és nekem éppen, hogy a Fekete Gyöngy Átka nem nagyon tetszett.
Bobbie 2012 ápr. 14. - 13:09:09 Előzmény Kulcskészítõ
(334/356)
Kedves Kulcskészítõ,
Nem volt ebben a hozzászólásban némi spoiler?
De igen...

Még ha egyet is értek azzal amit írtál...

A színészek jók, a látványvilág is jó, de a film egyszerûen nem volt képes magával ragadni. 5 percenként adtam neki újabb és újabb esélyeket, szégyen, nem szégyen de a film 44. percében feladtam... Nem tudtam volna egyetlen okot sem mondani ami miatt tovább kellett volna néznem.
3/10
Kulcskészítõ 2012 márc. 23. - 20:44:49 3/10
(333/356)
Ez a rész egyszerûen nem jó.
Az elsõ epizód egy kiváló, szórakoztató, humoros, izgalmas rész, de az egész Karib-tenger kalózai sztori tipikus példája annak, hogy vannak filmek, amiket nem volna szabad folytatni, mert egyre csak lejjebb lesz.
Mivel nem lehet elkerülni a Fekete gyöngy átkával való összehasonlítást, elõször is azon keresztül hivatkoznék erre a filmre.
Az elsõ rész a maga módján tökéletes volt. Kiválóan hozta a régi kalózfilmek hangulatát a tengeri csatákkal, a kardvívásokkal, a hajózós átvezetõ képekkel, a trópusok hangulatával, a korhû jelmezekkel, és a kalózokról alkotott, sokszor amolyan mesebeli képpel (például Barbarossa és csapata), de volt benne kaland, romantika, meg persze a becsület és az adott szó megtartásának lovagiassága (például Will Turner és Norrington). Éppen annyi misztikummal fûszerezték, amennyivel kellett, hogy mégse legyen egysíkú, és avítt hangulatú, Jack Sparrow pedig jólesõen különbözött a sablonos "jópofa hõsöktõl".
Itt meg mi van?
Elõször is, Jack halucinációi röhejesek. Komolyan, amikor a két törpe Jack megjelent a vállain, mint a rajzfilmekben az angyal és az ördög, azt hittem a hajam lerakom. A Jay és Néma Bob hasonló jelenete ugrott be, már szinte vártam, mikor szólal meg az egyik, hogy "Elizabeth abban a kínai ruciban igazán gyíkmeresztõ, pakold csak meg izomból". Bocs, de Jack Sparrow nem egy fogyatékos idióta, hanem egy ravasz, dörzsölt, szarkasztikus, kicsit nárcisztikus figura, nem pedig egy elmebeteg.
De még ha csak ez lenne, akkor oké. De mi van még? A kormányzó, és Norrington halála is értelmetlen, Will apjára nem tudok szenvedõ "áldozatként" tekinteni (akárhogy erõltetik, szimplán csak egy vén hülye), Davy Jones pedig már inkább áldozat, mint gonosz, de a forgatókönyv ezt mintha nem akarná észrevenni.
A "mindenki-mindenkit átver" szituáció itt nem igazán akar mûködni. Nem véletlen, hogy a kalózsztorik a kincsrõl meg a harcról szólnak némi hõsiességgel, vagy éppen genyósággal, akárcsak például egy Robin Hood sztori. Nem mondom persze, hogy nem kell a vérfrissítés, mert kell, de nem így. Itt ez a film rovására megy. (Azt most nem említem hibaként, csak megjegyzem, hogy a Bolygó Hollandi legénysége pedig gyomorforgatóan undorító - már a 2-ben is - mert ez nem panasz részemrõl, csak egyéni szocprob, nem a témához tartozik).
Visszatérve oda, ahonnét elindultam; nyomokban sem hasonlít az elsõ részhez. Persze ötletes és tetszik például a világ vége, Barbarossát is meg lehet itt kedvelni (már korábban is bírtam), de abszolút nincs meg az a hangulat, amit az elsõ résznél éreztem. Ez nem is igazán "kalózos" film, csak egy fantasy, ami történetesen a tengereken játszódik.
10/10
_Freddy_ 2012 febr. 23. - 09:45:48 10/10 Előzmény magdi67
(332/356)
A 4. rész az egy különálló történet. :) A 3. részben ugye a térképen lehet látni egy kelyhet, és elhangzik ez a mondat is: "Sokféleképp nyerhetõ el örök élet!" :D Ennyiben kapcsolódik hozzá.
10/10
magdi67 2012 febr. 23. - 07:59:39 10/10 Előzmény Ford Mustang
(331/356)
szerintem a 3. rész a tuti. Fantasztikusak az effektek benne. A 4. résszel az a bajom, hogy szervesen nem kapcsolódik a többihez, nem igazán folytatja a történetet, a színészek egy része is kicserélõdött. Ez különálló filmként elmenne, de nem méltó az elõdeihez. Kíváncsi lennék lesz e 5. rész.
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 02:50:33 10/10 Előzmény Peeeeet9
(330/356)
Egyetértek!
10/10
Peeeeet9 2011 okt. 02. - 20:59:16 10/10
(329/356)
a legjobb rész szerintem. két dolog miatt szeretem a potc-filmeket: az egyik mert imádom a hajókat, a másik pedig, hogy eszméletlen jó karakterek vannak benne, nem a szokásos hollywoodi baromság. SPOILER Norrington a kedvencem, kár hogy meghal. Jones, Barbossa, Jack és Elizabeth is nagyon jól ki lettek találva. Beckett a másik kedvencem, nagyon bírtam:) az õ haláljelenete a potc-sorozat legnagyobb jelenete szerintem. az egyetlen béna karakter Will Turner, bár szerintem elég ránézni, hogy ki alakítja és mindjárt látjuk, hogy miért...az embernek az az érzése, csak azért tették bele, hogy Elizabethnek legyen egy szerelme. egyszóval nagyon király film. 9/10 lenne bloom miatt, de a zenéje visszatornázza 10/10-re :)) a 4.-et meg nem nézem meg, nekem ezzel a 3 résszel kerek a sztori.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 13. - 16:38:23 10/10
(328/356)
A 2. annyira nem tetszett. Nem vagyok fanatikus rajongó, ezért nem is nézem meg a 4-et.
cirmoska.nz 2011 szept. 13. - 15:49:06
(327/356)
Az elsõ ember vagy akitõl ezt hallom. Ha az elsõ három rész nagyon tetszett és nem voltál fanatikus Jack rajongó, akkor lehet hogy csalódás lesz. A hozzászólásokat olvasva én igy vettem észre.
10/10
Ford Mustang 2011 szept. 13. - 15:37:28 10/10 Előzmény _Freddy_
(326/356)
Szerintem is. Bár az elsõ is zseniális, szóval holtverseny. Ezt a legújabb 4. részt nem láttam, de sokan azt írják, hogy egyáltalán nem jó, meg nem is méltó az elõdeihez.
10/10
_Freddy_ 2011 szept. 13. - 10:41:16 10/10
(325/356)
sokan írják, hogy ez a rész a leggyengébb, nekem akkor is ez tetszik a legjobban :) nem tudom mitõl lenne annyira gyenge, ebbe voltak a legjobb jelenetek, nekem nagyon tetszett
Póker sta(R) 2011 jún. 06. - 18:01:50
(324/356)
Ez a rész is 10/9. nekem tetszett :)
10/10
LadyHeather 2011 máj. 26. - 15:59:41 10/10
(323/356)
Ajj, éreztem, hogy valamit elfogalmaztam:
"A legtöbb filmet érdemesebb szinkronnal nézni" - szinkron NÉLKÜL akar lenni; fõleg az új hangok tudnak igazán szörnyûek lenni; én is csak három példát tudok felhozni (ez és a Blöff mellett a Jurassic Parknál nyújtottak tényleg ragyogó teljesítményt :)
10/10
LadyHeather 2011 máj. 26. - 15:56:54 10/10
(322/356)
Ajj, éreztem, hogy valamit elfogalmaztam:
"A legtöbb filmet érdemesebb szinkronnal nézni" - szinkron NÉLKÜL akar lenni; fõleg az új hangok tudnak igazán szörnyûek lenni; én is csak három példát tudok felhozni (ez és a Blöff mellett a Jurassic Parknál nyújtottak tényleg ragyogó teljesítményt :)
10/10
LadyHeather 2011 máj. 26. - 15:52:58 10/10
(321/356)
A legtöbb filmet érdemesebb szinkronnal nézni, de a Blöff mellett ez a négy Karib-tenger kalózai film fantasztikus, ha nem zseniális szinkronnal - jobb, mint eredeti hanggal, eredetiben nem tetszik sem Depp, sem Barbosa kapitány hangja (Jacknek itt-ott volt csak számottevõen eltaláltabb, de ezért nem érdemes angolul nézni, csak a szinkronizált mellett) - nem sok tetszett jobban eredetiben, de ilyen Bocskor Bill és Tia Dalma hangja (neki mindkettõ melléfogás volt), a többinél viszont maximálisan kitettek magukért a szinkronszínészek ;) Gratula nekik :)
10/10
LadyHeather 2011 máj. 26. - 12:37:55 10/10 Előzmény Laseo
(320/356)
Örülök, hogy vannak, akiknek a 3. is bejött. Nálam a 2. és 3. versenyzik az elsõ helyért.

SPOILER
Hihetetlen jó jelenetek voltak benne; a nyitójelenet az akasztásokkal, Jack a világ végén, és ahogy kiszabadult Davy Jones börtönébõl, a "hallucináció"; "a fel a le" jelenet, a kalóztanács, a tárgyalás a harc elõtt - a kedvenceim.
Barbosa és Jack Sparrow végig kitûnõen "játszott"; a végzetük miatt végre szimpatikus lett Elizabeth és Will. A poénok többsége pedig bizony eredeti volt, és lehetett rajtuk nevetni.
Én nagyon élveztem nézni, ahogy kuszálódik, bonyolódik minden, ami annak köszönhetõ, hogy mindig ki kellett valahogy vágni magukat a szorult helyzetbõl, de végig ugyanaz volt a cél, hogy Jack átszúrja Jones szívét, és legyõzzék Beckett-et, és elsõre nekem ámulat volt nézni, ahogy tudatosan alakítják a szálakat, ide-oda rakosgatják magukat. :D
10/10
Laseo 2011 márc. 01. - 18:47:01 10/10
(319/356)
Nekem ez a 3. rész legalább annyira tetszett mint az elsõ kettõ. Én mind a három részt nagyon kedvelem :)
Kyoko 2011 jan. 30. - 17:28:40 Előzmény Atiz
(318/356)
Igazad van a bonyolultságot illetõen, mert ha fél percig nem figyelsz oda, akkor semmit nem értesz belõle.A 3. részre kifáradt az egész sztem.
Atiz 2011 jan. 07. - 18:50:11
(317/356)
A Fekete Gyöngy átka még csúcsszuper volt,10/10,minden tökéletes volt benne,a vége is tökéletes.Nem tudom,miért kellett egy ilyen hülye,bonyolított sztorit összetákolni.Mint már valaki mondta elõttem,tényleg túllõttek a célon bonyolítás terén.A második rész 10/4,de csak a színészi alakítások miatt,a harmadik valamivel jobb,10/6.
***SPOILER***
Viszont a vége nagyon hülye.Milyen már?Ha békén hagyták volna az elsõ részt,tök boldog lett volna mindenki,mondjuk lehet,hogy felakasztották volna mindhármójukat,de ezt már a kedves nézõ eldöntheti.Így viszont meg van adva,hogy nesze neked,szar lesz nekik.:P
***SPOILER VÉGE***